Starija sestra je depresivna i mrzi me, sta da radim?

Гром

Domaćin
Poruka
3.755
ne nalazim ga nego ga vidim
Bog mi je dao da vidim i razlikujem dobro i zlo
svaki normalan covek to moze
Ovo nije religija al ibi trebao znati prema Bibliji
da su ljudi prvi odstupili od Boga
ucinili su greh postali gresni smrtni i upali u zlo
kao i neki andjeli koji su se odmetnuli od Boga i postali zli
Sotoan Djavo je uzrocnik zla i on zavodi ljude na zlo
zato je tolk ozla na planeti zemlji
jer zemmljom vladaju zli
Čovek vidi ono šta želi da vidi,onako kako si naučena, a da bi se došlo do prave istine čovek mora da preispituje svoje istine, realnost mi nikada ne vidimo nego uvek vidimo tumačenje našega uma o tome šta se u realnosti dešava, tako da to što vidiš je samo prevara tvoga uma,
Heraklit je rekao; Oči su čjudima rđavi svedoci ako imaju varvarske duše.
A ja bih ga ispravio; oči su ljudima rđavi svedoci ako je istina u njima sačinjena od zabluda.
Tako da, ne veruj previše svojim očima nego preispitij svoje istine.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.675
Čovek vidi ono šta želi da vidi,onako kako si naučena, a da bi se došlo do prave istine čovek mora da preispituje svoje istine, realnost mi nikada ne vidimo nego uvek vidimo tumačenje našega uma o tome šta se u realnosti dešava, tako da to što vidiš je samo prevara tvoga uma,
Heraklit je rekao; Oči su čjudima rđavi svedoci ako imaju varvarske duše.
A ja bih ga ispravio; oči su ljudima rđavi svedoci ako je istina u njima sačinjena od zabluda.
Tako da, ne veruj previše svojim očima nego preispitij svoje istine.
Ne nego znam psiohologiju pa iz tog ugla iznosim.
Realnost se spoznaje razumom a ne ocima.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.675
Pa vidim da znaš psihologiju, zato i kažem da si u zabludi, Realnost se doživljava kroz istinu koja ja u nama a razumom mi možemo da oblikujemo tu istinu koristeći slobodnu volju kao alat.
Uzabludi sam jer znam?
ne nego su neznalice u pravu
Vidis kako pogresno rezonujes
jeste ja znam psihologij al ti vidim ne
istina je objektivna i spoznaje se razumom

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.765
Ko bi trebalo tvojoj sestri da kaze istinu o njoj? Od koga bi ti ocekivala da ima strpljenja ako si ti u depresiji?
Sta, aako je kontrolfrik? Ko bi trebalo da joj to kaze? Da je ista kao otac? Sta ako ima problema kod svoje kuce o kojima ne moze da govori, pa je zato depresivna ili pokazuje ljubomoru za nesto sto je nevazno?
Sestre ni majke ne mozes da se odreknes, mozes da joj kazes sta mislis, ona ce to kasnije razmisljati i mozda priznati ili cak promeniti.

pandicaa

Zainteresovan član
Poruka
277
Ko bi trebalo tvojoj sestri da kaze istinu o njoj? Od koga bi ti ocekivala da ima strpljenja ako si ti u depresiji?
Sta, aako je kontrolfrik? Ko bi trebalo da joj to kaze? Da je ista kao otac? Sta ako ima problema kod svoje kuce o kojima ne moze da govori, pa je zato depresivna ili pokazuje ljubomoru za nesto sto je nevazno?
Sestre ni majke ne mozes da se odreknes, mozes da joj kazes sta mislis, ona ce to kasnije razmisljati i mozda priznati ili cak promeniti.
Rekla sam joj. Kad nije ukapirala do sada.
Poruka je automatski spojena:

Grome, razumem sta pises ali 1. zlo postoji 2. ako to nije zlo onda je neznanje 3. po toj logici, ljudi koji su zli ne znaju ali su onda duzni zarad sebe da nauce i 4. ni u jednom trenutku nisam rekla da je zla

Гром

Domaćin
Poruka
3.755
Rekla sam joj. Kad nije ukapirala do sada.
Poruka je automatski spojena:

Grome, razumem sta pises ali 1. zlo postoji 2. ako to nije zlo onda je neznanje 3. po toj logici, ljudi koji su zli ne znaju ali su onda duzni zarad sebe da nauce i 4. ni u jednom trenutku nisam rekla da je zla
Nisi rekla da je zla ali si rekla da te mrzi.
svako ko mrzi, besni, ljuti se, gnevi... je zao.
Ljudi imaju problem da shvate šta je zlo a ovamo tvrde da su oni dobri.
Pa normalno da misle da su dobri kad ono šta je zlo ne prepoznaju kao zlo
Dela nisu zla jer su posledica našega suda, kako sudimo takva osećanja imamo, a kako se osećamo tako se ponašamo.
a pošto nas sud zavisi od istine koja je u nama, od istine na osnovu koje sudimo to je greh u domenu istine.
Pa tako imamo de vrste istine, Istinu i zabludu,
Kada sudilo dobro onda imamo osećanja poput radosti, ljubavi, zahvalnosti, milosti i naša dela i ponašanje su posledica takvih osećanja.
Dok kada naš sud dolazi od zabluda onda imamo za osećanja gnev, bes, ljutnju, mržnju....i to određuje naša dela i naše ponašanje.
Tako dela nisu zla nego je zao naš sud kojm sudimo jer dela su posledica našeg suda,

Poslednja izmena:

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.804
Nisi rekla da je zla ali si rekla da te mrzi.
svako ko mrzi, besni, ljuti se, gnevi... je zao.
Ljudi imaju problem da shvate šta je zlo a ovamo tvrde da su oni dobri.
Pa normalno da misle da su dobri kad ono šta je zlo ne prepoznaju kao zlo
Dela nisu zla jer su posledica našega suda, kako sudimo takva osećanja imamo, a kako se osećamo tako se ponašamo.
a pošto nas sud zavisi od istine koja je u nama, od istine na osnovu koje sudimo to je greh u domenu istine.
Pa tako imamo de vrste istine, Istinu i zabludu,
Kada sudilo dobro onda imamo osećanja poput radosti, ljubavi, zahvalnosti, milosti i naša dela i ponašanje su posledica takvih osećanja.
Dok kada naš sud dolazi od zabluda onda imamo za osećanja gnev, bes, ljutnju, mržnju....i to određuje naša dela i naše ponašanje.
Tako dela nisu zla nego je zao naš sud kojm sudimo jer dela su posledica našeg suda,
Obrnuo si to. Sudimo ili racionalno ili iracionalno. Ono sto se desava, tj emocije, je reakcija na reakciju suprotne strane.
I niko nije 100% dobar niti 100% zao, svako moze biti jedno ili drugo u zavisnosti od situacije. Lepa rec i gvozdena
vrata otvara.

Гром

Domaćin
Poruka
3.755
Obrnuo si to. Sudimo ili racionalno ili iracionalno. Ono sto se desava, tj emocije, je reakcija na reakciju suprotne strane.
I niko nije 100% dobar niti 100% zao, svako moze biti jedno ili drugo u zavisnosti od situacije. Lepa rec i gvozdena
vrata otvara.
Da li ti znaš šta znači suditi racionalno? i da na sudu moraš da imaš dve strane, otuženog i tužitelja, Pa kada se čuju obe strane donosi se racionalan sud.
Koje su to dve strane kada ti sudiš? ne sudiš li kroz, vaspitanje, obrazuvanje, iskustva, uverenja ubeđenja, gde je tu razum?
Lupiš nešto i ostaneš živ. nego da pročitaš tekst o rasuđivanju pa da se naučiš razumnom sudu

Гром

Domaćin
Poruka
3.755
Ja bas mislim da su ljudi koji mrze slabi, i vecinom nisu zli po prirodi. Glupa mi je ta tvoja logika. Ko se ljuti on se opravdano ljuti tj. ima razlog e sad da li je taj razlog opravdan to je individualno...
Mržnja je zlo a ljubav je dobro. Kada neko nekog ubija, ne radi to iz ljubavi nego iz mržnje,
Dela ne nastaju tek tako nego su posledica osećanja koje gajjimo prema drugima.
evo ti mrziš svoju sestru i ovde na forumu pokušavaš da pred samom sobom opravdaš tu mržnju.
I prihvatićeš mišljenja koja podržavaju tvoju mržnju a onaj ko ti kaže da radiš pogrešno njegovo ćeš mišljenje odbaciti.
Svako sebi nađe učitelja da ga češa kako ga uši svrbe,
A razumne savete odbacujemo kao gluposti jer ne želimo da budemo dobri
A Hristos nas uči da je naša priroda zla, zato je i odbačen od ljudi jer niko ne želi da prizna da je zao.
i najgori čovek će za sebe tvrditi da je on dobar a da ga svi mrze i da on samo brani sebe.
Možeš da izabereš; da si ti u pravu ili da je bog koji te je stvorio u pravu; da si dobra ili zla.
Ako odabereš da veruješ da si zla; ti ćeš početi za razmišljaš o tome šta je kod tebe zlo i radićeš na tome da se popraviš. A ako odabereš da si dobra, od popravke nema ništa, ti ćeš sve više i više kliziti u zlo dok na kraju ceo svet ne bude kriv a ti jedina prava
Razumi to što se ti trudiš oko svoje sestre ne znači da ona treba da bude onakva kakva tebi odgovara.
A tebi smeta što ona nije takva kako ti zamišljaš da bi bilo dobro; e to je mržnja, ne prihvatanje drugih da bidu ono kakvi su već treba da budu onakvi kakvi nama odgovaraju.
Ti si govoreći o sestri zapravo mnogo više rekla o sebi ali nemaju svi oči da vide,
I takve slepe ti biraš za savetnike; a kad slepac slepca vodi neće li oba pasti u jamu

pandicaa

Zainteresovan član
Poruka
277
Mržnja je zlo a ljubav je dobro. Kada neko nekog ubija, ne radi to iz ljubavi nego iz mržnje,
Dela ne nastaju tek tako nego su posledica osećanja koje gajjimo prema drugima.
evo ti mrziš svoju sestru i ovde na forumu pokušavaš da pred samom sobom opravdaš tu mržnju.
I prihvatićeš mišljenja koja podržavaju tvoju mržnju a onaj ko ti kaže da radiš pogrešno njegovo ćeš mišljenje odbaciti.
Svako sebi nađe učitelja da ga češa kako ga uši svrbe,
A razumne savete odbacujemo kao gluposti jer ne želimo da budemo dobri
A Hristos nas uči da je naša priroda zla, zato je i odbačen od ljudi jer niko ne želi da prizna da je zao.
i najgori čovek će za sebe tvrditi da je on dobar a da ga svi mrze i da on samo brani sebe.
Možeš da izabereš; da si ti u pravu ili da je bog koji te je stvorio u pravu; da si dobra ili zla.
Ako odabereš da veruješ da si zla; ti ćeš početi za razmišljaš o tome šta je kod tebe zlo i radićeš na tome da se popraviš. A ako odabereš da si dobra, od popravke nema ništa, ti ćeš sve više i više kliziti u zlo dok na kraju ceo svet ne bude kriv a ti jedina prava
Razumi to što se ti trudiš oko svoje sestre ne znači da ona treba da bude onakva kakva tebi odgovara.
A tebi smeta što ona nije takva kako ti zamišljaš da bi bilo dobro; e to je mržnja, ne prihvatanje drugih da bidu ono kakvi su već treba da budu onakvi kakvi nama odgovaraju.
Ti si govoreći o sestri zapravo mnogo više rekla o sebi ali nemaju svi oči da vide,
I takve slepe ti biraš za savetnike; a kad slepac slepca vodi neće li oba pasti u jamu
Ne mogu sa religijskim fanaticima i trolovima da se raspravljam. Ja sam sve rekla a ko to tumaci ovako i onako i okrece nema sta da trazi na mom thread-u.

The_Night_Hawk

Buduća legenda
Poruka
29.202
Ne mogu sa religijskim fanaticima i trolovima da se raspravljam. Ja sam sve rekla a ko to tumaci ovako i onako i okrece nema sta da trazi na mom thread-u.
Ovim si rekla sve o sebi.
TI OVO SMATRAS SVOJINOM gde dolaze samo ljudi koji te podrzavaju.
Onda otvori blog.
Ako zelis pomoc budi spremna da ljudi TUMACE jer NE ZIVE SA TOBOM ili tvojom familijom.
Isto vazi za bilo koga od nas.
Najdobronamernije ti kazem...ako elis pomoc, ne trazi je ovde...
Savet mozes da dobijes...a ne volim da se ponavljam.
Svako dobro !!!

pandicaa

Zainteresovan član
Poruka
277
Ovim si rekla sve o sebi.
TI OVO SMATRAS SVOJINOM gde dolaze samo ljudi koji te podrzavaju.
Onda otvori blog.
Ako zelis pomoc budi spremna da ljudi TUMACE jer NE ZIVE SA TOBOM ili tvojom familijom.
Isto vazi za bilo koga od nas.
Najdobronamernije ti kazem...ako elis pomoc, ne trazi je ovde...
Savet mozes da dobijes...a ne volim da se ponavljam.
Svako dobro !!!
Nema frke, znam da sam problem, imam i ja komplekse naravno, ne kazem uopste da sam savrsena daleko od toga. I sve shvatam preozbiljno. Ne mogu da se opustim nema sanse. Tuzno.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.