Šta znači kad je krst naopačke?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.781
1708805242395.png

Šta znači kad je krst naopačke?
 
može imati različita značenja u različitim kontekstima
od hrišćanstva, okultizma, geograf. simbola... astrologije

na šta tačno ciljaš?
Da mi se ovde kaže sve, neću da guglam.

Prvo mi je palo na pamet da je neki okultizam ali krajičkom oka zapazim da može biti validan religijski simbol. Ne hteći da formiram pristrasnost, voleo bih da čujem mišljenja i informacije ovde
 
Poslednja izmena:
Petrovski krst potiče (očigledno) od Svetog Petra, koji je razapet naopako. Sveti Petar je tražio neobično raspeće jer nije smatrao da je dostojan da pretrpi istu smrt kao Isus (normalno raspeće).

Pošto se na papu gleda kao na deo zaostavštine Svetog Petra (Sveti Petar je bio „stena” na kojoj je Isus izgradio svoju crkvu), naopaki krst može biti simbol papstva.
 
Petrovski krst potiče (očigledno) od Svetog Petra, koji je razapet naopako. Sveti Petar je tražio neobično raspeće jer nije smatrao da je dostojan da pretrpi istu smrt kao Isus (normalno raspeće).

Pošto se na papu gleda kao na deo zaostavštine Svetog Petra (Sveti Petar je bio „stena” na kojoj je Isus izgradio svoju crkvu), naopaki krst može biti simbol papstva.
U Bibliji nema toga kako je Petar pogbljen

To neki smatraju da je tako
 
mi svi na forumu smo virtuelni, znaci daljnji, ukoliko se neko ne poznaje slucajno, ili kako god, a ti trebas da se uhvatis od bliznjeg svojih, od njih ti treba podrska, rame [za plakanje ili sta god], a na nas ne racunaj, osim virtuleno
Birajte onda prijatelje pažljivo. Kad sam pomislila da bi mi @aeternum bila prijateljica, ja sam u nju bila prilično sigurna, uz sve razlike i sličnosti. Imamo neko zajedničko vreme, zajedničkog dosta, i obe smo devojke-žene, ako ništa drugo. Imam kredit što bih joj pružila ruku, tražila pomoć.
Imam u odnosu na šta da se okrenem mnogima na Forumu-bih, pitala bih, trućala bih, na osnovu poznanstva, što ne? Čak i da nemamo ljude, imamo uvek to u odnosu na šta da se okrenemo Bogu jedinome.
I kad smo sami, Bog je tu. Bogovo prisustvo je u svemu najveće. Sveti Petar je svetac na konto Boga.
Da nema Boga Isusa Hrista Sina Božijeg i Svetog Duha, ne bi ne sveti Petar bio svet.
 
krst svetog Petra koriste katolici jer je simbol poniznosti prema Hristu tj..Petar je smatrao da nije dostojan da bude razapet kao Hrist pa je tražio da ga razapnu na obrnutom krstu ..obrnuti krst koriste i satanisti i smatra se satanistickim znakom .a koristile su ga i hevi metal, pank i slicne muzicke grupe
 
Poslednja izmena:

Back
Top