Šta se dešava sa dušama posle apokalipse?

Dakle zašto se duh, duša i tijelo spominju odvojeno ako je duša kombinacija tijela i duha? Imaš li odgovor na ovo ili nemaš? Ja sam ti dao razlog zašto je apostol koristio tu formulaciju tako da bih te molio da odgovoriš da ovo moje jednostvno pitanje.
Cekaj malo-covek kad umre telo ostahje na zemlji, trune-zemlja zemlji, pepeo pepelu a dusa ne trune., Kako onda nisu razdvojeni, dusa i telo...?
 
A sto se vraca u telo ako nije u telu dok soava.I jos na primer bolesno telo i to ono strasno i dysa se vrne Malo luckasta dusa.Mazohista sadista kakva je to dysa.
koliko njih je "umrlo u snu", duša stvara novu realnost. koliko lepih snova da ne poželiš da se probudiš. a postoje i ružni snovi pa kad se probudiš znojav i uplašen. duša ide na poziv od šefa i nema cile mile ja bi još malo.
 
mozda tri nisi ja pisem iz Biblije
nadji citate pa propuci

evo ovde Prokopovednik 12:7 sta se desava nakon smrti
Tada se prah vraća u zemlju, gde je i bio, a duh* se vraća pravom Bogu, koji ga je dao

sve argumentovano iz Biblije iznosim
Ma nista sto ti pises nije argumentovano. I nemam nameru da ti istu recenicu i citat ponavljam bezbroj puta-=sto ti radis-JS generalno to rade-klasicno ispiranje mozga, ponavljanje neistina do u besvest...
 
Duh ta sila je ozivela lutka adama I lutak zivi dok duha ima.On izadje i tog momenta lutak opandrknuo.Bez duha zivota nema.Bas sam.gledala pre neki.mesec samo pucnuo puc i umro.
Kako onda duh moze u lutka a ne moze u zivotinju? Drugo pricate da su duh dusha i telo povezani-jedinstvo-kako to da se posle smrti RAZDVAJAJU-jedno ide na nebo a drugo u zemlju...? KAKO?
 
nije lepo da izmisljas da ne kazem da lazes

prelistaj temu sve sam argumentovala Biblijskim citatima

nemam nemer da zbog tebe sve ponavljam
izvoli pa citaj
Bas naprotiv. Ja kazem da ja tebi treba sve stalno da ponavljam. Ja to sto impliciras rekao nsaim a ako ti tako tumacis...Tvoj problem, ne moj. Zadnji put -rekla si da postoji spoj duha i tela=dusha. Ja pitam kako telo umre a duh ode na nebo-ako su povezani>? Znaci-jedan aspekt umire a drugi zivi.
 
Kako onda duh moze u lutka a ne moze u zivotinju? Drugo pricate da su duh dusha i telo povezani-jedinstvo-kako to da se posle smrti RAZDVAJAJU-jedno ide na nebo a drugo u zemlju...? KAKO?
Pa pitaj boga sto majmunu nije dunuo u nos tu razumnu zivotnu energiju .Verovatno da mu dunuo nista ne bi bio gluplji od coveka.I pitaj duha a taj duh je besmrtan jer je bozija sila sto je resio da izadje iz coveka i i da ovaj umre.
 
Bas naprotiv. Ja kazem da ja tebi treba sve stalno da ponavljam. Ja to sto impliciras rekao nsaim a ako ti tako tumacis...Tvoj problem, ne moj. Zadnji put -rekla si da postoji spoj duha i tela=dusha. Ja pitam kako telo umre a duh ode na nebo-ako su povezani>? Znaci-jedan aspekt umire a drugi zivi.
Biće da nisi nešto dobro razumeo.

Ne može 'životodajni duh' ostati u telu koje se raspada...usled starosti, bolesti...niti u takvom telu može podržati život..
Bog je tako odredio.

Hristov prijatelj Lazar je umro, verovatno usled bolesti.
Hrist ga vaskrsava...vraća u život, ali je istovremeno uklonio problem koji je doveo do smrti, zato Lazar može ponovo da živi.
Ali ponovni proces koji dovodi do smrti, je neizbežan.

Taj dah ili duh se vraća Bogu u smislu da nije moguće podržati život u telu koje stari...i šta onda? Gubiš (dar) život...
I nikako to nije neka tvoja lična memorija, kojom te Bog pamti, niti Ti tim duhom nastavljaš da živiš negde, ili kod Boga..

Božiji životodajni Duh kog nam Bog daje, jeste život i ništa više i on je u tvom vlasništvu onoliko koliko Bog kaže...

I nema tu razlike između nas i životinja, u potpunosti na isti način Duh podržava život.
 
Biće da nisi nešto dobro razumeo.

Ne može 'životodajni duh' ostati u telu koje se raspada...usled starosti, bolesti...niti u takvom telu može podržati život..
Bog je tako odredio.

Hristov prijatelj Lazar je umro, verovatno usled bolesti.
Hrist ga vaskrsava...vraća u život, ali je istovremeno uklonio problem koji je doveo do smrti, zato Lazar može ponovo da živi.
Ali ponovni proces koji dovodi do smrti, je neizbežan.

Taj dah ili duh se vraća Bogu u smislu da nije moguće podržati život u telu koje stari...i šta onda? Gubiš (dar) život...
I nikako to nije neka tvoja lična memorija, kojom te Bog pamti, niti Ti tim duhom nastavljaš da živiš negde, ili kod Boga..

Božiji životodajni Duh kog nam Bog daje, jeste život i ništa više i on je u tvom vlasništvu onoliko koliko Bog kaže...

I nema tu razlike između nas i životinja, u potpunosti na isti način Duh podržava život.
Sve sam ja dobro razumeo. Ali po toj logici-nema razloga da i zivotinja nema dusu. Te je teorija o reinkarnaciji-po kojoj dusha moze uci u telo-coveka, biljke, zivotinje-bilo kog zivog bica.
 
Pa pitaj boga sto majmunu nije dunuo u nos tu razumnu zivotnu energiju .Verovatno da mu dunuo nista ne bi bio gluplji od coveka.I pitaj duha a taj duh je besmrtan jer je bozija sila sto je resio da izadje iz coveka i i da ovaj umre.
Jesi li ti svestan sta [pricas i pises, zaista? Razumnu zivotnu energoiju? Pa to je upravo energioja-K'i, C'hi, Prana...Ali hriscnatsvo je ne priznaje a evo sad se prica o njoj...Inace sta nas toliko razlikuje npr. od majmuna? Konkretno od shimpazni-jedino sto zivotinja nema moc imaginacije-nema predstavu o "danas i sutra" sve ostalo je ISTO! Shimpanze su jako inteligentni, koriste alate, agresivni su, socijalni, itd. itd. Delfini su po nekim merilima i inteligentniji od ljudi...Ali su im udovi ograniceni za kroscenje alata-po svemu ostalom su SUPERIORNIJI!
 
Sve sam ja dobro razumeo. Ali po toj logici-nema razloga da i zivotinja nema dusu. Te je teorija o reinkarnaciji-po kojoj dusha moze uci u telo-coveka, biljke, zivotinje-bilo kog zivog bica.
I ljudi i životinje su žive duše...prema Bibliji.
Sve dok je životodajni duh u njima...

Nikako nemamo nešto što je 'duša' odvojeno od tela...to ne postoji.

A reinkarnaciju nema veze sa Biblijom.

Ti si ti i imaš dar koji možeš sačuvati ili izgubiti...sve je na tebi...što je u neku ruku dobro.

Mi se pitamo da li ćemo živeti ili ne...govorim o budućnosti..
 

Back
Top