Šta se dešava sa dušama posle apokalipse?

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.142
U duhu reinkarnacija duša. Šta se dešava sa svim tim "stradalim" dušama posle neke apokalipse?
Šta se dešava ako se neka vrsta odjednom suviše razmnoži bilo to životinja ili čovek? Odakle se stvore odjednom sve te duše?

the-flood-of-noah-majd-ramadan.jpg
 
Ako uzmemo u obzir da se duša ponovo vraća u zemaljsko telo onda bi trebao biti "ograničen" broj duša recimo. Sve i da se neke duše recimo razdvajaju opet...pitanje ostaje...Kako se odjednom "stvore" masovno ili "nestanu".
sve ima svoju svrhu, samo o onostranom ništa ne znamo.
ne znamo da li se duše stvaraju pre tela u telu ili spajanjem duha i tela nastaje. e kad to saznamo znaćemo šta će biti a to znači nikad.
 
Ok ali recimo da postoje...Bez obzira da li su stvorene ili ne i da li stvaraju ili ne...Mislim ako ne postoje onda ne postoji ni reinkarnacija sto nije tema.
Dakle pod pretpostavkom da postoje.
Ne postoje u materijalnom, pojavnom svetu, nego se izražavaju kroz pojavno.
Govorimo dakle o nečemu što nadilazi našu percepciju pa i logiku. Možemo
samo da nagađamo..
 
pa šta je duša, odakle je, kad se stvara/nastaje kuda ide
eto ako to znaš džabe na pdf religiji pišeš, jer si već provalila metafiziku
Ništa te ne ograničava da to spoznaš, osim ubeđenja da nije moguće spoznati.
Dakle.. brojanice..

Isus kaže da zna odakle je i kuda ide. A traži i da ga slediš, što znači da bi i ti
trebao to da saznaš.
 
U duhu reinkarnacija duša. Šta se dešava sa svim tim "stradalim" dušama posle neke apokalipse?
Šta se dešava ako se neka vrsta odjednom suviše razmnoži bilo to životinja ili čovek? Odakle se stvore odjednom sve te duše?
Mislim da matematika dovodi neke stvari u pitanje, ali oni to jednostavno zaobilaze pozivanjem na druge svjetove...
 
Ništa te ne ograničava da to spoznaš, osim ubeđenja da nije moguće spoznati.
Dakle.. brojanice..

Isus kaže da zna odakle je i kuda ide. A traži i da ga slediš, što znači da bi i ti
trebao to da saznaš.
al ti nikako da kažeš odakle si došla i kuda ideš a osvešćena si.
tako mogu i ja, znam a na tebi je da saznaš i reših problem a ni ti ni ja ne znamo. da znaš rekla bi. jel da
 
Ok ali recimo da postoje...Bez obzira da li su stvorene ili ne i da li stvaraju ili ne...Mislim ako ne postoje onda ne postoji ni reinkarnacija sto nije tema.
Dakle pod pretpostavkom da postoje.
Jako lepo objasnjeno u budizmu...Ili citaj Prica o Karmi, Benedikt...Bice se na osnovu sadasnjeg zivota inkarnira, po kazni ili zasluzi u bolju ili losiju inkarnaciju. Najgore sto mozes da uradis je da UBIJAS-jer za svaki zivot moras da odradis po jednu inkarnaciju-da vratis taj zivot...Ako pak budes inkarniran u zivotinju to je niza inkarnacija...Teravadan budizam je to jako lepo objasnio...Samsara, tocak postojanja je ono sto nas vezuje za postojanje, za materijalni svet-postici Nirvanu to je cilj i tek se onda resavamo beskrajnih inkarnacija-postizemo Raj, otprilike po hriscanskom komceptu...Inace mnogi hriscani cak i svestenici veruju u reinkarnaciju samo vecinom ne smeju javno da priznaju...Buda, Isus, Gandi, Dalaj Lama itd. su bili visoko razvijene duse i pretpostavlja se da se svojevoljno vracaju ponovo u materijalni svet da pomognu covecanstvu.
 

Back
Top