Posle kraja

anajade

Elita
Poruka
15.826
Biblija nam kaze nakon sto sve bude unisteno ne samo ovo nebo nego sve u univerzumu sto postoji od a do s Bog ce stvoriti novo nebo i novu zemlju ( Otkrivenje 21:1 ). Vecno stanje je ono sto teolozi zovu Novo Nebo i Nova Zemlja i ovo ce trajati zauvek.
Ja bi volela da bydem stanovnik.ove nove zemlje cekacu u grobu i.milion godina moze i dve ko da cu znati koliko je proslo godina a vi?

Sve što nastane mora i da nestane. Samo ne razumem što bih čekala novu
zemlju i novo nebo, kad već sad sve predivno Bogom stvoreno postoji.
Znaš li koliko je ljudi bilo danas na dijalizi? Koliko njih čeka neku operaciju i strepi za svoj život...i svet bi ceo menjao za njega?!
Koliko njih čeka magnetnu rezonancu, gama nož, zračenje.....koliko u ovom trenutku leptir dece proživljava još jedan dan u teškim mukama?
Koliko njih ima mišićnu atrofiju?
Koliko je danas smrskanih ljudi u automobilima...a deset je puta više onih koji će plakati i kukati za njima...
koliko njih danas trajno sedne u invalidska kolica?
Koliko otete dece, ubijenih, silovanih, zlostavljanih...koliko ljudi doživljava nepravdu na razne načine...
I do sutra o jadima da nabrajamo...

I Ti se pitaš, šta će ti nova zemlja?

Je li Hrist kralj?
Jel' pokazao dok je bio na zemlji da može da reši svaki problem?

Pa zašto bi sedeo i gledao ovo zlopaćenje koje je 100 puta veće nego u njegovo vreme...pa i tada mu beše teško, a šta sada da kažemo?

Znaš li koliko je ljudi bilo danas na dijalizi? Koliko njih čeka neku operaciju i strepi za svoj život...i svet bi ceo menjao za njega?!
Koliko njih čeka magnetnu rezonancu, gama nož, zračenje.....koliko u ovom trenutku leptir dece proživljava još jedan dan u teškim mukama?
Koliko njih ima mišićnu atrofiju?
Koliko je danas smrskanih ljudi u automobilima...a deset je puta više onih koji će plakati i kukati za njima...
koliko njih danas trajno sedne u invalidska kolica?
Koliko otete dece, ubijenih, silovanih, zlostavljanih...koliko ljudi doživljava nepravdu na razne načine...
I do sutra o jadima da nabrajamo...

I Ti se pitaš, šta će ti nova zemlja?

Je li Hrist kralj?
Jel' pokazao dok je bio na zemlji da može da reši svaki problem?

Pa zašto bi sedeo i gledao ovo zlopaćenje koje je 100 puta veće nego u njegovo vreme...pa i tada mu beše teško, a šta sada da kažemo?
Kakve veze zemlja i nebo imaju sa tim što su ljudi bolesni?
Jel bilo šta što je Bogom stvoreno krivo za takvo stanje čoveka?

Ja ne verujem da će se u toj novoj zemlji naći oni koji ne preuzmu
odgovornost za svoj život sada. Oni koji čekaju da ih neko drugi
opravi i da sve oko njih opravi, za ovde su, a ne za tamo.

Što ja da je uništim.. :think:
Sve što je rođeno, stvoreno, sastavljeno, ima svoj vek trajanja. Nešto traje
jako dugo, za naše poimanje vremena, ali ipak ima svoj kraj.
ima kraj ta "celina"ali i dalje ostaje materija
pa sam se pitao zašto bi bog stvarao nešto da bi ga uništavao jer ništavilo ne postoji, u protivnom šta li je bog radio u nešto nepostojeće ako stvoreno gledamo kao spoljašnje.
ako stvoreno gledamo kao unutrašnje, to "uništenje" samo se vraća unutar tvorca.
ovo drugo pa mi ima logike, ovo prvo nikako.

Sve što nastane mora i da nestane. Samo ne razumem što bih čekala novu
zemlju i novo nebo, kad već sad sve predivno Bogom stvoreno postoji.
Ti ko da sam.ja tvorac univerzuma pa me pitas sto bi rysila pa pravila novo kad je sve dobro.

Али ће доћи дан Господњи као лупеж ноћу, у који ће небеса с хуком проћи, а стихије ће се од ватре распасти а земља и дела што су на њој изгореће

Ne bi ja da rusim da se ja pitam ali kad je vec gazda resio da rusi pa novo da pravi i ja bi tamo u to novo.

Nije kriv Bog.

Ali pale okolnosti u kojima se nalazimo i ljudsko udaljavanje od pozitivnih Božanskih osobina nas vode u sve gore i gore stanje.

Ko može svemo ovom gore stati na put nego onaj ko je dobio svu vlast.
Pa i ti da imaš moć, siguran sam da ne bi sedela skrštenih ruku i gledala svoju decu u jadima, čemeru i suzama...
Pa neće ni Bog.

Ma to je njegov cilj od pocetka napraviti takvo carstvo nije tvoj ni moj.Mi samo ocemo da uletimo jer se moze.
примите царство које вам је приправљено од постања света.

Biblija nam kaze nakon sto sve bude unisteno ne samo ovo nebo nego sve u univerzumu sto postoji od a do s Bog ce stvoriti novo nebo i novu zemlju ( Otkrivenje 21:1 ). Vecno stanje je ono sto teolozi zovu Novo Nebo i Nova Zemlja i ovo ce trajati zauvek.
Ja bi volela da bydem stanovnik.ove nove zemlje cekacu u grobu i.milion godina moze i dve ko da cu znati koliko je proslo godina a vi?
''Blago onom ko istraje do kraja''...

Svako od nas ima omiljeno voće...
Da ga Bog nije stvorio mi ne bi znali za njega i ne bi nam nedostajalo...
Da nema banane, kako bi znali za nju?!

Upravo To će dobiti stanovnici nove zemlje..
Ono što ne mogu ni da zamisle.

Kako bi nekom opisao vodu a da je nikad nije video?!
Nikako...

Koliko toga Svemoćni Bog može stvoriti i dati...mogućnosti su neograničene...

Pa jedan miris ljubičice me uvek iznova i iznova oduševi i pre svega tera da gledam iza brega...
Jer to je mnogo vrednije od svog ovog lažnog sjaja u plastičnom celofanu...

ima kraj ta "celina"ali i dalje ostaje materija
pa sam se pitao zašto bi bog stvarao nešto da bi ga uništavao jer ništavilo ne postoji, u protivnom šta li je bog radio u nešto nepostojeće ako stvoreno gledamo kao spoljašnje.
ako stvoreno gledamo kao unutrašnje, to "uništenje" samo se vraća unutar tvorca.
ovo drugo pa mi ima logike, ovo prvo nikako.
Ne postoji materija. To je iluzija. A iluzija ne može biti večna.
Mi imamo mogućnost da unutar te iluzije doživljavamo sve kao stvarnost,
kao realnost, ali zapravo sve što zaista postoji jeste svest koja tu realnost
fiksira, bira. Nepokretni pokretač, Tvorac, sve na okupu drži. Ti i svi mi smo
sukreatori. Problem je u tome što mi kreiramo nesvesno, mehanički, po
samovolji, a ne volji božijoj, pa se posle pitamo što se loše, nepovoljno
dešava.
Tako da meni nije jasno koji će moj u tom novom svetu nesvesni sukreatori.
Adam i Eva su savršeni bili, pa se pad desio. Sa gomilom nesvesnih i na
novoj zemlji bi haos momentalni nastupio.

Ma to je njegov cilj od pocetka napraviti takvo carstvo nije tvoj ni moj.Mi samo ocemo da uletimo jer se moze.
примите царство које вам је приправљено од постања света.
Pa što ne primiš carstvo koje ti je pripravljeno od postanja sveta?
Ko ti brani?

Pa što ne primiš carstvo koje ti je pripravljeno od postanja sveta?
Ko ti brani?
To je bozije carstvo o cemu pricas koje je pocelo na zemlji dolaskom hrista.Tema je nebesko vecno carstvo a ono ne znaci da je ono samo na nebu nego kako je receno na kraju apokalipsisa.
I bice sjedinjenje neba i zemlje.Spysta se grad nebeski i zapocinje vecno carstvo novo zemlja i novo nebo.
Citaj maksima o.bozijem i carstvu nebeskom mislim o razlici.

Ne postoji materija. To je iluzija. A iluzija ne može biti večna.
Mi imamo mogućnost da unutar te iluzije doživljavamo sve kao stvarnost,
kao realnost, ali zapravo sve što zaista postoji jeste svest koja tu realnost
fiksira, bira. Nepokretni pokretač, Tvorac, sve na okupu drži. Ti i svi mi smo
sukreatori. Problem je u tome što mi kreiramo nesvesno, mehanički, po
samovolji, a ne volji božijoj, pa se posle pitamo što se loše, nepovoljno
dešava.
Tako da meni nije jasno koji će moj u tom novom svetu nesvesni sukreatori.
Adam i Eva su savršeni bili, pa se pad desio. Sa gomilom nesvesnih i na
novoj zemlji bi haos momentalni nastupio.
naša svest je ustvari u nekom etru i tvoja svest i moja svest kreira nešto isto, recimo šetamo kejom i iskreiramo mesec dunav psa koji šeta sa nama i živimo svi tako u istoj iluziji
aj dobro

To je bozije carstvo o cemu pricas koje je pocelo na zemlji dolaskom hrista.Tema je nebesko vecno carstvo a ono ne znaci da je ono samo na nebu nego kako je receno na kraju apokalipsisa.
I bice sjedinjenje neba i zemlje.Spysta se grad nebeski i zapocinje vecno carstvo novo zemlja i novo nebo.
Citaj maksima o.bozijem i carstvu nebeskom mislim o razlici.
Неки трагају за тим каквих има разлика између Царства Божијег и
Царства небеског. Разликују ли се суштински, или само у нашој
представи? Царство је небеско чисто предвечно познање бивствујућег
у складу са у Богу заложеним логосима, док је Царство божије
благодатно примање добра по природи својственог Богу. (Прво) се
тиче краја (свег) бивствујућег, (а друго) представљаља нашег
(стања себи) после краја бивствујућег.

Misliš na ovo?
Ali on takođe govori o nadilaženju svega bivstvujućeg, sada u ovom životu.

Mnogo ti razmišljaš naglas..

Nažalost moraćes da brojiš sekunde u sanduku, ne vredi ništa da kažeš tvojima i sa satovima da te sarane jer neće baterija izdžati, znači moraš da brojiš sve vreme.

Back