Šta se dešava sa dušama posle apokalipse?

U duhu reinkarnacija duša. Šta se dešava sa svim tim "stradalim" dušama posle neke apokalipse?
Šta se dešava ako se neka vrsta odjednom suviše razmnoži bilo to životinja ili čovek? Odakle se stvore odjednom sve te duše?

the-flood-of-noah-majd-ramadan.jpg
Reinkarnacija ne postoji. Ljudi su dushe.

Apokalipsa nije stradanje nego u Armagedonu Bog unistava samo zle.
Oni nemaju pravo vaskrsenja.

a svi umrli pre Arnmagedona bice vaskrsnuti na Zemlji za vreme 1000 god vladavine Hrista
 
Jako lepo objasnjeno u budizmu...Ili citaj Prica o Karmi, Benedikt...Bice se na osnovu sadasnjeg zivota inkarnira, po kazni ili zasluzi u bolju ili losiju inkarnaciju. Najgore sto mozes da uradis je da UBIJAS-jer za svaki zivot moras da odradis po jednu inkarnaciju-da vratis taj zivot...Ako pak budes inkarniran u zivotinju to je niza inkarnacija...Teravadan budizam je to jako lepo objasnio...Samsara, tocak postojanja je ono sto nas vezuje za postojanje, za materijalni svet-postici Nirvanu to je cilj i tek se onda resavamo beskrajnih inkarnacija-postizemo Raj, otprilike po hriscanskom komceptu...Inace mnogi hriscani cak i svestenici veruju u reinkarnaciju samo vecinom ne smeju javno da priznaju...Buda, Isus, Gandi, Dalaj Lama itd. su bili visoko razvijene duse i pretpostavlja se da se svojevoljno vracaju ponovo u materijalni svet da pomognu covecanstvu.
Razumem ali opet pitam...Zamisli neki meteor nas zadesi i ljudska vrsta izumre i nase duse mogu da budu samo pacovi?
 
Mislim da matematika dovodi neke stvari u pitanje, ali oni to jednostavno zaobilaze pozivanjem na druge svjetove...
Vi ste od nižih, ja sam od viših; vi ste od ovog sveta, ja nisam od ovog sveta.

I Isus se poziva na neki drugi svet..

U matematici je 1+1=2. U životu nije tako. Imaš Adama i Evu i oni mogu postati
1, 0, ili bilo koji broj veći od 0. Dakle od 0 do plus beskonačno.
 
Razumem ali opet pitam...Zamisli neki meteor nas zadesi i ljudska vrsta izumre i nase duse mogu da budu samo pacovi?
U malo kom scenariju izumire CELA ljudska rasa..Cak i ako se to desi-do tad cemo verovatno kolonizaovati svemir. To je vec realnost, samo pitanje da li za par decenija ili pola veka-vek. Kad ce covek teraformirati druge nastanjive planete. A vrlo izvesno ih ima...!Aeternum-covek nije dusha-tojest nije samo dusha. I druga ziva bica imaju dushu takodje samo nije toliko ravijena kao nasha...I reinkarnacija je verlo realna i definitivno postoji, cak ima masa i dokaza...
 
al ti nikako da kažeš odakle si došla i kuda ideš a osvešćena si.
tako mogu i ja, znam a na tebi je da saznaš i reših problem a ni ti ni ja ne znamo. da znaš rekla bi. jel da
Koliko sam osvešćena ili nisam, to sam za sebe. Uvidi se ne mogu
drugome dati. Da je moguće, zar ne bi Isus sve rekao i onda bi svi
sve znali? Zar ne bi Buda sve samo ispričao jednostavno, umesto
da tera svoje sledbenike da meditiraju godinama?
 
Koliko sam osvešćena ili nisam, to sam za sebe. Uvidi se ne mogu
drugome dati. Da je moguće, zar ne bi Isus sve rekao i onda bi svi
sve znali? Zar ne bi Buda sve samo ispričao jednostavno, umesto
da tera svoje sledbenike da meditiraju godinama?
Buda bas i jeste pricao jednostavno. I nikoga on nije terao ni na sta. Isto vazi i za Isusa. Totalno pogresno interpretirash stvari...
 
Da ali recimo ako iz tog ugla gledamo recimo da se razmozi masovno neka vrsta a neka izumre...To znaci da duse i ne "biraju" telo vec ulaze u one gde je potrebno?
Pa, u razgovoru s nekim tko zastupa tu ideju, pretpostavljam da bi ti prvo objasnili da zbog evolucijskih procesa na Zemlji raste broj ljudi, dok istovremeno opada broj životinja. Oni koji su se "evolucijski usavršili" navodno prelaze u više, naprednije svjetove, dok oni koji nisu doživjeli značajan napredak ostaju na istoj razini postojanja ili čak nazaduju. No, za pretpostavku da netko može preći u životinjsku vrstu, vjerujem da bi se morao poklopiti niz specifičnih uvjeta unutar tog uvjerenja i filozofije, što bi bilo prilično komplicirano za opravdati.
 
Koliko sam osvešćena ili nisam, to sam za sebe. Uvidi se ne mogu
drugome dati. Da je moguće, zar ne bi Isus sve rekao i onda bi svi
sve znali? Zar ne bi Buda sve samo ispričao jednostavno, umesto
da tera svoje sledbenike da meditiraju godinama?
recimo pavle, njega obasjao Isus i oslepeo, pa je išao do trećeg neba
eto on svoje iskustvo opisa,a ti samo čuvaš za sebe i ja sad da verujem na reč o ničemu što napišeš.napiši iskustvo i tebi ću verovati .
 
recimo pavle, njega obasjao Isus i oslepeo, pa je išao do trećeg neba
eto on svoje iskustvo opisa,a ti samo čuvaš za sebe i ja sad da verujem na reč o ničemu što napišeš.napiši iskustvo i tebi ću verovati .
Hoćeš da me obožavaš kao idola? :flert:
Stekni svoje iskustvo. Ništa te ne sprečava.

Nego, da se vratimo na temu i pogađamo koja priča ima više logike.
Da duše neprestano nastaju i nekud odlaze ili da se sve pretače iz jednog u drugo?
 
Razumem ali opet pitam...Zamisli neki meteor nas zadesi i ljudska vrsta izumre i nase duse mogu da budu samo pacovi?
Bog nece to dozvoliti on kao Tvorac univerzuma ima moc da zastiti nasu Planetu i u Bibliji je zasiguranje da Zemlja nece nikada niti unistena.
Kao sto sam vec napisala Apokalipsa je Armagedon - Bozji rat u kojem Bog unistava samo nepopravljivo zle.
Svi dobri pravedni ljudi ce cekati od Boga izbavljenje.
a Nakon toga ce biti uskrsenje pravednika na Zemlji.
Tako je prema Bibliji a Biblija je Bozja rec = istina.
 
Da, baš sam mislila da ih je bičem terao.. :lol:
Pričao je jednostavno, ali da se on probudi umesto tebe, ne može.
Ti stvarno o budizmu pojma nemas. I inace ovako imas taj stav-ja sam fina, produhovljena ali-svima kontrirash, pravish se prepametna, prepuna si sarkazma...A ovamo ocito ne znas osnovne stvari...Budizam je jedna od najmiroljubivijih religija, moglo bi se reci i najpasivnijih...I ti pricas o tome da je Buda nekog terao...?!??! Na bilo koji nacin, nebitno...nemas pojma, cuti pokrij se usima....
 

Back
Top