Šta osećate kad saznate da će žena abortirati vaše dete

Nisam musko, ali ipak bih da dam svoj komentar...

Uh, bas teska tema i iziskuje mnogo energije...
1. Ukoliko se radi o paru koji je dugo zajedno i vole se, mislim da bi sa njene strane bilo veoma ruzno da se odluci na abortus, pre svega zato sto je to zacece plod njihove dugogodisnje ljubavi, a drugo to bi znacilo da svog partnera sve te godine nije iskreno volela!
2. Ukoliko neka devojka ima ozbiljnijih ginekoloskih problema, pa zbog toga mora da abortira, to je sasvim u redu, ali pod uslovom da i njen partner zna zbog cega, pa de se oboje sloze.
3. Ukoliko se radi o vezi koja traje par nedelja, tu vec postoji problem – Ukoliko su se to dvoje i za tako kratko vreme dobro upoznali, i videli su jedan u drugom ono sto zele, mislim da je neopravdano da devojka abortira; Medjutim, ukoliko je njihova veza cisto bila radi sexa, onda zaista mislim da nema razloga da se muskarac buni sto ce devojka da abortira, jer ako se odmah nije rodila ljubav izmedju njih, mislim da nece ni kasnije biti to to, a dete bi samo trpelo posledice njihove neiskrene i nasilne ljubavi, a to nije resenje!
4. Ukoliko je razlog za abortus gradjenje karijere, onda mislim da je to veoma surovo prema detetu kojem nije dozvoljeno da ugleda svetlost dana, a i sebicnost oba partnera, pogotovo majke koja nije vodila racuna o mogucim posledicama, vec se prepustila uzivanju i mislila samo na sebe u tim trenucima...
5. Ako je razlog abortusa neka misao da ce mozda na taj nacin da zadrzi svog partnera kraj sebe, jer dete je nasilno doslo i to je po meni veoma glupo i sebicno!

U svakom slucaju, postoje varijante i varijante, ali mislim da dete koje se zacne treba da bude plod iskrene ljubavi, inace u suprotnom celog zivota ce prolaziti kroz pakao svadja svojih roditelja i nece osetiti onu pravu ljubav! Mnogi ne razmisljaju u tim trenucima o mogucim posledicama, a posle se desavaju razne komplikacije... Ne znam, glupo je roditi tek da bi se rodilo, a ne misleci na buducnost tog deteta i da li postoje uslovi za zdrav zivot tog deteta, a sa druge strane grozno je i ubiti neciji zivot, jer ipak smo svesni da zivimo u dobu gde je prosek jedno do dva deteta po porodici... Svako ima pravo da zivi, ali samo se postavlja pitanje kako i gde ce ziveti, u kakvim uslovima...

Ma lepo kazem da je tema veoma komplikovana i potrebno je mnogo energije da bi se rekla prava istina... Lako je svima nama da pisemo ono sto zelimo i sto mislimo da je u redu, ali da li bismo tako razmisljali i da osetimo (ne daj Boze) tako nesto na svojoj kozi!?

P.S. I mislim da se oba partnera podjednako pitaju o tome da li zadrzati ili ne dete, jer oboje su ’krivi’ za njegovo zacece...
 
littlefoot:
Ljubav ili ne-ljubav (nećemo sad o tome), uglavnom u vezi ste sa devojkom/ženom (nebitno) koja ,naravno, ima pravo odlučivanja šta će sa svojim telom i odluči da abortira vaše dete.

Kako bi reagovali, kako se osećali?
A sta radite kad ona nece da abortira vase dete? Uma ja mislim vise takvih slucajeva...Skoro mi je jedan takav dasa pao u trans...nit sam trudna nit planiram decu niti ga imam u malom mozgu kao tipa za buducnost a on mi se unosi u facu ljutito me upozoravajuci da ce da ubije svaku koja pokusa da ga predje i odluci da rodi a da ga pritom ne obavesti... :roll:
 
Meni se cura odlucila na abortus, posle 5 meseci veze, razlozi njenih roditelja i nje je ,jer je zelela da upise i zavrsi fakultet, a moj zato sto sam bio uplasen kako cu, jer sam u losoj finansijskoj situaciji.....tako da smo svi nekako bili za taj abortus, ali istina je bila da ni ona ni neni roditelji nisu zeleli da ona ceo zivot provede sa mnom,jer ima boljih prilika,a ona je tad imala samo 19 godina....ostali smo posle toga jos 3 godine, dok stvarno nije naisla bolja prilika.....posledice...mozda ona nikad nece imati decu, a ja sam kasnije dobio neke bakterije u spermi koje mnogo uticu na plodnost, tako da mi je sad spermogram mnogo los....i sad mozda ni ja ne mogu imati dece sad.....Tako da ako cura zeli abortus, to znaci samo jedno, da ne zeli decu SA TOBOM, ostavi je odmah posle te odluke.........
 
Meni se cura odlucila na abortus, posle 5 meseci veze, razlozi njenih roditelja i nje je ,jer je zelela da upise i zavrsi fakultet, a moj zato sto sam bio uplasen kako cu, jer sam u losoj finansijskoj situaciji.....tako da smo svi nekako bili za taj abortus, ali istina je bila da ni ona ni neni roditelji nisu zeleli da ona ceo zivot provede sa mnom,jer ima boljih prilika,a ona je tad imala samo 19 godina....ostali smo posle toga jos 3 godine, dok stvarno nije naisla bolja prilika.....posledice...mozda ona nikad nece imati decu, a ja sam kasnije dobio neke bakterije u spermi koje mnogo uticu na plodnost, tako da mi je sad spermogram mnogo los....i sad mozda ni ja ne mogu imati dece sad.....Tako da ako cura zeli abortus, to znaci samo jedno, da ne zeli decu SA TOBOM, ostavi je odmah posle te odluke.........

Brate pusti ove patriote da prave decu ionako nam sleduje Idiokratija. A u medjuvremenu samo karaj.
 
Ljubav ili ne-ljubav (nećemo sad o tome), uglavnom u vezi ste sa devojkom/ženom (nebitno) koja ,naravno, ima pravo odlučivanja šta će sa svojim telom i odluči da abortira vaše dete.

Kako bi reagovali, kako se osećali?

NEMA PRAVO , da abortira.

Kao prvo , nikad ne bi trebalo doci u takvu situaciju.

Odgovoran muskarac nikada ne bi ni bio sa zenom kojoj tako nesto postoji kao solucija.
 
Mogli ste započeti novu a ne vaditi iz praistorije,ali aj' sad....

Nisam imao tu nesreću da poznajem osećaj.Hipotetički ako je ona odlučila uprkos mom neslaganju to bi bilo devastirajuće za vezu tačnije nema šanse da bih ostao u istoj,ako je to bila zajednička odluka onda nemam šta da se bunim. Poznajući sebe teško da bih se ikada složio sa tim korakom...ali otkud znam valjda zavisi od situacije...naročito da mi se to desilo u nekim mlađanim godinama pitanje je kako bih reagovao.
 
Ljubav ili ne-ljubav (nećemo sad o tome), uglavnom u vezi ste sa devojkom/ženom (nebitno) koja ,naravno, ima pravo odlučivanja šta će sa svojim telom i odluči da abortira vaše dete.

Kako bi reagovali, kako se osećali?
da li je moguće na takvo pitanje uopšte odgovoriti?

ako sam ja učestvovao u tim radnjima
valjda se i ja pitam?
ona ima pravo za svoje telo 100%
ali za to malo telo imam li valjda i ja?
 

Back
Top