Kako znati da je žena - ona prava?

Neno

Elita
Poruka
20.451
Kako (sa)znati da je žena baš ona prava, ona, ona i samo ona?
Šta nam je to toliko bitno i što nas zaustavlja i veže kraj odredjene žene kraj koje osjećamo da nas druge više ne zanimaju?
Da li su to emocije i njena "ranjivost" koju pokazuje, zbog čega nepogrešivo osjećamo da iskreno voli? A kad se voli, učinit ćemo obostrano sve da nam bude lakše, poletnije i srećnije, a to je ono što se traži u iskrenim vezama. Ne možemo (po)reći da nam ne prija ljubav ali i potpora koju nam daje naša ljepša polovina.. a to je već put u raj :mrgreen: ..dobro ne baš ali to nam stvara osjećaj da smo dobri i da zaslužujemo svu tu pažnju.
Ljubav je to što nas pokreće a muškarac najveću energiju i polet upravo dobije od žene. Da li je to ona prava, jedna jedina.. ne treba uopšte sumnjati. a pošteno i priznati da je tako.
 
Kako (sa)znati da je žena baš ona prava, ona, ona i samo ona?
Šta nam je to toliko bitno i što nas zaustavlja i veže kraj odredjene žene kraj koje osjećamo da nas druge više ne zanimaju?
Da li su to emocije i njena "ranjivost" koju pokazuje, zbog čega nepogrešivo osjećamo da iskreno voli? A kad se voli, učinit ćemo obostrano sve da nam bude lakše, poletnije i srećnije, a to je ono što se traži u iskrenim vezama. Ne možemo (po)reći da nam ne prija ljubav ali i potpora koju nam daje naša ljepša polovina.. a to je već put u raj :mrgreen: ..dobro ne baš ali to nam stvara osjećaj da smo dobri i da zaslužujemo svu tu pažnju.
Ljubav je to što nas pokreće a muškarac najveću energiju i polet upravo dobije od žene. Da li je to ona prava, jedna jedina.. ne treba uopšte sumnjati. a pošteno i priznati da je tako.
ne znam...ako ti je ujedno i najbolji prijatelj a ne samo objekat požude i magnet koji te privlači fizički, intelektualno i emotivno...
 
Pa ne kaže se džaba, kakva ti je žena takav ti je život.. a kakvu je izabrao, mnogo "govori" baš o njemu. Sve ostalo nije bitno, bitna je žena koja je pored muškarca i kakva je ona.
Postići (i zaslužiti) ljubav žene snažne i jake volje ne može svaki muškarac. Samo pametan muškarac može osvojiti pametnu ženu..odana i vjerna je uspjeh i nagrada za muškarca. Njegova duša je ogledalo u njenim očima. Najtužniji (a i najjadniji) prizor je potištena i iscrpljena žena pored "uspješnog i snažnog" muškarca. Odabrao je slabu osobu koju može maltretirati.
Pretvorio je svoju ženu u osobu koja se povinuje. Jasno je okakvom muškarcu se radi,kada vidite takvu ženu.
 
Morate da se razumete. I neko mora da dominira u vezi po mom iskustvu. Ako ona krene da tera svoje i ti svoje neminovno ćete se sudarati.
Ili ćeš ti nju slušati više ili ona tebe. Ako nađeš neku koja traži da bude glavna i ako želiš dugotrajnu stabilnost bez svađa i konflikata moraš da je slušaš.
A ako želiš ti da budeš glavni moraš nalaziti neku docilnu, nezainteresovanu za mnogo toga koja samo kaže: "Ma pusti to, neka ga!":lol:

A ako nađeš neku mnogo osetljivu ili labilnu sve ostalo je stvar čiste sreće.

Naravno mnogo toga zavisi i kakav si ti sam.
 
О бре Нено, деценијама се о овоме распреда :roll:
Она права је она са којом си срећнији него када си сам, у просеку. Може лок.
Decenije "stadoše" u dve rečenice?:mrgreen:
Ona prava mi ne bi bila tako "ćutljiva", naprotiv.. više mi leži ona elokventna, malo pričljivija ali ne baš previše da tuši, tj ne uvlači jezik po čitav dan. :lol:
 
Decenije "stadoše" u dve rečenice?:mrgreen:
Ona prava mi ne bi bila tako "ćutljiva", naprotiv.. više mi leži ona elokventna, malo pričljivija ali ne baš previše da tuši, tj ne uvlači jezik po čitav dan. :lol:
Нисам ћутљива, него сам се уморила од расправа и убеђивања. Видиш колико је тешко да је наштелујеш само по питању ћутљивости. :D
Свакој треба дати шансу а онда слушаш себе, да ли ти је пријатно у њеном друштву, да ли ти њене мане не умањују задовољство што си са њом, све је индивидуално, пресудно је како се ти осећаш у вези.
 
Morate da se razumete. I neko mora da dominira u vezi po mom iskustvu. Ako ona krene da tera svoje i ti svoje neminovno ćete se sudarati.
Ili ćeš ti nju slušati više ili ona tebe. Ako nađeš neku koja traži da bude glavna i ako želiš dugotrajnu stabilnost bez svađa i konflikata moraš da je slušaš.
A ako želiš ti da budeš glavni moraš nalaziti neku docilnu, nezainteresovanu za mnogo toga koja samo kaže: "Ma pusti to, neka ga!":lol:

A ako nađeš neku mnogo osetljivu ili labilnu sve ostalo je stvar čiste sreće.

Naravno mnogo toga zavisi i kakav si ti sam.
Ne mora niko da dominira. Ako neko "tera svoje" bez kompromisa to je već nešto što izlazi iz okvira "pravog i smirenog odnosa, veze". Kada se odluke preraspodele i unese malo dogovora, nema potrebe za nekom dominacijom ili teranjem inata (ne znam šta je gore od ta dva).
 
Знаш, мени јако смета када мушкарац жели да ме задржи али да ме поправља. Не смета ми да настави потрагу, безбедније је за обоје :lol:
Ni torta ne da da se popravlja, a kamoli žena!
 

Back
Top