Šta nam se to dešava na lokalu?!

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.468
Ima jedan grad na zapadu Bačke koji ima sve prirodne predispozicije da bi postao
raj na Zemlji.
Plodna zemlja, Dunav, park prirode Gornje podunavlje,banju Junaković, Slobodnu zonu,
brodogradilište, luku,Marinu Apatin i vredne ljude.

Od svega što sam nabrojila ni 10% nije iskorišteno jer je gradskoj vlasti, u gradu koji opozicije
nema, stalo samo do toga da ubere basnoslovne poreze.
Korupcija je u gradu opšte mesto, predsednik opštine nedodirljiv kao Mao Ce Tung a SNS sedi skrštenih
ruku i ne preduzima ama baš ništa pa čak ni to da nakon tri nedelje od raspuštanja imenuje novi opštinski odbor.

Komunikacija između lokalnih odbora i centrale u Beogradu nemoguća je misija. Blokade na komunikacijskim
linima deluju kao Balvan revolucija koju država sprovodi sama nad sobom.
Godspodine Radoslave Nikoliću, kuća se prvo sredi iznutra pa se gladi spolja. To je zlatno praavilo uspeha.

Apatin%20Dunvac.jpg
hramxz1.jpg
 
Poslednja izmena:
Citao sam jedan tekst u kome se navodi da su mnogobrojni odbori vodjine stranke posmenjivani sa samo jednom namerom - da clanstvo i biracko telo bude zamajano sa unutarstranackim izborima, a sve to dok se zavrsavaju neki poslovi (od smanjenja penzija pa na dalje).
 
Citao sam jedan tekst u kome se navodi da su mnogobrojni odbori vodjine stranke posmenjivani sa samo jednom namerom - da clanstvo i biracko telo bude zamajano sa unutarstranackim izborima, a sve to dok se zavrsavaju neki poslovi (od smanjenja penzija pa na dalje).

U Apatinu je opštinski odbor raspušen zato što se utalio sa SPS-om i to je sasvim uredu no sada poverenik za Zapadnobački okrug pokušava da proturi za predsednika opštinskig odbora čoveka koji uopšte ne živi u Apatinu već živi i radi u NS a ujedno ima i medijsku kuću koja bi najverovatnije da sedne na opštinske jasle kao i tri postojeće u gradu.
Ljudi u gradu se bune na takav prostup jer pokušava da se dogovori princip, što ste drpili drpili ste, stara vlast će potiho da ode bez posledica.
 
Poslednja izmena:
Pa tako nekako... Kuca se gradi od temelja... A ovi izgradili krov na chackalicama...Qurton DzemokraCiju. :mrgreen:

_nobody_

Centrala u Beogradu forsira spoljinu politiku dok se lokal raspada, jel ti meni veruješ da lokal pojma nema o stavovovima i odlukama centrale. Nikoga ne možeš da dobiješ u Centrali bez da rasturiš bar 10 čepova.
Tako se država ne gradi, to je van pameti
 
Zebrinjo, da li ti mislis da se to dogaja samo u Apatinu?

Naprotiv, lokalne vlasti su cesto najvece zlo, sastavljene "s koca i konopca" od clanova raznih stranaka duboko protkanim korupcijom ili interesima, obicno preletacima, koji se drze vec godinama, ako ne i decenijama zajedno, a samo se pred izbore i pred glasacima "svadjaju", kad treba osvojiti vlast.

Tesko da je potencijal bilo kog grada iskoriscen, jedno sto se objektivno ima malo para, a drugo sto neko mora da uveca svoju imovinu, obuce bolja odela koja mu ne stoje, zaposli sestre, snaje i bratanice u JKP-ima i opstinama, stranacke aktiviste takodje, i iz opanaka naglo uskoci u (tesne) cipele uz poneki "Rolex" tek da bi osvojio iz sela dovucenu sekretaricu velikih sisa vise godina ili decenija mladju koja se "pali" na D&G kopije i "marke" za koje ne zna da li su original i uopste lepe (ali se prodsedi "dasa" nadje pametnim da ipak kupi neki original tek da je fascinira), i to je to, nema tu mnogo filozoVije.
 
Poslednja izmena:
U Apatinu opozicije nema sem časne iznimke jednog profesora apatinske Gimnazije koji zbog 3 opštinske TV bastilje ne može da dođe do reči.
Svi su se utalili sa Živoradom Smiljanićem uključujući i novi i stari DS

Apatin je jedino brodogradilishte u Srbiji i jedina luka na Dunavu kroz Srbiju koja je operativna...
ali...neko ima drugachije planove...
 
Zebrinjo, da li ti mislis da se to dogaja samo u Apatinu?

Naprotiv, lokalne vlasti su cesto najvece zlo, sastavljene "s koca i konopca" od clanova raznih stranaka duboko protkanim korupcijom ili interesima, obicno preletacima, koji se drze vec godinama, ako ne i decenijama zajedno, a samo se pred izbore i pred glasacima "svadjaju", kad treba osvojiti vlast.

Tesko da je potencijal bilo kog grada iskoriscen, jedno sto se objektivno ima malo para, a drugo sto neko mora da uveca svoju imovinu, obuce bolja odela koja mu ne stoje, zaposli sestre, snaje i bratanice u JKP-ima i opstinama, stranacke aktiviste takodje, i iz opanaka naglo uskoci u (tesne) cipele uz poneki "Rolex" tek da bi osvojio iz sela dovucenu sekretaricu velikih sisa vise godina ili decenija mladju koja se "pali" na D&G kopije i "marke" za koje ne zna da li su original i uopste lepe (ali se prodsedi "dasa" nadje pametnim da ipak kupi neki original tek da je fascinira), i to je to, nema tu mnogo filozoVije.

Zamisli da sve one pare koje su otišle na kojekakva podmićivanja u privatne džepove, otišle u realne potrebe građana. Zato nema para i neće ih biti sve dok su opđtinskoj administraciji oči gladne.
To su takva pogodovanja da jedan prosečno uman čovek ne može ni da zamisli. Evo primerice u akvapark u banji Junaković su ulupani milioni i milioni evra a da se on nije makao od početka.
Javna preduzeća imaju tri do pet puta više zaposlenih nego što je to neophodno a troma su i neefikasna kao da zaposlenih nedostaje

- - - - - - - - - -

Apatin je jedino brodogradilishte u Srbiji i jedina luka na Dunavu kroz Srbiju koja je operativna...
ali...neko ima drugachije planove...

Ne, planovi sdu jasni. Apatin neće da dobije ni luku ni brodogradilište dok je Živorad Smiljanić na vlasti no mi hoćemo da on sam da ostavku a njemu se baš ne ide. Malo mu je treći mandat.
Nudi mu se i odstupnica kojom ga neće tužiti za silne pronevere budžeta no ni to ne pali, očito je čovek dobro potkovan podacima koji ga štite čak i od države.
Tri medijske kuće od kojih je jedna TV su na budžetu grada bez ikakvog konkursa, silni sportski klubovi, njih bar trideset vrte opštinsker pare, silna udruženja od kojih se jedno zove Udruženje pivopija i da ne pobrajam ko sve ne. Sve je to stranačka baza.
Jel možeš da zamisliš udarne vesti jedne TV kuće koje se sastoje od dve vesti, jedna je počertak Interfera a druga nemogućnost ubiranja letine zbog kiše. To je apatinska televizija koju ne može da vidi 2/3 građana jer nije u eteru već se emituje preko kabela. Nju plaćaju svi građani Apatina
 
Poslednja izmena:
Ne, planovi sdu jasni. Apatin neće da dobije ni luku ni brodogradilište dok je Živorad Smiljanić na vlasti no mi hoćemo da on sam da ostavku a njemu se baš ne ide. Malo mu je treći mandat.

normalno...pa nije Peconi dzaba kupio luku Panchevo...
josh sad treba da ima i konkurenciju?ne dolazi u obzir...
samo, nije mi jasno, tog Peconija niko ne dira...chiji li je majku mu...:lol:
 
normalno...pa nije Peconi dzaba kupio luku Panchevo...
josh sad treba da ima i konkurenciju?ne dolazi u obzir...
samo, nije mi jasno, tog Peconija niko ne dira...chiji li je majku mu...:lol:

A Živorad lane pregovarao sa jednim mafijašem iz Osijeka, slikali se kako pregovaraju o kupovini brodogradilišta.
Kako je Hrvatska dotičnog umeđuvremenu strpala u zatvor, ovde nastade muk.
Ostade samo slikanje, neko će jedared pustiti i reprizu da se ljudi malo potsete.
 

Back
Top