STA mislite???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako nasilje moze da ima opravdanje? :shock:
Stani,dodje covek mrtav pijan kuci i krene da se izivljava nad zenom i decom,da ih udara i svasta jos! Jel to normalno i opravdano?
Ili devojka ili devojcica seta gradom i neko je spopadne i krene da je napada (fizicki)?
Jel opravdano kada je dete od par godina u modricama,kaznjeno za nesto sto ne zna?
Jel sve to opravdano?!
Ako vi tako kazete! :roll: :roll: :roll:
 
Master_Chief:
Svako nasilje ima svoje opravdanje...
Molim te reci mi da se salis!!
Ide devojka 8 razred kuci iz skole i 20 m od kuce je neko izbode 9 puta nozem!!!! Iz cista mira,neki tezak umnobolik! Kako to moze da bude opravdano? Ovo je inace bilo u Batajnici.
Ili , decko ide da kupuje uzinu , gleda svoja posla i slucajno se zakaci sa nekim likom,za koga nije ni znao da je bolid tezak i decko je sada ispod zemlje,nema ga vise! Opravdaj ti to njihovim roditeljima!
Za tako nesto nema pravdanja
 
Nemoj tako,sve ima opravdanje :roll:

A niko se ne pita kako je tim roditeljima koji "igrom slucaja" izgube svoju decu...
Kazite njima da to ima opravdanje,pa cete videti :roll:
A da ne pominjem onu malu devojcicu od 3 godine koju su i silovali,i prebili..
Verovatno i to ima opravdanje :roll: :evil:
d030.gif
 
sve ovo sto ste nabrojali definitivno nema opravdanje,sem da su ti ljudi koji to rade LUDI 300%,jer to normalan covek ne moze da uradi,ali ni to nije opravdanje...tako da oni koji imaju potrebu za takvim ili slicnim nasiljem,jednostavno nisu normalni!!! :|
 
sve jedno, to sto nisu normalni nije im opravdanje... a bliz, sto si spomenula tog decka sto je prebijen na velikom odmoru, on je iz moje skole, moja generacija... i sto je najgore poznajem likove sa kojima se pokacio, nit su neki teski ludaci (znam i gore),nit nista...pokacili se oko gluposti... i decko zavrsio mrtav :( a ovi su bili 3 meseca u pritvoru i evo sad svaki dan bleye u mom skolskom :mad:
 
Je*bem im majku...:evil:
Eto to je nasa zemlja,samo kod nas mogu maloletnici to da rade,i samo kod nas su za ovakve stvari svi slepi!
Ja sam isla u setnju prosle godine...katastrofa mi je bilo iako nisam znala decka.
 
ma i ja sam isla i u setnju i na sahranu. kod nas je tih nekoliko dana (dok je on bio u komi) bio haos... ma ne zelim ni da se secam.... i sto je najgore to jesto (relativno) nesretan slucaj... nisu oni njega pretukli na smrt-nego je on nezgodno pao... al opet....i jos gore je kad je onaj lik sa zemuna (zovu ga limun) nozem izbo nekog decka isto iz beograda....i to sve zbog pesme... ma ima milion ovakvih primera, smuci mi se kad cujem...
 
Tog decka iz Save sto su prebili je stvarno (kolko sam ja cula) bio nesrecan slucaj.
Znate ono kada se vec neko pokaci oko gluposti. Samo sto je on nezgodno pao i povredio glavu...
Eto,da nije bilo tog pada,to bi bila klasicna dosadna muska tuca...
Valjda razumete da u stvari zelim da kazem da zbog neke sitnice (koja ovde na kraju nije bila sitnica) moze svasta da se promeni...
 
ja isto tako sad razmisljam... a onda kad malo bolje razmislim, verovatno bih se u tom trenutku uplasila, ipak sta mogu ja sa svojih 163 cm visine da uradim... jedino mogu da pozovem pomoc, privucem paznju... verovatno bih tako nesto i uradila
 
Nasilje nije nesto sto nastaje preko noci, sa tim se rodite ili ne..... cika Frojd kaze da je dete otac coveka, sto ukazuje da kakvo ti je detinjstvo, tako ces se i ponasati dalje u zivotu..... Uzmite bilo koju knjigu iz sagmenta beletristike i videcete da je za svako nasilje i ostale jebade odgovorna porodica u kojoj UMOBOLNIK zivi...... Ogorcen sam i na nase sudstvo, jer kazne nisu zadovoljavajuce..... Za takve bih ponovo uveo smrtnu kaznu.....
 
shushu:
sve jedno, to sto nisu normalni nije im opravdanje... a bliz, sto si spomenula tog decka sto je prebijen na velikom odmoru, on je iz moje skole, moja generacija... i sto je najgore poznajem likove sa kojima se pokacio, nit su neki teski ludaci (znam i gore),nit nista...pokacili se oko gluposti... i decko zavrsio mrtav :( a ovi su bili 3 meseca u pritvoru i evo sad svaki dan bleye u mom skolskom :mad:
Ochigledno niko od vas ne zna prichu...
Moj jako dobar ortak (koji ide samnom u razred) je najbolji ortak sa tim likovima. To shto se dogodilo je nesrecan sluchaj. Ne kazem da su ovi likovi nevini, ali nisu hteli da ga ubiju, tj. i nisu. Dechko ga je gurnuo, ovaj se sapleo, pao i udario glavom o reshetke... Tako je pisalo i u novinama, i u sudskom zapisniku. Ja ih ne branim, ali nije fer prichati neistinu...
Nasilje je sranje. Ali, chinjenica je da ako neko tebe "nasiluje", necesh da stojish i izigravash mir sveta, nego ga odvalish i gotovo.
 
Pa bliz,tako mozes da kazes za svaku tucu koja se desava po ko zna koliko puta dnevno...
Slazem se i sa zmajem,detinjstvo utice na to..
Ali i drustvo sa kojim se druzimo,provodimo vreme isto ima uticaj..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top