Šta kuvamo danas six

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne volim ni ja kad negde probam takvu..je l u koricu dodajes i mleko?
ja je pravim samo sa plazmom, puterom i dodam lomljene blansirane ispecene bademe..i onda bude suva, a negde negde naletis na krckavi badem kad jedes
A jel ti to zapeces?
Inace deci je od svega najlepsa ta grozna kora
Bilo koja čokoladna torta za koju imaš recept, samo što skuvaš višnje u pudingu nagusto i to ubaciš u pomenutu tortu.
E ne volim puding.nema veze,mnogo lepo ti izgleda
sto jednostavno ne ispecete koricu za ciz
u nju mozete sipati i tu smjesu sto se ne pece
a bude neuporedivo ukusnije
Pa ispekla sam.5 min na 180 stepeni kako pise u receptu.ali rerna mi je poludivlja,prejaka je i nikad ne znam dal je zagorelo,jer sve pocne brzo da.tamni
 
A jel ti to zapeces?
Inace deci je od svega najlepsa ta grozna kora

E ne volim puding.nema veze,mnogo lepo ti izgleda

Pa ispekla sam.5 min na 180 stepeni kako pise u receptu.ali rerna mi je poludivlja,prejaka je i nikad ne znam dal je zagorelo,jer sve pocne brzo da.tamni


pa da, al ne tu vec pravu koricu
brasno po izboru, maslac, jaje...ili samo spojis bademovo brasno, maslac, malo secera i sol
pa zapeces 10tak min

ja sam inace koricu skroz batalila
ispecem ny ciz bez korice, gore slozim voce i cao
bude super, al ne, al nema veze ukus s tim vasim receptom

evo ti je super korica za to
ako stavis sve ili pola cjelovito brasno imace tu aromu kao plazma



https://www.coolinarika.com/recept/klasicni-nemacki-kolac-sa-sirom/
 
Poslednja izmena:
pa ispeci kod mame kad ti. bude zgodno
on se caskom smucka
i lijepo pijete kavu i ogovarate dok se pece
a jesti mozete vec za satak
cim se ohladi
ja vise ni vocnu glazuru ne stavljam
samo slozim voce i preliv
ili cak samo serviram voce isjeceno
 
sto jednostavno ne ispecete koricu za ciz
u nju mozete sipati i tu smjesu sto se ne pece
a bude neuporedivo ukusnije

A jel ti to zapeces?
Inace deci je od svega najlepsa ta grozna kora

E ne volim puding.nema veze,mnogo lepo ti izgleda

Pa ispekla sam.5 min na 180 stepeni kako pise u receptu.ali rerna mi je poludivlja,prejaka je i nikad ne znam dal je zagorelo,jer sve pocne brzo da.tamni

meni je pecena jaka malo za nepecenu cizkejk
kad pecem i fil, onda je pecem

17965844_10210401746898980_1022179375_n.jpg
 
Jesam li ja utripovala ili mi se kora za tortu loše peče zbog papira za pečenja. A koristim onaj Fino, on mi je nekad bio pouzdan. Ili mi je loš recept. A ne znam ni koju tortu pravim, napisala sam VAsinu, a u stvari je Reform.
Kora: 4 belanceta, 4 kašike šećera umutiti i 120 g oraha, peći na 200 12-13 minuta. Biće da treba duže na nižoj temperaturi? A i ne znam što vas sad pitam, kad već pečem treću koru. Možda da znam na kraju gde sam pogrešila.
 
Modesti ovo pamtim..znaci, vrlo moguce da cerka i ja imamo slican ukus ....
Ps. Jel se jos.nekeme.deca dizu oko 5, 6...
Odlepicu hehe

Normalno, neki spoj ukusa ne prolazi jednostavno, slicno je kao sa zacinima, Nekome mnogi super, neko ne podnosi ni iz daleka.

Daj decu vamo da ih naucim da spavaju sve dok majka spava. :huh:
:lol:

:lol: volimo orahe ali nas ebe onih 12 zumanaca u filu
Dive, pa odlozis zumanca u zamrzivac, upotrebis kad ti zatreba, a fil zakuvas sa celim jajima 3 - 4, kad stavis i 250gr oraha (prethodno poparenih sa malo mleka), vanilin secer, u filu se ne osecaju jaja, ako je to problem.

(a mozes i koricu da napravis od celih jaja...)
 
Jesam li ja utripovala ili mi se kora za tortu loše peče zbog papira za pečenja. A koristim onaj Fino, on mi je nekad bio pouzdan. Ili mi je loš recept. A ne znam ni koju tortu pravim, napisala sam VAsinu, a u stvari je Reform.
Kora: 4 belanceta, 4 kašike šećera umutiti i 120 g oraha, peći na 200 12-13 minuta. Biće da treba duže na nižoj temperaturi? A i ne znam što vas sad pitam, kad već pečem treću koru. Možda da znam na kraju gde sam pogrešila.

Ja te kore belance + šećer + orašasti plodovi pečem na 200C. Nekada na papiru, nekada ne. Na jedno belance dodajem 20g šećera i 20g oraha/lešnika.

Kod mene za Uskrs ništa lajt varijanta. Bajadere, bele bajadere i mađarica. Torta, neka verzija kinder. Čokolada, euro krem, lešnici - ubija. Ješćemo je do četvrtka. kako stoje stvari.

17974790_10210446776544779_784331124_n.jpg
 
Ja te kore belance + šećer + orašasti plodovi pečem na 200C. Nekada na papiru, nekada ne. Na jedno belance dodajem 20g šećera i 20g oraha/lešnika.

Kod mene za Uskrs ništa lajt varijanta. Bajadere, bele bajadere i mađarica. Torta, neka verzija kinder. Čokolada, euro krem, lešnici - ubija. Ješćemo je do četvrtka. kako stoje stvari.

Pogledajte prilog 436898

Sta je ovo belo?
 
diveee... :kolac:


Pogledajte prilog 436908

Cokolada sa vecim procentom kakaa je super ukusna kao preliv na korama, ali problematicna kad treba da se sece u torti sa puno fila. pazljivo, pazljivo, vrucim nozem da se ne istisne ceo fil. Jos ja volim da je "napaukujem" kao snit, pa jos teze se sece, i svaki put kazem - sledeci put okrugla, pa opet shnit. :roll:
Leeeleeeee :balavi:
Salji nema veze grejacemo noz, al ne pravimo pitanje ni ako istisne fil, ionako ce se sve sjediniti u stomaku ;)
 
diveee... :kolac:


Pogledajte prilog 436908

Cokolada sa vecim procentom kakaa je super ukusna kao preliv na korama, ali problematicna kad treba da se sece u torti sa puno fila. pazljivo, pazljivo, vrucim nozem da se ne istisne ceo fil. Jos ja volim da je "napaukujem" kao snit, pa jos teze se sece, i svaki put kazem - sledeci put okrugla, pa opet shnit. :roll:

Kada napravis nesto, vidi se da si to uradila iz zadovoljstva a ne da otaljas, da ti je uzitak a ne obaveza. I parcad uvek fina, tanka, da se uziva a ne prenatrpava stomak. Kod tebe je sve damski :)
 
Kada napravis nesto, vidi se da si to uradila iz zadovoljstva a ne da otaljas, da ti je uzitak a ne obaveza. I parcad uvek fina, tanka, da se uziva a ne prenatrpava stomak. Kod tebe je sve damski :)

a bas htedoh da je pitam stipsa jedna kakvo je ovo flis papir parce, kirijanski :malav: cuj damski, ta mante me

- - - - - - - - - -

Većinu sam videla samo na slikama pa ne mogu da kažem.
Ali kroz pisanje slutim ko su prave dame i ko je zaista zadovoljan svojim životom a ko životari dok se bavi tuđim. Ali ni to neću reći, dosta su im njihove muke ;)

zauska z.gif
pa kazes metla hbt te mis
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top