Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ili sapunastim :lol:

Secas se kada smo balavile nad slikom sapuna misleci da je marcipan :zcepanje:

naravno, tako si mi i zapala sa oko :zaljubljena:
:zcepanje: dve prasice vide slatkis u sapunu :zcepanje: a nije da nije ima i sapuna sa mirisom cokolade molim lepo :manikir:

ima urbalan legenda dole kod nas, kako je neka ciganka kupila sapun umesto somuna, i dosla kuci i jela ga, pa je pitali posle: "kako bre, sta bi jesi pojela?" kaze ona: "naravno, peni 'l ne peni pare sam davala" :zcepanje: probaj da procitas sa juznjackim naglaskom
tako se mi u kuci zezamo kad kupimo nesto a ono ne valja pa moja keva se zeza "peni l ne peni pare sam davala" :zcepanje:
 
malo majoneza i pavlake i eto ruske salate :zcepanje:
ovo bre nije lose uopste :lol:
ima ljudi koji jedu one kucece keksice i granulice, to ti ko musle isti sastav plus ona masnoca dodata ko za kocke za supu kod nas....

:lol:

Jedan moj poznanik je pričao kako je (kada je kupio psa) probao i njegove granule, jer ga je zanimalo zašto ih on tako halapljivo jede.

A lik ima labradora, najhalapljivijeg psa na svetu :lol: Ali nije mu se svidelo, kaže nije čak ni slano :zcepanje:

P. S. Za večeru pravim špecle sa sirom, zapečene u rerni.

Ručak preskačemo, idemo da šetamo malo.
 
ja cu da promenim nick u magare :fdlan:

juce glupaca zaboravim kolica da ponesem u tempo (retko ih koristim i nemam naviku) i natovaraim se 20kg bukvalno ne zaebavam i kad sam sve potrpala u kese i ooooruk da dignem iz kolica njihovih, oces mucak...aj opet i nekako izvucem sve to, i shvatim sta sam uradila :ovca:
odteturam se od stanice, par metara je, i shvatim da od moje stanice do kuce necu mocu da mrdnem, zovem kevu u pomoc da dodje do stanice....i tako nekako prezivim

malo pre krenem na pijacu da uzmem neki slatkis i da vidim jesu i dalje u nekom psihoticnom napadu prodavci mandarina sa 120 din/kg il su se izlecili i spustili cenu, nisu...... kad, naravno, zavrsim na tezgi krompira kod moje prodavacice i uzmem 6kg :fdlan: jer su skoro svi digli cenu (ocekivano zbog mraza) i zadnji voz da uhvatim po jos staroj ceni, od sutra dize i ona

daaa, pričali smo ovde o tom tegljenju. Muž i ja danas na pijacu, kao ne treba nam ništa, ali to nam je neki ritual.. odemo na buvljak (čuveni stari zemunski) pa onda na pijacu koja radi samo nedeljom. I zamalo da ne ponesem nikakvu torbu, ono ruke u džepove.... ali ipak uzmem neku kinesku veliku. Sva sreća, jer kako smo ušli na pijacu, vidimo džak luka, 10 kg - 300 dinara. A mi luka puno trošimo, smor mi je da kupujem na kilo-dve, a i bude po 50-60 dinara.... onda prodjemo po pijaci, pa ajde zelen za supu (2,5 kg), pa kelj, vidi kako je lep, pa ajde malo sira, pa vidi ono je žena od koje smo prošle godine kupovali najbolje čvarke, pa kupimo kobasicu, a čvarci naravno prodati (mi poranili u 11 h,), ali zamolimo da nam sledeće nedelje ostavi kilo.... to jedino nismo morali da nosimo.

Planirala sam danas pravu domaću supu (a još nisam kupila meso) i neki bolji ručak (krompir i meso) jer je mužu rodjendan. A ni to meso još nemam, valjda je negde nešto ostalo u ovim radnjama koje rade ceo dan. U krajnjem slučaju biće pileći bataci, imam ih u zamrzivaču.
Pravila sam sinoć rafaelo mafine, nisam nešto oduševljena, staviću slike kasnije.

Imam još samo hranu za Lea :zcepanje:




Blago Leu, baš se lepo hrani!
 
Bi za ručak nije nabavila ni namirnice, a mi već ručali. :)

Supa ćureća, krmenadla pečena u komadu špikovana slaninom, sveža kobasica doneta juče sa svinjokolje, pire krompir, medenjaci i onaj brzinski kolač sa patišpanjom, jabukama, pudingom i šlagom. Prežderali smo se, njih trojica su se izvrnuli ispred tv - a, a ja odoh u kuhinju da pečem kore za tortu.
 
Poslednja izmena:
Bi za ručak nije nabavila ni namirnice, a mi već ručali. :)

mi smo tek doruckovali :rumenko:

Davno sam konstatovala da mi tek doručkujemo u vreme kad vredan svet (Domaćica) već ruča. Sreća, pa nismo jedini, eto i cyanide tek doručkovala.
Sve sam nabavila što treba i to u Rodi preko puta. Pa će biti juneća supa sa svežom zeleni i domaći rezanci što je mama pravila pre neki dan, pa onda svinjski vrat na krompiru, a medju krompir ću da ubacim malo šargarepe i luka, pošto sad imam pun džak :) mogu da trošim do mile volje. A bude lep taj luk na koji se sliva ona masnoća sa vrata.
Pita me kuma šta ću da spremam u nedelju, ona merka neki recept za ćuretinu s narandžama. Ja ću, vala, meso i krompir, samo pitanje u kom obliku. Možda je to i lepo, ali mi baš nismo za te neprirodne kombinacije.

- - - - - - - - - -

Cyanid, divno ti izgleda ta ružica
 
kakvi smo alavci
pitu nismo ni ohladili, ko ce to docekati
sekli je toplu, cokolada se jos topi iz fila :D
pita je lepa, kombinacija ukusa taman, nije cak ni preslatka, a od jednog parceta budete dobro siti
http://www.coolinarika.com/recept/pita-od-jabuka-i-cokolade/
nisam radila po tacnim merama, pa sam dobila malo vise fila, kao sto se vidi, al to nama i odgovara :D
i da, prvui koru sam premazala mojim domacim pekmezom od sljiva s cokoladom...
5d0d000582f3764d5db929eb37e32089_view_l.jpg
39200e7287c3e12d20d4e79ee045ea57_view_l.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko recept za najobicniju lenju pitu sa jabukama
al sa tvrdim testom .. kokadgod sto se pravilo ? :ceka:

Za pleh dimenzija 26x37. Mera je lonce od 1/4 litre
1 lonce masti umutiti mikserom dok ne pobeli sa 1 loncetom secera. Dodati 2 zumanceta ( ako bas nemate jaja, stavite 1 celo jaje ali je bolje samo sa zumancima) , izmutiti. Dodati 1 lonce mleka i brasna pomesanog sa 1 praskom za pecivo ( ili 1 kafenom kasicicom sode bikarbone ) toliko da testo bude mekse. Nek odstoji pola sata u frizideru - tako ce da se mast stegne i lakse ce da se razvija oklagijom da se ne kida ali ako razvijanje ide dobro i ne mora u frizider
Pola testa razviti i staviti na suv pleh, preko fil od jabuka pa drugu koru, izbockati viljuskom samo gornju koru da izlazi para ali ne i donju da ne curi sok.
.
2 kg kiselih jabuka narendati, posuti secerom da ne bude preslatko i dinstati neki minut da sok uvri ali da ne bude suvo ( mada ako zurite mogu se blago iscediti rendane jabuke i tako " zive"staviti na koru).

Peci na 220 stepeni, nekih 15-20 minuta, dok ne bude zlatna boja kore posuti prah secerom kad je ispeceno ako volite. Ja pre nego stavim pitu u rernu da se pece pospem je obicnim secerom jer tako vise volim od prah secera
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko recept za najobicniju lenju pitu sa jabukama
al sa tvrdim testom .. kokadgod sto se pravilo ? :ceka:

Stari bakin, proveren recept. Ovakva dupla mera je za veliki pleh, od sporeta. Znaci, ovo je za onu manju tepsiju.
Kora: 1 jaje, 150 gr maslaca/ 100 gr masti,50 gr secera, sok ikora 1 limuna, malo soli, 300-350 gr brasna. Po potrebi voda.
Fil:rendane jabuke, suvo grozdje, mleveni orasi i cimet
 
Bi, rafaelo mafini izgledaju odlicno, volim kokos....
A pitu savetujem da ne pravite jer cete zdrati ko neki sada u pola noci :-D xoxo.... a noc je tek pocela :-D
Sto se tice ovog prokinog, bolje je da sve uvije u rolat pa makazama zasece na svakih pet cm.... Efekat ce biti slican I manje zafrkancije oko istog....
Moje dete odlepilo danas na ajmokac, a dala mu I pite, samo je zijao.... Inace mu ne dajem kolace kad pravim ali rekoh, nek ide zivot, nek proba....

Sent from my C1505 using Forum mobile app
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top