Quantcast

Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mrs.Bi

Veoma poznat
Poruka
12.898
Bi, rafaelo mafini izgledaju odlicno, volim kokos....
Bolje izgledaju nego sto se ponašaju. Raspadaju se. I nezgodnog su oblika i veličine, kako god ih jedem sva se umažem. Pravila sam razne mafine i svi su suvi. Ne znam zašto su oni kod nas tako popularni kad imamo mnogo bolje svoje tradicionalne poslastice. Kao npr. te pite: i lenje pite i savijače s jabukama i višnjama.

skandia

Aktivan član
Poruka
1.122
Bolje izgledaju nego sto se ponašaju. Raspadaju se. I nezgodnog su oblika i veličine, kako god ih jedem sva se umažem. Pravila sam razne mafine i svi su suvi. Ne znam zašto su oni kod nas tako popularni kad imamo mnogo bolje svoje tradicionalne poslastice. Kao npr. te pite: i lenje pite i savijače s jabukama i višnjama.
Nisam ni ja ljubitelj tih mafina,moze jedan dok je jos svez..obicno deca obaozavaju mafine.. Kad imamo nekakvu proslavu u klubu,nekad ih napravim (podrazumeva se 30-40 kom).ma ne uspem ni da stavim na sto,deca to odmah ugrabe... :)

timberrr!

Zainteresovan član
U karantinu
Poruka
212
spanatj sa 8jaja i ljutim kulenom preko njiju, sa balans sirom ko dodatak da ublazhi ljutinu i pecenim paprikama za salatu..... i naravno cashom ladnog vina od juche ... barem ja cu tako a za uzinu cu vidim sta cu jer ovo je tek da otvori apetit :lol:

Anemone

Veoma poznat
Poruka
10.327
ja kupila i divne crvene paprike silje
pa sam smislila ovako,red krompira, pa dinstano mleveno, pa pohovane tikvice, pa dinstano mleveno pa pecene te paprike...
zalivacu redove besamelom, i odgore narendati sira

gost 46745

Veoma poznat
Poruka
12.497
Za pleh dimenzija 26x37. Mera je lonce od 1/4 litre
1 lonce masti umutiti mikserom dok ne pobeli sa 1 loncetom secera. Dodati 2 zumanceta ( ako bas nemate jaja, stavite 1 celo jaje ali je bolje samo sa zumancima) , izmutiti. Dodati 1 lonce mleka i brasna pomesanog sa 1 praskom za pecivo ( ili 1 kafenom kasicicom sode bikarbone ) toliko da testo bude mekse. Nek odstoji pola sata u frizideru - tako ce da se mast stegne i lakse ce da se razvija oklagijom da se ne kida ali ako razvijanje ide dobro i ne mora u frizider
Pola testa razviti i staviti na suv pleh, preko fil od jabuka pa drugu koru, izbockati viljuskom samo gornju koru da izlazi para ali ne i donju da ne curi sok.
.
2 kg kiselih jabuka narendati, posuti secerom da ne bude preslatko i dinstati neki minut da sok uvri ali da ne bude suvo ( mada ako zurite mogu se blago iscediti rendane jabuke i tako " zive"staviti na koru).

Peci na 220 stepeni, nekih 15-20 minuta, dok ne bude zlatna boja kore posuti prah secerom kad je ispeceno ako volite. Ja pre nego stavim pitu u rernu da se pece pospem je obicnim secerom jer tako vise volim od prah secera
Stari bakin, proveren recept. Ovakva dupla mera je za veliki pleh, od sporeta. Znaci, ovo je za onu manju tepsiju.
Kora: 1 jaje, 150 gr maslaca/ 100 gr masti,50 gr secera, sok ikora 1 limuna, malo soli, 300-350 gr brasna. Po potrebi voda.
Fil:rendane jabuke, suvo grozdje, mleveni orasi i cimet
Hvala duuso , hvala bogomoljka :zag:

Poruka
19.281
Ne volim mafine, meni to suvo, ima milion lepših kolača. Ali, moje starije dete ih voli. A zgodni su za pakovanje. Zato ja svakog ponedeljka njemu napravim mafine i spakujem da ih nosi u BG. Danas sam mu pravila čokoladne. I ovi se dopadaju i meni. Nisu suvi, nego su nekako meki i sočni.

gost 171789

Elita
Poruka
16.594
aaaaaaa :rida:
divni su mafini
zd, daj recept :D
raspremala sam radne delove u kuhinji za vikend
između ostalog sam našla super secka, al neko nemačko izdanje sa 4 dodatka za sečenje i bez onog držača pa se malo bojim da seckam na njemu
inače oštar je jako
i 2 kutije tih korpica za mafine, u 2 dimenzije
pa se sad mislim:think:
mama mi donela punjene pica zemičke i bakin kolač :zaljubljena:
pola sam odnela drugarici juče, da ne gledam to zlo svaki put kad uđem u kuhinju

Poruka
19.281
Čokoladni mafini : posebno umešati 220 gr brašna , 150 gr šećera , prašak za pecivo i prstohvat soli . U drugu posudu izmiksati dva jajeta , 150 ml mleka , 100 ml ulja i vanilin šećer . Sjediti lagano obe mase i dodati 200 gr otopljene čokolade . U napravljenu smesu dodati po želji , orase , lešnike , čokoladne kapljice ili neko voće . Peći na 200 C 15 minuta . Ova mera je dovoljna za 18 velikih mafina.
majče, evo recepta po kom sam ih pravila

Anemone

Veoma poznat
Poruka
10.327
nesto izmedju :)
na glavici luka, prodinstala mleveno meso, dodala sargarepu, paradajz pelat i , malo paradajz sosa, zacinila, so, biber, malo origana i bosiljka
napravila besamel, proprzila na maslacu brasno, hladno mleko, malo soli , muskatni orah i kasika parmezana
redjala red krompira na ploske, pa nadev od mesa, pa besamel, pa pohovane tikvice (brasno, jaja, prezla, pekla na pek papiru u rerni), pa opet meso, pa besamel, pa paprike ( uzela crvene silje, ispekla i njih caskom u rerni na najjace, zatvorila u kesu, oljustila, pa filete poredjala odgore)
bila je puna vatrostalna, pekla na 200, oko 40 minuta, pa izvadila i posula rendanim sirom i vratila u rerni, povecala temperaturu da se zapece i to je to....

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.491
Da li je moguće da se kupus ukiseli za 7 dana. Burence od 10 kg kupusa je stajalo u prostoriji gde je 15 stepeni, nekoliko dana je izlazila pena, ali ne nešto mnogo, samo sa strane, i sad je bistar rasol, ja bi rekla da je kiseo, al mi nešto neverovatno.

Poruka
60.356
Da li je moguće da se kupus ukiseli za 7 dana. Burence od 10 kg kupusa je stajalo u prostoriji gde je 15 stepeni, nekoliko dana je izlazila pena, ali ne nešto mnogo, samo sa strane, i sad je bistar rasol, ja bi rekla da je kiseo, al mi nešto neverovatno.
Могуће, баш зато што је мало буренце јер је однос масе и површине такав да је целокупна унутрашњост потпуно прожета топлином околине.
Да је веће буре, од рецимо 150 кила(као моје:smeker:) и уз то још дрвено, тј дебљих зидова, било би осетно дуже.
Уосталом задржи га још дан, два у тој просторији па на хладно да не ускисне и навалитете на коопоос.:super:

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.491
Могуће, баш зато што је мало буренце јер је однос масе и површине такав да је целокупна унутрашњост потпуно прожета топлином околине.
Да је веће буре, од рецимо 150 кила(као моје:smeker:) и уз то још дрвено, тј дебљих зидова, било би осетно дуже.
Уосталом задржи га још дан, два у тој просторији па на хладно да не ускисне и навалитете на коопоос.:super:
E tebe sam čekala...
Pa meni on super izgleda, nije ni bilo neke pene, Bogznakakve, ali sam ja redovno prala krpu, i sad, kad ga probam, meni on najbolji koji sam ikad jela. Hoćemo se mi pokvariti ako ga sad budemo jeli a on nije kiseo po pravilima, mislim, oćel nas boleti tiba ?
Znači, za koji dan na hladno, a one priče vinobran ? To treba ili ne treba, i kad ?

Poruka
60.356
E tebe sam čekala...
Pa meni on super izgleda, nije ni bilo neke pene, Bogznakakve, ali sam ja redovno prala krpu, i sad, kad ga probam, meni on najbolji koji sam ikad jela. Hoćemo se mi pokvariti ako ga sad budemo jeli a on nije kiseo po pravilima, mislim, oćel nas boleti tiba ?
Znači, za koji dan na hladno, a one priče vinobran ? To treba ili ne treba, i kad ?
Моји дедови, мој отац, ни ја никада у кисели коопоос рибанац нису ставили ни кап неког конзерванса.
И још се никада нико није изврнуо.
Само га паркирај на хладно... нпр 4-5-6 степени, може и хладније, само да не мрзне.
Ниси имала много пене јер је мала количина купуса и отвор на бурићу.
Да је отвор два пута већи, буре би имало за исту висину 4 пута већу масу коопооса(квадратна зависност запремине ваљка од пречника основице) у себи и наравно више пене!

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.645
Daklem
sinoc sam ispala domacica stvarno par ekselans
gosti dosli u 8 ya divno cudo bili tacni
otisli jutros oko 4

ali bilo je jedno prelepo vece
ja zaboravila da sve slikam
evo samo slike sarana u pocetnoj fayi pripreme
sve sam odradila suprotno od onog sto am planirala
evabala se sa ribljom corbom od recne ribe
mislim nije to veliki posao ako se kuva od kvlitetne krupne ribe
ali ako se koristi osim malo soma i sarana i raznorayna sitna bela riba to doslovce ynaci preko dva sata ciscenja ribe od kostiju
recimo da sm to radila u subotu navece, pocela kad je pocelo TLZP a emisija se yavrsila a ja cistila jos
ali vredelo je svakog minuta obzirom na ukus i silne pohvale da u juznoj Srbiji takve corbe nema
pravila sam i nekih osam vrsta salta, najvise vremena oduzela trljanica
suva paprika, obicna i ljuta se prvo opere (oteknu moooda) pa osusi pa malo pecne na plotni pa sitno nasecka pa mesa sa sitno seckanim prayilukom
pa ulje i so
smrdi ko djavo, ali lepse stvari tesko da ima yimi
a saran...
Crni luk,beli,praziluk,peršun,so,vegeta,dosta bibera, malo udinstala, pomesala sa malo obarenim pirincem pa napunila sarana. Zasekla odozgo i stavila limun. Pleh namayala uljem mada bi bilo bolje sv.mast, ali jedni od prijatelja poste pa nisam mogla, zalila belim vinom, pokrila folijom i duuugo pekla na laganoj temperaturi. Tokom pečenja par (stotina) puta ga zalivala softom iz tepsije i dodavala još malo vina.Poslednjih pola sata skinula foliju,nisam ybog ovih versi savesnih da ga namayem pavlakom sa gornje strane, samo sam ga zapekla.
Puslice mi ispale dobro, prvo se ebavala spric pa kao kerefeke a onda odustala od cinculiranja i vadila kasikom
i tako
imam samo sliku sarana u medjufazi

e da
spakovala corbu da ponesu kuci:mrgreen:
[/IMG]

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.