Šta je zmija slagala?

Crni_Georgije

Aktivan član
Poruka
1.214
Ali zmija beše lukava mimo sve zveri poljske, koje stvori Gospod Bog; pa reče ženi: Je li istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu?

2 A žena reče zmiji: Mi jedemo rod sa svakog drveta u vrtu; 3 Samo rod s onog drveta usred vrta, kazao je Bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete.

4 A zmija reče ženi:
Nećete vi umreti; 5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.



Dakle vidimo ovde da zmija kaže Evi da neće umreti nego da će im se u taj dan otvoriti oci i da ce postati bogovi....što se kasnije i ostvaruje:



Tada im se otvoriše oči, i videše da su goli; pa spletoše lišća smokovog i načiniše sebi pregače.

20170607073350_429541.jpg


......

I reče Gospod Bog: Eto, čovek posta kao jedan od nas znajući šta je dobro šta li zlo; ali sada da ne pruži ruku svoju i uzbere i s drveta od života, i okusi, te do veka živi. 23 I Gospod Bog izagna ga iz vrta edemskog da radi zemlju, od koje bi uzet;


Nisu umrli u taj dan i Bog je potvrdio da su postali kao jedan od njih,razlikujući dobro od zla dakle stekli su na neki način božansko znanje ali gde je tu zmijina laž?Može se reći da je mudro prećutala da će postati smrtni ali opet ništa nije slagala.Šta vi mislite?
 
Uostalom sam Bog kaže:

16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;

17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи;
јер у који дан окусиш с њега, умрећеш.

A nisu umrli...:kokice:
 
Da ti kako kazes mora da je tako

Umrli su ako si citao Bibliju

Jesu umrli u taj dan pred Bogom je 1 dan 1000 godina.
Bog kaže da nisu nego:
И рече Господ Бог: Ето, човек поста као један од нас знајући шта је добро шта ли зло; али сада да не пружи руку своју и узбере и с дрвета од живота, и окуси, те до века живи.

ili je po tvojoj logici Bog mrtav pa eto posta i čovek?
 
Најкраће речено, лаж се састоји у томе да ће Адам и Ева постати богови, јер они то заправо већ јесу били. Дакле ради се о потпуној инверзији.
 
ali gde je tu zmijina laž?Može se reći da je mudro prećutala da će postati smrtni ali opet ništa nije slagala.Šta vi mislite?
nema zmijine, ali ima evine, a ja adam sam kriv za sve
zmijina krivica je nagovaranje na neposlusnost, ali to je opet skoro pa nista u odnosu na ''evinu laz'', koja ustvari i nije bila laz, vec se radi o vizeulizaciji koje drvo je bilo usred vrta... video si onu drugu temu, sad sta je tu je, ja sam ionako kriv, ADAM

samo trazi afirmaciju, potvrdu, i bices u redu, nisi ti los, a takvi kao ti nam trebaju.
 
Poslednja izmena:
Најкраће речено, лаж се састоји у томе да ће Адам и Ева постати богови, јер они то заправо већ јесу били. Дакле ради се о потпуној инверзији.
Adam i Eva su ljudi a ne Bogovi i nisu postali Bogovi
nego nasupeot tome smrtni zbog greha jer su poverovali Sotoni koji ih je slagao
 
Uostalom sam Bog kaže:

16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;

17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи;
јер у који дан окусиш с њега, умрећеш.

A nisu umrli...:kokice:
Pitanje za tebe.
U cega ih je Bog obukao toga dana?
 
kaze onaj koji je tabula raza
ne znas nista a drznes se da drugima ti nesto kazes dela govore ko je ko
ja Poznajem odlicno Bibliju a ti nemas pojma imamo dokaze toga
tako da ne blamiraj se vise ovde sa neznanjem
 
Uostalom sam Bog kaže:

16. И запрети Господ Бог човеку говорећи: Једи слободно са сваког дрвета у врту;

17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи;
јер у који дан окусиш с њега, умрећеш.

A nisu umrli...:kokice:
To znaci da su nakon greha postali nezavisni od Boga i smrtni

Naravno da su umrli nakon sto su sgresili tako pise u Bibliji.
jer plata za greh je smrt.
 

Back
Top