Šta je zmija slagala?

Ja ne znam sta ovdje nije jasno. Prvo moram da kazem da covjek zaista jeste umro onoga dana kada je probao plod sa zabranjenog drveta. Jer je toga dana izgubio besmrtnost. Jer, kao sto znamo covjek je stvoren da zivi vjecnim zivotom. To sto nije fizicki umro bas toga dana nema nikakve veze. Toga dana je postao smrtan, i njegovo izumiranje je pocelo istog momenta.

Zmija, odnosno djavo je slagao da ce covjek postati kao Bog.
 
Ja ne znam sta ovdje nije jasno. Prvo moram da kazem da covjek zaista jeste umro onoga dana kada je probao plod sa zabranjenog drveta. Jer je toga dana izgubio besmrtnost. Jer, kao sto znamo covjek je stvoren da zivi vjecnim zivotom. To sto nije fizicki umro bas toga dana nema nikakve veze. Toga dana je postao smrtan, i njegovo izumiranje je pocelo istog momenta.

S tim da jedino što je odloženo je večna smrt kojom je trebao umreti. Dobili su privremenu zahvaljući obećanju o "semenu ženinom".
 
Ja ne znam sta ovdje nije jasno. Prvo moram da kazem da covjek zaista jeste umro onoga dana kada je probao plod sa zabranjenog drveta. Jer je toga dana izgubio besmrtnost. Jer, kao sto znamo covjek je stvoren da zivi vjecnim zivotom. To sto nije fizicki umro bas toga dana nema nikakve veze. Toga dana je postao smrtan, i njegovo izumiranje je pocelo istog momenta.

Zmija, odnosno djavo je slagao da ce covjek postati kao Bog.
Tako je Covek je stvoren da zivi vecno, i izgubio je vecnost, onog dana kada je zgresio.
A samo je Bog besmrtan.
 
Ne znas?
Djavo znaci klevetnik a Sotona protivnik.
A to je ime tog andjela heruvima nakon sto je zgresio.
I ne pitaj me nista vise
ovo objasnjavam tebi po hiljaditi put.
Ђаво (или Ђавол; од грч. Διάβολος, преко стсл. Дїаволъ), или Сатана (Сотона; хебр. שָׂטָן, арам. שִׂטְנָא, лат. Sátanas, са првобитним значењем у хебр. језику „противник”, „тужитељ (пред судом)

Da li čovek može biti đavo?
 
Ђаво (или Ђавол; од грч. Διάβολος, преко стсл. Дїаволъ), или Сатана (Сотона; хебр. שָׂטָן, арам. שִׂטְנָא, лат. Sátanas, са првобитним значењем у хебр. језику „противник”, „тужитељ (пред судом)

Da li čovek može biti đavo?
Ne moze.
Moze sluziti Djavolu.
Djavo je duhovno bice.
 

Back
Top