Šta je lez, šta je bi?

Devojka koja je u vezi sa drugom devojkom izjavljuje povodom ostavljanja....

"Sad ću da se vratim muškarcima"

Zaljubljenost u žensku osobu je bila zaljubljenost u ličnost, nevezano za seksualnost osobe, da li je to moguće?

To je cak i pozeljno ako imas dobru drugaricu da budes zaljubljena u nju. A ovo, kao, drugarice su, a niti se vole, i kad naidje prvi decko stranac jedna od njih poleti za njim i odmah zaboravi drugaricu, to nije pravo drugarstvo. Dve devojke moraju da budu zaljubljene jedna u drugu ako zele da osete pravo drugarstvo.To nema veze sa seksom niti sa lezbejstvom. To je zaljubljenost koja lici na zaljubljenost kad je neko zaljubljen sam u sebe. To lici na ljubav prema sestri.
 
Mene kada pitaju da se sexualno odredim ja najpre sebe stavim medju BI populaciju.
U mom slucaju tu znaci da sam uvek bila u vezi sa muskarcima,nikada nisam bila zaljubljena ni u jednu zensku osobu,ali imam sexualna BI iskustva i uzivam u tome...Osobe sa kojima se vidjam su iz iste price kao i ja,ni jedna nije lez jer su one po mom ukusu isuvise navalentne u svakom smislu!
A sto se licnosti tice,vazno mi je da ta zenska osoba bude iz mog miljea,da je samosvesna i bez inhibicija.Ali ne mislim da bih mogla da se zaljubim u nju jer ni u cemu nije bolja od mene.
malo je cudno ali mogu da se zaljubim samo u muskarce koji su u necemu bolji od mene i kojima imam razloga da se divim!:)
 
Ja sam vrovatno dosla sa neke druge planete....o cemu vi pricate?Kako bre da budem zaljubljena u drugaricu ili ti njenu licnost?Nema tu tamo-vamo.Jasno i glasno....kod prijateljice mogu da volim i postujem,cenim i podrzavam njen nacin ophodjenja,ponasanja,njene vrline itd ali da sam u sve to zaljubljena...ma daj.Kakvo je to poredjenje sa ljubavlju prema sestri?Naravno da je moguce voleti nekoga kao da ti je najrodjeniji ali zna se sta je ljubav u opstem smislu a sta zaljubljenost.Zaljubljenost vezujem uvek ali uvek i naravno za nesto sto ima veze sa sexsom jer je to normalno i prirodno ali ko ce koga izabrati za predmet zaljubljenosti zavisi iskljucivo od licnih afiniteta.
 
To je cak i pozeljno ako imas dobru drugaricu da budes zaljubljena u nju. A ovo, kao, drugarice su, a niti se vole, i kad naidje prvi decko stranac jedna od njih poleti za njim i odmah zaboravi drugaricu, to nije pravo drugarstvo. Dve devojke moraju da budu zaljubljene jedna u drugu ako zele da osete pravo drugarstvo.To nema veze sa seksom niti sa lezbejstvom. To je zaljubljenost koja lici na zaljubljenost kad je neko zaljubljen sam u sebe. To lici na ljubav prema sestri.

Kakva glupost!Predpostavljam da je ovo napisao neko jako mladi i naivan.Drago dete drugarice treba da se vole i postuju ali ne da su zaljubljene jedna u drugu osim ako nisu lez.Normalno je da se nekoj dopadne decko kog pominjes i da ostavi drugaricu ali ne i da joj okrene ledja.Druga je stvar ako ste obe zaljubljene u istog i tu je stvar rivalstva izmedju vas ali tu onda dolazi na videlo drugarstvo i na vama je da se dogovorite koja ce da ima prvenstvo prolaza.Smatram da pravo prijateljstvo/drugarstvo nikada nece pokvariti ni jedan decko ili devojka niti bilo ko.
 
Ja sam vrovatno dosla sa neke druge planete....o cemu vi pricate?Kako bre da budem zaljubljena u drugaricu ili ti njenu licnost?Nema tu tamo-vamo.Jasno i glasno....kod prijateljice mogu da volim i postujem,cenim i podrzavam njen nacin ophodjenja,ponasanja,njene vrline itd ali da sam u sve to zaljubljena...ma daj.Kakvo je to poredjenje sa ljubavlju prema sestri?Naravno da je moguce voleti nekoga kao da ti je najrodjeniji ali zna se sta je ljubav u opstem smislu a sta zaljubljenost.Zaljubljenost vezujem uvek ali uvek i naravno za nesto sto ima veze sa sexsom jer je to normalno i prirodno ali ko ce koga izabrati za predmet zaljubljenosti zavisi iskljucivo od licnih afiniteta.

Хехе, па кад не можеш да разумеш - не можеш! Шта сад.

Нисам била заљубљена у другарицу, али јесам осетила да то јесте била баш заљубљеност по томе што почне срце јако да ми лупа када је видим, што се осећам некако чудно у њеном присуству, што примећујем да ми је посебно драго када ми укаже пажњу, што уживам да је слушам док прича, што сам очарана њеном појавом, што ми је сва фасцинантна....:D

Нисам ниједном осетила сексуалну жељу према те три женске особе које су ме биле тако фасцинирале, али заљубљеност јесам! Са све лептирићима у стомаку....:wink:
 
pol je manje bitan. bitna je osoba, njeni kvaliteti, potencijali - mogu da se zaljubim u zenu, i privlace me i zene. na svaki nacin, ne samo platonski. redje me privuku nego muskarci, ali primecujem da su u pitanju iste stvari - sarm, elokventnost, osmeh, kada volimo iste knjizevnike, slikare, filmove... ne radi se uopste samo o fizickoj privlacnosti, i isti je osecaj kao kada me privlaci muskarac
 
Хехе, па кад не можеш да разумеш - не можеш! Шта сад.

Нисам била заљубљена у другарицу, али јесам осетила да то јесте била баш заљубљеност по томе што почне срце јако да ми лупа када је видим, што се осећам некако чудно у њеном присуству, што примећујем да ми је посебно драго када ми укаже пажњу, што уживам да је слушам док прича, што сам очарана њеном појавом, што ми је сва фасцинантна....:D

Нисам ниједном осетила сексуалну жељу према те три женске особе које су ме биле тако фасцинирале, али заљубљеност јесам! Са све лептирићима у стомаку....:wink:

Valjda nisam programirana za tu vrstu zaljubljenosti ali....sta ga znam mozda se zaljubim u tebe....ha..
 
Devojka koja je u vezi sa drugom devojkom izjavljuje povodom ostavljanja....

"Sad ću da se vratim muškarcima"

Zaljubljenost u žensku osobu je bila zaljubljenost u ličnost, nevezano za seksualnost osobe, da li je to moguće?

pa to je poenta celog BI tripa, ne privlaci te samo odredjeni pol vec osoba, bila ona musko ili zensko... a naravno da moraju i oba pola seksualno da te privlace :lol: ili ode mas' u propas' i nista od tvoje bi karijere:) ostaje ti hetero ili gej varijanta...:wink:
 
Molim ljude da ne traže zaključak na temi , već samo individualna mišljenja, te stoga molim Hellen i blizanče da se uzdrže od psiho i socioloških tumačenja pojave.

Ovo je samo mesto da slobodno iznesete vaš stav o situaciji i temi , bez podržavanja ili tumačenja onoga što iznosite u svetlu jednog ili drugog morala, sveta, seksualnog tipa ponašanja ili slično.....bez prepiranja.
Samim tim će otvoreniji i jasniji biti stav svih i medjusobno uvažavanje i razumevanje odnosa.
 
Što je nekima ovde čudno da žena može da bude zaljubljena u drugaricu? Naravno da je u pitanju njena ličnost. Mene ta osoba nikada nije sexualno privukla, ali mentalno svakako jeste. Mada ne slažem se sa Hellen u jednoj stvari, kod mene leptirići u stomaku zaista imaju veze sa zaljubljenošću uz sexualnu privlačnost i ne pojavljuju se u ovakvom slučaju zaljubljenosti.

bug.gif
 
Molim ljude da ne traže zaključak na temi , već samo individualna mišljenja, te stoga molim Hellen i blizanče da se uzdrže od psiho i socioloških tumačenja pojave.

Ovo je samo mesto da slobodno iznesete vaš stav o situaciji i temi , bez podržavanja ili tumačenja onoga što iznosite u svetlu jednog ili drugog morala, sveta, seksualnog tipa ponašanja ili slično.....bez prepiranja.
Samim tim će otvoreniji i jasniji biti stav svih i medjusobno uvažavanje i razumevanje odnosa.

O.k.postovacu tvoju volju i izvini ako sam odlutala....
Mislim da je granica izmedju BI i LEZ vrrrrlo tanka,skoro jedva vidljiva,za mene je to sasvim na ivici,uvek postoji mogucnost prevagnuca dok recimo to u mom slucaju nije moguce.
 
Хехе, па кад не можеш да разумеш - не можеш! Шта сад.

Нисам била заљубљена у другарицу, али јесам осетила да то јесте била баш заљубљеност по томе што почне срце јако да ми лупа када је видим, што се осећам некако чудно у њеном присуству, што примећујем да ми је посебно драго када ми укаже пажњу, што уживам да је слушам док прича, што сам очарана њеном појавом, што ми је сва фасцинантна....:D

Нисам ниједном осетила сексуалну жељу према те три женске особе које су ме биле тако фасцинирале, али заљубљеност јесам! Са све лептирићима у стомаку....:wink:

iii......isto! :)
Samo,drage lepe prijateljice i fascinacija istim su jedno, a zaljubljenost, bar kod mene, ima veze sa polom, suprotnim, naravno. Ali da lici - lici. :lol:
 
Molim ljude da ne traže zaključak na temi , već samo individualna mišljenja, te stoga molim Hellen i blizanče da se uzdrže od psiho i socioloških tumačenja pojave.

Ovo je samo mesto da slobodno iznesete vaš stav o situaciji i temi , bez podržavanja ili tumačenja onoga što iznosite u svetlu jednog ili drugog morala, sveta, seksualnog tipa ponašanja ili slično.....bez prepiranja.
Samim tim će otvoreniji i jasniji biti stav svih i medjusobno uvažavanje i razumevanje odnosa.


Извињавам се што нисам изнела свој лични доживљај, него сам приступила психо-социолошком тумачењу те појаве и расправљању о моралности једног или другог типа понашања....:roll:
 
moguca je zaljubljnost u licnost naravno.

a to "sacu da se vratim muskarcima" sam mnogo puta cula i moram da kazem da mi i dalje nije jasno.
to mi deluje ko da nema aposolutno ni jedan kriterijum pa uzima sta god :?

jasno mi je kad je neko homo ili hetero ali to daj sta das nikad nisam mogla da razumem ( ne samo ovde nego u razlim slucajevima)...mislim kako moze da bude sve jedno :?
 
moguca je zaljubljnost u licnost naravno.

a to "sacu da se vratim muskarcima" sam mnogo puta cula i moram da kazem da mi i dalje nije jasno.
to mi deluje ko da nema aposolutno ni jedan kriterijum pa uzima sta god :?

jasno mi je kad je neko homo ili hetero ali to daj sta das nikad nisam mogla da razumem ( ne samo ovde nego u razlim slucajevima)...mislim kako moze da bude sve jedno :?

Mozda ne razumes zato sto nisi biseksualna. Ne razumem ni ja bas - nisam biseksualna - ali mogu da zamislim. Prosto mozes da spavas sa osobom nezavisno od pola, potrebno je samo da te privuce... To mora da je fantasticno! Svaka osoba je mogucnost, tako reci :)
 

Back
Top