Quantcast

Šta je lez, šta je bi?

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
Devojka koja je u vezi sa drugom devojkom izjavljuje povodom ostavljanja....

"Sad ću da se vratim muškarcima"

Zaljubljenost u žensku osobu je bila zaljubljenost u ličnost, nevezano za seksualnost osobe, da li je to moguće?

Могуће је.

Била сам заљубљена у три женске особе... ал платонски....јбг....:roll:

topmodelsica

Elita
Poruka
16.613

Zaljubljenost u žensku osobu je bila zaljubljenost u ličnost, nevezano za seksualnost osobe, da li je to moguće?
To je cak i pozeljno ako imas dobru drugaricu da budes zaljubljena u nju. A ovo, kao, drugarice su, a niti se vole, i kad naidje prvi decko stranac jedna od njih poleti za njim i odmah zaboravi drugaricu, to nije pravo drugarstvo. Dve devojke moraju da budu zaljubljene jedna u drugu ako zele da osete pravo drugarstvo.To nema veze sa seksom niti sa lezbejstvom. To je zaljubljenost koja lici na zaljubljenost kad je neko zaljubljen sam u sebe. To lici na ljubav prema sestri.

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
11.429
Mene kada pitaju da se sexualno odredim ja najpre sebe stavim medju BI populaciju.
U mom slucaju tu znaci da sam uvek bila u vezi sa muskarcima,nikada nisam bila zaljubljena ni u jednu zensku osobu,ali imam sexualna BI iskustva i uzivam u tome...Osobe sa kojima se vidjam su iz iste price kao i ja,ni jedna nije lez jer su one po mom ukusu isuvise navalentne u svakom smislu!
A sto se licnosti tice,vazno mi je da ta zenska osoba bude iz mog miljea,da je samosvesna i bez inhibicija.Ali ne mislim da bih mogla da se zaljubim u nju jer ni u cemu nije bolja od mene.
malo je cudno ali mogu da se zaljubim samo u muskarce koji su u necemu bolji od mene i kojima imam razloga da se divim!:)

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
Ja sam vrovatno dosla sa neke druge planete....o cemu vi pricate?Kako bre da budem zaljubljena u drugaricu ili ti njenu licnost?Nema tu tamo-vamo.Jasno i glasno....kod prijateljice mogu da volim i postujem,cenim i podrzavam njen nacin ophodjenja,ponasanja,njene vrline itd ali da sam u sve to zaljubljena...ma daj.Kakvo je to poredjenje sa ljubavlju prema sestri?Naravno da je moguce voleti nekoga kao da ti je najrodjeniji ali zna se sta je ljubav u opstem smislu a sta zaljubljenost.Zaljubljenost vezujem uvek ali uvek i naravno za nesto sto ima veze sa sexsom jer je to normalno i prirodno ali ko ce koga izabrati za predmet zaljubljenosti zavisi iskljucivo od licnih afiniteta.

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
To je cak i pozeljno ako imas dobru drugaricu da budes zaljubljena u nju. A ovo, kao, drugarice su, a niti se vole, i kad naidje prvi decko stranac jedna od njih poleti za njim i odmah zaboravi drugaricu, to nije pravo drugarstvo. Dve devojke moraju da budu zaljubljene jedna u drugu ako zele da osete pravo drugarstvo.To nema veze sa seksom niti sa lezbejstvom. To je zaljubljenost koja lici na zaljubljenost kad je neko zaljubljen sam u sebe. To lici na ljubav prema sestri.
Kakva glupost!Predpostavljam da je ovo napisao neko jako mladi i naivan.Drago dete drugarice treba da se vole i postuju ali ne da su zaljubljene jedna u drugu osim ako nisu lez.Normalno je da se nekoj dopadne decko kog pominjes i da ostavi drugaricu ali ne i da joj okrene ledja.Druga je stvar ako ste obe zaljubljene u istog i tu je stvar rivalstva izmedju vas ali tu onda dolazi na videlo drugarstvo i na vama je da se dogovorite koja ce da ima prvenstvo prolaza.Smatram da pravo prijateljstvo/drugarstvo nikada nece pokvariti ni jedan decko ili devojka niti bilo ko.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
Ja sam vrovatno dosla sa neke druge planete....o cemu vi pricate?Kako bre da budem zaljubljena u drugaricu ili ti njenu licnost?Nema tu tamo-vamo.Jasno i glasno....kod prijateljice mogu da volim i postujem,cenim i podrzavam njen nacin ophodjenja,ponasanja,njene vrline itd ali da sam u sve to zaljubljena...ma daj.Kakvo je to poredjenje sa ljubavlju prema sestri?Naravno da je moguce voleti nekoga kao da ti je najrodjeniji ali zna se sta je ljubav u opstem smislu a sta zaljubljenost.Zaljubljenost vezujem uvek ali uvek i naravno za nesto sto ima veze sa sexsom jer je to normalno i prirodno ali ko ce koga izabrati za predmet zaljubljenosti zavisi iskljucivo od licnih afiniteta.
Хехе, па кад не можеш да разумеш - не можеш! Шта сад.

Нисам била заљубљена у другарицу, али јесам осетила да то јесте била баш заљубљеност по томе што почне срце јако да ми лупа када је видим, што се осећам некако чудно у њеном присуству, што примећујем да ми је посебно драго када ми укаже пажњу, што уживам да је слушам док прича, што сам очарана њеном појавом, што ми је сва фасцинантна....:D

Нисам ниједном осетила сексуалну жељу према те три женске особе које су ме биле тако фасцинирале, али заљубљеност јесам! Са све лептирићима у стомаку....:wink:

mojra

Ističe se
Poruka
2.555
pol je manje bitan. bitna je osoba, njeni kvaliteti, potencijali - mogu da se zaljubim u zenu, i privlace me i zene. na svaki nacin, ne samo platonski. redje me privuku nego muskarci, ali primecujem da su u pitanju iste stvari - sarm, elokventnost, osmeh, kada volimo iste knjizevnike, slikare, filmove... ne radi se uopste samo o fizickoj privlacnosti, i isti je osecaj kao kada me privlaci muskarac

blizance

Ističe se
Poruka
2.372

Нисам била заљубљена у другарицу, али јесам осетила да то јесте била баш заљубљеност по томе што почне срце јако да ми лупа када је видим, што се осећам некако чудно у њеном присуству, што примећујем да ми је посебно драго када ми укаже пажњу, што уживам да је слушам док прича, што сам очарана њеном појавом, што ми је сва фасцинантна....:D

Нисам ниједном осетила сексуалну жељу према те три женске особе које су ме биле тако фасцинирале, али заљубљеност јесам! Са све лептирићима у стомаку....:wink:
Valjda nisam programirana za tu vrstu zaljubljenosti ali....sta ga znam mozda se zaljubim u tebe....ha..

alal

Iskusan
Poruka
6.619

pa to je poenta celog BI tripa, ne privlaci te samo odredjeni pol vec osoba, bila ona musko ili zensko... a naravno da moraju i oba pola seksualno da te privlace :lol: ili ode mas' u propas' i nista od tvoje bi karijere:) ostaje ti hetero ili gej varijanta...:wink:

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Molim ljude da ne traže zaključak na temi , već samo individualna mišljenja, te stoga molim Hellen i blizanče da se uzdrže od psiho i socioloških tumačenja pojave.

Ovo je samo mesto da slobodno iznesete vaš stav o situaciji i temi , bez podržavanja ili tumačenja onoga što iznosite u svetlu jednog ili drugog morala, sveta, seksualnog tipa ponašanja ili slično.....bez prepiranja.
Samim tim će otvoreniji i jasniji biti stav svih i medjusobno uvažavanje i razumevanje odnosa.

xiaoyu

Domaćin
Poruka
3.755
Što je nekima ovde čudno da žena može da bude zaljubljena u drugaricu? Naravno da je u pitanju njena ličnost. Mene ta osoba nikada nije sexualno privukla, ali mentalno svakako jeste. Mada ne slažem se sa Hellen u jednoj stvari, kod mene leptirići u stomaku zaista imaju veze sa zaljubljenošću uz sexualnu privlačnost i ne pojavljuju se u ovakvom slučaju zaljubljenosti.

blizance

Ističe se
Poruka
2.372
Molim ljude da ne traže zaključak na temi , već samo individualna mišljenja, te stoga molim Hellen i blizanče da se uzdrže od psiho i socioloških tumačenja pojave.

Ovo je samo mesto da slobodno iznesete vaš stav o situaciji i temi , bez podržavanja ili tumačenja onoga što iznosite u svetlu jednog ili drugog morala, sveta, seksualnog tipa ponašanja ili slično.....bez prepiranja.
Samim tim će otvoreniji i jasniji biti stav svih i medjusobno uvažavanje i razumevanje odnosa.
O.k.postovacu tvoju volju i izvini ako sam odlutala....
Mislim da je granica izmedju BI i LEZ vrrrrlo tanka,skoro jedva vidljiva,za mene je to sasvim na ivici,uvek postoji mogucnost prevagnuca dok recimo to u mom slucaju nije moguce.

Betty

Elita
Poruka
21.483

iii......isto! :)
Samo,drage lepe prijateljice i fascinacija istim su jedno, a zaljubljenost, bar kod mene, ima veze sa polom, suprotnim, naravno. Ali da lici - lici. :lol:

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972

Извињавам се што нисам изнела свој лични доживљај, него сам приступила психо-социолошком тумачењу те појаве и расправљању о моралности једног или другог типа понашања....:roll:

Banshee

Buduća legenda
Poruka
25.614
moguca je zaljubljnost u licnost naravno.

a to "sacu da se vratim muskarcima" sam mnogo puta cula i moram da kazem da mi i dalje nije jasno.
to mi deluje ko da nema aposolutno ni jedan kriterijum pa uzima sta god :?

jasno mi je kad je neko homo ili hetero ali to daj sta das nikad nisam mogla da razumem ( ne samo ovde nego u razlim slucajevima)...mislim kako moze da bude sve jedno :?

gost 52128

Iskusan
Poruka
6.694
moguca je zaljubljnost u licnost naravno.

a to "sacu da se vratim muskarcima" sam mnogo puta cula i moram da kazem da mi i dalje nije jasno.
to mi deluje ko da nema aposolutno ni jedan kriterijum pa uzima sta god :?

jasno mi je kad je neko homo ili hetero ali to daj sta das nikad nisam mogla da razumem ( ne samo ovde nego u razlim slucajevima)...mislim kako moze da bude sve jedno :?
Mozda ne razumes zato sto nisi biseksualna. Ne razumem ni ja bas - nisam biseksualna - ali mogu da zamislim. Prosto mozes da spavas sa osobom nezavisno od pola, potrebno je samo da te privuce... To mora da je fantasticno! Svaka osoba je mogucnost, tako reci :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.