Quantcast

šta ako vas mobilišu

Poruka
4.422
eto tak...ja bi se prijavil u zbor narodne garde:) ili neke druge hrvatske postrojbe:) pa da protjeram ono malo usljivih srba sto je ostal u slavoniji i baranji...:) ma sve bi ih pobil...:) a pola bi ih raselil...a ostatak pokrstil...:)
ti zbilja nisi sav svoj...:roll:

ako ovo smatras za salu...onda s tobom zbilja nesto nije u redu...a ak to mislis ozbiljno..onda sam zbilja ostala bez teksta..pozz

K AndrijA

Obećava
Poruka
70
Ne bi mi bilo svejedno. Mnogi misle da to nije nista i podizu glas misleci da je to normalno i da treba ici u rat pa kada im prosvira par metkova pored glave s..u u gace i hoce kuci kod mamice....

Ja licno ne bih isao ni u rezervu ni na front,smucko bi nesto ili bi zbrisao... ... ... Ja sam svoje osluzio 9 meseci je bilo sasvim dovoljno. Proslo je vreme kada je bio ponos braniti otadzbinu ovo su vec scenarisani vestacki ratovi velikih sila nek ide ko hoce !

Chernobill

Domaćin
Poruka
3.396
možda na prvu loptu ova tema izgleda kao da je pre za podforum politika,
ali nije, ja ovo više razmišljam kao muškarac, i tema je više o muškom životu i filozofiji.

možda ovde ima neko od muškaraca koji su učestvovali u ratovima
ili bilo kakvom oružanom sukobu.

da li nekad razmišljate kakav bi vam život bio da ste morali da budete u ratnim
dejstvima, 1999 na kosovu je nešto gde sam ja mogao da budem, ali
nisam, izvukao sam se, bio sam tada baš mlad.
ali često mislim kako bi bilo da sam morao ipak da idem.

da li razmišljate o tome kako bi bilo da se sada opet desi neko oružano dejstvo
(mada politički sam više nego ubeđen da od toga nema ništa)
da li smatrate da kada bi vas neki životni baksuz ubacio u stroj i otpremio u zonu dejstva,
da bi u takvoj situaciji uspeli da se provučete i čak izvučete neku korist
kao na primer neku dugu ili kratku cev koju bi odneli kući, ili pak neko
interesno prijateljstvo pomoću kojeg bi oladili neke koji vam smetaju...

da li mislite da bi u takvoj životnoj ne/prilici sebe unapredili ili unazadili ?
Ja sam to obavio kroz Civilnu, tako da tih briga nema. A sto se tice ratnickih vestina, cini mi se, ajnstajn je rekao: Ne znam cime ce se voditi III svetski rat (kojim oruzjem), ali IV ce se definitivno voditi kamenicama.

Ko prezivi, pricace. Zaklucak je da se ni treci nece voditi bajonetima, vc pre virusima, racunarima, naravno nuklearkama, ali nikako "bajonetama". Tako da je suludu ucestvovati u bilo kojok borbi klasicnom smislu te reci.

Generalno, ruzna ti je tema. Ajd da napisa sta bi napravio, stvorio, izgradio... Srusiti, unistiti, ubiti je lako (moze svaka budala), ali stvaranje je vec druga stvar...

zakris

Zainteresovan član
Poruka
189
možda ovde ima neko od muškaraca koji su učestvovali u ratovima
ili bilo kakvom oružanom sukobu.

da li mislite da bi u takvoj životnoj ne/prilici sebe unapredili ili unazadili ?
Bio sam i vratio se živ. Ali više nikad neću biti onaj stari.

Noćima sam slušao motore kamiona i tenkova, kako izlaze iz kasarne. Znao sam da idu na zapad. Tenkista sam i mogu da prepoznam po zvuku i PT76 i T55 i T84, razlikujem zvuk TAB-a i BRDM-a. Znao sam šta se sprema.

Najgore je dok čekaš da dođu po tebe.Jer sigurno će doći. Tu nema greške.
Gde da pobegneš? Gde da se sakriješ?
Šta sinu da kažeš posle? ''Ćale ti je bio dezerter!

Izmirio sam dugove, poplaćao račune, sredio dokumentaciju, zamenio plombe na dva zuba,ovlastio ženu da rapolaže mojim tekućim računom ...spakovao u jednu torbu ono osnovno: brijač, baterijsku lampu, tranzistor, džepni nož, otvarač za konzerve, najvažnije lekove, prvi zavoj, hanzaplast, .....tople čarape, debeo donji veš, ...

I čekao.....
Čekanje izluđuje. Počneš da proživljavaš svaki običan trenutak kao da ti je poslednji....
I onda je jedne noći pozvoni na vrata neki mladić. Iz mesne zajednice, golobrad.... Izvinjavao se ... Počeo sam da se smejem....

Prvo u autobus...Na zapad ...Onda kamion, MITROS-ov, još je smrdeo na kravlju balegu..Još dalje na zapad ...Onda tenk, T55-stari poznanik ........Borbeni komplet,trenutno-fugasne,kumulativne, pancirne ... AK 70 ( M70 A)......
I tada nastupi neki osećaj katarze, razrešenja, olakšanja .....

Nema straha, samo želja da preživiš ........i da među zverima ne postaneš zver......

Izgubio sam mnogo, ali sam i dobio:

-moj sin se ponosi sa mnom,
-svakome mirno mogu da pogledam u oči, posebno onima što su mahali srpskom zastavom, a istovremeno u džepu držali lekarska uverenja o najtežim bolestima koje postoje...
-znam ko sam i kakav sam. Odredio sam granice svoje hrabrosti i svog kukavičluka, fizičke snage i izdržljivosti, snalažljivosti, ....i čovečnosti!

Je li TO ONO što si hteo da znaš?

Mali čičak

Legenda
Poruka
69.343
Bio sam i vratio se živ. Ali više nikad neću biti onaj stari.

Noćima sam slušao motore kamiona i tenkova, kako izlaze iz kasarne. Znao sam da idu na zapad. Tenkista sam i mogu da prepoznam po zvuku i PT76 i T55 i T84, razlikujem zvuk TAB-a i BRDM-a. Znao sam šta se sprema.

Najgore je dok čekaš da dođu po tebe.Jer sigurno će doći. Tu nema greške.
Gde da pobegneš? Gde da se sakriješ?
Šta sinu da kažeš posle? ''Ćale ti je bio dezerter!

Izmirio sam dugove, poplaćao račune, sredio dokumentaciju, zamenio plombe na dva zuba,ovlastio ženu da rapolaže mojim tekućim računom ...spakovao u jednu torbu ono osnovno: brijač, baterijsku lampu, tranzistor, džepni nož, otvarač za konzerve, najvažnije lekove, prvi zavoj, hanzaplast, .....tople čarape, debeo donji veš, ...

I čekao.....
Čekanje izluđuje. Počneš da proživljavaš svaki običan trenutak kao da ti je poslednji....
I onda je jedne noći pozvoni na vrata neki mladić. Iz mesne zajednice, golobrad.... Izvinjavao se ... Počeo sam da se smejem....

Prvo u autobus...Na zapad ...Onda kamion, MITROS-ov, još je smrdeo na kravlju balegu..Još dalje na zapad ...Onda tenk, T55-stari poznanik ........Borbeni komplet,trenutno-fugasne,kumulativne, pancirne ... AK 70 ( M70 A)......
I tada nastupi neki osećaj katarze, razrešenja, olakšanja .....

Nema straha, samo želja da preživiš ........i da među zverima ne postaneš zver......

Izgubio sam mnogo, ali sam i dobio:

-moj sin se ponosi sa mnom,
-svakome mirno mogu da pogledam u oči, posebno onima što su mahali srpskom zastavom, a istovremeno u džepu držali lekarska uverenja o najtežim bolestima koje postoje...
-znam ko sam i kakav sam. Odredio sam granice svoje hrabrosti i svog kukavičluka, fizičke snage i izdržljivosti, snalažljivosti, ....i čovečnosti!

Je li TO ONO što si hteo da znaš?
Ako si dobar i posten covek tvoj sin bi se ponosio s tobom i da nisi bio u ratu...

zakris

Zainteresovan član
Poruka
189
Ako si dobar i posten covek tvoj sin bi se ponosio s tobom i da nisi bio u ratu...
U jednoj knjizi našao sam sledeću rečenicu:
'' Neki kažu da sam dobar čovek. Mnogi kažu da sam rđav fratar. I jedno i drugo može biti istina. Onakav sam kakvog me stvoriše Bog - i ljudi.'

Postoje stvari kojima žene (srećom) nisu opterećene:

- Zakletva Otadžbini
-Čast ( u užem, muškom smislu )
-Dužnost

Mali čičak

Legenda
Poruka
69.343
Sta znam,ja sam izmuvao da ne idem u vojsku,prvenstveno zbog posla koji sam trebao da pocnem da radim (solidno radno meto) a i mogucnosti da se skinem relativno lako,nisam nikome pljunuo neku lovu,vec eto prijatelj prijatelja prijatelju ucinio uslugu.A da dodje do nekog sranja ponovo i da mi vecina drugara i komsija ode a da ja sedim kuci i ladim muda ipak ne bi mi bilo bas sve jedno.Za van granicna sranja me zabole ceo **** a za ovo malo terotorije sto je ostalo ne bih bio nimalo ravnodusan...
Vama muskarcima glava stvarno sluzi samo za sisanje... junacine...
Tako je moj ujak otisao u rat u Bosnu, jer mu je rodjeni brat koji ima zenu i 3 dece mobilisan(valjda se tako kaze)...i kad se vratio, milion zdravstvenih problema, raskinuo sa devojkom i evo ga sad sa 49 godina zivi sa babom i dedom-neozenjen samo zato sto je bio junacina... a da ne pricam o operacijama i problemima...sustina: prvo ja pa svi ostali...

Blondie2

Aktivan član
Poruka
1.197
Da su svi stavljali sebe na prvo mesto još bi smo bili pod turcima.
I moj brat je 19,5 god. mobilisan za rat vratio se bez noge, danas kada ga pitam da li mu je krivo što je učestovao u ratu jer su se mnogi njegovi drugovi spasili i pobegli u Nemačku. On kaže barem sam svoju nogu izgubio braneći one koje volim i ponosim se time ako je već moralo tako da bude.

love4ever

Primećen član
Poruka
936
Ako svi nalaze nacin, i uspevaju da dezertiraju, onda je ocigledno vojska u stanju raspada, i oni koji budu mobilisani, jako ce lose proci.
Ako je zemlja u jeku odbrane od neprijatelja, a pozadinske patriote i bukachi nemaju razumevanje za pacifiste, koji zele da sede kuci i ne prljaju ruke, svoje i tudje svojom krvlju-treba se odazvati. A ne znam koliko se svaki muskarac stvarno plasi tog rata.
Kad se vrati, onda cuti, kao da mu je neko pojeo dusu. I kao da nije zahvalan, zbog toga sto mu se ostvarila prvobitna zelja, da se vrati ziv i zdrav. Tako barem ja pamtim.

dablousevn

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
145
Da su svi stavljali sebe na prvo mesto još bi smo bili pod turcima.
I moj brat je 19,5 god. mobilisan za rat vratio se bez noge, danas kada ga pitam da li mu je krivo što je učestovao u ratu jer su se mnogi njegovi drugovi spasili i pobegli u Nemačku. On kaže barem sam svoju nogu izgubio braneći one koje volim i ponosim se time ako je već moralo tako da bude.
e yebiga...:(

bobiska1

Zainteresovan član
Poruka
134
Sigurno me ne bi u`vatili. Koliko treba degenerika na jednoj gomili da se zatekne, da bi se stvorili uslovi za nebulozu zvanu rat? Mnogo vise nego za jednu imbecilnu saobracajnu tucu pajserima, a to su tek degenerici...

Blondie2

Aktivan član
Poruka
1.197
Politika je gadna stvar, političari su tu da zakuvaju stvar a onda fino iz fotelja gledaju šta se dešava, dok neki drugi ginu, zbog njihove gluposti. Netreba mnogo da dodje do takve neke gluposti, evo ti i sada takva osetljiva situacija oko Kosova. Dovoljno je da se nadje neko pametan i uzvikne mobilizacija i da pošalje dole tudje sinove, muževe...
Srećom te rat nije toliko česta pojava. Nadam se da neće doći do takve strahote opet.

Blondie2

Aktivan član
Poruka
1.197
dablousevn, to nije njegova najveća tragedija najveću nepravdu je pretrpeo od svoje rodjene države za koju se žrtvovao.
Njega je ta država izbacila iz stana koji mu je prvobitno dala, jer se taj neki musliman sa porodicom vratio. I on se tako našao sa svojom porodicom na ulici.
Toliko o državi kojoj tebaš dok valjaš da ti uvali pušku u ruke a posle nikog nije briga.

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.634
U ratu `92 nisam zeleo da ucestvujem,nisam shvatao poklice da se Srbija brani u Hrvatskoj...srecom poziv nisam ni dobio.Da jesam nisam siguran sta bih uradio.
`99 je sve bilo drugacije.Mnogi se secaju 23.marta.Drecun na nekoj TV.I nasi MIG-ovi koji slecu usred noci.I tad sam znao da cu poci ako me pozovu.Rekao sam zeni da spakuje stvari potrbne za porodjaj (bila je 7.mesec) i da cu nju i naseg sina ujutru da odvezem kod njenih.Poziv je stigao posle par dana.Mogao sam da se ne javim,bio sam daleko od svog mesta.Izabrao sam suprotno.
Prvi dan je najtezi.Javljaju ti se slike pogibije,razmisljas o milon stvari koje si zapoceo a nisi stigao da zavrsis...i noc...oka nisam sklopio.Vec sutradan je sve bilo drukcije,strah je nestao,pocinjes da se oslanjas na instinkte,drugove koji su tu da ti `cuvaju ledja`,u M70AK.Instinktivno reagujes na zvuk i ako znas da ti zaleganje ne bi pomoglo da je detonacija blizu.I trudis se da prezivis,ne guras nos gde ne treba,nisi ni prvi ni zadnji i kad god mozes da uhvatis krivinu a da ne zajebes druge to i uradis.
Sin se hvalio drugoj deci kako je njegov tata otisao da obara avione koji nas bombarduju,zena je postala mnogo jaca,ocvrsla je i ona...prvi porodjaj je jedva izgurala,drugi je bio zacas,vec sutradan je izasla sa nasim drugim sinom.Dobio sam 7 dana odsustva zbog rodjenja sina,pa prekomandu u drugu jedinicu blizu njih.
Da li sam se pokajao?Ni jednog trenutka.Da li bih sada to isto uradio?Vise nisam siguran.Ali nije u pitanju probudjeni kukavicluk vec shvatanje da Srbija vise nije u stanju da ratuje za Kosovo.`99 je trbalo biti sacuvano po svaku cenu,ljudstvo i moral su bili na nasoj strani,tehnika nam je bila nedirnuta,branili smo nasu teritoriju sa 250.000 ljudi na Kosovu.Koliko nam sada treba da tu istu teritoriju osvojimo?Ludost.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Žene su danas hrabrije....

Vojni odsek treba da se preorjentiše na njih....

Stalno slušam to, a nikako da poverujem....

Ja sam ionako za brze akcije....upadi i antiterorističke i antidiverzantske jedinice....

Znači žene , ne plašite se , ako se zarati , patak vam je uvek tu pri ruci.....