Srpski lekari u Nemačkoj

Molim Vas za informaciju HITNO
da li se sabira vreme za koje se dobija privremena dozvola za rad (Berufserlaubnis) u dve republike (pa recimo ne može više od dve godine, ukupno) ili za svaku dobija posebno period koliko je zakonom te savezne republike ustanovljeno bez obzira da li si prethodno već ''potrošio'' BE negde?
Koliko se dugo u Niedersachsen može raditi na osnovu BE bez aprobacije? Da li se može produžavati po isteku 2 g?
Hvala svima koji odgovore, odgovor mi je hitno potreban

Ne znam da li se vreme sabira, ali se moze produziti posle 2 godine, Ako Chefarzt recimo nazove lekarsku komoru i zamoli ih da ti produze BE do polaganja aprobacije. Znam jednu devojku za koju je tako sef zvao i produzili su joj jos na godinu dana BE.
 
[Qhttps://forum.krstarica.com/showthread.php/460564-Srpski-lekari-u-Nemackoj/page258UOTE=Doktoresa:);35614300]Ne znam da li se vreme sabira, ali se moze produziti posle 2 godine, Ako Chefarzt recimo nazove lekarsku komoru i zamoli ih da ti produze BE do polaganja aprobacije. Znam jednu devojku za koju je tako sef zvao i produzili su joj jos na godinu dana BE.[/QUOTE]
Hvala veliko, znači moguće je.

- - - - - - - - - -

Ne znam da li se vreme sabira, ali se moze produziti posle 2 godine, Ako Chefarzt recimo nazove lekarsku komoru i zamoli ih da ti produze BE do polaganja aprobacije. Znam jednu devojku za koju je tako sef zvao i produzili su joj jos na godinu dana BE.

U kojoj je to pokrajini bilo?
 
[Qhttps://forum.krstarica.com/showthread.php/460564-Srpski-lekari-u-Nemackoj/page258UOTE=Doktoresa:);35614300]Ne znam da li se vreme sabira, ali se moze produziti posle 2 godine, Ako Chefarzt recimo nazove lekarsku komoru i zamoli ih da ti produze BE do polaganja aprobacije. Znam jednu devojku za koju je tako sef zvao i produzili su joj jos na godinu dana BE.
Hvala veliko, znači moguće je.

- - - - - - - - - -



U kojoj je to pokrajini bilo?[/QUOTE]
Nema na cemu! U Mecklenburg Vorpommern. U Nemackoj je sve moguce, ima dosta razlicih primera i svako je slucaj za sebe.;) Srecno
 
Da li je neko od kolega polagao FSP u pokrajini Mecklenburg Vorpommern? Ako jeste, molim da napise iskustva. Ja imam ispit sledeceg meseca pa da znam na sta da obratim paznju. Hvala unapred!
Ja polazem 04.04. Moja prijateljica je polagala ove nedelje , slucaj joj je bio Exstirpation des Lymphknotens. Kaze da je komisija bila ok i pa je pacijent sporo i jasno pricao i da je nije previse pitao. U M-V se vrte cinim se 7-8 slucaja.
 
Da li je Vama posao Medifair nasao? I ako jeste,da li i
koliko para vracate? I ako je moguce, napisite nam kako ste nasli posao? Veliko hvala unapred
Ja sam preko Medifair-a isla na razgovor za posao u okolini Frankfurta, sa jos 20 kolega iz Srbije, ali su na kraju u toj bolnici uzeli samo sestre. Nakon toga sam kontaktirala Sabinu Bandu i preko nje dobila posao. Ukoliko je neko u potrazi za poslom, neka kontaktira Sabinu, nece pogresiti sigurno, usluge su besplatne i brza je u pronalazenju posla. Srecno!
 
Da li je nekom poznato da je neko nakon pada na aprobacionom ispitu promenio republiku i u njoj dobio aprobaciju bez polaganja?
Ima li takav slučaj? I u kojoj republici?

To nije moguce,koliko ja znam. Kako mozete da dobijete aprobaciju bez polaganja ispita? Preko uporedjivanja diplome? Ako ste jednom izasli na ispit,nemate vise pravo na uporedjivanje. Ili ili...i drugo,ako ste ispit u jednoj pokrajni pali,i svaki sledeci put morate u toj istoj pokrajni da pokusavate. Jeste li vi uopste ispit polagali?
 
Postovani kolega,
Naisla sam na ovu vasu staru poruku na forumu pa me interesuje ako Vam nine problem da napisete kako se vase priznavanje diplome iz Nisa zavrsilo tj jeste li polagali aprobaciju? Ja sam faks zavrsila u Nisu 2001.g., zatim u Bg zavrsila spec.neurologije 2010.god., a inace od 2002.g. radim na neurologiji do danas pa bih vas zamolila ako imate kakvih informacija iz Sachsena da mi napisete ako znate otprilike sta bih ja mogla da ocekujem u vezi BE, FSP i priznavanja specijalizacije. Unapred zahvalna

Cao,

ti imas dosta godina radnog staza sto znaci da ti mogu priznati fakultetsku diplomu bez polaganja KP.Meni su recimo priznali,ja imam u Srbiji oko 9 godina radnog staza kao specijalista.Tako da ti treba samo FSP da bi dobila Approbation.Specijalsticku diplomu ne priznaju takodje,ali i tu moze da se skrati dosta ako uspes da dokazes sta si i koliko sve radila.Ove godine cu krenuti sa dokazivanjem specijalisticke diplome sto se radi preko lekarske komore. Tako je bar bilo do kraja prosle godine,kako je sad trenutno ili kako ce biti za par meseci to niko ne zna,stalno nesto menjaju i uglavnom poostravaju kriterijume.

pozz.
 
Cao,

ti imas dosta godina radnog staza sto znaci da ti mogu priznati fakultetsku diplomu bez polaganja KP.Meni su recimo priznali,ja imam u Srbiji oko 9 godina radnog staza kao specijalista.Tako da ti treba samo FSP da bi dobila Approbation.Specijalsticku diplomu ne priznaju takodje,ali i tu moze da se skrati dosta ako uspes da dokazes sta si i koliko sve radila.Ove godine cu krenuti sa dokazivanjem specijalisticke diplome sto se radi preko lekarske komore. Tako je bar bilo do kraja prosle godine,kako je sad trenutno ili kako ce biti za par meseci to niko ne zna,stalno nesto menjaju i uglavnom poostravaju kriterijume.

pozz.

Cao, ja jesam daleko od svoje specijalizacije ali makar da prenesem jedno tudje iskustvo.
U kontaktu sam sa jednim nasim gastroenterologom, sada radi u Bavarskoj. U Beogradu je zavrsio spec i radio desetak godina, kada je ovdje podnio zahtjev za priznavanje specijalizacije uzeo ja sa klinike potvrdu, izuzetno detaljnu, na 6 strana. Osim standardnih preporuka opisano je sve sta je radio za vrjeme kruzenja, od kada do kada na kom odjeljenju, koliko pregledanih, ljecenih pacijenata, za svaku intervenciju koliko puta je sta odradio. Sto detaljnije to bolje, Na kraju su mu trazili da odradi samo 18 mjeseci, intentivnu i uz. Moze se izvuci priznanje dobrog djela specijalizacije samo im treba sve veoma detaljno dostaviti.
 
To nije moguce,koliko ja znam. Kako mozete da dobijete aprobaciju bez polaganja ispita? Preko uporedjivanja diplome? Ako ste jednom izasli na ispit,nemate vise pravo na uporedjivanje. Ili ili...i drugo,ako ste ispit u jednoj pokrajni pali,i svaki sledeci put morate u toj istoj pokrajni da pokusavate. Jeste li vi uopste ispit polagali?

Hvala Vam na odgovoru. Nije reč o meni. Radi se o osobi koja je polagala u Hessenu i pala a BE traje do novembra ove godine. Pa je ideja bila da se prebaci u drugu pokrajinu da dobije na vremenu produženjem BE jer je za Hesen to teško.
 
Meni je Frau Kaiser rekla da se na BE ceka 4 do 6 sedmica.Medjutim, sada je već prošlo 7. Ne oglašava se. Pre nedelju dana sam poslala mail da pitam sta se dešava, ne odgovara.Malo je reći da sam očajna. trebalo je da počnem 1. marta da radim, tako mi stoji u ugovoru. Bojim se da me poslodavac ne otkači.Preispitujem se svaki dan da li sam dobro razumela, jer je u jednom trenutku pomenula i nekih 9 nedelja čekanja, ali nisam razumela na sta se to odnosi, jer je jasno rekla prvi put od 4 do 6 sedmica. Da li je neko čekao duže od 6 sedmica na BE, odnosno Zusicherung?
 
Postovane kolege,naime u suradnji sa svojim prijateljem koji je Personalberater u Agenciji za posredovanje radnika zelim pomoci nasim lijecnicima koji zele naci radno mjesto u Njemackoj. Agencija je u potrazi za velikim brojem lijecnika sa C1 nivom jezika za radna mjesta u cijeloj drzavi. Osim lijecnika traze se i apotekari. Za detalje i pocetak rada slobodno se javite na mail proselectvermittlungsagentur@gmail.com
 
Ja sam preko Medifair-a isla na razgovor za posao u okolini Frankfurta, sa jos 20 kolega iz Srbije, ali su na kraju u toj bolnici uzeli samo sestre. Nakon toga sam kontaktirala Sabinu Bandu i preko nje dobila posao. Ukoliko je neko u potrazi za poslom, neka kontaktira Sabinu, nece pogresiti sigurno, usluge su besplatne i brza je u pronalazenju posla. Srecno!


Koleginice,kako do Sabine Band,polagala sam B2,čekam rezultat,pa da probam da stupim u sa njom,inače zaposlena vec 6 godina?
 
Koleginice,kako do Sabine Band,polagala sam B2,čekam rezultat,pa da probam da stupim u sa njom,inače zaposlena vec 6 godina?

Mozes da joj se javis na meil s.banda@sbp-management.com Puno srece!

- - - - - - - - - -

Cao.
Jeli moze neko da mi preporuci nekog ovlascenog sudskog prevodioca za nemacki jezik ciji se prevodi priznaju u ambasadi i u Nemackoj, a da zivi u Bg. Potrebno mi je hitno.

Julijana Jovičivć, zivi u Beogradu, priznaju njen pecat, vec sam pisala na forumu. Evo broj telefona jos jednom +381 63 557 906.
 
Pozdrav svima! Hteo bih pitati kakva su iskustva ljudi sa Medifair agencijom, tj sa Delta Job agencijom koja sprovodi poslove agencije Medifair u Nemačkoj? Da li iko od vas ima ikakva iskustva sa njima i da li je iko od ljudi sa foruma došao do posla preko njih?
Unapred hvala puno svima na izdvojenom vremenu za odgovor.
 

Back
Top