Srbija na korak od epidemije morbila

Preležala i male boginje i morbile, ovčije nisam a mislim ni da neću jer moje dete je imalo varičelu i ništa.
Bila sam mala ali se i danas sećam lustera u kuhinji uvijenog u novine jer mi je smetalo svetlo i bunila
od temperature. Dete sam vakcinisala od svega što je išlo u redovni program, nema potrebe da se muči i
pati. Jasno mi je da se ljudi plaše, ali kontraindikacije ima i aspirin pa ga pijemo.
 
1707718853426.png
 
Nije okrugla, pobogu!
Valjda je ravna ploča na leđima slonova.
Kakav problem za mekike na čošku?
Nije problem ni za vakcine sve dok je doope na sigurnom.
Koga briga za svet, da je Zemlja okrugla oktetala bi se. 😎
иронично, званична наука је тврдила да је земља равна. Онда смо сазнали да није и сад она тврди нешто друго. Једино у не-науци нема места за преиспитивањем и исправком тј тврдњама о неоспоривости тренутних тврдњи.
 
Nije okrugla, pobogu!
Valjda je ravna ploča n
Kad naučiš kalendar imunizacije i istražiš zašto je nastao pokret protiv imunizacije onda ćemo da razgovaramo.
Bilo ih je i pre toga , tako da ni ta tvrdnja nije tačna.
Svako razuman i naučno potkovan može polemisati i razumeti vakcine - SVE , njihovu svrhu , dejstvo itd itd.
за дискусију тј полемику потребан ја округли сто и да нити један тантрум било које стране не може да се заврши "канцеловањем" оних који мисле или тврде другачије.
У мањим верзијама то се сведе на карту у бановину која се издаје из ехокоморе.
ти то знаш одлично
 
иронично, званична наука је тврдила да је земља равна. Онда смо сазнали да није и сад она тврди нешто друго. Једино у не-науци нема места за преиспитивањем и исправком тј тврдњама о неоспоривости тренутних тврдњи.
Nikada zvanična nauka nije tvrdila da je Zemlja ravna. Da je sferičnog oblika je utvrdio još Eratosten u 3. veku pre nove ere, koji je i izračunao njen približni obim. Ravnozemljaši su počeli sa ekspanzijom tek u zadnjih nekoliko decenija sa širenjem interneta, društvenih mreža i ostalog što im je omogućavalo da šire svoje "ideje".
 
Nikada zvanična nauka nije tvrdila da je Zemlja ravna. Da je sferičnog oblika je utvrdio još Eratosten u 3. veku pre nove ere, koji je i izračunao njen približni obim. Ravnozemljaši su počeli sa ekspanzijom tek u zadnjih nekoliko decenija sa širenjem interneta, društvenih mreža i ostalog što im je omogućavalo da šire svoje "ideje".
Budalasti ljudi imaju potrebu da preispituju nauku od starog Egipta i Grčke. Možemo sumnjati i u Pitagorinu teoremu.Ja im predlažem da rasformiraju telefone i pogledaju šta je unutra.
 
Nikada zvanična nauka nije tvrdila da je Zemlja ravna.
Нажалост по тебе, јесте.

Da je sferičnog oblika je utvrdio još Eratosten u 3. veku pre nove ere, koji je i izračunao njen približni obim. Ravnozemljaši su počeli sa ekspanzijom tek u zadnjih nekoliko decenija sa širenjem interneta, društvenih mreža i ostalog što im je omogućavalo da šire svoje "ideje".
Цела 3 века пре Ерастотена, у 6. Веку П.Х, већ Питагора је претпостављао да земља није равна (шта је тврдила наука до спознања нових података, као што је у ек случај у науци).Претпостављао, тражио нова сазнања и нашао их.
Пре њих, старогрчки научници су чак сматрали да су 4 основна елемента који су створили свет Вода, Ваздух, Ватра и Аперјон (земља). То јесте погрешно из данашњег погледа али сасвим исправно за ондашње знање. Нормалан пут науке.
Сви податци УВЕК могу да преиспитају пређашња утврђена мишљења у ннауци. "Бити погрешан" је стање које је својствено науци и неотуђиво је од ње. Њутнов закони су сматрани тачним до скорије повести а онда смо утврдили да нису. Ништа ново а још мање ништа старо: нешто шта данас сматрамо тачним сутра може са буде нетачно. Осим у култским круговима где нешто на чему су се сви сложили остаје непромењиво занавек.
 
Dodaj na ovo hiljade trajno osakaćenih od posledica uspešnog preležavanja:
Pogledajte prilog 1497571
Колика је смртност од коморбидносту у горњој табели?

Антибиотике као пеницилин, Флеминг је произвео у употребљив лек тек 1928.
Компликације са инфекцијом су убијали и оне са шупљим зубом а камо ли оне са већим компликацијама

Ово није контрааргумент вакцинацији.
Ово је котрааргумент површним "доказима" из лепезе такозваног "confirmation bias"
 
Pomeramo golove medo?

To se radi kad neko gubi u argumentovanoj diskusiji.
У аргументованој дискусији нико не губи, сви добијају.
Оно шта твоја фела не воли су питања која их стављају у ситуацију да морају да поткрепе своје тврдње на начин који нису понављање једних те истих флоскула.

Овај пут ћу да се сложим да је тачно да померамо голове 'јер их враћамо тамо где су били на почетку и где им је место'

Антибиотици су једини лек који се користи код инфицираних и колико год да су учинковити, несумљиво је да посредно или непосредно смањују смртност. Сходно томе, табела са смртношћу из периода кад су људи још увек трљали буђав лебац као антибиотик непримењива је за дискусију, ако нам је уопште стало до дискусије.
 
Imaš primer iz 2017/18 kada je ceo region bio u epidemiji morbila, svuda je bilo mrtvih, kod nas 15 a kod Rumuna preko 60.

Ali to je davna prošlost, kad su "trljali buđav lebac kao antibiotik"
pozivaš se na polemiku a onda istreseš ovo👆👆👆 .
to nema argumenata.

Na koji primer iz 2017/18 misliš?
bilo je toliko toga da sve I da sam bananamen ne bih mogao znam sta zeliš da kažeš. I pored vakcinacija uvek će biti smrtnosti.
 
pozivaš se na polemiku a onda istreseš ovo👆👆👆 .
to nema argumenata.

Na koji primer iz 2017/18 misliš?
bilo je toliko toga da sve I da sam bananamen ne bih mogao znam sta zeliš da kažeš. I pored vakcinacija uvek će biti smrtnosti.
Napisao sam podatke iz najskorašnjije epidemije morbila koja se dogodila u našem regionu, možeš naći podatke o stopi vakcinacije, o smrtnosti i procentu oboljavanja, sve podeljeno po vakcinalnom statusu.

Vrlo relevantni podaci od pre par godina koji dokazuju šta se događa kad se deca ne vakcinišu, kad antivakserstvo uhvati zamah.
 
Napisao sam podatke iz najskorašnjije epidemije morbila koja se dogodila u našem regionu, možeš naći podatke o stopi vakcinacije, o smrtnosti i procentu oboljavanja, sve podeljeno po vakcinalnom statusu.

Vrlo relevantni podaci od pre par godina koji dokazuju šta se događa kad se deca ne vakcinišu, kad antivakserstvo uhvati zamah.
mogu da nađem
ali šta iz toga je tvoja poenta?
Sta ti uopšte hoćeš da kažeš?
Jel možeš išta da tvrdiš I da obrazložiš?

postavio si tabelu smrtnosti iz doba pre antibiotika kada je smrtnost svakako bila veća I ja sam ti obrazložio zašto je to danas nerelevantno tj da je smrtnost drastično manja danas. Niko ne osporava smrtnost. Čak niko ne osporava ni da je osim antibiotika mnogo toga doprinelo da i nevakcinisani imaju bolju šansu za preživljavanje danas nego pre 50 ili 100 godina a pogotovo ranije.
 
Šta znači drastično manja, koliko smrti je tebi ok?

Evo u Rumuniji je od morbila obolelo oko 20.000, umrlo je barem 60. Jel to ok, možeš da živiš sa tih 60 nepotrebnih smrti?

Da prenesemo to na Srbiju gde se godišnje rodi 60.000 beba, morbile su najzaraznija bolest koju znamo, dakle preležali bi ih svi kao što danas preležavaju ovčije boginje, recimo da bi umrlo "samo" 100 dece godišnje. Jel tebi to ok brojka?
 

Back
Top