Srbija na korak od epidemije morbila

Tema nije kovid , a kovid i vakcine prežvakane 200 puta kao i razlog zbog čega je nemoguće postiti kolektivni imunitet u jeku epidemije.
Tema je pertusis , i jako ke ozbilljna i nema mesta daljem glupiranju.
Ako nastaviš , zna se ...
ковид су увели ови антиваксери.
тема је и нелагодност ка вакцинацији која произилази из времена ковид вакса.
ко није узео бустер на ковид очигледно је антиваксер

ПС додатак.
са искорењеном ковидом који је очигледно заслуга вакса тј антиваксери нису успели, релевантно је саставни део разговора
 
ковид су увели ови антиваксери.
тема је и нелагодност ка вакцинацији која произилази из времена ковид вакса.
ко није узео бустер на ковид очигледно је антиваксер
Još jednom, tema nije kovid.
Stičem utisak da malo znaš o temi pa pričaš o nečemu o čemu misliš da znaš, ali i to ne znaš
 
Još jednom, tema nije kovid.
Stičem utisak da malo znaš o temi pa pričaš o nečemu o čemu misliš da znaš, ali i to ne znaš
ај и ја још једном да је ковид ту случајно и да је избегавање вакса (на ковид) директно повезано са избегавањем вакцинација на спречиве болести.
Уз то до ковид вакса није било антиваксера ко ових овде тј били су маргинални
 
ај и ја још једном да је ковид ту случајно и да је избегавање вакса (на ковид) директно повезано са избегавањем вакцинација на спречиве болести.
Уз то до ковид вакса није било антиваксера ко ових овде тј били су маргинални
Kad naučiš kalendar imunizacije i istražiš zašto je nastao pokret protiv imunizacije onda ćemo da razgovaramo.
Bilo ih je i pre toga , tako da ni ta tvrdnja nije tačna.
Svako razuman i naučno potkovan može polemisati i razumeti vakcine - SVE , njihovu svrhu , dejstvo itd itd.
 
немогуће је да је земља округла а да се на сваком ћошку једу мекике.
Nije okrugla, pobogu!
Valjda je ravna ploča na leđima slonova.
Kakav problem za mekike na čošku?
Nije problem ni za vakcine sve dok je doope na sigurnom.
Koga briga za svet, da je Zemlja okrugla oktetala bi se. 😎
 
Vakcinacija protiv malih boginja u Srbiji počela je 1971. godine primenom monovalentne vakcine. Međutim, ispostavilo se da jedna doza vakcine (najčešće se daje nakon navršene prve godine života) nije dovoljna, tj. da ne ostavlja efikasni i trajni imunitet, već da titar antitela nakon desetak godina počinje da pada.

Primena kombinovane vakcine protiv malih boginja i zauški počela je 1981. godine, dok je MMR vakcina (protiv malih boginja, zauški i rubele) počela da se primenjuje od 1996. godine. Sada je praksa da se obavezno daje i druga, tzv. buster doza vakcine u 6. godini života i tek tada govorimo o višedecenijskoj zaštiti.
 
Ima dosta živih forumaša koji su rođeni pre 1971. Bilo bi interesanto čuti od njih koliko im je drugova i rodbine pomrlo od malih boginja?
Ja se ne secam ni rodbine ni drugova,da je iko umro od malih boginja,a kao sto sam rekao,mnogi od nas su ih prelezali..Bilo je sigurno i smrtnih slucajeva.Nisu svi organizmi mogli da podnesu to,ali okolina u kojoj sam odrastao i ziveo.Nisam cuo da je iko umro bas od toga.mada su stariji pricali da su citali po novinama,kako je poprilican broj dece pomro od toga.Secam se da nije smelo da se kupa,vec su nas mokrim peskirima polako kvasili po telu svako vece,a kada su prolazile,nismo smeli da se cesemo,a svrbelo je ko sam djavo.
 
Ja se ne secam ni rodbine ni drugova,da je iko umro od malih boginja,a kao sto sam rekao,mnogi od nas su ih prelezali..Bilo je sigurno i smrtnih slucajeva.Nisu svi organizmi mogli da podnesu to,ali okolina u kojoj sam odrastao i ziveo.Nisam cuo da je iko umro bas od toga.mada su stariji pricali da su citali po novinama,kako je poprilican broj dece pomro od toga.Secam se da nije smelo da se kupa,vec su nas mokrim peskirima polako kvasili po telu svako vece,a kada su prolazile,nismo smeli da se cesemo,a svrbelo je ko sam djavo.
Jeste, najčešća komplikacija od koje su umirala deca je meningitis.
 
Ja se ne secam ni rodbine ni drugova,da je iko umro od malih boginja,a kao sto sam rekao,mnogi od nas su ih prelezali..Bilo je sigurno i smrtnih slucajeva.Nisu svi organizmi mogli da podnesu to,ali okolina u kojoj sam odrastao i ziveo.Nisam cuo da je iko umro bas od toga.mada su stariji pricali da su citali po novinama,kako je poprilican broj dece pomro od toga.Secam se da nije smelo da se kupa,vec su nas mokrim peskirima polako kvasili po telu svako vece,a kada su prolazile,nismo smeli da se cesemo,a svrbelo je ko sam djavo.
Ti pišeš o malim boginjama ali verovatno misliš na ovčije boginje.
 

Back
Top