Srbija gubi svoju stratešku prednost ulaskom Albanije i Hrvatske u NATO

Nije pitanje šta dobiti (a dobije se mnogo - najmoćniji savez na svijetu, istovjetnost sa pojedinim silama koje podržavaju nezavisnost Kosova, it...), već ne izgubiti, a od 2005. godine na ovamo Srbija je izgubila mnogo.

Зашто ли се ти секираш за Србију да ми је знати ???:think:

Страх те је да не ојачамо па да нагрнете као економски емигранти ...

Замисли Хрвоје рине шталу код Газда Станоја ... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Rumunija i industrija...?
Koja? koji indrustrijski brend imaju?
tocno je da se u Rumunjsku dosta investiralo otkako je usla u EU, dozivjela je pravi boom, ali samo u industriji tekstila i obuce gdje se investiralo zbog jeftine radne snage...u meduvremenu se 1/3 te iste industrije vec povukla i povlaci se i dalje tako da...
nadalje, pocelo se razvijati jos nesto u svezi gradevinarstva, medutim, Rumunija nema dovoljno kvalificirane radne snage(sve sto je nesto izucilo ili zna je pobjeglo u EU), pa i to je posustalo...Nokia je u zadnjih nekoliko mjeseci smanjila svoj investicijski plan za jednu trecinu....
ima toga jos, ali i ovo je dosta..
normalno je da u RH nece doci investitori za masovnu industrijsku proizvodnju ( a u svom planu razvoja Hrvatska to ni ne zeli niti predvida...imamo mi boljih konja za utrku), jer RH uopce nije za njih jeftina...nasi proriteti su drugi...
a RH je po svemu najmanje 30-ak godina naprijed ispred Rumunjske, to je uostalom jos uvijek i Srbija

Potpuno netachno ovo shto pishesh. Ako Hrvatska nece ulagati u industriju, u shta ce? Turizam? Hrvatska uopshte nema prirodne lepote. I ti putevi i pruge shto ste pogradili, ko ce se njima voziti? Hrvatsku i ovako svi zaobilaze. Jedino shto vas spashava je katolichki lobi. Nije tachno da Rumuni nemaju obrazovane kadrove, oni su potome daleko ispred Hrvatske pa i Srbije. Za 15tak godina ce Hrvati ici u Rumuniju da rade kao jeftina radna snaga.
 
bitno je u sto je taj dug potrosen.....:)
mi, za razliku od drugih, nismo taj dug pojeli (ili bar vecinu njega)
provezi se nalo RH, pa ces vidjeti...

Kao shto sam i rekao ulozhili ste u puteve kojim niko nece putovati i turizam, u zemlji koju niko nece posecivati. Spashava vas malo dobar vizni rezhim sa Rusijom, shto se turizma tiche.
 
Rumunija i industrija...?
Koja? koji indrustrijski brend imaju?

Рецимо Dacia ...
А који бренд има CRO ???? "U" ??? Врло препознатљиво ...

tocno je da se u Rumunjsku dosta investiralo otkako je usla u EU, dozivjela je pravi boom, ali samo u industriji tekstila i obuce gdje se investiralo zbog jeftine radne snage...u meduvremenu se 1/3 te iste industrije vec povukla i povlaci se i dalje tako da...
nadalje, pocelo se razvijati jos nesto u svezi gradevinarstva, medutim, Rumunija nema dovoljno kvalificirane radne snage(sve sto je nesto izucilo ili zna je pobjeglo u EU), pa i to je posustalo...Nokia je u zadnjih nekoliko mjeseci smanjila svoj investicijski plan za jednu trecinu....
ima toga jos, ali i ovo je dosta..

Е, ово већ млатиш к'о Максим3 по дивизији ... :rotf: :rotf: :rotf:

normalno je da u RH nece doci investitori za masovnu industrijsku proizvodnju
( a u svom planu razvoja Hrvatska to ni ne zeli niti predvida...imamo mi boljih konja za utrku),
jer RH uopce nije za njih jeftina...nasi proriteti su drugi...
a RH je po svemu najmanje 30-ak godina naprijed ispred Rumunjske, to je uostalom jos uvijek i Srbija

Па и неће, свако ко би уложио веће паре прошао би к'о Норвежани код Шиптара ...:rotf:
И ви би да радите са белим, к'о браћа Вам Штрумфови ...
Па да, исплати се то ...:tease:
Продаћете море к'о ********* (ако вам га не узму) и онда ...
Опет Коњушари ... Е*га ... Традиција ... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Potpuno netachno ovo shto pishesh. Ako Hrvatska nece ulagati u industriju, u shta ce? Turizam? Hrvatska uopshte nema prirodne lepote. I ti putevi i pruge shto ste pogradili, ko ce se njima voziti? Hrvatsku i ovako svi zaobilaze. Jedino shto vas spashava je katolichki lobi. Nije tachno da Rumuni nemaju obrazovane kadrove, oni su potome daleko ispred Hrvatske pa i Srbije. Za 15tak godina ce Hrvati ici u Rumuniju da rade kao jeftina radna snaga.

boldovano
samo ova recenica te diskvalificira kao ozbiljnog diskutanta
ostalo nije vrijedno komentirati
p.s. Hrvatska je proglasena medu 10 najlijepsih na svijetu...
:bye::bye:
 
]Рецимо Dacia [/B]...
А који бренд има CRO ???? "U" ??? Врло препознатљиво ...



Е, ово већ млатиш к'о Максим3 по дивизији ... :rotf: :rotf: :rotf:



Па и неће, свако ко би уложио веће паре прошао би к'о Норвежани код Шиптара ...:rotf:
И ви би да радите са белим, к'о браћа Вам Штрумфови ...
Па да, исплати се то ...:tease:
Продаћете море к'о ********* (ако вам га не узму) и онда ...
Опет Коњушари ... Е*га ... Традиција ... :hahaha: :hahaha: :hahaha:

ah ja...super brend....cio svijet ga kupuje

ostalo, sve argument do argumenta...
pametni i ozbiljni...patrijotski
 
boldovano
samo ova recenica te diskvalificira kao ozbiljnog diskutanta
ostalo nije vrijedno komentirati
p.s. Hrvatska je proglasena medu 10 najlijepsih na svijetu...
:bye::bye:

Shta je lepo u Hrvatskoj? Slavonija ravna ko tepsija, lichki krsh? Sve more severno od Splita deluje jako depresivno i nije za kupanje zbog hladne i prljave vode. Dalmatinska obala nije nishta posebno, kao i bilo koja Mediteranska obala. To shto ste proglasheni za najlepshe je rezultat katolichkog lobija.
 
Shta je lepo u Hrvatskoj? Slavonija ravna ko tepsija, lichki krsh? Sve more severno od Splita deluje jako depresivno i nije za kupanje zbog hladne i prljave vode. Dalmatinska obala nije nishta posebno, kao i bilo koja Mediteranska obala. To shto ste proglasheni za najlepshe je rezultat katolichkog lobija.

Nisi se ti nigdje pomakao iz svog tamnog vilajeta. Pišeš takve pizzdarije.
 
[/B]

tocno....unatoc tim silnim ulaganjima iz razvojnih fondova EU, Grcka je s obzirom na duzinu clanstva najnerazvijenija u cijeloj EU, totalno korumpirana zemlja , kaos i anarhija na svakom koraku...

Zamisli da ipak nisu povukli tu komunistima liniju, i da su tek komunisti i tamo zauzeli vlast revolucijom uspješno u građanskom ratu od 1946. do 1949. Grčka bi u suštini bila u značajno gorem stanju od Jugoslavije.

Snašla ih je ništa drugo do političko-istorijska sreća.
 
Zamisli da ipak nisu povukli tu komunistima liniju, i da su tek komunisti i tamo zauzeli vlast revolucijom uspješno u građanskom ratu od 1946. do 1949. Grčka bi u suštini bila u značajno gorem stanju od Jugoslavije.

Snašla ih je ništa drugo do političko-istorijska sreća.[/QUOTE]

slazem se..
i mislim da je Srbija u mnogim segmentima "razvijenija" od Grka...i da ukupno gledajuci ima vece potencijale i resurse od Grcke...
apropo razvoj...
mislim ako nam Slovenija na duzi period nebude blokirala ulaz u EU, da ce RH za jedno vrijeme clanstva, recimo 10-ak godina presisati sve ranije novoprimljene "istocne" clanice
(naravno ako bude pameti)
mislim da ce i Srbija vec tokom pristupnih pregovara kao povlacenju predpristupnih fondova vec poceti odmicati se od Grcke, Rumunije i pogotovu Bugarske...tako da bi , uz svoj dobar geografski polozaj, mogla biti vodeca u tom dijelu Europe
 
ah ja...super brend....cio svijet ga kupuje

Јест,

"Мајку ти бож'ју ..."

И по Несврстанима се ЛОГО раширио ...

eleos6zn.jpg
 
Zamisli da ipak nisu povukli tu komunistima liniju, i da su tek komunisti i tamo zauzeli vlast revolucijom uspješno u građanskom ratu od 1946. do 1949. Grčka bi u suštini bila u značajno gorem stanju od Jugoslavije.

Snašla ih je ništa drugo do političko-istorijska sreća.[/QUOTE]

slazem se..
i mislim da je Srbija u mnogim segmentima "razvijenija" od Grka...i da ukupno gledajuci ima vece potencijale i resurse od Grcke...
apropo razvoj...
mislim ako nam Slovenija na duzi period nebude blokirala ulaz u EU, da ce RH za jedno vrijeme clanstva, recimo 10-ak godina presisati sve ranije novoprimljene "istocne" clanice
(naravno ako bude pameti)
mislim da ce i Srbija vec tokom pristupnih pregovara kao povlacenju predpristupnih fondova vec poceti odmicati se od Grcke, Rumunije i pogotovu Bugarske...tako da bi , uz svoj dobar geografski polozaj, mogla biti vodeca u tom dijelu Europe

Ali slavonija, znaš vrlo dobro da nikad nema pameti....
 
moj Slavene,odavno je proslo vreme oruzija i sile
sada je bitno koliko para imas a ne tenkova
nebitno je ko je u natou a ko nije,jer na ovom terenu rata vise nece biti,bar u dogledno vreme
meni je bitnije da srbija konacno ode na belu listu za vizne rezime
pa da i nama karte budu po 12 eura :) a ja konacno odem na pataju da uzivam za neke sica pare sa sve avionskom kartom i all inclusive :):)
ako me razumes,daj da se udje u neku organizaciju koja moze da omoguci neki ekonomski boljitak,a ne neku vojnu,kakva ti je korist od vojne organizacije,osim sto moras kompletan vojni sistem i naoruzanje da prepakujes po njihovom ISO-u plus da platis neku clanarinu plus da ides negde gde oni zamisle da treba...recimo,posalju hrvatske mornare da se jure sa somalijskim piratima npr...sad ti je to aktuelno
mislim,cist cistijati gubitak......i finansijski i kako god hoces
manite se vise vojske
 
Zamisli da ipak nisu povukli tu komunistima liniju, i da su tek komunisti i tamo zauzeli vlast revolucijom uspješno u građanskom ratu od 1946. do 1949. Grčka bi u suštini bila u značajno gorem stanju od Jugoslavije.

Snašla ih je ništa drugo do političko-istorijska sreća.[/QUOTE]

...da ce RH za jedno vrijeme clanstva, recimo 10-ak godina

[size=+2]presisati[/size]

sve ranije novoprimljene "istocne" clanice
(naravno ako bude pameti)

Не треба да чека 10 година, може одмах да почне ...
 
moj Slavene,odavno je proslo vreme oruzija i sile
sada je bitno koliko para imas a ne tenkova
nebitno je ko je u natou a ko nije,jer na ovom terenu rata vise nece biti,bar u dogledno vreme
meni je bitnije da srbija konacno ode na belu listu za vizne rezime
pa da i nama karte budu po 12 eura :) a ja konacno odem na pataju da uzivam za neke sica pare sa sve avionskom kartom i all inclusive :):)
ako me razumes,daj da se udje u neku organizaciju koja moze da omoguci neki ekonomski boljitak,a ne neku vojnu,kakva ti je korist od vojne organizacije,osim sto moras kompletan vojni sistem i naoruzanje da prepakujes po njihovom ISO-u plus da platis neku clanarinu plus da ides negde gde oni zamisle da treba...recimo,posalju hrvatske mornare da se jure sa somalijskim piratima npr...sad ti je to aktuelno
mislim,cist cistijati gubitak......i finansijski i kako god hoces
manite se vise vojske

ljuta_mamba, pa rat se praktično još i dalje "vodi" na Kosovu. Onda gledaj Makedoniju i Bosnu - i dalje napete zemlje, zemlje koje NATO praktično okupira doslovno.

Itekako je bitno...izgleda da je, inače, Balkan postao centar NATO-a. Zato je besmisleno da Srbija ide protiv (bilo bi isto kao Rusija u Krimskom ratu).
 
ljuta_mamba, pa rat se praktično još i dalje "vodi" na Kosovu. Onda gledaj Makedoniju i Bosnu -

i dalje [size=+2]napete[/size] zemlje,

zemlje koje NATO praktično okupira doslovno.

Itekako je bitno...izgleda da je, inače, Balkan postao centar NATO-a. Zato je besmisleno da Srbija ide protiv (bilo bi isto kao Rusija u Krimskom ratu).

"Напиње" их фактор стабилности на Балкану ...

Српски Инат ...


Зашто се бре већ једном не манете ћорава посла ...
Пустите Србе и Србију ...
"Луд је то Народ ..." рече покојни др Јован Рашковић још 1988 ...
 
Zamisli da ipak nisu povukli tu komunistima liniju, i da su tek komunisti i tamo zauzeli vlast revolucijom uspješno u građanskom ratu od 1946. do 1949. Grčka bi u suštini bila u značajno gorem stanju od Jugoslavije.

Snašla ih je ništa drugo do političko-istorijska sreća.[/QUOTE]

slazem se..
i mislim da je Srbija u mnogim segmentima "razvijenija" od Grka...i da ukupno gledajuci ima vece potencijale i resurse od Grcke...
apropo razvoj...
mislim ako nam Slovenija na duzi period nebude blokirala ulaz u EU, da ce RH za jedno vrijeme clanstva, recimo 10-ak godina presisati sve ranije novoprimljene "istocne" clanice
(naravno ako bude pameti)
mislim da ce i Srbija vec tokom pristupnih pregovara kao povlacenju predpristupnih fondova vec poceti odmicati se od Grcke, Rumunije i pogotovu Bugarske...tako da bi , uz svoj dobar geografski polozaj, mogla biti vodeca u tom dijelu Europe

gde su te srpske resursi, da mi je znati.

I ja hocu posle zavrsenog studija da zaradjujem na resurse srbije.
 
ljuta_mamba, pa rat se praktično još i dalje "vodi" na Kosovu. Onda gledaj Makedoniju i Bosnu - i dalje napete zemlje, zemlje koje NATO praktično okupira doslovno.

Itekako je bitno...izgleda da je, inače, Balkan postao centar NATO-a. Zato je besmisleno da Srbija ide protiv (bilo bi isto kao Rusija u Krimskom ratu).

ma to oko kosova,bosne i makedonije je vise fora nego reala
vidi,niko ne kaze da je srbija kontra natoa,ali nema se para da se prilagodi vojska natou....jednostavno,ja prvi vbi bio kontra da se ulaze lova u vojsku a da se nema love za osnovne egzistencijalne potrebe jedne drzave
mislim,ako me razumes sta ti kazem...treba odmah zameniti tenkove m84 abramsima...treba kalase zameniti sa m16-icama itd itd......a to sve kosta...a ti meni reci,jel vaznije napraviti jos bar 1 most u bgd ili uci u nato?
a sto se tice krima....rusi su pobedili u tom ratu;)
 

Back
Top