Srbi iz CG mogu opstati samo na "децрногоризацији српске самосвијести"

A nemoj me učit ti za o današnjim Petrovićima, nasljednicima kralja Nikole. Bratova žena mi je od tih Petrovića i ti da me nešto učiš. Za vrijeme kralja Nikole Crna Gora je bila nezavisna država.

Jeste, pa on se i za to borio prilikom gašenja njegove države 1916. godine i onima koje su slijedile potom, ali ono što ti on pokušava reći je da bi nezavisna crnogorska država u tom gledištu bila nacionalna srpska država, a ne država u kojoj na sceni preovlađuje ideologija da je narod Srbije i Srpske drugi narod, potpuno odvojen, i u kojoj postoje pokreti za crnogorski jezik i Crnogorsku pravoslavnu crkvu (ovo drugo nesumnjivo ne), i razne kvazi-naučne organizacije kao Matica crnogorska i Dukljanska akademija nauka i umjetnosti (Crnogorski PEN centar ne spada tu).
 
Sluzbeni list vojvode Steva Vukotica

NARODNOST SRPSKA VJERA PRAVOSLAVNA

144.jpg


ako laze zike - dokumenta su tu da dokazu i pokazu i razoblice njegove lazi
 
ja cu da te ucim o petrovicima jer si ti jedna prljava lazovcina i falsifikator.

al fala bogu ima dokumenata i tekstova iz tog perioda koliko hoces i tvoje lazi antisrpske je vrlo lako razobliciti.

Neću te vrijeđati, dovoljno ti je što si takav kakav si. Samo ću prijaviti post :mrgreen: (to ne bih propuštio). Kojih dokumenata, falsifikovanih? Ajde, ti da me učiš istoriju Crne Gore i ti da me učiš o Petrovićima.
 
I Drljević je nekad bio velikosrbin pa kad je ostao bez fotelje... znamo šta se desilo.

Srbija nije uvek bila parija od koje su svi bežli kao da je šugava nego mlada i inspirativna država koja je uspela da otera Turke i polako ali sigurno širi svoj uticaj u regionu. U tome su Crnogorci videli i prepoznali nešto što će ih izvući iz bede i jada koji su trpili pod Turcima. Znaš, sličan jezik, religija i eto. Pošto nisu imali o čemu, tj o svojim, počeli su da pevaju o srpskim pobedama, junacima, istoriji...

Jendostavno rečeno, identifikovali su se sa pobednikom (iznenađenje, iznenađenje).

Siguran sam da je Njegošu CG bila na prvom mestu, pre nego Srbija.

Konačno jedan normalan post.
 
Misliš koliko ih ima da podržavaju LSCG (da su podržavali, bolje reći)

Da. Dva? Ili ček', tri? :mrgreen:

Bogami podržavaju, rekoh u postu prije ovoga odakle znam.
Kako to misliš odjednom? Za vrijeme Kralja Nikole Crna Gora je bila nezavisna država. Međutim (ti bi to trebao da znaš), kralj Nikola i njegova vlada su morali otići u izbjeglištvo, poslije rata je Crna Gora okupirana od strane zemalja sa kojima se zajedno borila protiv Njemaca, a Nikola Pašić je onemogućio povratak kralja Nikole u CG, kako bi Crnu Goru priključio Srbiji

A Mihailo Petrović-Njegoš? ;)
 
Da je na Cetinje bilo Srba prije 95 godina, vjerovatno bi ih bilo i prije 50 i da danas. Dje nestadose ti Srbi sa Cetinja? Pojeli ih vanzemaljci?

Ti Srbi sa Cetinja tj deca ovih Srba sa cetinja su 1945 godine pljunuli na svoju srpsku naciju i pravoslavnu veru i postali su Crnogorci ateisti.

To je opste poznata cinjenica da je Crnogorska nacija vestacka nacija nastala na negaciji svega sto je srpsko i pravoslavno i oktroisana je od strane komunisticke partije 1945 godine.

Pre 1945 godine nije bilo pravoslavca u Crnoj Gori a da nije bio Srbin.

Crnogorska nacija kao takva je znaci produkt komunizma stvoren sa namerom unistenja Srpstva i pravoslavlja kao glavnih odbrambenih mehanizama u komunizaciji Balkanskog poluostrva
 
Ništa mi ne znače ti tvoji dokumenti, postavljaj koliko oćeš

naravno kad nemas argumente da mi pariras

onda ti ostaje samo da falsifikujes i lazes.

Al hvala Bogu ima nas ovde dosta koji necemo dozvoliti da vase lazi prodju. Ima nas dosta ovde koji znamo nasu srpsku istoriju naseg srpskog naroda u Crnoj Gori.
 
Da. Dva? Ili ček', tri? :mrgreen:



A Mihailo Petrović-Njegoš? ;)

Zar nije Mihailo umro 1986? Ja govorim o referendumu za nezavisnost koji su podržali svi Petrovići koje ja znam

A ovo prvo, ja mislim da se Njegoš danas ne bi izjasnio kao Srbin jer je današnje značenje te riječi mnogo drukčije nego što je bilo kad je on živio
 
naravno kad nemas argumente da mi pariras

onda ti ostaje samo da falsifikujes i lazes.

Al hvala Bogu ima nas ovde dosta koji necemo dozvoliti da vase lazi prodju. Ima nas dosta ovde koji znamo nasu srpsku istoriju naseg srpskog naroda u Crnoj Gori.

Ne bavim se istorijom, pa stvarno nemam te dokumente. Inače, ono što ti je napisao Stari Crnogorac u postu prije ovoga, sasvim se slažem s njim, đe nestadoše svi ti Srbi sa Cetinja? E sad, je li hvala Bogu što ima takvih kao ti, prije svega nevaspitanih i nekulturnih, neću da komentarišem...
 
E, ljudi, ovo nije mjesto za postovanje bezbroj gluposti i primitivno prepucavanje.

Ako će te ozbiljno pričati, imate pdf istoriju. Uostalom ovdje je sasvim druga tema u pitanju.

ne slavene. kad neki ********* dodje ovde i pocne da laze izmislja i falsifikuje, da ne bi trosio reci, mnogo je lakse prilepiti mu jedan istorijski dokument koji ga razoblicava kao lazova i falsifikatora.

Slika uvek govori vise nego 1000 reci.
 
Ne bavim se istorijom, pa stvarno nemam te dokumente. Inače, ono što ti je napisao Stari Crnogorac u postu prije ovoga, sasvim se slažem s njim, đe nestadoše svi ti Srbi sa Cetinja? E sad, je li hvala Bogu što ima takvih kao ti, prije svega nevaspitanih i nekulturnih, neću da komentarišem...

nisu nestali svi. Ima jos Srba na Cetinju nemoj da izmisljas. Malo doduse, ali ih ipak ima.

Nisu se bas svi sa Cetinja rasrbili i pljunili na svoju srpsku naciju i pravoslavnu veru i postali bezbozni pripadnici antihriscanske nacije Crnogoraca koja je u periodu od 1945 do 1990 , uterivala goveda u crkve u Crnoj Gori i u njima vrsila nuzdu i pevala "Ne vjerujem u nebesa no u Marksa i Engelsa"
 
Ti Srbi sa Cetinja tj deca ovih Srba sa cetinja su 1945 godine pljunuli na svoju srpsku naciju i pravoslavnu veru i postali su Crnogorci ateisti.

To je opste poznata cinjenica da je Crnogorska nacija vestacka nacija nastala na negaciji svega sto je srpsko i pravoslavno i oktroisana je od strane komunisticke partije 1945 godine.

Pre 1945 godine nije bilo pravoslavca u Crnoj Gori a da nije bio Srbin.

Crnogorska nacija kao takva je znaci produkt komunizma stvoren sa namerom unistenja Srpstva i pravoslavlja kao glavnih odbrambenih mehanizama u komunizaciji Balkanskog poluostrva

Jes, ali opet to ne objasnjava zasto se niko ne $eca da je bio Srbin. Je li ih zahvatila kolektivna amnezija ili su im vanzemaljci posrkali pamcenje?
 
Zar nije Mihailo umro 1986? Ja govorim o referendumu za nezavisnost koji su podržali svi Petrovići koje ja znam

A ovo prvo, ja mislim da se Njegoš danas ne bi izjasnio kao Srbin jer je današnje značenje te riječi mnogo drukčije nego što je bilo kad je on živio
Petrovici su bili Srpka Dinastija-Srpske Sparte Crne Gore..
Zelenasi Kralja Nikole su se borili Za Nezavisnu Crnu Goru-ali su se izjasnjavali kao Srbi..
Vodja Zelenasa Krsto Zrnov Popovic je Srbin u svim dokumentima.....

 
Zar nije Mihailo umro 1986? Ja govorim o referendumu za nezavisnost koji su podržali svi Petrovići koje ja znam

A ovo prvo, ja mislim da se Njegoš danas ne bi izjasnio kao Srbin jer je današnje značenje te riječi mnogo drukčije nego što je bilo kad je on živio

Pa ti si spomenuo Nikolu, i po tvojim riječima ispade da su se Petrovići-Njegoši borili za nezavisnu Crnu Goru svo ovo vrijeme. A što je sa ogromnim periodom pod Mihailom?

A je li isto značenje 1986. godine kao i danas?
 

Back
Top