Споменик Дражи у Београду

ДА ЛИ НА МЕСТУ НА КОМЕ ЈЕ СТРЕЉАН ТРЕБА ПОДИЋИ СПОМЕНИК СРПСКОМ ЧИЧИ?

  • Да

  • Не

  • Не знам


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Оооооооооо,

по старом добром, опробаном рецепту, у гомили се на оваквим темама појављују и наши сусједи.
аплауз за њихове комплексе и њихово занимање за Србију..............верније следбенике је заиста тешко наћи.

Kao i vi na temam o nama i tamo ste najglasniji.Sreća da ste iza monitora jer pola od vas je toliko hrabra da javno ne bi izrekla ovo o čemu ovdje govori.
 
Nisam rekla svi Srbi, vec vecina..pogledaj iznad.
Dobro, to je tvoje misljenje, ja imam svoje.
Partizani, Nemci i ustase na jednoj i Srbi, cetnici na drugoj strani...well...nije tezak izbor:manikir:


Imaš sat vremena da mi navedeš jednu bitku u kojoj su se partizani borili na istoj
strani sa Nemcima i ustašama. Ali sa sve validnim linkom i dokazima.

Ukoliko to ne uradiš zaključiću da si obična lažljivica.z:mrgreen:
 
E to je tacka do koje se zeli stici sa rehabilitacijom Draze.

Da to kazu SVI SRBI.

I predju u tabor fasista....

пријатељу болдовани.........

Како фашиста?
Па зар га Труман, Де Гол и Черчил нису одликовали због доприноса борби против фашизма?

(не због пилота)

или ти смета што га и твој (једини) антифашиста Стаљин није одликовао?
 
Чекај Блајби.......раније си објашњавао да болдујеш зато што слабије видиш (додуше "слабији вид" ти није сметао да читаш поруке које нису биле болдоване, ал' ајде) а сада си почео да то своје болдовано бојиш у црвену боју (случајно?)
Да ипак у питању није жеља да својим речима додаш на значају па смислиш да болдовано томе помаже?

Nije slucajno.

Ono sto narocito hocu da istaknem farbam u plavo ili crveno.



Дража и његов споменик?
Особа која је прва подиглаустанак против нациста у поробљеној европи и коју су Черчил, де Гол и Труман одликовали за борбу против фашизма дефинитивно заслужује и много више.

Draza nikakav ustanak nije podigao... Otkuda ti takav smesan podatak??:hahaha:

U TOKU CELOG RATA CETNICI NISU UBILI NI JEDNOG JEDINOG NEMCA!

Imam STOTINE SLIKA gde su cetnici zajedno sa Nemcima, nemoj sad da ih vadim, vidkeno je ovde puno puta.

Sve sto su cetnici uradili za saveznike je da su spasli 2-3 americka pilota koji su se upravo vracali sa razaranja .... Beograda...


А кажеђ побио Србе?
ОК
Од када тебе Срби а поготово њихове жртве занимају?
И да ли је побио Србе или српске комунисте, своје војне противнике?

Da li bi ti mene ubio sada zato sto sam ja tvoj politicki protivnik?
 
пријатељу болдовани.........

Како фашиста?
Па зар га Труман, Де Гол и Черчил нису одликовали због доприноса борби против фашизма?

(не због пилота)

или ти смета што га и твој (једини) антифашиста Стаљин није одликовао?

Ma covece boziji, Tito je imao JEDNU PUNU SOBU takvih "odlikovanja"....

S kim su ti koji su NAVODNO odlikovali Drazu kasnije jeli i pili?

Sa Titom, a ne sa Drazom...
 
Ma to nema veze sa bilo cime , to je sve istorijski info i ne vidim potrebu ni za jednog coveka da se emotivno upusta u bilo koje fakcije i da glumata... Meni to govori da je neko poremecen malo :)

Ja na to gledam malo drugacije.
Ne mislim da je poremeceno pricati o nasoj istoriji i izvuci pouku..poremeceni su oni koji ne priznaju vaznost proslosti i istorije:)
 
Imaš sat vremena da mi navedeš jednu bitku u kojoj su se partizani borili na istoj
strani sa Nemcima i ustašama. Ali sa sve validnim linkom i dokazima.

Ukoliko to ne uradiš zaključiću da si obična lažljivica.z:mrgreen:

Partizani_i_Nemci_marta_1943.jpg


7V.jpg


ustase%20partizani.jpg


Него оношто мене копка је једно једноставно питање,
Све до краја 1943. године центар партизанске територије се налазио у западној босни, у срцу НДХ...........и никада усташе нису покушале ни једну акцију да очисте центар своје државе од комуниста као што ни комунисти нису ни прстом мрднули када су усташе одводиле Србе у Јасеновац из поткозарја које је било само срце партизанске територије?

Да ли са тим неке везе има и партизанска делегација која је била за време рата у загребу и преговарала са Павелићем или нешто друго?
 

Back
Top