Споменик Дражи у Београду

ДА ЛИ НА МЕСТУ НА КОМЕ ЈЕ СТРЕЉАН ТРЕБА ПОДИЋИ СПОМЕНИК СРПСКОМ ЧИЧИ?

• Да

• Не

• Не знам

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Са свих страна стижу разне информација (осим из државних служби које и даље држе комунисти) где је убијен Дража, шта се десило итд, итд....

Изгледа да је само једна ствар јасна - зна се тачно место на Ади Циганлији на коме су га агенти озне стрељали.

И сада следи питање.
ДА ЛИ НА МЕСТУ НА КОМЕ ЈЕ СТРЕЉАН ТРЕБА ПОДИЋИ СПОМЕНИК СРПСКОМ ЧИЧИ?

Rehabilitaciju cetnika i Draze Mihajlovica GURA ENGLESKA TAJNA OBAVESTAJNA SLUZBA u cilju prebacivanja Srba i njihovog ucesca u 2. sv. ratu NA STRANU PORAZENIH i sukobljavanja Srba i Rusa!

Na kraju ce ispasti da su Srbi bili fasisti i saradnioci Hitlera, a Hrvati partizani, saveznici i oslobodioci.

KONTURE OVOG PERVERZNOG PLANA VEC SE NAZIRU!

Rehabilitaciju cetnika i Draze Mihajlovica GURA ENGLESKA TAJNA OBAVESTAJNA SLUZBA u cuilju prebacivanja Srba i njihovog ucesca u 2. sv. ratu NA STRANU PORAZENIH i sukobljavanja Srba i Rusa!

Na kraju ce ispasti da su Srbi bili fasisti i saradnioci Hitlera, a Hrvati partizani, saveznici i oslobodioci.

Preterujes blajb:lol:
Srbi su oduvek voleli Drazu:)

Rehabilitaciju cetnika i Draze Mihajlovica GURA ENGLESKA TAJNA OBAVESTAJNA SLUZBA u cuilju prebacivanja Srba i njihovog ucesca u 2. sv. ratu NA STRANU PORAZENIH i sukobljavanja Srba i Rusa!

Sasvim tačno, zato Žuti koji zatiru sve nacionalno i pro-Rusko toliko traže Dražu.

MEDJUTIM!
Pošto je to istina, onda mi sami moramo da rehabilitujemo Dražu- SAMI DA GA ONI NE BI REHABILITOVALI- ali rehabilitujemo Dražu zadržavajući poštovanje prema partizanima kao saveznicima Rsua i poštovanje prema samim Rusima.
Tako se vodi politka.

Pogledaj kako je Putin maestralno rehabilitovao Admirala Kolčaka, snimljen perfektan film o njemu, a crvenim trgom još marširaju crvene zastave!

Treba voditi mudru politiku.

Слажем се! Значи да треба срушити све споменике НОБ, јер су партизани у Другом с. рату били на високом другом месту по броју убијених Срба.

Јел тако?

Nije tako.

Srbi imaju problem sami sa sobom jer se postide na svakih 50 godina prethodnih 50 pa polome sve sto simbolizuje prethodni period. NOB je deo nase istorije, pozitivna tacka svakako i ne smeju se dirati niti njihovi spomenici niti spomenici izgradjeni pre njih ali ne treba na silu podizati nove samo zato sto nekog nerviraju stari...to je odlika malogradjanstine....na primer u Becu postoji ruski (komunisticki)spomenik u sred centra grada koji se odrzava kao i svaki drugi...to je odlika visoko razvijenog drustva...

Nije tako.

Srbi imaju problem sami sa sobom jer se postide na svakih 50 godina prethodnih 50 pa polome sve sto simbolizuje prethodni period. NOB je deo nase istorije, pozitivna tacka svakako i ne smeju se dirati niti njihovi spomenici niti spomenici izgradjeni pre njih ali ne treba na silu podizati nove samo zato sto nekog nerviraju stari...to je odlika malogradjanstine....na primer u Becu postoji ruski (komunisticki)spomenik u sred centra grada koji se odrzava kao i svaki drugi...to je odlika visoko razvijenog drustva...

Sasvim tačno, bravo, bravo!

Ne samo to nego u Nemačkoj, u Rajhstagu koji je obnovljen postoje sačuvani delovi zida na kojima su grafiti ruskih vojnika iz 1945-e:

reichstag.jpg

Reichstag-Russisches_Graffiti.jpg

Rehabilitaciju cetnika i Draze Mihajlovica GURA ENGLESKA TAJNA OBAVESTAJNA SLUZBA u cilju prebacivanja Srba i njihovog ucesca u 2. sv. ratu NA STRANU PORAZENIH i sukobljavanja Srba i Rusa!

Знаш шта, сада ћу бити искрен, заболе ме уво за победничком страном, знаш. Шта ми имамо од тога што смо били на победничкој страни? Мађарска је била на страни ''Осовине'' па погледај где смо ми, а где су Мађари. Немачка нам је нудила, много, много више од Енглеза и дража ми је 2000000 пута од Енглеске.

Tacno!

Draza nije bio APSOLUTNO NIKAKAV HEROJ!

Onaj ko pobije NA HILJADE SRBA ne zasluzuje nikakv spomenik u Srbiji!

Чекај Блајби.......раније си објашњавао да болдујеш зато што слабије видиш (додуше "слабији вид" ти није сметао да читаш поруке које нису биле болдоване, ал' ајде) а сада си почео да то своје болдовано бојиш у црвену боју (случајно?)
Да ипак у питању није жеља да својим речима додаш на значају па смислиш да болдовано томе помаже?

Дража и његов споменик?
Особа која је прва подиглаустанак против нациста у поробљеној европи и коју су Черчил, де Гол и Труман одликовали за борбу против фашизма дефинитивно заслужује и много више.

А кажеђ побио Србе?
ОК
Од када тебе Срби а поготово њихове жртве занимају?
И да ли је побио Србе или српске комунисте, своје војне противнике?

Preterujes blajb:lol:
Srbi su oduvek voleli Drazu:)

Ko je tebe ovlastio da govoriš u ime svih Srba?

Ako ti nije poznato 1944. godine je u Srbiji besneo građanski rat između
četnika/Nemaca sa jedne strane i partizana sa druge.

Neki su voleli Dražu (manjina) neki su ga prezirali (većina), to su činjenice, a ti možeš
do sutra da pišeš gluposti ali to su i dalje samo gluposti.

Знаш шта, сада ћу бити искрен, заболе ме уво за победничком страном, знаш. Шта ми имамо од тога што смо били на победничкој страни? Мађарска је била на страни ''Осовине'' па погледај где смо ми, а где су Мађари. Немачка нам је нудила, много, много више од Енглеза и дража ми је 2000000 пута од Енглеске.

E to je tacka do koje se zeli stici sa rehabilitacijom Draze.

Da to kazu SVI SRBI.

I predju u tabor fasista....

Ko je tebe ovlastio da govoriš u ime svih Srba?

Ako ti nije poznato 1944. godine je u Srbiji besneo građanski rat između
četnika/Nemaca sa jedne strane i partizana sa druge.

Neki su voleli Dražu (manjina) neki su ga prezirali (većina), to su činjenice, a ti možeš
do sutra da pišeš gluposti ali to su i dalje samo gluposti.

Nisam rekla svi Srbi, vec vecina..pogledaj iznad.
Dobro, to je tvoje misljenje, ja imam svoje.
Partizani, Nemci i ustase na jednoj i Srbi, cetnici na drugoj strani...well...nije tezak izbor:manikir:

Неки нови рватски умјетник.....Мештровић је у Београду доказао свој таленат тако да верујемо рватским уметницима у неким областима................ето и Тереза је то схватила.

Ah nema čanse to je vaš pa nek ga rade vaši umjetnici

Оооооооооо,

по старом добром, опробаном рецепту, у гомили се на оваквим темама појављују и наши сусједи.
аплауз за њихове комплексе и њихово занимање за Србију..............верније следбенике је заиста тешко наћи.

Back