SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
z:)

Evo ti si tipican primer osobe koja nije "siromasna duhom" , "nije duhovno gladna" jer mislis da dovoljno znas i nema odgovora koji ce te zadovoljiti .

z:poz:
Ово је неспојиво.
Када би неко мислио да довољно зна, већ би био задовољен одговорима и не би их даље тражио.
Докле год наилазиш на одговоре који те не могу задовољити, тражиш даље...

И само једна мала напомена.. стари су већ навикли на то...
Волим да сам у центру пажње, али тема нисам ја..
и молим те да у недостатку аргумената тему не скрећеш на моју маленкост...
Хвала...:hvala:
 
:snesko: z:girl:

Najveca obmana Sotone Djavola je sto je ubedio ljude da ON i njegovi demoni u stvari ne postoje... :mrgreen:

2.Korincanima 4:3,4 "Ako li je pak jos pokriveno i nase jevandjelje, pokriveno je za one koji propadaju,
4 za nevernike kojima je bog ovoga sveta oslepio razum, da ne vide sjaj svetlosti jevandjelja slave Hrista..."

1 Pet 5:8 Budite trezveni i bdite! Protivnik vaš, đavo, kao lav ričući hodi i traži koga da proždre.
1 Pet 5:9 Branite se od njega čvrstom verom, znajući da jednake patnje pogađaju i vašu braću u svetu.

prevod Biblija bakotic
evo link za online Bibliju Bakotic z:)

http://www.pcbible.net/html/default.htm

....................................................................................................................




SOTONA UVELIKO ZAVODI LJUDE PREKO SPIRITIZMA


SPIRITIZAM – kao nacin delovanja Sotone i demona

Spiritizam je po definiciji saobracanje sa demonima ili zlim duhovima, bilo direktno ili putem nekog ljudskog medija. Zli duhovi unapredjuju razne oblike spiritizma , da bi ljude doveli pod svoju kontrolu.Tu spadaju svi oblici proricanja i gatanja ( gledanje u solju ,pasulj i td..), magija (crna i bela ) , trazenje predskazanja , bacanje cini, vracanje – upotreba moci koja potice od zlih duhova, konsultovanje sa medijima, pitanje mrtvih, prizivanje duhova na bilo koji nacin ..i td..

Takodje i savremeniji oblici proricanja , u sta spada i astrologija , kao i hiromantija..
Gledanje u tarot karte, bionenergija, joga, transcendentalna meditacija, silva metod , hipnoza ..
Takodje u spiritizam spadaju i razni obredi i obicaji. Iako neki pojedine oblike spiritizma smatraju bezazlenim ili cak zabavnim, svi oni dovode pod uticaj , napad ili opsedanje od strane demona ili zlih duhova .

Biblija jasno osudjuje svaki oblik spiritizma, ne samo sto su opasni vec i dovode do neprijateljsta sa Bogom, sto je daleko opasnije.

U 5.Mojsijevoj citamo : “neka se ne nadje u tebe niko koji bi vodio sina svoga ili kcer svoju kroz oganj, ni vracar, ni koji gata po zvezdama ili po pticama, ni urocnik, ni bajac, ni koji zaziva duhove , ni opsenar, ni koji pita mrtve. Jer je gad pred Jehovom ko god tako cini , i za takve gadosti Jehova Bog tvoj tera te narode ispred tebe.”

Dela apostolska 16:16-19 spominju ” duh, demon pogadjacki” koji je omogucio devojci da praktikuje vracanje Ali njena sposobnost proricanja bila je izgubljena kada je taj demon bio isteran.

Dela apostolska 13: 6-12 6 ”…naidjose na jednog coveka, vracara, laznog proroka, Jevreja koji se zvao Varisus,…8 Ali Elima , vracar(tako se u stvari prevodi njegovo ime), poce da im se suprotstavlja, u nastojanju da prokonzula odvrati od vere. 9 A Savle koji se zove i Pavle, ispunivsi se svetim duhom, uperi pogled u njega 10 i rece : “O covece koji si pun svakojake prevare i svakojake pakosti, sine Djavolji, neprijatelju svake pravednosti, zar neces prestati da iskrivljujes prave Jehovine puteve?”

Ako neko ima problema sa spiritizmom (demonske napade), treba da se oslobodi svega sto se koristi u spiritisticke svrhe, svih predmeta ili poklona od onih koji se bave spiritizmom (najcesce su to pokloni od rodjaka ili “prijatelja”) – po uzoru na hriscane iz 1. veka -Dela apostolska 19:19 “A mnogi od onih koji su se bavili magijom skupise svoje knjige i spalise ih pred svima.”


bye
treptrep2-1.gif



connie_5-1.gif

Jel imaš ti ribu?
Greh je nemati bar jednu,
Bog će se ljutiti jer ispade da ih je zalud stvarao.
Samo da znaš.
Ajd ćao!
 
A kako uopšte čovek, koji je siromašan duhom, može biti svestan svojih duhovnih potreba?

dobro malo je glup prevod ... ali bolje je prevedeno "oni koji su svesni svojih duhovnih potreba..."

pa moze, jer oseca da mu nesto nedostaje ... da treba da bude duhovniji...

Svesni svojih duhovnih potreba mogu biti svi ljudi...

samo je pitanje ko zeli da ih zadovolji ....

:cao:
 
dobro malo je glup prevod ... ali bolje je prevedeno "oni koji su svesni svojih duhovnih potreba..."

pa moze, jer oseca da mu nesto nedostaje ... da treba da bude duhovniji...

Svesni svojih duhovnih potreba mogu biti svi ljudi...

samo je pitanje ko zeli da ih zadovolji ....

:cao:
z:shock: :lol: :lol:

Ма ја бих већи део библије сасвим другачије превела.. али...
да ли би то и даље била библија?
 
smiso Biblije se ne sme menjati :z:((

onaj prevod je arhaican jer ga je prevodio Karadzic...
Е ово ти није аргумент. Оно што је преводио Караџић није тачно, а оно што је преводио онај сарањени под пирамидом је тачан? Није него...z:hm:
 
Е ово ти није аргумент. Оно што је преводио Караџић није тачно, а оно што је преводио онај сарањени под пирамидом је тачан? Није него...z:hm:

Zapravo, zabavno je da malopre demonstrirana engleska "Amplified Bible", kao i neke na drugim jezicima koje sam imao prilike da vidim, uglavnom se reč za reč poklapaju sa Karadžićevim prevodom (koliko jezik može da izdrži).
Kakva je uopšte svrha novokomponovanih prevoda biblije? z:hm:
 
Е ово ти није аргумент. Оно што је преводио Караџић није тачно, а оно што је преводио онај сарањени под пирамидом је тачан? Није него...z:hm:

nije netacan prevod nego nije dobro prevedeno jer je koriscen arhaican jezik...

tako da postoje bolji savremeniji prevodi...

smiso je isti

:cao:


i nadjite neki bolji prevod vi... slobodsno...:manikir:
 
Zapravo, zabavno je da malopre demonstrirana engleska "Amplified Bible", kao i neke na drugim jezicima koje sam imao prilike da vidim, uglavnom se reč za reč poklapaju sa Karadžićevim prevodom (koliko jezik može da izdrži).
Kakva je uopšte svrha novokomponovanih prevoda biblije? z:hm:

da se lakse razumeju :manikir:

vidim koliko vam je dobar Karazicev prevod kad ga niko nista nerazume :neutral:
 
z:D

Hvala ti "dragi moj bliznji"!
Eto posto mi je mozak ispran, cist je od raznih religioznih prevara i nebuloza. Zato sam i ukapirao biblijsku istinu. Znaci normalno je da mozak treba da ti bude ispran i cist da bi razumeo biblijsku doktrinu.
A to "moj bliznji" trebas i da dokazes delima. Ja sam spreman, zelim da mi pomognes! Reci mi sta nudis i kako zelis da mi pomognes?
z:hm:z:poz:

Zaboravio sam da ti kažem da bližnji može da mi bude simpatičan ili antipatičan. Ti si ovaj drugi.
A, da sam tvoj bližnji spreman sam da pokažem delima, ako zatreba. Jel nemaš šta da pojedeš? Jel nemaš gde da prespavaš? Jel nemaš šta da obučeš? Ako ti treba pomoć, daću sve od sebe da ti pomognem.
 
da se lakse razumeju :manikir:

vidim koliko vam je dobar Karazicev prevod kad ga niko nista nerazume :neutral:
Ко ти рекао да га нико не разуме? Ако ЈС не одговара превод то аутоматски значи да нико не разуме?

Е види.. ја разумем да ви тумачите библију како вам се свиђа...
али да је и преводите како вам лепше звучи, то не разумем..

Сама кажеш да се смисао Библије не сме мењати.
 
3.beati pauperes spiritu quoniam ipsorum est regnum caelorum
beati (sreća,radost)
pauperes (siromašan,prosjak)
spirit (duh,duša)
quoniam (zato)
ipsorum (koristiti)
regnum (vladavina)
caelo (nebo,čistoća,celibat)
Ау.. још један лош превод... и то на латински... цццц...

Јел и то ћопави преводио? z:lol:
 
I za tebe link: http://www.biblegateway.com/ pa istrazuj malo.
Pogledaj u Bakoticevom prevodu Dela apost 5:30 i isto tako Karadzicev prevod istog stavka.

I ovaj Karadžićev prevod pominje drvo. Pogledaj tamo gde se kaže krst.
Kod Karadžića (i ne samo kod Karadžića) pominje se i drvo i krst. Ovo ima svoje razloge. Kod vas je sve drvo, a kao prevodiocu, to mi je već indikacija ili da ste neuki, ili da ste nemarni, ili da ste zlonamerni. z:)
 
kojica
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude
Citat:
Original postavio Immortal_girl Pogledaj poruku
smiso Biblije se ne sme menjati :
onaj prevod je arhaican jer ga je prevodio Karadzic...

Е ово ти није аргумент. Оно што је преводио Караџић није тачно, а оно што је преводио онај сарањени под пирамидом је тачан? Није него..

Zbog preciznosti u smislu činjenica nemoj mi zameriti što ću te malo ispraviti.Onaj pod onom piramidom nije sastavio Novi svetski prevod svetog pisma.To je učinio četvrti lider JS. N.H.Knor (1905-1997) On je izmedju ostalog bi štampar a ON je sastavio Novi Svetski prevod Biblije.Činjenica je da je bio sposoban lider jer je znao šta i kako treba.Stvar je uprskao kada je ON lično u ime JS prorekao Hristov drugi dolazak i kraj sveta za 1975 godinu.A kakvo je to prorokovanje bilo...opšte je poznato.

A nakon njegove smrti biblija JS je ponovo malo menjana i falsifikovana a po potrebi tumačenja bruklinskog rukovodećeg tela.Ja posedujem nekoliko biblija u prevodu JS koje medjusobno nisu potpuno identične.

Zazijavalo
Re: SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

Kakva je uopšte svrha novokomponovanih prevoda biblije?
U ''pravom'' prevodu biblije ne sme da piše da je Isus razapet na krstu,za ime boga obavezno mora da bude napisano Jehova ili Jahve a na mnogo mesta mora da budu napisani falsifikovani stihovi koji protivreče svim mogućim ostalim prevodima biblije.
felix.gif
 
Zbog preciznosti u smislu činjenica nemoj mi zameriti što ću te malo ispraviti.Onaj pod onom piramidom nije sastavio Novi svetski prevod svetog pisma.To je učinio četvrti lider JS. N.H.Knor (1905-1997) On je izmedju ostalog bi štampar a ON je sastavio Novi Svetski prevod Biblije.Činjenica je da je bio sposoban lider jer je znao šta i kako treba.Stvar je uprskao kada je ON lično u ime JS prorekao Hristov drugi dolazak i kraj sveta za 1975 godinu.A kakvo je to prorokovanje bilo...opšte je poznato.

A nakon njegove smrti biblija JS je ponovo malo menjana i falsifikovana a po potrebi tumačenja bruklinskog rukovodećeg tela.Ja posedujem nekoliko biblija u prevodu JS koje medjusobno nisu potpuno identične.
Аха.. То значи да је крст замењен за стуб тек тада?
Онда је јасно одакле крстићи на оној пирамиди.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top