Može li sotona da iskušava anđele?

Rekao sam i sao konkretne Biblijske dokaze na sta sam mislio i u kom vremenskom razdoblju...ja ne tumacim bato nego citam kako pise pa mi sad daj molim te reci da nas je apostol Jovan slagao ili da je mozda pisao o lastama u proljecu umesto o onome sto sam ja naveo.
Odgovorio je na sva pitanja iz uvodnog posta. Za razliku od tebe koji
si iz konteksta izvukao dve reči njegovog odgovora, čisto da bi kontrirao.
 
Nije to precenjivanje duhovnih entiteta. Niko nije rekao da je čoveku
nemoguće da iskušenje prepozna. Može čovek steći uvid i u duhovni
svet. Eto na primer kao Sv Sava.
čovek obično idealizuje pa tako ni anđeli nisu izuzeti.
u hrišćanstvu jasno je da je čovek pretežniji od anđela, preko Hrista bogočoveka i čoveku su i date tajne i da čuda čine.
samo što čovek obično sve zloupotrebljava a i zaboravlja.
 
čovek obično idealizuje pa tako ni anđeli nisu izuzeti.
u hrišćanstvu jasno je da je čovek pretežniji od anđela, preko Hrista bogočoveka i čoveku su i date tajne i da čuda čine.
samo što čovek obično sve zloupotrebljava a i zaboravlja.
Pretažniji jeste, ali da prozre duhovni svet kroz tešku materiju, za to
je potreban napor. Zavara te ono što čulima opažaš. Vezivanje za
materijalno i jeste jedno od sotoninih dela. Počneš i uzork i posledicu
samo u materijalnom da opažaš i Boga više za tebe nema. Načisto
se odvojiš.
 
Pretažniji jeste, ali da prozre duhovni svet kroz tešku materiju, za to
je potreban napor. Zavara te ono što čulima opažaš. Vezivanje za
materijalno i jeste jedno od sotoninih dela. Počneš i uzork i posledicu
samo u materijalnom da opažaš i Boga više za tebe nema. Načisto
se odvojiš.
šta bi anđeo dao da zagrli poljubi pojede poseksa...
pa u telu i vaskrsenje je, bez materije sve je džabe,samo si duh (duša) koja pluta nebesima
 
To je vrlo zanimljiva tema, al fokusiraj se. Može li sotona da iskušava
anđela i kako?
po bibliji ne može jer je njemu pristup nebu zabranjen a kad anđeli siđu dolje ič ga ne zarezuju ili budu kratko da ovaj ni ne zna.
mada ti ja i nisam baš kompetentan za ovo pitanje jer anđeli i demoni su sinonimi našeg ponašanja. dobro i rđavo.
nema čoveka koji nije u svom životu bio i anđeo i demon.
kako kaže p.pavle, ne branimo se od zla svojim zlom.
 
po bibliji ne može jer je njemu pristup nebu zabranjen a kad anđeli siđu dolje ič ga ne zarezuju ili budu kratko da ovaj ni ne zna.
mada ti ja i nisam baš kompetentan za ovo pitanje jer anđeli i demoni su sinonimi našeg ponašanja. dobro i rđavo.
nema čoveka koji nije u svom životu bio i anđeo i demon.
kako kaže p.pavle, ne branimo se od zla svojim zlom.
Ni ja ne razumem na taj način. Šta je tu nebo, šta zemlja.. :confused: ko gde nema pristup..
 
Ni ja ne razumem na taj način. Šta je tu nebo, šta zemlja.. :confused: ko gde nema pristup..
pa navodno bog je prognao pale anđele na zemlju i oni sad nas zajebavaju a ovi što su dobri oni pevaju pjesmice bogu na nebu. a poneki vesnik dođe i prenese neku poruku od boga.


"I nasta rat na nebu: Mihael i njegovi anđeli zarate se sa Zmajem. Zmaj uđe u rat i anđeli njegovi, ali ne nadvlada. I ne bijaše im više mjesta na nebu. Zbačen je Zmaj veliki, Stara zmija - imenom Đavo, Sotona, zavodnik svega svijeta. Bačen je na zemlju, a s njime su bačeni i anđeli njegovi."

uglavnom pičkaže svuđe
 
pa navodno bog je prognao pale anđele na zemlju i oni sad nas zajebavaju a ovi što su dobri oni pevaju pjesmice bogu na nebu. a poneki vesnik dođe i prenese neku poruku od boga.


"I nasta rat na nebu: Mihael i njegovi anđeli zarate se sa Zmajem. Zmaj uđe u rat i anđeli njegovi, ali ne nadvlada. I ne bijaše im više mjesta na nebu. Zbačen je Zmaj veliki, Stara zmija - imenom Đavo, Sotona, zavodnik svega svijeta. Bačen je na zemlju, a s njime su bačeni i anđeli njegovi."

uglavnom pičkaže svuđe
to je najgora božija kazna...prognati nekog među ljude :p
jadni demoni....:p
 

Back
Top