СМРТ СЛОБОДАНА МИЛОШЕВИЋА

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zaslepljenost mrznjom, koja cak i treba postojatu u coveku ali u vidu konstruktivnog i logicnog poimanja i analiziranja bilo cega, ne moze da omoguci niti da da individui pravilan pristup ni pisanju ni razgovoru na bilo koju temu.Preteranu subjektivnost zameniti licnom objektivnoscu je napredak u licnom razvoju, ..
Da li to ima u pojedinim/masovnim diskusijama.
@Eremita,@Elvin,@Marlon,@Sunchaser i ima ih jos malo, bez obzira na sve zadrzali su dostojanstvo i umerenost kao i tolerantnost u analizi dobra ili zla, sve jedno i ja ih pozdravljam.Covek se uci dok je ziv.
 
eremita:
Покој му души и лака му црна земља !
...Ноћас, први пут од када учествујем на форуму, не могох да се укључим у било коју расправу јер су све биле више него одвратне и испод сваког људског достојанства. Видим да је она коју је поставио елвин брисана у целости заједно са свим порукама - штета јер је била добро сведочанство о људском и моралном посрнућу код нас.....
I meni je žao zbog brisanja te teme,trebala je da ostane kao podsetnik o ovome o čemu si pisao.Od juče se bojim ali se stvarno bojim da nama nema spasa.Toliko otrova u ljudima ne može doneti ništa dobro jer zlo donosi još veće zlo a što je najgore sve se dešava u vreme posta.Mislim da do sada nisam ništa komentarisao po pitanju religije,da li neko veruje ili ne ali posle komentara od juče tipa "jesam hrišćanin ali..." E pa tu nema kompromisa ako je neko hrišćanin-ma ako je čovek,ne može se radovati smrti drugog ljudskog bića.Mnogi se i izjašnjavaju kao ateisti a politički u raznim antikomunističkim bojama. A ko je doneo ovom narodu ateizam? Jeste li se ikad zapitali to?Kao što sam GZ-u napisao,ovde su uglavnom sve "omladinci" koji ne pamte početak svog ovog sranja oko nas pa na osnovu ispiranja mozgova od strane medija i političkih partija svcrkuću kao kanarinci u glas jednu melodiju koju su uvežbali tokom ovih godina.Već sam negde pisao da nikad ali NIKAD neću prihvatiti da SM i Srpski narod odgovoran za sve.U vreme dok je on bio na vlasti uvek si imao izbor u informacijama sa pozicione i opozicione strane pa ko je dovoljno mudar,saslušaće obe pa neka sam traži istinu dok je to danas dosta teže.Jučerašnje izveštavanje stranih medija me podsetilo na satanizaciju Srba kao pred bombardovanje te stoga mislim da nam se opet sprema nešto gadno.Džaba što imamo demokratske snage,džaba što rasprodasmo sve što valja,džaba razbucasmo vojsku kad nas oni-zapad gledaju ko stoku a kako i ne bi kada se tako ponašamo.Ko od nas ceni ulizicu i ljigavca?Ko?
Još jedno mišljenje koje nisam hteo juče da napišem da se ne bi pretvorilo u svađu ali mislim da je Jomini totalno omanuo juče.
 
Поздрав Еремити, Опанку и осталима који су поменули и мој скромни допринос (драго ми је ако сам макар мало допринео неутрализацији оног лудила јуче).
Марлоне, текст о Слоби ти је ГЕНИЈАЛАН, то треба сачувати и прештампати.
Елвине, океј, разумемо се.
 
Grandfather:
Još jedno mišljenje koje nisam hteo juče da napišem da se ne bi pretvorilo u svađu ali mislim da je Jomini totalno omanuo juče.
Omanuo, da. Dešava se. Sreća da je bilo samo juče. Pa će opet biti ko zna kad.
Inače, prijatelju moj, svedoci smo još većih svakodnevnih posrnuća, pa i padova. Moje jučašnje posrnuće je bila posledica ne posrnuća srpske realnosti jer ono nije bilo to. Ono juče viđeno od strane onih koji su bili ''kako treba'' je trajan deformitet jer je apsurd da staneš na stranu onoga ko je doneo mnogo SMRTI, STRADANJA, PROTERIVANJA, KRAĐA.
U stvari, to je paradoks jer što više beže, oni su sve bliže Miloševiču i njegovom shvatanju vođenja države.
Emocije, dakle mržnja juče ispoljena od mnogih, pa i od mene (možda najviše) su sasvim normalna reakcija na glupav svet. Jer ako se neko ne složi da je Sloba bio zao čovek, trebao bi malo da preispita svoje potrebe u životu. Od egzistencije pa do morala.
Svi se hvatate one krilatice ''kako možeš nekoga mrzeti''.
Ja veoma lako.
 
Хвала Сан и теби и Вангелису и многима који су задржали оно мало људског у себи. Сви смо ми жртве у мањој или већој мери, Милошевић је колико год га неки сматрали за деспота исто то. Нити сам неки велики верник, али ово ће вам исто рећи било који поп или сам Свети Отац. Сви улазимо у време где Звер показује своје право лице и зато се дешавају овакве реакције овде и свуда јер човек као људско биће није још потпуно припремљен на то.
 
jomini:
Omanuo, da. Dešava se. Sreća da je bilo samo juče. Pa će opet biti ko zna kad.
Inače, prijatelju moj, svedoci smo još većih svakodnevnih posrnuća, pa i padova. Moje jučašnje posrnuće je bila posledica ne posrnuća srpske realnosti jer ono nije bilo to. Ono juče viđeno od strane onih koji su bili ''kako treba'' je trajan deformitet jer je apsurd da staneš na stranu onoga ko je doneo mnogo SMRTI, STRADANJA, PROTERIVANJA, KRAĐA.
U stvari, to je paradoks jer što više beže, oni su sve bliže Miloševiču i njegovom shvatanju vođenja države.
Emocije, dakle mržnja juče ispoljena od mnogih, pa i od mene (možda najviše) su sasvim normalna reakcija na glupav svet. Jer ako se neko ne složi da je Sloba bio zao čovek, trebao bi malo da preispita svoje potrebe u životu. Od egzistencije pa do morala.
Svi se hvatate one krilatice ''kako možeš nekoga mrzeti''.
Ja veoma lako.
Juče se nije raspravljalo o tome da li je on loš ili dobar već je krenuo međusobni obračun ovde kada je prvi napisao "laka mu zemlja" .Zaista je tužno da se ljudi ponašaju kao hijene oko lešine pošto je ovo ovde juče baš tako delovalo.Za razliku od tebe,trudim se da nikoga ne mrzim.Ako i udare emocije i strasti,sačekam da se to slegne pa mala analiza i na kraju mogu samo da žalim tu osobu koje je bila uzrok tih emocija ali to sve dolazi sa godinama.
 
O da, pominjalo se da je bio čovek, i da je bio dobar. Tvoja je filozofija ''ko tebe kamenom, ti njega hlebom'', ali u stvarnosti to ne pije vode. Teško je na onakva razmišljanja ostati hladan (primetio si možda da sam prilično tih i hladnokrvan, do juče), naročito sačekati i žaliti onog sa kim se ne slažeš, sva u smislu - neka ga, njemu na savest ide. Slaba je vajda od toga.
 
jomini:
O da, pominjalo se da je bio čovek, i da je bio dobar. Tvoja je filozofija ''ko tebe kamenom, ti njega hlebom'', ali u stvarnosti to ne pije vode. Teško je na onakva razmišljanja ostati hladan (primetio si možda da sam prilično tih i hladnokrvan, do juče), naročito sačekati i žaliti onog sa kim se ne slažeš, sva u smislu - neka ga, njemu na savest ide. Slaba je vajda od toga.
Očigledno nisi razumeo, filozofija "ko tebe kamenom ti njega hlebom" uopšte ne pije vodu kod mene.U toj situaciji bi dobio bar dva kamena od mene.To o čemu ti sada pričaš nema veze sa filozofijom.to je samo odbrana.Kad sam pisao o tome da neću nikog da mrzim nisam mislio da ćeš to odmah podići na taj nivo "borbe za preživljavanje" mislio sam na svakodnevni život.A ako ja dobro kapiram logiku koja izgleda vlada kod tebe ona ide ovako-Mrzim Slobu,mrzim njegovu majku koja ga je rodila,mrzim sav narod koji ga je izglasao i ..... gde je kraj?Svima su puna usta njegove tiranije a zaboravljate kako je došao na vlast.Zar neko veruje da je on 10 godina krao na izborima,ma hajte molim vas.Danas svi pričaju-nikad nisam glasao za njega a ni niko iz moje porodice niko nije imao ni komunistu za vreme Tita i bla,bla.Ono što hoću da kažem je da svako ko misli da je on bio diktator bez podrške naroda i opozicije(ja tebi-ti meni) i mrzi ga automatski pokzuje mržnju prema istom tom svom narodu a to je ono čega se zgražavam.Možda sam ja utopista ali sanjam o danu kada bi svi Srbi mogli složno da urade nešto,pa onda još nešto pa da to pređe u "naviku" E dok je ljudima faktor motivacije mržnja-toga neće biti.Jel džabe pišem?
p.s.Jesam primetio da si "tih i hladnokrvan" zato si me i iznenadio.Ako se uzme u obzir da si ti ovde Šerif-autoritet mislim da je bilo ispod tvoje funkcije da se uopšte upuštaš u onako osetljivu raspravu a verovatno nisi ni trebao da je dopustiš.
 
Grandfather:
Očigledno nisi razumeo, filozofija "ko tebe kamenom ti njega hlebom" uopšte ne pije vodu kod mene.U toj situaciji bi dobio bar dva kamena od mene.To o čemu ti sada pričaš nema veze sa filozofijom.to je samo odbrana.Kad sam pisao o tome da neću nikog da mrzim nisam mislio da ćeš to odmah podići na taj nivo "borbe za preživljavanje" mislio sam na svakodnevni život.A ako ja dobro kapiram logiku koja izgleda vlada kod tebe ona ide ovako-Mrzim Slobu,mrzim njegovu majku koja ga je rodila,mrzim sav narod koji ga je izglasao i ..... gde je kraj?Svima su puna usta njegove tiranije a zaboravljate kako je došao na vlast.Zar neko veruje da je on 10 godina krao na izborima,ma hajte molim vas.Danas svi pričaju-nikad nisam glasao za njega a ni niko iz moje porodice niko nije imao ni komunistu za vreme Tita i bla,bla.Ono što hoću da kažem je da svako ko misli da je on bio diktator bez podrške naroda i opozicije(ja tebi-ti meni) i mrzi ga automatski pokzuje mržnju prema istom tom svom narodu a to je ono čega se zgražavam.Možda sam ja utopista ali sanjam o danu kada bi svi Srbi mogli složno da urade nešto,pa onda još nešto pa da to pređe u "naviku" E dok je ljudima faktor motivacije mržnja-toga neće biti.Jel džabe pišem?
p.s.Jesam primetio da si "tih i hladnokrvan" zato si me i iznenadio.Ako se uzme u obzir da si ti ovde Šerif-autoritet mislim da je bilo ispod tvoje funkcije da se uopšte upuštaš u onako osetljivu raspravu a verovatno nisi ni trebao da je dopustiš.
Dobro, nek ti bude... Jeste mi bilo ispod funkcije, ali svako od nas ima neke stvari na koje preterano reaguje. Mene boli što ljudi ostaju ili slepi ili previše lako prelaze preko jedne ere srozavanja svojih vrednosti od strane režima. Milošević je personifikacija i ''babo'' tog režima i otud sve ono.
A da je krao, krao je (samo nemoj pitati da li sam video lično krađu :roll: ). Počevši od '91. Pa onaj dribling sa mesta predsednika republike na mesto predsednika države. Mene te stvari u mozak diraju i ne mogu da ostanem ravnodušan.
 
...e pa Jomini kad nekoj drzavi krene lose, kad zapadne u nevolje, rat, glad, siromastvo... kad narod izgubi kompas i "pomanita" ...kriva je vlast...i to se desava sa svakim narodom...nismo mi izuzetci...podsticanje strasti je najveci zlocin koji neka vlast moze da ucini svom narodu jer iz toga proistice sve ono negativno o cemu pricas....jer cudni su putevi kojim strasti vode, nevolji ljudskoj pocetak je strast (to imam kao posvetu na nekoj knjizi, ne znam ko je pravi autor) ...a ti si ovde neka vlast i nisi smeo to sebi da dozvolis :)
 
Ama doci ce vreme da se svetimo domacim izdajnicima!!! Bas zato sto smo narod truo iznutra, zato smo i dosli do svega ovoga. Svo ovo sranje je samo vrh ledenog brega. Za ove koji samo kenjaju, neka znaju da je vodja odraz naroda. Niko od vas nista pozitivno nije hteo da promeni, vec ste svi pametnjakovici pucali na vrh. Menjamo Slobu i to je resenje, svaka cast... I eto, skinuli ste ga sa vrha i sta smo dobili. Novo sranje. Navikla banda na dembelisanje, da piju kad hoce, nista ne rade a imaju novca,... Sta i ovo je kao bolje... I ove sadasnje protuve smo zasluzili. Samo stvar je u tome sto amerikanac vise nece da finansira nase proteste, sad ih bas briga i ovako su nas ekonomski okupirali. Naravno, mi smo to odlicno primili tako sto smo unistili i svoju vojsku. Oni su svoj deo posla odradili i evo sada smo kao slobodni, uzivamo u korupcijskom mulju koji se nista nije promenio. Ista govna koja su za vreme Slobe sisala krv narodu, samo su promenuli odela, stranke i glume demokratiju. Posebno onaj kreten Draskovic koji je od Belih Orlova, povika na secenja ustaskih ruku, dosao do Ministra spoljnih poslova... Pa da, ne radi se o dvostrukim arsinima, bio je u crkvi i pokajao se, sada je dobrica!!
Buduci da konstantno idemo nizbrdu, zapitajte se samo kakve ce nam biti sledece vodje. Ako neko od pametnjakovica ima sposobnost razmisljanja sem da je Sloba bio problem, neka pogleda scenaria u Ukrajini, Gruziji, Kirgiziji, Belorusiji,... svi imaju jednog zlog korumpiranog ciku, jednog ili 2 ubijena poznata novinara koji su ih blatili, mlade otporase (sa sve pesnicama) koji se bore za neku tamo demokratiju. Na kraju umesto toga dobiju americku vojnu bazu... bajno, nadam se da ce jednu napraviti i kod Novog Sada pa da mogu da uzivam. Mozda me zakazi i koji metak...

Nadam se skoroj revoluciji da smaknemo sve ove smradove!!!
 
Slobina smrt me je duboko dirnula. Iskreno zaomi ga je kao Srbina. Glavosece u Hagu dobile su jos jednu srpsku glavu. Nevolim evropske nazovi demokrate, ne palim se na evropsku uniju, nisam zaboravio ko je ubijao srpsku nejac u bombardovawu 1999. Ako je Sloba bio za nesto kriv trebalo mu se suditi u Srbiji a ne sramno ga predati. Nisam voleo JUL ni Slobinu nedokresanu familiju koja ga je dobrim delom sjebala. Ipak u Hagu se nije sudilo njemu vec Srbiji i nasem narodu na pravdi Gospoda Boga samo zato sto volimo svoju SRBIJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
jomini:
Dobro, nek ti bude... Jeste mi bilo ispod funkcije, ali svako od nas ima neke stvari na koje preterano reaguje. Mene boli što ljudi ostaju ili slepi ili previše lako prelaze preko jedne ere srozavanja svojih vrednosti od strane režima. Milošević je personifikacija i ''babo'' tog režima i otud sve ono.
A da je krao, krao je (samo nemoj pitati da li sam video lično krađu :roll: ). Počevši od '91. Pa onaj dribling sa mesta predsednika republike na mesto predsednika države. Mene te stvari u mozak diraju i ne mogu da ostanem ravnodušan.
Ok krao je,to je i Dinkić rekao a i spomenuo je njegove račune po kojekakvim ostrvima.A gde su pare? Ajde reci gde su pare? Ne prelazim preko "srozavanja" tako lako,samo ja imam drugog krivca za razliku od tebe.Nije meni SM uveo sankcije,nije meni on onemogućio da nemam gde detetu flašicu sa cuclom da kupim,nije on zabranio Diznijeve crtane itd.Nije on bio predsednik ni Srbije ni SFRJ kada su hrvati imali maspok ni kada su slovenci poceli da napadaju vojsku.Već sam rekao da nikad neću prihvatiti da je odgovornost na ovom narodu,a svako prebacivanje krivice na njega automatski se projektuje na sve nas.Shvati samo jednu stvar,neću ja njega da branim mnogo je stvari upropastio ali dolazimo do onog,umro je-laka mu zemlja.X stvari je započeo i nije ih završio osim što je omogućio da se neki bogate a oni su ostali i posle njega pa sad kupuju i zemlju po Srbiji.Njih niko ne dira a najviše su profitirali,njima je svaka vlast dobra bez obzira na boju a u Srbiji će narednih 50 godina da se priča kako je sve posledica njegove vladavine.Sva statistika po pitanju privrede se radi od 2000 godine pa na ovamo i sve nam je bolje i bolje .Kad samo pomislim kako je život težak ja upalim TV i odma mi je bolje jer se situacija popravlja po toj istoj statistici.Mi tonemo bez ikakve stratregije osim čekanja da uđemo u EU kada će poteći med i mleko i ko god se pobuni protiv stanja u zemlji,privredi tu iskače već ono otrcano "ali sve je to posledica SM-a" izgubićemo Kosovo i Metohiju zbog njega,aj Điki je probao tu nešto da uradi pa su ga koknuli ali izgubićemo i Vojvodinu i Rašku ali ne zbog njega a opet će nam on biti kriv pa će onda na kraju biti da je i komuzam ušo u Srbiju sa njim.Pobegli mozgovi iz zemlje zbog njega a što i dalje beže?Zašto kad pitaš nekog svršenog studenta,svoju budućnost vidi preko a njega nema već 5-6 godina ovde i još mnogo zašto mogu da postavim ali na kraju se sve svodi na jedan odgovor-zato što smo kao narod postali mnogo podli,bezobrazni i zli.Uvek je neko drugi kriv a nikad mi kao pojedinci.
 
Grandfather:
Ok krao je,to je i Dinkić rekao a i spomenuo je njegove račune po kojekakvim ostrvima.A gde su pare? Ajde reci gde su pare? Ne prelazim preko "srozavanja" tako lako,samo ja imam drugog krivca za razliku od tebe.Nije meni SM uveo sankcije,nije meni on onemogućio da nemam gde detetu flašicu sa cuclom da kupim,nije on zabranio Diznijeve crtane itd.Nije on bio predsednik ni Srbije ni SFRJ kada su hrvati imali maspok ni kada su slovenci poceli da napadaju vojsku.Već sam rekao da nikad neću prihvatiti da je odgovornost na ovom narodu,a svako prebacivanje krivice na njega automatski se projektuje na sve nas.Shvati samo jednu stvar,neću ja njega da branim mnogo je stvari upropastio ali dolazimo do onog,umro je-laka mu zemlja.X stvari je započeo i nije ih završio osim što je omogućio da se neki bogate a oni su ostali i posle njega pa sad kupuju i zemlju po Srbiji.Njih niko ne dira a najviše su profitirali,njima je svaka vlast dobra bez obzira na boju a u Srbiji će narednih 50 godina da se priča kako je sve posledica njegove vladavine.Sva statistika po pitanju privrede se radi od 2000 godine pa na ovamo i sve nam je bolje i bolje .Kad samo pomislim kako je život težak ja upalim TV i odma mi je bolje jer se situacija popravlja po toj istoj statistici.Mi tonemo bez ikakve stratregije osim čekanja da uđemo u EU kada će poteći med i mleko i ko god se pobuni protiv stanja u zemlji,privredi tu iskače već ono otrcano "ali sve je to posledica SM-a" izgubićemo Kosovo i Metohiju zbog njega,aj Điki je probao tu nešto da uradi pa su ga koknuli ali izgubićemo i Vojvodinu i Rašku ali ne zbog njega a opet će nam on biti kriv pa će onda na kraju biti da je i komuzam ušo u Srbiju sa njim.Pobegli mozgovi iz zemlje zbog njega a što i dalje beže?Zašto kad pitaš nekog svršenog studenta,svoju budućnost vidi preko a njega nema već 5-6 godina ovde i još mnogo zašto mogu da postavim ali na kraju se sve svodi na jedan odgovor-zato što smo kao narod postali mnogo podli,bezobrazni i zli.Uvek je neko drugi kriv a nikad mi kao pojedinci.
Šerife,zar nisam i ja nešto ovako noćas rekla . :wink:
još jednom
neka mu je laka crna zemlja
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top