Smisao zivota

Ти си аутор оне теме о гастарбајтерима, ако се не варам :mrgreen: па си тамо лупетао будалаштине :mrgreen: имаш ти неких проблема, форум ти их не може решити :mrgreen: ако не може да помогне свештеник онда се тражи стручна помоћ :mrgreen:

Reci Rajka ,sta te muci?
 
načela agnostičke religije :think:

možda ovako nešto:

Pogledajte prilog 481649

Pogledajte prilog 481650

Lao Ce

...

"Prvi korak je da shvatimo. Šta? Da shvatimo kako Bog nema niceg zajednickog s vašom idejom o njemu."

"Bog nije ono što govorimo o njemu: nije ništa od onoga što zamišljamo. To je ono što ne valja kod reči i misli. Većina ljudi zarobljeni su predstavama koje su stvorili o Bogu. To je glavna prepreka na putu spoznaje."

De Melo

Moja dosadašnja saznanja,koja se ,inače ,visoko pozicioniraju u društvu (mrtvih pesnika:mrgreen:) su mi se prilično ogadila ,jer su mi s godinama bivala sve sumnjivija i ranjivijima...
Jedno za drugim se svako saznanje urušavalo i ostavljalo mesta za sledeće.
Najzad sam shvatio da se i sam menjam,a i cela ljudska civilizacija i ne samo fizićki i kulturno,već i suštinskim znanjima!
Tako da je ljudsko biće vrsta žabe koja tek treba da evoluira,ako ne u bogove,ono u krilatog malog zmaja...:hahaha:
I bez šale je važno shvatiti da nijedno saznanje nije konačno,a i saznanja o bogovima spadaju u znanja...

Inače i Taoizam je mudrost koja više ne važi iako liči na mudrost (ali davnih vremena;))...Evoluirala prvo u relativizam,a sad je u fazi nestabilizma!
 

Jovan 3:16

16 Jer je Bog tako zavoleo svet, da je i Sina svoga jedinorođenoga dao, da nijedan koji veruje u njega, ne pogine, nego da ima život večni.


Zbog nasledjenog greha - nesavrsenosti, starimo, oboljevama i umiremo,
Zato je Bog otkupio covecanstvo od tog nasledjenog greha, zrtvom Isusa Hrista.
da bi mogli opet da budemo savrseni i da zivimo vecno.
Savrsenstvo podrazumeva vecnost i nepropadljivost,
nema bolesti starenja ni smrti...

Biblija daje odgovore na sve...
 
Jovan 3:16

16 Jer je Bog tako zavoleo svet, da je i Sina svoga jedinorođenoga dao, da nijedan koji veruje u njega, ne pogine, nego da ima život večni.


Zbog nasledjenog greha - nesavrsenosti, starimo, oboljevama i umiremo,
Zato je Bog otkupio covecanstvo od tog nasledjenog greha, zrtvom Isusa Hrista.
da bi mogli opet da budemo savrseni i da zivimo vecno.
Savrsenstvo podrazumeva vecnost i nepropadljivost,
nema bolesti starenja ni smrti...

Biblija daje odgovore na sve...

:hahaha: Pa ti si stvarno daleko otišla u tom svom astralnom bestelesnom svetu..

Bog je kažeš zavoleo svet ?

Vidimo, koliko ga voli, ratovi, smrt, glad i siromaštvo naglo se šire poslednjih decenija ?

Kažeš da nas je otkupio od greha, kog je sam stvorio ? Jer on je svestvoritelj zar ne ?

Prvo nam podario savršenstvo, potom nas navukao na grešku, oduzeo nam ga potom proteravši nas iz svoje baštice rajske, da bi na kraju dao sina svog kako bi nas ponovo otkupio i vratio nam savršenstvo ?

Zna li on šta hoće u stvari, ili se samo igra sa nama ko mačka sa mišićima, malim ?
 

Back
Top