Smisao zivota

Smisao zivota je bogatiti se u vrlinama.

Jeste.

- - - - - - - - - -

Smisao života je OSTAVITI NEKOG ILI NEŠTO IZA SEBE ?

Koliko dečice imaš u Jehovinoj ruci sestro ?

Ja ih imam četvoro,( budućih ateista) i smatram svoju misiju ispunjenom .

Nije to smisao zivota...
Smisao zivota ide iznad tog prizemnog telesnog...

Smisao je u duhovnosti, vecnosti...
 
Jeste.

- - - - - - - - - -



Nije to smisao zivota...
Smisao zivota ide iznad tog prizemnog telesnog...

Smisao je u duhovnosti, vecnosti...

Nemaš ti pojma-živiš sad kao krompir-kroz noć!:hahaha:
(
)
:mrgreen:

U pravu su i Sasasta i Radovan:smisao je kratkoročan!
I šta si smisliš -to ti smisao!
Tebi čika Godo-meni jok!
Meni su smisleni ciljevi koje sam sebi smislio da ostvarim!

Inače,civilizacijski smisleni cilj je dostići oboženje! Civilizacija bogova!
I u skladu s tim ciljem delam ,mislim i funkcionišem!
Taj ideal nisam ja izmislio-zapreten je kao želja u kolektivno nesvesnom (K.G.Jung).

Preporučujem svakom da sebi smisli neki cilj u životu,a kad ga ostvari -da smisli novi cilj.
Smisao se smišlja.
I Bog je smišljen!:lol:
 
sto bi se pa pitao koji je smisao..zivis zivot..
Ziv mi Todor da se cini govor, kaze narodna izreka. Pa tako i nas Milance od Guzu, ne zna sta ce od sebe, pa umesto da postavi temu on postaavi pitanje. Da je neko drugi, mislim na ateiste, postavio takvu kvazi temlu, bila bi zakljucana i zahtevao bi se link, tj. nekakve spone i sponice. Milance, jesi li cuo za termin "odrzavanje vrste"? To je bila jedna od lekcija iz Biologije.
 
Jeste.

- - - - - - - - - -



Nije to smisao zivota...
Smisao zivota ide iznad tog prizemnog telesnog...

Smisao je u duhovnosti, vecnosti...

Dobro, a šta ako nisi u pravu ?

Kada se konačno predstaviš tvom Jehovi i on te pita :

Jeli, zašta sam ja tebe stvorio dole na zemlji ?

Rekoh li vam još davno - MNOŽITE SE ?

Ti me kako vidim nisi poslušala ?

Zašto ti dadoh matericu ? Da decu rađaš ili da tražiš prosvetljenje ?

Zašto ti dadoh bujne grudi ? Da decu mlekom hraniš ili da tražiš duhovnost ?

Da sam hteo da budeš duhovno , netelesno biće, stvorio bih te kao takvo , bez telesno, ?

Ovako si izigrala moje poverenje, izazvala moju srdžbu, uzalud sam potrošio vreme i materijal na tebe, ništa nisi razumela, moju poruku, moje želje, nikakve koristi od tebe.

I zbog toga mrš u vreli kazan sa katranom!
 
De si vrli Milane od Guze-na temi baš pokazuješ vrline vernika ...Pusti ljude da misle ša im drago!
Kakva ti je to vrlina UBEĐIVANJE!?:lol::mrgreen:
Znaš ja imam i vrline i mane...Mana mi što teško odolim da se ne podsmehnem budalama...A vrlina bi bila
pustiti budale da budalesaju...:hahaha:

Da si imao sta pametno,ili kakav argument ,napisao bi;
Ovako,vredjanjem drugih, samo otkrivas svoje jadno stanje, iako se svim silama upinjes da izgleda suprotno.Vredan si zaljenja.
Nisi ti bez potrebe svakodnevno na religiji,samo sto toga jos nisi svestan;

Logika nije stvar (gramzivog) ukusa .
 
Poslednja izmena:
Ziv mi Todor da se cini govor, kaze narodna izreka. Pa tako i nas Milance od Guzu, ne zna sta ce od sebe, pa umesto da postavi temu on postaavi pitanje. Da je neko drugi, mislim na ateiste, postavio takvu kvazi temlu, bila bi zakljucana i zahtevao bi se link, tj. nekakve spone i sponice. Milance, jesi li cuo za termin "odrzavanje vrste"? To je bila jedna od lekcija iz Biologije.

Odrzavanje vrste?Nisi argumentovao cemu to?U cemu je smisao toga?

- - - - - - - - - -

Evo još jednog primera zarobljenog uma, sličnog Arijani.

Zašto nemaš sopstveni stav po pitanju smisla života ?

Zato što si svoj um dao drugima na upravljanje.

Umesto tebe odgovara nam Serafim ?

Tako očigledno.

Mozda bi trebao i za tablicu mnozenja da ima svoj originalan stav?

Vasa gladna potreba za pametovanjem samo otkriva sav jad i bedu vase nepismenosti.
I sto ste vise nepismeni, tim vise mislite da ste pametni.
 
A zašto ti je potreban bog da bi živeo časno ?

Bez njega to ne umeš ?

Nisi sposoban, šta li ?

Potreban ti je neko da te ograniči, ne znaš sam svoje granice ?

Ne umeš sam da kontrolišeš svoj um ? Bojiš li ga se rođače ?

Pa si ga dao DRUGOM NA UPRAVLJANJE . Lakše ti je i sigurnije, da slep držiš onog ispred tebe za skute, nego da sam potražiš svoj put.

Sve ti napisano, sažvakano samo da proguneš. Nemaš dileme, nemaš nikakvu muku, ne moraš da donosiš odluke, lako je ?

Odluke su donete još pre 2.000 godina. Samo se prepustiš izmišljenim pričama sunitsko- pastirskoj filozofiji, i plivaš.

I to je smisao tvog života ?

Sunitsko-pastirski kavez za jednog Hiperborejca ?
 
Odrzavanje vrste?Nisi argumentovao cemu to?U cemu je smisao toga?

- - - - - - - - - -



.
Za pametnog dosta i toliko. Zar ti ne znas sta je smisao odrzavanje vrste? Znas li sta je smisao opstanka? To se uci i tokom skolovanja.

- - - - - - - - - -

Smisao je ziveti casno i dostojanstveno.
Bez dostojanstva , zivot sam po sebi,ne bi imao smisla;

A da bi se zivelo dostojanstveno,potrebno je ziveti casno.
Tvoja sveta knjiga uci suprotno.
 
A zašto ti je potreban bog da bi živeo časno ?

Bez njega to ne umeš ?

Nisi sposoban, šta li ?

Potreban ti je neko da te ograniči, ne znaš sam svoje granice ?

Ne umeš sam da kontrolišeš svoj um ? Bojiš li ga se rođače ?

Pa si ga dao DRUGOM NA UPRAVLJANJE . Lakše ti je i sigurnije, da slep držiš onog ispred tebe za skute, nego da sam potražiš svoj put.

Sve ti napisano, sažvakano samo da proguneš. Nemaš dileme, nemaš nikakvu muku, ne moraš da donosiš odluke, lako je ?

Odluke su donete još pre 2.000 godina. Samo se prepustiš izmišljenim pričama sunitsko- pastirskoj filozofiji, i plivaš.

I to je smisao tvog života ?

Sunitsko-pastirski kavez za jednog Hiperborejca ?

Sta je tebi potrebno da bi ziveo casno?
Meni je za to potrebna cast.Ti bi da izmislis nesto novo? nesto svoje,originalno?
I ti pricas nekom da je ogranicen!!!

- - - - - - - - - -

Za pametnog dosta i toliko. Zar ti ne znas sta je smisao odrzavanje vrste? Znas li sta je smisao opstanka? To se uci i tokom skolovanja.

- - - - - - - - - -

Tvoja sveta knjiga uci suprotno.

Ne znas Rajko. NE ZNAS !
Samo pokusavas nesto na galamu,kao i ovi tvoji istomisljenici...a u stvari se batrgate u sopstvenom neznanju.

- - - - - - - - - -

Za pametnog dosta i toliko. Zar ti ne znas sta je smisao odrzavanje vrste? Znas li sta je smisao opstanka? To se uci i tokom skolovanja.

- - - - - - - - - -

Tvoja sveta knjiga uci suprotno.

Pokloniti se vrlini je vrlina.To je dostojanstveno.
Mana je klanjati se porocima...(jel ti ovo nesto poznato?)
 
Poslednja izmena:
Opet mi nisi odgovorio, zašto ti treba taj sunitsko-pastirski kodeks da bi shvatio šta je mana a šta vrlina.

Šta je ispravno, šta pogrešno?

Šta treba činiti a šta ne treba činiti ?

Pa to su starogrčki filozofi apsolvirali stotinama godina pre sunitskih pastira ?

Taj program ponašanja se valjda nalazi instaliran u svakom od nas ?

To valjda znamo i bez tutora ?

Zašto su tebi potrebni TUTORI sinak ?

Zašto su ti potrebni sunitski pastiri da ti pokažu kako treba živeti u skladu, u miru sa samim sobom i sa ostalim svetom ?

Ako si sam nesposoban za tako nešto, zar nisi mogao naći nekog pismenijeg učitelja, Sokrata na primer ?

I o kojoj časti pričaš ti, jedan Hiperborejac koji je prodao svoju veru pradedovsku semitima ?

Veru za večeru sinak ?
 
Opet mi nisi odgovorio, zašto ti treba taj sunitsko-pastirski kodeks da bi shvatio šta je mana a šta vrlina.

Šta je ispravno, šta pogrešno?

Šta treba činiti a šta ne treba činiti ?

Pa to su starogrčki filozofi apsolvirali stotinama godina pre sunitskih pastira ?

Taj program ponašanja se valjda nalazi instaliran u svakom od nas ?

To valjda znamo i bez tutora ?

Zašto su tebi potrebni TUTORI sinak ?

Zašto su ti potrebni sunitski pastiri da ti pokažu kako treba živeti u skladu, u miru sa samim sobom i sa ostalim svetom ?

Ako si sam nesposoban za tako nešto, zar nisi mogao naći nekog pismenijeg učitelja, Sokrata na primer ?

I o kojoj časti pričaš ti, jedan Hiperborejac koji je prodao svoju veru pradedovsku semitima ?

Veru za večeru sinak ?

Da je to tako lako, vec bi naucio da se ponasas.A cinjenica je da NE ZNAS da se ponasas.

Da ne govorimo o visim stvarima o kojima blage predstave nemas;

Mnogo toga treba da ucis a nisi svestan.

Kad budes shvatio koliko ti treba,koliko malo znas, bice to zracak nade. Sokrat je to shvatio i proglasise ga najpametnijim Grkom.

Najgore je onima koji ne znaju a nece da nauce.
 
Sta je tebi potrebno da bi ziveo casno?
Meni je za to potrebna cast.Ti bi da izmislis nesto novo? nesto svoje,originalno?
I ti pricas nekom da je ogranicen!!!

- - - - - - - - - -



Ne znas Rajko. NE ZNAS !
Samo pokusavas nesto na galamu,kao i ovi tvoji istomisljenici...a u stvari se batrgate u sopstvenom neznanju.

- - - - - - - - - -



Pokloniti se vrlini je vrlina.To je dostojanstveno.
Mana je klanjati se porocima...(jel ti ovo nesto poznato?)
Odsustvo znanja i morala. Totalni negativac i luzer. Hipokrit! Ispod casti mi je da s tobom raspravljam.
 
Smisao života je jedna od fora na koje se hvataju polupismeni i nepismeni ljudi da prihvate religiozna ubjeđenja. Da nema religije(bilo koje) trebalo bi je izmisliti, jer je korisna stvar za ostvarivanje kontrole i moći.
 

Back
Top