Smisao zivota

zato malo i pisem po forumu , da poboljsam drustvo , poneka moja misao i nadje put do umova ljudi , nastavlja se.

cak i kad me ne bude zivece , makar se ne znalo za autora

a mozda ta misao i ije moja , mozda ja prenosim neciju tudju

koja mi je usla iz knjige ili filma

- - - - - - - - - -



realno sagledavam ono sto ce biti

cemu da lazem sam sebe

- - - - - - - - - -

nisam tesla nit hoking

Sve je to realno što ti pišeš i slažem se. Zato i jesmo ''smrtnici'', jer nas posle par generacija pamti samo nadgrobna ploča. Zato i čoveka hvata kriza srednjih godina, osvrće se na ono što je uradio i pita sebe: ''Gde sam ostavio trag?''. Nego pitanje je namenjeno autoru teme :D
 
Biblija kaze sta je svrha zivota...

Pokazi.

- - - - - - - - - -

Sve je to realno što ti pišeš i slažem se. Zato i jesmo ''smrtnici'', jer nas posle par generacija pamti samo nadgrobna ploča. Zato i čoveka hvata kriza srednjih godina, osvrće se na ono što je uradio i pita sebe: ''Gde sam ostavio trag?''. Nego pitanje je namenjeno autoru teme :D

Neke istorija pamti a neke zaboravlja.
 
Ako si umeren niko neće da te pamti. Moraš ići u krajnost, ili previše dobar ili previše zao, ili previše uspešan ili potpuno neuspešan :D Sredina biti je najgore ako hoćeš da te pamti neko :D

moguće kolega :D

„Kad ne bismo imali tu svoju veštinu preterivanja, rekao sam Gambetiju, bili bismo osuđeni na neki užasno dosadan život, na neku egzistenciju koja ne bi više bila vredna egzistiranja. A ja sam svoju veštinu preterivanja razvio do neslućenih razmera, rekao sam Gambetiju. Da bismo nešto učinili shvatljivim, moramo preterivati, rekao sam mu, samo preterivanje čini nešto očiglednim, ne smeta nam čak ni opasnost da će nas u zrelijim godinama proglasiti za ludu. Nema ničeg boljeg nego da te u zrelijim godinama proglase za ludu. Najveća sreća za koju znam, rekao sam Gambetiju, jeste sreća stare lude koja može sasvim nezavisno da svoju ludost isteruje do krajnjih granica. Ako za to imamo mogućnosti, trebalo bi da nas najkasnije u četrdesetoj proglase za staru ludu, i da pokušamo da tu svoju ludost isteramo do kraja. Ludost je ono što nas čini srećnim, rekao sam Gambetiju.“

„Brisanje“, Tomas Bernhard
 
moguće kolega :D

„Kad ne bismo imali tu svoju veštinu preterivanja, rekao sam Gambetiju, bili bismo osuđeni na neki užasno dosadan život, na neku egzistenciju koja ne bi više bila vredna egzistiranja. A ja sam svoju veštinu preterivanja razvio do neslućenih razmera, rekao sam Gambetiju. Da bismo nešto učinili shvatljivim, moramo preterivati, rekao sam mu, samo preterivanje čini nešto očiglednim, ne smeta nam čak ni opasnost da će nas u zrelijim godinama proglasiti za ludu. Nema ničeg boljeg nego da te u zrelijim godinama proglase za ludu. Najveća sreća za koju znam, rekao sam Gambetiju, jeste sreća stare lude koja može sasvim nezavisno da svoju ludost isteruje do krajnjih granica. Ako za to imamo mogućnosti, trebalo bi da nas najkasnije u četrdesetoj proglase za staru ludu, i da pokušamo da tu svoju ludost isteramo do kraja. Ludost je ono što nas čini srećnim, rekao sam Gambetiju.“

„Brisanje“, Tomas Bernhard

Potpisujem ovaj odlomak :D
 
Pokazi.

- - - - - - - - - -



Neke istorija pamti a neke zaboravlja.

Biblija kaze sta je svrha zivota:

Bog je davalac zivota i jedino zivot u skladu sa njegovim svojstvima i moralnim nacelima, zivot ima svrhu...
Jer nam on daje ovaj zivot i buduci, vecni zivot...
Ukoliko ga sledimo...

Jovan 3:16 16 Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko veruje u njega ne propadne, nego da ima večni život.

Rimljanima 6:23 "...dar koji Bog daje večni je život preko Hrista Isusa, Gospoda našega."

Propovednik 1: 2 “Ispraznost nad ispraznostima!” kaže onaj koji narod poučava,
“ispraznost nad ispraznostima! Sve je ispraznost!”
3 Kakva je korist čoveku od svega truda njegova kojim se trudi pod suncem?

Propovednik
3 : 14 Spoznao sam da će sve što pravi Bog čini trajati zauvek. Tome se ništa ne može dodati niti se išta može oduzeti;


Propovednik 12
13 Zaključak je svemu što si čuo: boj se pravoga Boga i drži zapovesti njegove. Jer to je sva dužnost čoveku.
14 Jer pravi će Bog doneti sud o svakome delu i o svemu što je skriveno, i reći je li ono dobro ili zlo.
 
Poslednja izmena:
i ovi sto se opterecuju vecnim zivotom

sta ce im

da vecno setaju po livadama

ili da vecno rade kancelarijski posao

nema poente

- - - - - - - - - -

bas zbog kratkotrajnosti zivot i jeste lep
 
Sta je smisao ovog naseg zivota?
Imate li odgovor?

Sta o tome kazu vernici a sta ateisti?
Sta kazu Hriscani, sta Muslimani ...idr?

Leži Bosanac uz reku pod jednim drvetom i razmišlja:
"eh da mi je jedne dobre sjekire pa iseć ovo drvo, obalit uvodu pa napravit talasa"

- - - - - - - - - -

i ovi sto se opterecuju vecnim zivotom

sta ce im

da vecno setaju po livadama

ili da vecno rade kancelarijski posao

nema poente

- - - - - - - - - -

bas zbog kratkotrajnosti zivot i jeste lep

ili da uznu kredit od banke pa da kupe Samsung mobilni na 24 rate i G4
a onda da pojedu svoja muda jer ceo svet prsočio 4G i sa 3G ide na 5G
a trebaju i bolji telefoni a tek 6-ta rata za otplatu...

- - - - - - - - - -

da se izbegne pakao u sledecem valjda

što više dobitnih tiketa :super:

nemojte samo ono KOCKARI PROPALICE A MENIDJERI USPEŠNI

tiket u kladži i akcija od firme su ARTIJE OD POTENCIJALNE VREDNOSTI :rtfm:

Kockar je onaj koji ne zna kako će se završi utakmica ili kolika je sutrašnja vrednost akcije pa nagadjaju
Artije od potencijalne vrednosti imaju smisla ako znaš koja je sudbina firme odnosno rezultat od utakmice.

Al ne vredi glupom svetu objašnjavati :kafa:
 
Evo primera, šta ne treba biti svrha života.

Nemati sopstveno mišljenje .

Nemati svoje JA .

Držati svoj um, svoje najveće bogatstvo, zarobljen u kavezu religijskih sunitsko-pastirskih dogmi.

ti misliš tvoj um je slobodan?
tvoja razmišljanja ne zavise od tamo nekog?

u kom svetu ti živiš?
navrzo si se na religiju pa i ne vidiš ko tebi kroji sudbinu i u kakvom kavezu živiš a i mi vernici zajedno sa tobom.

- - - - - - - - - -

Leži Bosanac uz reku pod jednim drvetom i razmišlja:
"eh da mi je jedne dobre sjekire pa iseć ovo drvo, obalit uvodu pa napravit talasa"

- - - - - - - - - -



ili da uznu kredit od banke pa da kupe Samsung mobilni na 24 rate i G4
a onda da pojedu svoja muda jer ceo svet prsočio 4G i sa 3G ide na 5G
a trebaju i bolji telefoni a tek 6-ta rata za otplatu...

- - - - - - - - - -



što više dobitnih tiketa :super:

nemojte samo ono KOCKARI PROPALICE A MENIDJERI USPEŠNI

tiket u kladži i akcija od firme su ARTIJE OD POTENCIJALNE VREDNOSTI :rtfm:

Kockar je onaj koji ne zna kako će se završi utakmica ili kolika je sutrašnja vrednost akcije pa nagadjaju
Artije od potencijalne vrednosti imaju smisla ako znaš koja je sudbina firme odnosno rezultat od utakmice.

Al ne vredi glupom svetu objašnjavati :kafa:

ti vidim izgubićeš ovog klona
tako te vaspitali?
da uvredama vodiš raspravu?
 
ti misliš tvoj um je slobodan?
tvoja razmišljanja ne zavise od tamo nekog?

u kom svetu ti živiš?
navrzo si se na religiju pa i ne vidiš ko tebi kroji sudbinu i u kakvom kavezu živiš a i mi vernici zajedno sa tobom.

- - - - - - - - - -
Nisam siguran da sam te razumeo ?

O kom kavezu pričaš?
 
A sta je Jezero Ognjeno u Bibliji?

Kako šta ?

Pa dotični pastir-tekstopisac, bio je u lošem tripu. Uradio se psilocubinom (halucinogene gljive) malo više nego što je trebalo, pa ga vizija odvela do nekog plamenog jezera ili šta već.

I ti sad to tumačiš kao pakao ?

E Gružanine, Gružanine ?

Šta li tebe odvede u mrežu semitsko-pastirskih izmišljotina ?

Kako jedan potomak Hiperborejaca upadne u semitsku zamku i svoj um daje drugom na upravljanje ?
 

Back
Top