Koja je svrha zivota u razlicitim religijama?

anajade

Elita
Poruka
15.399
Razumevanje smisla zivota je fundamentalni aspekt ljudskog postojanja, pruzajuci coveku osecaj smisla i ispunjenja. Teznja ka cilju duboko je ukorenjena
u ljudskom iskustvu, jer ljudi zude da osmisle svoje postojanje i pronadjuu znacaj u svom.zivotu.
Zasto sam ovde?Zasto postojim?
Tesko pitanja i ne bas jednostavni odgovori.

Po meni mi smo multidimenzionalna bića, tačnije svest/univerzum koji doživljava sebe kroz ovo fizičko telo. Ovo je samo jedno od beskonačno mnogo iskustava i mogućnosti koju svest doživljava u ovom trenutku. Beskonačna svest koja sa beskonačno mogućnosti, a vi verujete u religiju...poenta je da se spiritualno uzdižemo.
Tvoj tata i mama su odgovor
Da nisu oni, bili bi neki drugi.

Razumevanje smisla zivota je fundamentalni aspekt ljudskog postojanja, pruzajuci coveku osecaj smisla i ispunjenja. Teznja ka cilju duboko je ukorenjena
u ljudskom iskustvu, jer ljudi zude da osmisle svoje postojanje i pronadjuu znacaj u svom.zivotu.
Kakvi su odgovori u tvojim religijama?

Ovaj život nam je dat, da njime zaslužimo život večni. Blago onom ko sa tom mišlju i sa tim saznanjem počinje svaki svoj dan. Ima priča o ocu koji je hteo naučiti svoje sinove da budu vredni i radni svaki dan. Dozva taj otac sinove svoje i reče im: Deco moja, ima jedan dan u godini, u koji ako čovek radi od jutra do mraka, ne mora više nikako raditi i sve će mu roditi u izobilju. Upitaše sinovi oca, koji je to dan? A otac im odgovori: Zbog teške starosti zaboravio sam koji to dan beše. No, vi pokušajte i doznaćete. Tako su sinovi radili svaki dan od jutra do mraka i bilo im je dobro i svega su imali u izobilju.
O da busmo i mi tako trudili se svaki dan od jutra do mraka na izvrsenju zapovesti bozijih.Sav bas zivit je kao jedan dan.
I taj dan zivota otkine se od nas brzo kao Rosa.

Sve je spakovano u ovoj prici i byducnost i sadasnjost.

Brak sa svim religijama bi mozda pomogao.....po jedan muz od svake..

Back