Smisao zivota ili kvalitet

pesho

Veoma poznat
Poruka
10.107
Dal je smisao zivota ustvari njegov kvalitet zivljenja? Ili se moze ne kvalitetno zivjeti a naci smisao... Ako sve utanacim u zivotu a shvatim prolaznost toga padnem u depru i ne vidim smisao da bi iz nje izaso pocnem ga trazit van tog sto znam da ce proci... Pa sta sam se onda uopce mucio opskrbiti se sa svim tim uvjetima sto podrazumevaju kvalitetno zivljenje... Mogo sam od pocetka sjediti i trazit smisao dalje bi odmakao, mozda bi samo u pocetku bio anksiozan... U pitanju je vaganje utrosenog vremena koje na kantar stavljam kad govorim o tokovima zivota...
 
Dal je smisao zivota ustvari njegov kvalitet zivljenja? Ili se moze ne kvalitetno zivjeti a naci smisao... Ako sve utanacim u zivotu a shvatim prolaznost toga padnem u depru i ne vidim smisao da bi iz nje izaso pocnem ga trazit van tog sto znam da ce proci... Pa sta sam se onda uopce mucio opskrbiti se sa svim tim uvjetima sto podrazumevaju kvalitetno zivljenje... Mogo sam od pocetka sjediti i trazit smisao dalje bi odmakao, mozda bi samo u pocetku bio anksiozan... U pitanju je vaganje utrosenog vremena koje na kantar stavljam kad govorim o tokovima zivota...
Uvek prati svoje strasti... tako nećeš nikad pogrešiti
 
Nema smisla zivota sem zivota samoga po sebi.
Svakome je "smisao" nesto drugo ili nista.
Neki da ostave dnk, nekima da se opijaju, nekima da se svalerisu, nekima da ostave pecat svoj u ovom svetu stvaralastvom, radom,usreciti druge, spasiti prirodu, svet...
Ja bih definisala smisao ukoliko se moze definisati zadovoljstvom istog.
Pojedes fini, vruci krompir u gacama i lepo ti je :)
Cemu sve, kao sto si i rekao ako nisi zadovoljan i sretan. Sve je besmisleno.
 
Dal je smisao zivota ustvari njegov kvalitet zivljenja? Ili se moze ne kvalitetno zivjeti a naci smisao... Ako sve utanacim u zivotu a shvatim prolaznost toga padnem u depru i ne vidim smisao da bi iz nje izaso pocnem ga trazit van tog sto znam da ce proci... Pa sta sam se onda uopce mucio opskrbiti se sa svim tim uvjetima sto podrazumevaju kvalitetno zivljenje... Mogo sam od pocetka sjediti i trazit smisao dalje bi odmakao, mozda bi samo u pocetku bio anksiozan... U pitanju je vaganje utrosenog vremena koje na kantar stavljam kad govorim o tokovima zivota...
Ako se menadžerka odrekne porodazarad karijere imaće kvalitet života.
Ali ako menadžerki propadne firma a nema vezu za drugu i bez dece onda gubi smisao života.

Da je deda sebično gledao kvalitet ne bi bilo unuka da nam pričaju kako smisao nema smisla.
 
Dal je smisao zivota ustvari njegov kvalitet zivljenja? Ili se moze ne kvalitetno zivjeti a naci smisao... Ako sve utanacim u zivotu a shvatim prolaznost toga padnem u depru i ne vidim smisao da bi iz nje izaso pocnem ga trazit van tog sto znam da ce proci... Pa sta sam se onda uopce mucio opskrbiti se sa svim tim uvjetima sto podrazumevaju kvalitetno zivljenje... Mogo sam od pocetka sjediti i trazit smisao dalje bi odmakao, mozda bi samo u pocetku bio anksiozan... U pitanju je vaganje utrosenog vremena koje na kantar stavljam kad govorim o tokovima zivota...
Smisao zivota?
Realno, zacrtavanje ciljeva, jer zivot bez cilja je pustosenije.
Oko 100 000 milionera jasno je zacrtalo sebi ne meni vrag ih odnia cilj da postanu milijonari tako je reka onaj brajn trajsi govornik
 
Sta te sprecava da ne pokusas to?
Drugu sansu neces dobiti ukoliko to ne budes i zeleo, prihvati odgovornost za svaki aspekt tvog zivota. Rezultati ce veli taj brajn trajsi uslediti ubrzo
pa rezultati...mene kinta ne ispunjava,,,jedino ako je zavestas nekim ljudima sa idejama za opsti napredak tipa medicina, nauka...i to bez da me zanima obrnuti kapital jer se ideja onda kvari...a za samu duhovnost ti novac nista ne znaci...besplatna je samo ti treba vrijeme...pa sad ko sta voli nek izvoli
 
pa rezultati...mene kinta ne ispunjava,,,jedino ako je zavestas nekim ljudima sa idejama za opsti napredak tipa medicina, nauka...i to bez da me zanima obrnuti kapital jer se ideja onda kvari...a za samu duhovnost ti novac nista ne znaci...besplatna je samo ti treba vrijeme...pa sad ko sta voli nek izvoli
mozes ti da imas i milion ciljeva ali bez jasno definisanih i realno jasnih ciljeva ispisanih rukom na papir nisu nista drugo nego jedva pokrice
 
mozes ti da imas i milion ciljeva ali bez jasno definisanih i realno jasnih ciljeva ispisanih rukom na papir nisu nista drugo nego jedva pokrice
da znas naso sam ti papiri sve crno na bijelo kaze da cu ostaviti bivsu i da cu postat shoferom i to se i desilo...e za dalje neznam nesto sam zastao s to pisanje...a moguce da je i zbog ovu globalnu pandemiju nekako djeluje paralisuce....mada svjestan sam da sad oybiljni igraci prave veliku lovu...ai to na papir sto pise treba pokrenut u praksu...ja neznam ni kako sam dovde stigo...velika su to odricanja...a drugo je kad ti sve stavljeno na tacnu...pa mozes i gurnut taj tanjir jer ti dosadilo da te nutkaju...svak od uspjesnih ce ti reci ja bi opet ovako i nikako drukcije....e a kolko ,,neuspesnih,, bi ti to isto reklo
 

Back
Top