Slike i opisi automobila posetilaca foruma

A da spomenem samo detalj da je Kumu pukla soferka.
Ima kasko osiguran auto ali i dodatnop osiguranje stakala.
Ode da promeni soferku na redovno osiguranje da ne bi aktivirao kasko jer ako ga aktivira mora da plati 100€ iz svog dzepa.
Ode on kad vidi ti to-pa njemu osnovno osiguranje pokriva do 40000 dinara staklo a za Accord kosta skromnih 109000 dinara soferka u ovlascenom servisu jer mu je auto jos pod garancijom.
I sta ce covek morao je da aktivira kasko i da pljune 100€ iz dzepa iako ima uplaceno osiguranje stakala.
to je tvoj iz neke zamene - dok ga nekom ne uvaljas znamo. Nemas ti svoj auto koji vozis i odrzavas godinama. To si i sam rekao vise puta.

Zato pljujes sve drugo sta neko kupi, a hvalis samo ono sto prodajes uglavnom.
Ti znas bolje nego ja izgleda odakle meni ovaj Golf?
Kako te nije sramota da lazes a citiras citate iz Biblije na fejsbuku?
Ovo je moj auto i ja sam ga registrovao na svoje ime jer je auto bolji 3x od tvoje Honde koja ce se kad bude imala ovoliko godina raspasti jer je pravljena od tankok lima i sa svim najtanjim delovima a stedelo se gde se moglo i to ce da traje dok ne krene a kad krene bice jao jao.
Sofersajbna 109000 dinara???
Ha-Ha-Ha:hahaha:
 
to je mozda kod tvojih beogradskih lopova tako. Meni za Hondu Accord dva amortizera i zamena kosta oko 160e . Kajabini amortizeri tako da lupetas tesko

https://www.silux.rs/proizvodi/vesa...zeri/143174/prednji-amortizer-honda-accord-03

Evo koliko je amortizer doduse ovde Monroe mada i on je odlican.

Za Hondu Civic komad 8000 dinara isto Monroe original

https://www.silux.rs/proizvodi/vesa...ri/142888/prednji-amortizer-honda-civic-01-06

Tako da manje budi ljubomoran sledeci put i cestitaj kolegi na kupovini dobrog auta.


Silux je skup, za cenu pozoves Gazelu, Kit kommerce, Euro auto, Euro 07, itd. Kupices jeftinije.

U Nemackoj zamena prednjih opruga na Meganu 2, 500 evra. Opruge 200, rad 300, okvirne cene, +- neka desetina, da ne trazim racun.

Dule, pitaj posto je soferka za A4 istog godista u ovlascenom servisu, 100% nije ispod 80k dinara, ako nije i skuplja nego za Accord.

U Srbiji nikad dovoljno para u budzetu, gde god mogu, oni bi da uzmu :) Tu gde zivis nemaju problem sa (crnom) rupom u budzetu i ne moraju da izmisljaju i otimaju.

@landdownunder

Ovo nije specijalizovan forum, pa da su clanovi iskljucivo ljubitelji automobila, zato je takva situacija, u neku ruku to ima i svoje prednosti.
 
Silux je skup, za cenu pozoves Gazelu, Kit kommerce, Euro auto, Euro 07, itd. Kupices jeftinije.

U Nemackoj zamena prednjih opruga na Meganu 2, 500 evra. Opruge 200, rad 300, okvirne cene, +- neka desetina, da ne trazim racun.

Dule, pitaj posto je soferka za A4 istog godista u ovlascenom servisu, 100% nije ispod 80k dinara, ako nije i skuplja nego za Accord.

U Srbiji nikad dovoljno para u budzetu, gde god mogu, oni bi da uzmu :) Tu gde zivis nemaju problem sa (crnom) rupom u budzetu i ne moraju da izmisljaju i otimaju.

@landdownunder

Ovo nije specijalizovan forum, pa da su clanovi iskljucivo ljubitelji automobila, zato je takva situacija, u neku ruku to ima i svoje prednosti.

ma znam da ima nize nego oni imaju delove online da se vidi cena sa linkom zato sam stavio njih.
 
Lepa mi je ova Honda, Fredericku zelim da ga dobro sluzi.

Inace su ovde delovi za Japance generalno u proseku skuplji, valjda zato sto ih manje ima, pa su i prodavci delova redji. Za VW i Fiat recimo ima gde hocete, pa se tu prodavci medjusobno kolju s cenama sto je za kupce dobro.

kugla leva za hondu accord , juce zamenjena, na prednjem trapu , dobila jako malo lufta al ja to sve menjam odmah - 2400 dinara - deo iz originala, made in Japan. Osim njega imao jos neki kineski proizvodjac 1900 din. Jel to skup deo 20e za Hondu original japanski? Prednje kocione plocice - Akebono 4300 dinara isto originalne. Jel to mnogo para ? Ja bih rekao da nije.

Jer kineske najgoreg kvaliteta su nekih 2500 din.
 
Poslednja izmena:
Kad kugla dobije tako malo lufta ona se i ne cuje ali posto je tvoj rodjak ustanovio da mu nesto brunda onda mogu misliti koliki je taj tvoj mali luft.
A ako ti ja kazem da za Golf plocice iz prve ugradnje ATE kostaju 3000 dinara i da je to skoro 50% jeftinije od tog japanca onda to znaci da delovi za Hondu jesu skupi jer su skuplji 50%.
Igramo tvoju igru.:per:
 
Kad kugla dobije tako malo lufta ona se i ne cuje ali posto je tvoj rodjak ustanovio da mu nesto brunda onda mogu misliti koliki je taj tvoj mali luft.
A ako ti ja kazem da za Golf plocice iz prve ugradnje ATE kostaju 3000 dinara i da je to skoro 50% jeftinije od tog japanca onda to znaci da delovi za Hondu jesu skupi jer su skuplji 50%.
Igramo tvoju igru.:per:

ne druze ja moj auto odrzavam najbolje moguce. Znaci kad menjam ulje plocice , i tako nesto obavezno se digne na dizalicu i proveri trap

I zato sam zamenio tu kuglu a inace u kabini nisam cuo nista tu na levoj strani.

Sve u svemu jako jeftino odrzavanje Honde. Barem sa mog aspekta

Ne crkava mi turbina, ne crkavaju mi dizne, nemam EGR ventil da ga cistim, nemam pumpu visokog pritiska da je repariram svakih pola godine godinu, nemam DPF filter da mi riknjava pa da ga busim, secem i trujem ljude okolo. Nemam ni plivajuci zamajac, pa ne mora da se isprsim 600-1500e za zamenu istog.
 
JEl da?
Ajde nam opet objasni sta ti sve ne crkava jer nismo to dovoljno puta culi za ovih nekoliko poslednjih godina na ovom forumu.:hahaha:
Ono sto je bitno je da je taj tvoj japaner 50% skuplji za odrzavanje od nemca.
A da ne pricam o tome da postoje i nemacki benzinci koji takodje nemaju nista od tog sto si nabrojao pa onda ispadne da su jos bolja kupovina jer su i jeftiniji za odrzavanje 50% a takodje im nista ne crkava.
Jel tako?:D
 
JEl da?
Ajde nam opet objasni sta ti sve ne crkava jer nismo to dovoljno puta culi za ovih nekoliko poslednjih godina na ovom forumu.:hahaha:
Ono sto je bitno je da je taj tvoj japaner 50% skuplji za odrzavanje od nemca.
A da ne pricam o tome da postoje i nemacki benzinci koji takodje nemaju nista od tog sto si nabrojao pa onda ispadne da su jos bolja kupovina jer su i jeftiniji za odrzavanje 50% a takodje im nista ne crkava.
Jel tako?:D

nije skuplji. Posto je leva donja kugla prednjeg trapa za VW Passata npr - iz originala deo?
 
Ma druze nadji mi za japanca iz bilo koje godine kuglu za 3 €.
Da je nadjes i za 4,5€ opet je skuplji auto za odrzavanje tih 50% ali je neces naci i ajde ti proveri koliko je kugla u ovlascenom servisu za tvoj auto jer ja sam vec dobio proverenu informaciju da je sofersajbna za Accord samo 108000 dinara.
Jbt pa ja sam pre neki dan prodao citav Ford Focus drugaru za 1350€!!!
Dodas na tu soferku jos 50°i kupis citav auto u odlicnom stanju.
 
Ma druze nadji mi za japanca iz bilo koje godine kuglu za 3 €.
Da je nadjes i za 4,5€ opet je skuplji auto za odrzavanje tih 50% ali je neces naci i ajde ti proveri koliko je kugla u ovlascenom servisu za tvoj auto jer ja sam vec dobio proverenu informaciju da je sofersajbna za Accord samo 108000 dinara.
Jbt pa ja sam pre neki dan prodao citav Ford Focus drugaru za 1350€!!!
Dodas na tu soferku jos 50°i kupis citav auto u odlicnom stanju.

naravno da nema za 3 evra jer su to krs delovi jeftine kopije koje traju do prve krivine

Ja za 7 godina prvi put zamenio taj deo tako da mi 20e za isti nije uopste mnogo

Ono sto mi je bitno jeste da nisam pukao ni dinara za motor turbinu dpf filter dizne pumpu za gorivo plivajuci zamajac - gde se daju pare reda velicine od par stotina do par hiljada evra

a to sto cu da dam jednom il idva put godisnje za neku glupost na trapu 10-20-30 evra me ne pogadja suvise.
 
A vidi kako tvoja prodavnica japanskih delova prodaje i delove za Golf i ti kazes da je ovo kinski fals deo?
Pa onda je logicno da su i ostali delovi za japance kineski fals jel tako?
A ovo sto kazes:
Ono sto mi je bitno jeste da nisam pukao ni dinara za motor turbinu dpf filter dizne pumpu za gorivo plivajuci zamajac - gde se daju pare reda velicine od par stotina do par hiljada evra
VAZI ISTO I ZA SVE NEMACKE AUTOMOBILE KOJI IDU NA BENZIN jel tako?:hahaha:
Znaci nije samo japanac u pitanju Tihi nego ima tu i neceg nemckog a to sto ti pljujes po dizelasima je samo znak da si invalid u mozak kad moras svaki put da spominjes te gluposti kao sto cu i ja opet da spomenem da je sofersajbna za Hondu Accord samo 900€ pa vi izvolite i kupite japanca.:D
 
Auto trosi koliko ga teras.
Ova moja je 1.4 (100ks), i sa punim rezervoarom (47 litara) i mojim tempom voznje (auto put - 140 na tempomat, lokal max dozvoljena brzina), kompjuter kaze da moze da predje 700km, i zaista je tako, dva puna rezervoara sam potrosio za vikend, i presao sam oko 1400km.
To mu dodje 6.72 u proseku, sto je meni potpuno zadovoljavajuce.
Ranije sam imao Fiestu (2012. god) sa 1.25 motorom, koja je trosila u proseku 7, sto mi je opet bilo prihvatljivo.

A, recimo, jednom su mi dali u rent-a-car ono malo gowno od smart-a. Potrosnja mu je bila (iskljucivo auto put, 110-120 na sat), oko 10l na sto! Uzas!!! A da ne govorim o tome sto me vetar zamalo nije oduvao.
S druge strne, nedavno sam isto u rent-a-car vozio Insigniu, 2.0 diesel (2017. godiste), i potrosnja (auto put, prosek oko 150 na sat) je bila oko 6.
 
Poslednja izmena:
Auto trosi koliko ga teras.
Ova moja je 1.4 (100ks), i sa punim rezervoarom (47 litara) i mojim tempom voznje (auto put - 140 na tempomat, lokal max dozvoljena brzina), kompjuter kaze da moze da predje 700km, i zaista je tako, dva puna rezervoara sam potrosio za vikend, i presao sam oko 1400km.
To mu dodje 6.72 u proseku, sto je meni potpuno zadovoljavajuce.
Ranije sam imao Fiestu (2012. god) sa 1.25 motorom, koja je trosila u proseku 7, sto mi je opet bilo prihvatljivo.

A, recimo, jednom su mi dali u rent-a-car ono malo gowno od smart-a. Potrosnja mu je bila (iskljucivo auto put, 110-120 na sat), oko 10l na sto! Uzas!!! A da ne govorim o tome sto me vetar zamalo nije oduvao.
S druge strne, nedavno sam isto u rent-a-car vozio Insigniu, 2.0 diesel (2017. godiste), i potrosnja (auto put, prosek oko 150 na sat) je bila oko 6.

civic je odlican
 
Boja je dobra a meni se felne ne svidjaju.
Nesto se ne secam da si spomenuo motorizaciju?
Drugar je imao Fabiu 1,2 HTP i onda je uzeo Civic 1,8 limuzinu i kukao kako mu mnogo trosi naspram Fabie.
A npr na raznoraznim forumima pisu kako taj 1,2 trosi mnogo.
Ko je tu sad lud?
Meni se bas felne jako svidjaju. No dobro, razni ljudi - razni ukusi. Honda mora da trosi vise od pomenute Skode, a HTP trosi malo benzina, ali kad se stavi plin kod nje je povecanje prilicno. Jednostavno, nekim motorima plin odgovara,a nekima ne. HTP spada u one druge.

- - - - - - - - - -

Odoste sa teme....gde su slike posetioca? ;)
Evo, moja masina stigla, registrovana, sve zavrseno!
Pogledajte prilog 438848
Pogledajte prilog 438849
Lep auto, zelim ti puno lepih kilometara. :D
 

Back
Top