Sledeća Mazda 6 dolazi kao kupe sa zadnjim pogonom i četvoro vrata

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
354.479
Raširile su se glasine u vezi nove Mazde 6. Sudeći po čaršijskim pričama, Mazda 6 će u sledećem pokolenju nastupiti kao kupe s rednim šestakom, zadnjim pogonom i četvoro vrata. Do promene inicijalnog plana u vezi razvoja ovog aduta Japanaca je došlo nakon velikog uspeha novog SUV-a.
Međutim, uporedo s ovim nagađanjima, Mazda nastavlja da nudi bezbroj puta osvežavani sedan srednje veličine koji je u ovom naraštaju prikazan pre više od deset godina, odnosno 2012. Dodatno, šef odeljenja istraživanja i razvoja unutar firme po imenu Mazda Europe, Joakim Kunc je u jednom intervjuu kazao još u martu prošle godine, da nova platforma neće biti iskorišćena za sledeći naraštaj "šestice". Takođe je naznačio da isto važi i za veliki sportski kupe.

Iako je priznao da bi "bilo veoma lepo" imati limuzinu sa zadnjim pogonom i linijski šestakom, tržišni trendovi otkrivaju da ljudi više vole SUV-ove. Zvanične informacije govore o tome da trenutno u razvoju nema nijednog Mazdinog sedana sa šest cilindara, a koji bi ergelu koju agregat odbaci poslali na zadnje točkove. Međutim, opet nezvanični podaci objavljeni u japanskom automobilskom magazinu po imenu Best Car nagoveštavaju da je došlo do promene plana. Zašto? Ne zbog naglog porasta popularnosti sedana, već zahvaljujući oduševljenju kupaca u odnosu na nove krosovere pokretane šestocilindarskim agregatima.

Početni uspeh modela CX-60 i CX-90 (uz iščekivani isti epilog i s SUV-ovima zvanim CX-70 i CX-80) očigledno je delovao stimulativno na rukovodstvo visoko pozicioniranih činovnika u Mazdi da odobre razvoj novog velikog sedana.

Uprkos ovakvim najavama, ipak bi bilo razložno vesti primiti s dozom rezerve. Svakako da lepo zvuči insinuacija da će Mazda 6 u novoj generaciji biti "kulminacija dizajna Kodo" i da neće promovisati neki novi dizajnerski pravac.

Koncept Vision Coupe koji je predstavljen još 2017. godine i dalje izgleda "bolno" dobro, tako da imamo poverenja u Mazdu da će umeti da osmisli još jedan lep automobil.

Dolazak nove "šestice" se najavljuje za 2025. godinu. Mazda je obezbedila i limitiranu seriju nazvanu 20th Anniversary Edition, s ciljem da se obeleži jubilej u odnosu na dan kada je prva i originalna "šestica" predstavljena.

link
 
20th anniversary edition je već u prodaji od početka ove godine (bila izložena na sajmu), a najava je da se šestica više neće proizvoditi. Ovakvih lažnih vesti je bilo prilično mnogo.

Na svakih deset SUV i crossover vozila Mazda proda samo jednog sedana, tako da im se standardna šestica više baš i ne isplati.

A da je lep, lep je. (i ja imam jednog xD)
 
20th anniversary edition je već u prodaji od početka ove godine (bila izložena na sajmu), a najava je da se šestica više neće proizvoditi. Ovakvih lažnih vesti je bilo prilično mnogo.

Na svakih deset SUV i crossover vozila Mazda proda samo jednog sedana, tako da im se standardna šestica više baš i ne isplati.

A da je lep, lep je. (i ja imam jednog xD)
Mene veoma raduje predstavljanje novih atraktivnih limuzina, mada znam da se sad SUV bolje prodaje. Taj kojeg si video na sajmu je osveženi sadašnji model i sa koncepcijom šestak sa zadnjim pogonom zajedničko ima samo limuzinski izgled.
 

Back
Top