Скуп Руса у Београду за "Русију без Путина"

Američke vojne baze u svijetu, po kojima se lako može vidjeti ko je spremao rat:


EufNl5SXEAE6tLi.jpeg
 
Ima tu više razloga. Od propagandi, podmićivnaja, izbornih krađa, ličnih interesa (stranačkih zapoščjavanja i sl.).
Koje je tvoje mišljenje o Dejanu Miletiću onom visokom debelom liku crne kose što stalno gostuje na Pinku pa viče, dere se, brani Vučića, provocira Hrvate, Bošnjake, Albance, Crnogorce...? Nekad do prije 10 godina je bio umjeren i potpuno zapadni igrač a sad gori nego Šešelj.
 
Ima tu više razloga. Od propagandi, podmićivnaja, izbornih krađa, ličnih interesa (stranačkih zapoščjavanja i sl.).
I jer se plase da ce mrski Djilas da otera kinjezare i ostale kolonizatore i da tako ostavi robove bez posla nasusnog, da ce Marinika da ih propederise, da im prodaje decu po svetu kojekakvim perverznjacima i proglasi genocidnima na pravdi Boga te da ce Grbovic da ih svede na BG pasaluk. :roll:
 
Pogledajte prilog 1486300


Skup Rusa u Beogradu – za „Rusiju bez Putina“



Pogledajte prilog 1486298

21. jan 2024 20:15

Ruski građani u Beogradu pridružili su se međunarodnoj protestnoj akciji "Rusija bez Putina". Na Trgu Republike okupili su se za "Rusiju bez rata, bez političkih zatvorenika, korupcije, represije i bez diktature".

Cilj njihove akcije je da pokažu svetu da uprkos propagandi, koja tvrdi da su Rusija i Putin ista stvar, građani Rusije ne podržavaju, kako kažu, diktaturu koja se utvrdila u njihovoj otadžbini, niti rat koji Putin već gotovo dve godine vodi u Ukrajini.

Pogledajte prilog 1486299

Okupljeni su uzvikivali „Rusija nije Putin“.

Pogledajte prilog 1486297

„I hajde gasno ovo da izgovorimo da bi svi čuli: Putin nije Rusije“, kazao je Peter Nikitin, a okupljeni uzviknuli za njim te reči.

Skup je organizovan na dan hapšenja ruskog opozicionara i kritičara Kremlja Alekseja Navaljnog 2021. godine. Posebno su se osvrnuli na njegove reči.

link



Београд је још једном осветлао образ слободарске Србије! Србијанци су јуче опет били поносни на своју престоницу. Браво Београде!
Ali o ovome su informisani svi osim nas. Naime, svuda se u svetu pišu ovakvi naslovi:
(samo primer)
In Belgrade there is tension between liberal émigrés and the more pro-Putin locals, but there is hope too.
https://www.newstatesman.com/the-weekend-essay/2023/11/serbia-russian-revolution

Dakle, svima je jasno da su u Beograd došli liberalni emigranti. Ima Rusa između 150.000 i 200.000.

Tema otišla skroz na druge stvari..
 
Pišeš gluposti, SAD se već odavno spremaju da gurnu Evropu u rat sa Rusijom. Zato je i postavila baze u Poljskoj i Rumuniji.

Amerika ima baze u Evropi jer su saveznici. I to je dobra stvar. I ne pripremaju se za napad već za odbranu. Evropske zemlje decenijama nisu nikoga napale, niti nameravaju, ali kad postoji agresor u blizini, neophodno je biti spreman.

Sad i sa Ukrajinom, jasno je da spremaju napad na Rusiju radi otimanja resursa ali preko evropskog mesa koje će samljeti Rusija.

Ovo si izmislio. Ja nisam čuo ni jedan plan da se napada Rusija, ni zvanični ni nezvanični. To je besmisleno i pomisliti. Evropa se naoružava isključivo za odbranu, Rusija je ne zanima ni malo.
 
I ne bi Evropa mozda ratovala,ali kad te Ameri natjeraju,niko ne pita Evropu za zelje.

Jel to neka nova mantra "Amerika tera Evropu na rat". Pošto vidim da više vas to ponavlja. Kao da ste sinhronizovani. Obično botovi tako dobiju iste instrukcije. Ja baš nešto ne bih voleo da pričam sa botovima, to je takvo gubljenje vremena. Ti ljudi mozga nemaju, samo pišu šta im je rečeno. Dakle, Amerika i EU su saveznici. Niko nikoga ne gura u rat. EU se naoružava zbog odbrane. Rusija je napala evropsku državu. Ni jedna evropska država nije napala nikoga niti je uopšte bilo namere da se neko napada. Ne znam odakle izvlačite te sumanute ideje.
 
Jel to neka nova mantra "Amerika tera Evropu na rat". Pošto vidim da više vas to ponavlja. Kao da ste sinhronizovani. Obično botovi tako dobiju iste instrukcije. Ja baš nešto ne bih voleo da pričam sa botovima, to je takvo gubljenje vremena. Ti ljudi mozga nemaju, samo pišu šta im je rečeno. Dakle, Amerika i EU su saveznici. Niko nikoga ne gura u rat. EU se naoružava zbog odbrane. Rusija je napala evropsku državu. Ni jedna evropska država nije napala nikoga niti je uopšte bilo namere da se neko napada. Ne znam odakle izvlačite te sumanute ideje.
Slusaj,mozda si ti bot,ali ja nisam.I to nije nicije misljenje,vec moje.
A ja nisam politicki ili vojni analiticar,nego obicni forumas i mozda grijesim,kao uostalom i ti.
Misljenje je zasnovano na slusanju i vidjenju "stanja"okolo.
Njemacka je pod uticajem Amerike,zavisna od nje od vremena posle drugog svjetskog rata.
Isto tako druge evropske zemlje koje su u natu takodje moraju biti zavisne od Amerike i njenih interesa.
Ne treba biti posebno vidovit da se to zakljuci i sabere dva i dva.
Glavni sukob je Amerike i Rusije,ostali su kolateralna steta.
 
Amerika ima baze u Evropi jer su saveznici. I to je dobra stvar. I ne pripremaju se za napad već za odbranu. Evropske zemlje decenijama nisu nikoga napale, niti nameravaju, ali kad postoji agresor u blizini, neophodno je biti spreman.



Ovo si izmislio. Ja nisam čuo ni jedan plan da se napada Rusija, ni zvanični ni nezvanični. To je besmisleno i pomisliti. Evropa se naoružava isključivo za odbranu, Rusija je ne zanima ni malo.
Al si zapeo/la ko pijan/a...evropske zemlje nisu nikoga napale...zaboravila si samo da pomenes koga je Amerika sve napala?
Evropske zemlje i jesu pijuni u rukama Amerike.
I Rusija itekako zanima Ameriku,inace rata u Ukrajini ne bi ni bilo.
 
Al si zapeo/la ko pijan/a...evropske zemlje nisu nikoga napale...zaboravila si samo da pomenes koga je Amerika sve napala?
Evropske zemlje i jesu pijuni u rukama Amerike.
I Rusija itekako zanima Ameriku,inace rata u Ukrajini ne bi ni bilo.

Ma šta ti lupetaš, bre? Ajde nemoj da se praviš pametna, ko te šiša. Evo, vidiš da si ti jedina koja zavlači Ameriku u priču. Rusija, Amerika, Evropa, sve neki veliki igrači, a ti se ovde praviš neki stručnjak. Kao da ti imaš pojma o geopolitici. Ajde, nemoj da smaraš s tim teorijama zavere, pusti nas da živimo u miru. 😒
 
Amerika ima baze u Evropi jer su saveznici. I to je dobra stvar. I ne pripremaju se za napad već za odbranu. Evropske zemlje decenijama nisu nikoga napale, niti nameravaju, ali kad postoji agresor u blizini, neophodno je biti spreman.



Ovo si izmislio. Ja nisam čuo ni jedan plan da se napada Rusija, ni zvanični ni nezvanični. To je besmisleno i pomisliti. Evropa se naoružava isključivo za odbranu, Rusija je ne zanima ni malo.
Opet pišeš nebuloze koje veze nemaju sa mozgom.
Od koga se to sprema braniti Evropa? Ko je napao ili joj prijetio?

Čemu služe američke baze u Poljskoj i Rumuniji objasni mi?!
 
Ima za bacanje dok drugi nemaju ni hljeba da jedu jer im otimaju resurse.
nemaju već njihovi gradjani

ne možeš ti gologuzim proleterima sa Balkana da objasniš koja je tamo jad i beda i po velikim gradovima a kamoli po pojedinim junajted državama....

nikad nisam čuo da je neko od naših bio u Musisipiju ili Južnoj Karolini ili...
 
nemaju već njihovi gradjani

ne možeš ti gologuzim proleterima sa Balkana da objasniš koja je tamo jad i beda i po velikim gradovima a kamoli po pojedinim junajted državama....

nikad nisam čuo da je neko od naših bio u Musisipiju ili Južnoj Karolini ili...
Svijet se postepeno oslobađa tog hegemona, Afrika se probudila, Azija ključa i sve se preokreće.

Novac i vrijednosti se nepovratno sele sa zapada i on to ratom pokušava zaustaviti. Radije bi da svi patimo nego da oni nemaju luksuz.
 
Od koga se to sprema braniti Evropa? Ko je napao ili joj prijetio?

Pa od Putina, koga drugog. Putin je napao evropsku suverenu državu i time pokazao da i pored ogromne neiskorišćene teritorije hoće da zabada nos u posla drugih država. Pa je sebi dao pravo da se pita da li će oni da idu u EU/NATO ili neće. Tom logikom može da odluči da se pita i za druge stvari u Evropi koje mu se ne sviđaju. Svega toga ne bi bilo kad bi ljudi znali da gledaju svoja posla. Ali pošto ne znaju, onda sad svi moraju da se naoružavaju.

Čemu služe američke baze u Poljskoj i Rumuniji objasni mi?!

Amerika i Evropa su saveznici, ne znam šta te tu buni. Jesi čuo za ono "udružujemo se da bi bili jači"? E pa to je to.
 
Pa od Putina, koga drugog. Putin je napao evropsku suverenu državu i time pokazao da i pored ogromne neiskorišćene teritorije hoće da zabada nos u posla drugih država. Pa je sebi dao pravo da se pita da li će oni da idu u EU/NATO ili neće. Tom logikom može da odluči da se pita i za druge stvari u Evropi koje mu se ne sviđaju. Svega toga ne bi bilo kad bi ljudi znali da gledaju svoja posla. Ali pošto ne znaju, onda sad svi moraju da se naoružavaju.



Amerika i Evropa su saveznici, ne znam šta te tu buni. Jesi čuo za ono "udružujemo se da bi bili jači"? E pa to je to.
Kog Putina 2009. godine? Kome je to Rusija bila prijetnja 2009. godine? Koga je Rusija napala 2009. godine?

A to da se "udružujemo da bi bili jači" znači da se spremate za obračun sa nekim. Zato su postavili rakete presretače u Poljskoj, Rumuniji i sada još žele i u Ukrajini.
Pa to sve govori da se zapoad sprema da napadne nekog jer 2009. godine nema nikakve prijetnje. To da je Putin nekog napao je isto debilizam na kub jer nije Putin započeo nelegalnu i antiustavnu smjenu legitimnog predsjednika Janukoviča.

Tu priču kako se neko pripremao da se "brani" od Rusije pa je redao baze po Rumuniji i Poljskoj ne možeš prodati ni dvogodišnjem djetetu.
 
Pa od Putina, koga drugog. Putin je napao evropsku suverenu državu i time pokazao da i pored ogromne neiskorišćene teritorije hoće da zabada nos u posla drugih država. Pa je sebi dao pravo da se pita da li će oni da idu u EU/NATO ili neće. Tom logikom može da odluči da se pita i za druge stvari u Evropi koje mu se ne sviđaju. Svega toga ne bi bilo kad bi ljudi znali da gledaju svoja posla. Ali pošto ne znaju, onda sad svi moraju da se naoružavaju.



Amerika i Evropa su saveznici, ne znam šta te tu buni. Jesi čuo za ono "udružujemo se da bi bili jači"? E pa to je to.
I to što je NATO napao suverenu državu i oduzeo joj dio teritorije te postavio američku bazu tu je isto bio plan odbrane od Rusa?
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Jel to neka nova mantra "Amerika tera Evropu na rat". Pošto vidim da više vas to ponavlja. Kao da ste sinhronizovani. Obično botovi tako dobiju iste instrukcije. Ja baš nešto ne bih voleo da pričam sa botovima, to je takvo gubljenje vremena. Ti ljudi mozga nemaju, samo pišu šta im je rečeno. Dakle, Amerika i EU su saveznici. Niko nikoga ne gura u rat. EU se naoružava zbog odbrane. Rusija je napala evropsku državu. Ni jedna evropska država nije napala nikoga niti je uopšte bilo namere da se neko napada. Ne znam odakle izvlačite te sumanute ideje.
A NATO agresija na SRJ?
 
Kog Putina 2009. godine? Kome je to Rusija bila prijetnja 2009. godine? Koga je Rusija napala 2009. godine?

A to da se "udružujemo da bi bili jači" znači da se spremate za obračun sa nekim. Zato su postavili rakete presretače u Poljskoj, Rumuniji i sada još žele i u Ukrajini.
Pa to sve govori da se zapoad sprema da napadne nekog jer 2009. godine nema nikakve prijetnje.

To je sve period posle hladnog rata. Potrebno je vreme da se stvari stabilizuju. U tim mirnodopskim vremenima je NATO bio pred raspadom, troškovi su se kresali a baze smanjivale. Sve se više zemalja bunilo što moraju da izdvajaju novac za tu "beskorisnu" organizaciju. I umesto da Putin bude strpljiv i pametan kao Si Đinping pa da širi uticaj saradnjom i ekonomijom, on odlučio da baca bombe i vratio NATO iz mrtvih. Neshvatljiv potez. Sad će da dobije 10x jači NATO i ulaskom Finske, kasnije i (dela) Ukrajine biće povećana granica između njih. Odvedeš milion ljudi u smrt kao fora da se odbraniš od NATO-a i učiniš ga još jačim i bližim. Koju ti tu logiku vidiš?

To da je Putin nekog napao je isto debilizam na kub jer nije Putin započeo nelegalnu i antiustavnu smjenu legitimnog predsjednika Janukoviča.

Prvo, izbori u Ukrajini nisu bili nelegitimni, a drugo, to se svakako ne tiče Rusije. Ukrajina je suverena država i njeni izbori su njena stvar. Sutra će Putin da kaže kako u nekoj trećoj državi izbori nisu bili po njegovoj meri pa će početi da baca bombe. Zato sad Evropa i mora da se naoružava, jer dok god postoji država agresor koja sebi daje pravo da se pita šta je legitimno a šta nije u tuđim državama, onda to predstavlja potencijalni izvor opasnosti.
 
I to što je NATO napao suverenu državu i oduzeo joj dio teritorije te postavio američku bazu tu je isto bio plan odbrane od Rusa?
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
A NATO agresija na SRJ?

Tu temu smo prežvakali milion puta. Sloba je vodio svoj privatni rat protiv NATO-a i to nema veze sa Srbijom. A Kosovo smo sami dali Albancima kad smo dozvolili da se nasele toliko da čine 90% teritorije. Teritoriju na kojoj imaš 10% stanovnika ne možeš sačuvati, to su bajke. Tako da je o Kosovu trebalo ranije razmišljati. Nego nikog nije bilo briga. E pa sad smo platili cenu loše politike.
 

Back
Top