Kakav će biti odgovor Putina i Rusije?

Kakav će biti odgovor Putina i Rusije?


  • Ukupno glasova
    27
2002. године због упада терориста у московско позориште Дубровка гине 130 талаца а више десетина руских цивила гине и у нападима на руски метро као и у обарању два руска цивилна авиона (погинуло 90 људи). У најкрвавијем нападу у историји земље на основну школу у Беслану гине 331 људи од чега 160 дјеце 1-ог септембра 2004. год.

Резултати Путиновог преданог рада на поправљању слике о Русији најбоље се манифестују у Чеченији. Чеченски терористи одбачени далеко у планине Кавказа више и не помишљају да изведу нападе на Чеченију попут оних у претходна два чеченска рата. Захваљујући првом човјеку Русије у томе су потпуно спријечени. Да је Путин стечена искуства током рада у бившем КГБ-у пренио на терен најбоље се видјело у обрачуну са чеченским терористима. Изјављујући у више наврата како се са терористима са Кавказа неће преговарати Путин одбија покушаје преговора чак и са најумјеренијим у редовима побуњених Чечена Асланом Масхадовим. Убрзо послије тога слиједе „хронолошким“ редом акције федералне службе безбједности (ФСБ) ликвидације највиђенијих чеченских терористичких вођа. ФСБ функциоише и дјелује као у најбоље дане обавјештајних служби бившег СССР-а. Почетком марта 2005. године у акцији руских специјалаца у Чеченији бива убијен Аслан Масхадов. Чечени за његовог насљедника бирају такође умјереног Абдула Халима Садулајева, међутим како је Путин неумољив, идуће године извршена је ликвидација и Садулајева. Мјесец дана касније рука правде стиже и чувеног Шамила Басајева (убијен у конвоју камиона са експлозивом у којем је и сам био). На чело чеченских терориста долази познат по својим крвавим нападима у Русији озлоглашени Доку Умаров. Руске службе безбједности заједно са елитним јединицама без посустајања раде веома пожртвовано свој посао са највећом могућом професионалношћу и политички и војни радикални лидер чеченских екстремиста бива убијен у нападу руских хеликоптера крајем марта 2011. године.
 
Koliko vidim zvaničnici Rusije sve povezuju sa Ukrajinom. Deluje mi da će odmazda biti samo po Ukrajini a ne nekim mestima gde je prisutan ISIS po Aziji ili šire.

Meni nešto ovo nema veze sa Ukrajinom. Ispada da je Zelenski, pošto mu loše ide u ratu, angažovao par islamista da ubijaju civile po Moskvi, pa im dao lične karte i Klija za beg. Nešto mi teško da poverujem u to ali vidim da je to ovde popularna teorija ;)
 
Meni nešto ovo nema veze sa Ukrajinom. Ispada da je Zelenski, pošto mu loše ide u ratu, angažovao par islamista da ubijaju civile po Moskvi, pa im dao lične karte i Klija za beg. Nešto mi teško da poverujem u to ali vidim da je to ovde popularna teorija ;)
Ovo što se desilo u Moskvi je operacija koja prevazilazi kapacitet Ukrajine. To su mogli organizovati samo CIA, MI6 i Mossad.
 
постоје три опције , да оптуже украјинско руковоство и да их ликвидирају у што већем броју , што би изазвало освете и могућу ескалацију са западом до неповратне тачке за било какве преговоре .
Друга опција је да одаберу неке мање циљеве , трафо станице , мостове, фабрике .. што су и досада гађали само овога пута до потпуног укиданја струје и немогућности обавлјанја основних функција у градовима и другим местима, гађање путне инфраструктуре , железнице ,великих возних паркова, неких мостова ,топлана...
Трећа опција је друга опција плус уништавнје медијске инфраструктуре , гађање телевизијских студија , релеја и линк чворишта ... позивајући се на предходне праксе у Ираку, Либији , СРЈ...

Типујем на другу опцију .
 
Ovo što se desilo u Moskvi je operacija koja prevazilazi kapacitet Ukrajine. To su mogli organizovati samo CIA, MI6 i Mossad.

Ili možda FSB? Možda je ideja da se nađe izgovor za neki zaokret ili potez koji će da usledi. Nova mobilizacija, promena javnog mnjenja koje je možda počelo da se buni protiv rata, neka nova strategija...? 🤔

Mislim da će nam Putinov sledeći potez pomoći da sve dobije neki smisao 😉
 
постоје три опције , да оптуже украјинско руковоство и да их ликвидирају у што већем броју , што би изазвало освете и могућу ескалацију са западом до неповратне тачке за било какве преговоре .
Друга опција је да одаберу неке мање циљеве , трафо станице , мостове, фабрике .. што су и досада гађали само овога пута до потпуног укиданја струје и немогућности обавлјанја основних функција у градовима и другим местима, гађање путне инфраструктуре , железнице ,великих возних паркова, неких мостова ,топлана...
Трећа опција је друга опција плус уништавнје медијске инфраструктуре , гађање телевизијских студија , релеја и линк чворишта ... позивајући се на предходне праксе у Ираку, Либији , СРЈ...

Типујем на другу опцију .
ja tipujem na prvu, a druga je vec zapocela pre ove teroristicke akcije
Ovo što se desilo u Moskvi je operacija koja prevazilazi kapacitet Ukrajine. To su mogli organizovati samo CIA, MI6 i Mossad.
gluposti
da se sakriju kalasnjikovi i zapaljive bombe? da se organizuje sve? mogao je bilo ko
da se otme avion, ne jedan, i udari u silu zgrada i pentafon, e to vec nije mogao bilo ko, narocito ne kozohepci
 
Poslednja izmena:
Koliko znam Rusija još uvek nema cvrstih dokaza da je poteklo iz Ukrajine ali da ce da iskoriste ovaj teroristicki napad, najverovatnije da hoce za mnogo žešci obracun sa Ukrajinom.Ne odobravam ni jedno ni drugo ni ubijanje civila na obe strane i najviše bih volela da se ovo izmedju Ukrajine i Rusije završi
Tipično ženski..👍.pomirljivo 🤗, al ne može to uvek tako..mora nekad da se ide do kraja.
 
Kakav će da bude odgovor?

Sovjeti su 1989. poraženi u Avganistanu i u njega se neće vraćati.

Što se tiče svaljivanja krivice na Ukrajinu - u njoj su Sovjeti poraženi 2022.
pre toga su porazeni Britanci, pa Sovjeti, a posle i Amerikanci...verovatno su pobili desertak miliona afganistanaca, ali su Afganistanci to brzo nadoknadili...natalitet im je uvek u procvatu
 
Od pocetka agresije njihovi i nasi mediji koriste opravdanje uz rec "osveta". "odmazda" i slicno...Oni inace ne napadaju i ne ubijaju, sve je samo osveta i odmazda za nesto prethodno ucinjeno....Tako da i najvece nesrece ce iskoristiti za to...Za nase paranoike je i zemljotres u Turskoj delo CIA, a kamoli nece ovo, naravno sad je ubacena i Ukraina kao dezurni krivac...
 
Meni nešto ovo nema veze sa Ukrajinom. Ispada da je Zelenski, pošto mu loše ide u ratu, angažovao par islamista da ubijaju civile po Moskvi, pa im dao lične karte i Klija za beg. Nešto mi teško da poverujem u to ali vidim da je to ovde popularna teorija ;)
pa od samog pocetka se ukrajina zrtvuje rusima od strane zapada, sta mislis da se promenilo? zasto je teroristima receno da beze u ukrajinu?

ovo ti je samo logican nastavak zrtvovanja ukrajine da se mozda malkice oslabi rusija, ali nista preko toga, i da se malo vise oslabi eu, ako moze do njenog raspada... a naravno da se glupim europljanima mantralo sve vreme da ce rusija da se raspadne, kina da zauzme sibir, i ostale nebuloze, puc onoga ....vagnerovca
 
Poslednja izmena:

RUSIJA NAPALA KIJEV I LAVOV Projektili ispaljeni sa strateških bombardera, odjekuju eksplozije: Uzbuna i u NATO zemlji, Poljska DIGLA BORBENE AVIONE​


Ништа ново, Путин је напао ширу област Лавова и опет по Кијеву. Па то је могао да уради без повода као што је исламски терористички напад у Москви.
 
1)
Trzni Centar je bio AZERBEJDZANSKI
Kad kazes Azerbejdzan znas da je tu negde = MOSAD

2)
Ucesnici su bili Tadzikistanci = CIA

3)
Sve se desilo u isti dan kad i objava Princeze Kejt o karcinomu = Mi6


...
4)
Napad se desio za vreme koncerta ruske rok grupe Piknik koja je 2001 godine izdala album "Egipćani". U istoj toj godini Egipćanin Muhamed Ata predvodi teroristički napad na zgrade američkog trgovačkog centra u njujorku
 
Путинов одговор је да је послао 10ак дронова више него што је слао прошлих недеља.

Прави одговор би био да је бацио нуклеарну бомбу на Кијев, после чега би Зеленски капитулирао, јер би добио следеће мете као што је Лавов, а у том случају би га запад натерао да се договори са Путином. Или би га запад ликвидирао и поставио неког ко жели да преговара са Путином.
 

Back
Top