ŠKOLA U GORNJEM MILANOVCU ZABRANILA MOBILNE Ne smeju da ih koriste ni učenici, ni nastavnici, evo koja je kazna ako neko prekrši zabranu

Verovatno samo u okviru bit ih delova firme. Ako ni CIA nema totalnu zabranu
Samo sam ti prenela ono što je meni rečeno, nisam upućena da bih mogla da tvrdim da li poštuju tu zabranu. Ja znam da ne mogu da je zovem na privatni mobilni kada je na poslu.
 
Samo sam ti prenela ono što je meni rečeno, nisam upućena da bih mogla da tvrdim da li poštuju tu zabranu. Ja znam da ne mogu da je zovem na privatni mobilni kada je na poslu.
Naravno tako je I gde ja radim al kada si na pauzi u kantini recimo onda mozes. Sve firme za koje znam da imaju zabranu dozvoljavaju koriscenje dok ne sedis na radnom mestu
 
Naravno tako je I gde ja radim al kada si na pauzi u kantini recimo onda mozes. Sve firme za koje znam da imaju zabranu dozvoljavaju koriscenje dok ne sedis na radnom mestu
Nadaju se da mi odrasli znamo kako se koristi mobilni telefon :mrgreen: ne očekuje valjda niko da snimaš koleginicu u toaletu ;)
 
Pretpostavljam da je cilj vežba neposredne komunikacije.

Deca na odmoru su poslednjih godina prestala da komuniciraju međusobno, pošto je većina fokusirana na telefon od jednog do drugog zvona.

U nedostatku telefona počeće, hteli to ili ne, da rade ono na šta su totalno nenaviknuti - da komuniciraju međusobno.
a jeste samo gledaju u telefone, niko ni sa kim ni rec ne progovara!?
 
Sve je to ok, al ako na casu nije dozvoljeno onda bi trebali da daju primer pa samim tim ne koriste telefon u skoli.
Naravno da ne bi trebalo, utišam, ostavim ga u tašni, odmori su mi kratki da bih se bavila mobilnim telefonom :mrgreen: jedina situacija kada mi je potreban je ako se radi o nekom učeniku, bolest, povreda i slično ali to su hitni slučajevi.
 
a jeste samo gledaju u telefone, niko ni sa kim ni rec ne progovara!?
Višestruko je smanjena neposredna komunikacija... uključen sam igrom slučaja u rad školskog odbora i ovo je problem o kom se dosta raspravlja poslednjih par godina.
 
Jeste, baš danas smo imali nastavnu jedinicu kako pratiti rijaliti i komentarisati cecujecudecu i tako...ostale krimose radimo u ponedeljak :mrgreen: za domaći pročitati kurir, izaći na splav i ogovarati komšiluk il nekog ko je uspešniji od tebe :mrgreen:
Trebalo je nešto pametno da radite.
 
Ne menjam tezu, pominjala si čas i ometanje časa a zatim kažnjavanje celog odeljenja zbog par nedokazanih učenika. Dala sam odgovor na to. Može se primeniti isto za telefon, ne zloupotrebljavaju sva deca telefone, ali je sve veći broj dece koja ne umeju da komuniciraju. Nije samo kazna svima zabraniti telefon već i način da se malo socijaliziju van virtuelnog sveta.
Ne, nisi me razumela. Spominjanje časa nije bilo u kontekstu korišćenja mobilnih telefona, nego kao analogija da kad nastavnici ne mogu da izađu na kraj sa nemirnom decom koja ometaju čas (iz bilo kog razloga) onda kaznenim kontrolnim kazne sve. Tako i sad- kad ne mogu da izađu na kraj sa korišćenjem telefona kad ne treba (na času) od strane nedokazane dece ili za kažnjavanje snimanja nasilja, šejmovanja itd na odmoru, opet od strane nasilnika - oni kažnjavaju ostalih 90% normalne dece koja imaju pravo da kao i uzaludni matorci koriste telefon na odmoru ako žele.
 
Menjaš tezu. Malopre je bila priča o školskom dvorištu a sad o času.

Pričam o odmoru. Niko nema pravo da u slobodno vreme zadire u njihove motive, da li su pametni ili glupi.
Ne treba im uskratiti pravo da budu vaspitani.
 
umesto da se nadje nacin koriscenja novih tehnologija mi se vracamo unazad
Види се да не радиш у школи.
ako , bolje ce stado biti ako je u 19-om veku
Па нико деци трајно и за увек не брани коришћење мобилних. У питању је коришћење за време часова.
 
generalno sam protiv prekomernog koriscenja mobilnih telefona.... o cemu govori i tema koju sam nedavno bio pokrenuo.

ali da pitam... sta ti je tu konkretno pametno u ovoj zabrani koju je skola uvela?

sta ce biti bolje ako deca na odmoru ne koriste telefone na odmorima? jel ce se resiti svi problemi sveta ako se deci zabrane telefoni u skolama?

kao sto je @Cosmopolite u prethodnom postu rekao... svi bulje u telefone, ako to kod "odraslih" niko ne vidi kao problem, zasto bi kod dece to bio odna problem.

to je kao kad roditelji pusaci pocnu deci nesto da pricaju o stetnosti duvana...
Јел одрасли на часу буље у телефоне ? Нико деци не забрањује да заувек и никада не користе мобилни. Нема то везе са цигаретама.
 
Ne treba im uskratiti pravo da budu vaspitani.
Da znaju da se ponašaju treba da im bude obaveza a gde će da surfuju privatno, u slobodno vreme, je njihova slobodna volja. Pričam o srednjoškolcima i starijim osnovima. Za mlađe treba da postoji neka kontrola.
 
Da znaju da se ponašaju treba da im bude obaveza a gde će da surfuju privatno, u slobodno vreme, je njihova slobodna volja. Pričam o srednjoškolcima i starijim osnovima. Za mlađe treba da postoji neka kontrola.
Slažem se da stariji đaci treba sami da upravljaju svojim slobodnim vremenom. Moje mišljenje je da taj presek treba da bude upravo osnovna škola, koja je i jedina obavezna škola. Dakle, do 8. razreda da svi poštuju ista pravila, a od srednje škole da telefon bude zabranjen u toku nastave, a da odmor oni sami koriste kako im je volja.

Dosta vremena provodim na fakultetu, i gledam mnogo studenata koji umesto predavanja pomno prate Instagram na telefonu ispod stola.
 
Slažem se da stariji đaci treba sami da upravljaju svojim slobodnim vremenom. Moje mišljenje je da taj presek treba da bude upravo osnovna škola, koja je i jedina obavezna škola. Dakle, do 8. razreda da svi poštuju ista pravila, a od srednje škole da telefon bude zabranjen u toku nastave, a da odmor oni sami koriste kako im je volja.
Ma i stariji osnovci. Oni uveliko ulaze u pubertet ( aj 5. razred su još uvek mali) ali već od šestog nije realno da im se nameće ova kontrola.

Dosta vremena provodim na fakultetu, i gledam mnogo studenata koji umesto predavanja pomno prate Instagram na telefonu ispod stola.
To je njihov problem. Nek bar ćute. Mada nije kulturno da bulje u fon dok profan predaje.
 
Slažem se da stariji đaci treba sami da upravljaju svojim slobodnim vremenom. Moje mišljenje je da taj presek treba da bude upravo osnovna škola, koja je i jedina obavezna škola. Dakle, do 8. razreda da svi poštuju ista pravila, a od srednje škole da telefon bude zabranjen u toku nastave, a da odmor oni sami koriste kako im je volja.

Dosta vremena provodim na fakultetu, i gledam mnogo studenata koji umesto predavanja pomno prate Instagram na telefonu ispod stola.
ja bih bila jos restriktivnija..onog momenta kada udju u skolu pa do kraja kada izadju iz skole nema mobilnih telefona
..ni na odmoru, ni u kupatilu dok puse ili ne daj boze smrcu...koliko je od sada inzinjera, lekara, profesora, umetnika
doktora nauka , astronoma, nuklearnih fizicara i da ne nabrajam sve profesije zavrsilo skole, fakultete, doktorate bez mobilnih telefona
danas veliki broj ljudi zive zivot sa mobilnmim zalepljenim za ruku ,postavsi zavisnici od savremene telekomunikacione tehnologije na globalnom nivou
..da li slucajno ili namerno ..pitanje je za milion dolara
 
Ne treba im uskratiti pravo da budu vaspitani.
Много лепа та стара просветитељска реч Воспитаније - тачније васпитање на вукосрбском...

Буквални превод би значио приупитати (од префикса вос - уз, про... и корена - питаније (питање), што се односи на комуникацију која је реално ометена блејањем у андроиде... Деца нису приупитана и зато су ''невоспитана''... буквално

Дакле да би приупитавао тј. васпитавао децу, деца треба да гледају у професора и да су спремна увек да буду упитана, тј. васпитана...
 
Nema više snimanja dokaza o vršnjačkom nasilju, pa će zataškavanje opet biti lakše.
Тамо где се прича о добру, насиља је мање...

Проблем је што недореченост и брзање са причама рађају насиље, зато мора да постоји мера и време за речи деци на часовима...
 
Broj škola u Srbiji koje su zabranile korišćenje mobilnih telefona tokom nastave raste iz dana u dan. Zabranu je sada uvela Osnovna škola "Momčilo Nastasijević" u Gornjem Milanovcu.

jgmk9kpTURBXy9lMGVhNjg0ZGY4ZjQ3ZDE2YzM3NzQyNTUwODhkYjJmNS5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAF


Zabrana stupa na snagu od 1. septembra, a pored učenika, upotreba telefona, i drugih sličnih uređaja u toku nastavnog dana, zabranjena je i nastavnicima.

Odluka je, prenosi Beta doneta je na predlog direktorke škole Ivane Tolić, a jednoglasno su je prihvatili roditelji i Školski odbor "u cilju prevencije različitih oblika zloupotrebe elektronskih uređaja tokom obrazovno-vaspitnog procesa".

- Upotreba mobilnih telefona zabranjena je i u školskom dvorištu - saopštila je škola.

Ukoliko učenik prvi put prekrši tu zabranu mobilni telefon će mu se oduzeti i predati pedagoško-psihološkoj službi ili direktorki škole, a odeljenski starešina će pokrenuti postupak pojačanog vaspitnog rada prema učeniku i pozvati roditelje da preuzme telefon.

A ukoliko učenik drugi put bude prekršio zabranu, uz oduzimanje telefona dobiće i ukor odeljenjskog starešine i smanjenje ocene iz vladanja.

Nenastavnom osoblju se dozvoljava upotreba mobilnog telefona, pametnih satova i drugih sličnih uređaja samo u prostoriji namenjenoj za njihov odmor, odnosno kada ih ne gledaju učenici.

Zabrana uvedena širom Srbije​

Zakon o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja i to član 83 kaže da je "upotreba mobilnog telefona, elektronskog uređaja i drugog sredstva u svrhe kojima se ugrožavaju prava drugih ili u svrhe prevare u postupku ocenjivanja jedna je od težih povreda obaveze učenika".

Preporuka Ministarstva prosvete je da tu oblast škole urede internim aktima. Zabranu korišćenja mobilnih telefona tokom nastave, prvo su uvele pojedine obrazovne ustanove u Prokuplju, Požarevcu, Vršcu, Subotici, Beogradu. Internim pravilnicima škole su jasno definisale gde i kada mogu da se koriste mobilni telefoni. Direktori škola kažu da su prezadovoljni učinkom, da su učenici počeli više međusobno da se druže, razgovaraju. Više nema snimanja na čas i kačenja na društvene mreže, što je bio trend među đacima.

Internim pravilnicima predviđene su i sankcije za učenike kod kojih nastavnik nađe mobilni telefon tokom časa. Direktori škola kažu da se na taj način sprečava ometanje nastave, smanjeno je digitalno nasilje, i poboljšana su postignuća učenika.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/o...-zabranila-upotrebu-mobilnih-telefona/lw38zkr
E hvala ti Bože što ih privede pameti.
 
generalno sam protiv prekomernog koriscenja mobilnih telefona.... o cemu govori i tema koju sam nedavno bio pokrenuo.
ali da pitam... sta ti je tu konkretno pametno u ovoj zabrani koju je skola uvela?
sta ce biti bolje ako deca na odmoru ne koriste telefone na odmorima? jel ce se resiti svi problemi sveta ako se deci zabrane telefoni u skolama?
kao sto je @Cosmopolite u prethodnom postu rekao... svi bulje u telefone, ako to kod "odraslih" niko ne vidi kao problem, zasto bi kod dece to bio odna problem.
to je kao kad roditelji pusaci pocnu deci nesto da pricaju o stetnosti duvana...
Nije ti palo na pamet da ce u tom slucaju deca vise medjusobno komunicirati? Sta su deca na pauzama radila dok nije bilo mobilnih telefona? Deca treba kroz medjusobni kontakt da se socijalizuju a sa mobilnim telefonima to nije lako.Pored cinjenice da su nepotrebni (pitaj tvoje roditelje da li su njima trebali),stvaraju socijalnu razliku.Ako nemas neki ekstra model koji kosta cetristoine i vise evra ti nisi u fazonu.
Za decu je dovoljan model telefona od pre dvadeset godina,da pozove i posalje poruku,nikakav pristup internetu. U slucaju nezgode ili hitnosti da odmah alarmiraju
Najveci broj gluposti i podlosti koje pojedinci nekome naprave je sa namerom da se neko ko je zrtva snimi i ta podlost podeli drugima . Nema video zapisa ,smanjice se i broj gadosti koje nasilnici planiraju
 

Back
Top