ŠKOLA U GORNJEM MILANOVCU ZABRANILA MOBILNE Ne smeju da ih koriste ni učenici, ni nastavnici, evo koja je kazna ako neko prekrši zabranu

Smanjena ocena iz vladanja za oblačenje
Smanjena ocena iz vladanja za korišćenje telefona
Ok
To je sve razumljivo i prihvatljivo ali tek kad krenu da smanjuju ocene iz vladanja za ometanje na času jer se učenik šetka po učionici, ulazi u druge učionice i vređa učenike i udara ih.
Prvo to neka se reši
 
Smanjena ocena iz vladanja za oblačenje
Smanjena ocena iz vladanja za korišćenje telefona
Ok
To je sve razumljivo i prihvatljivo ali tek kad krenu da smanjuju ocene iz vladanja za ometanje na času jer se učenik šetka po učionici, ulazi u druge učionice i vređa učenike i udara ih.
Prvo to neka se reši
Pa to neće.
Jer ako je KK pucao, prostom indukcijom se može zaključiti da je pitanje dana kad će svi ostali tinejdžeri početi da pucaju.:mrgreen:
I onda je logično da mesna zajednica odluči da im se oduzmu mobilni. Posebno na velikom odmoru u dvorištu.
Šta ima stalno da bleneš u taj mobilni.
Ali i ti ćale stalno bleneš u fon.
Ja blenem u pametne stvari...ma ti ćeš meni da ja blenem
 
Tome
ajoj.. sad će opet morati da pišu puškice.. :pljus:
Tome kanda škole i služe
Da nauče dečica od starijih kako da prevare , podmetnu nogu, otmu.

Kome uopšte od tih matorih "Šicera" pada na pamet da bi mogao da koristi telefon kao učilo?
 
Poenta je u sadržaju, niko ne spori da su telefoni jako korisna i potrebna stvar,
telefoni su najgora stvar koja postoji uz lap top :D

kako smo mi nekad lepo ziveli bez mobilnih?
odes kuci i nema te do sutra, odes na odmor i odmaras..a sad si dostupan firmi 24/7
 
to sam i ja isto pitao...
svi znaju da je to "dobro" a niko ne zna da objasni "zasto"?!
Pretpostavljam da je cilj vežba neposredne komunikacije.

Deca na odmoru su poslednjih godina prestala da komuniciraju međusobno, pošto je većina fokusirana na telefon od jednog do drugog zvona.

U nedostatku telefona počeće, hteli to ili ne, da rade ono na šta su totalno nenaviknuti - da komuniciraju međusobno.
 
to sam i ja isto pitao...
svi znaju da je to "dobro" a niko ne zna da objasni "zasto"?!
Jer se najčešće u školskom dvorištu dešava da zbog snimka na nekoj mreži, krenu u sukobe i to snimaju. I jer je najmanja mogućnost da neko kontorliše koje sadržaje gledaju, da li snimaju i objavljuju uvredljive snimke i td.
 
Poslednja izmena:
Tome

Tome kanda škole i služe
Da nauče dečica od starijih kako da prevare , podmetnu nogu, otmu.

Kome uopšte od tih matorih "Šicera" pada na pamet da bi mogao da koristi telefon kao učilo?
Jeste, baš danas smo imali nastavnu jedinicu kako pratiti rijaliti i komentarisati cecujecudecu i tako...ostale krimose radimo u ponedeljak :mrgreen: za domaći pročitati kurir, izaći na splav i ogovarati komšiluk il nekog ko je uspešniji od tebe :mrgreen:
 
Jer se najčešće i školskom dvorištu dešava da zbog snimka na nekoj mreži, krenu u sukobe i to snimaju. I jer je najmanja mogućnost da neko kontorliše koje sadržaje gledaju, da li snimaju i objavljuju uvredljive snimke i td.
To kao kad par nedokazanih ometa čas i nastavnik da celom odeljenju kazneni kontrolni. Znači totalna nemoć.
 
To kao kad par nedokazanih ometa čas i nastavnik da celom odeljenju kazneni kontrolni. Znači totalna nemoć.
Nije to isto.

Da jeste, implikacija bi bila da 97% dece na telefonu radi zadatke iz matematike i čita Dostojevskog, a onih 3% nevaljalih snima razne nepodopštine i visi na TikToku.

Činjenica je da niko od njih ne radi ništa pametno na telefonu.
 
Sada konačno imamo mogućnost da nedokazane udaljimo sa časa i spasemo decu koja žele da uče.
Menjaš tezu. Malopre je bila priča o školskom dvorištu a sad o času.
Nije to isto.

Da jeste, implikacija bi bila da 97% dece na telefonu radi zadatke iz matematike i čita Dostojevskog, a onih 3% nevaljalih snima razne nepodopštine i visi na TikToku.

Činjenica je da niko od njih ne radi ništa pametno na telefonu.
Pričam o odmoru. Niko nema pravo da u slobodno vreme zadire u njihove motive, da li su pametni ili glupi.
 
Nije to isto.

Da jeste, implikacija bi bila da 97% dece na telefonu radi zadatke iz matematike i čita Dostojevskog, a onih 3% nevaljalih snima razne nepodopštine i visi na TikToku.

Činjenica je da niko od njih ne radi ništa pametno na telefonu.
Al ovde je rec o odmoru. To bi bilo kao da ti firma za koju radis za rani da za vreme pauze za rucak koristis telefon jer neces biti produktivan, mozda ces snimiti nesto sto moze da naskodi imidzu firme I slicno....
 
Menjaš tezu. Malopre je bila priča o školskom dvorištu a sad o času.
Ne menjam tezu, pominjala si čas i ometanje časa a zatim kažnjavanje celog odeljenja zbog par nedokazanih učenika. Dala sam odgovor na to. Može se primeniti isto za telefon, ne zloupotrebljavaju sva deca telefone, ali je sve veći broj dece koja ne umeju da komuniciraju. Nije samo kazna svima zabraniti telefon već i način da se malo socijaliziju van virtuelnog sveta.
 
Al ovde je rec o odmoru. To bi bilo kao da ti firma za koju radis za rani da za vreme pauze za rucak koristis telefon jer neces biti produktivan, mozda ces snimiti nesto sto moze da naskodi imidzu firme I slicno....
Imaš takvih firmi veliki broj gde je upotreba telefona zabranjena.
 

Back
Top