Severna Makedonija sledeće nedelje potpisuje pristupni protokol sa NATO

evo, iskljucio sam....zacudo, ne opazam nikakove promjene....

Mislio sam da sagledavaš stvari bez početne pretpostavke "Amerika je loša i zato mora propasti"...
I onda vidiš mnogo lakše ko je gde i kako stoje stvari...
A stvari su takve, da nikada u istoriji nismo imali slučaj da je vodeća svetska sila tako geografski zaštićena kao SAD, tako joj obezbeđen nesmetan pristup na bar 3 kontinenta (Australija, Evropa, J.Amerika), da tako ekonomski i vojno dominira...

Sad se osvrni na istoriju i reci mi da li je to bio slučaj sa imperijama:
- Kine
- Indije
- Arapskog Kalifata
- Egipta
- Asirije/Vavilona
- Persije
- Rima
- Vizantije
- Mongola
- Turaka
itd...
 
НАТО је почео да се понаша као ортодоксни комунисти. Није битно да ли је нешто у складу са законом већ да ли доприноси ширењу новог поретка.Олигархија која управља НАТО савезом је исто што и централи комитет комунистичке партије. Централи комитет неолиберализма ће бити власник целокупног богатства на планети ако НАТО превлада. Значи, једина разлика од комунисти ће бити у томе што ће власници целокупног богатства уместо чланова централног комитета бити једна мала група олигарха, назовимо је централни комитет неолиберализма.Суштински НАТО је комунизам и слободни свет мора смоћи снаге да се томе супростави иначе ће свет прогутати комунистички мрак зван неолиберализан.
 
Mislio sam da sagledavaš stvari bez početne pretpostavke "Amerika je loša i zato mora propasti"...
I onda vidiš mnogo lakše ko je gde i kako stoje stvari...
A stvari su takve, da nikada u istoriji nismo imali slučaj da je vodeća svetska sila tako geografski zaštićena kao SAD, tako joj obezbeđen nesmetan pristup na bar 3 kontinenta (Australija, Evropa, J.Amerika), da tako ekonomski i vojno dominira...

Sad se osvrni na istoriju i reci mi da li je to bio slučaj sa imperijama:
- Kine
- Indije
- Arapskog Kalifata
- Egipta
- Asirije/Vavilona
- Persije
- Rima
- Vizantije
- Mongola
- Turaka
itd...

mnogo toga je supljeg u ovoj tvojoj konstataciji, ne znam gdje bih prije poceo....prvo, Amerika nije losa po definiciji, Amerika je POSTALA losa, bad guy, sto bi oni sami rekli...mozda je ona samo instrument, za ostvarivanje nekih zacrtanih ciljeva, ali to je drugi par opanaka....drugo, malo je deplasirano govoriti o zasticenosti u eri interkontinentalnih balistickih raketa, koje su dosle do krajnjeg nivoa sofisticiranosti.....i najzad, imati pristup na africki kontinent, koji vrvi od sarenila i nestabilnosti, kao i na australski, koji je zadnja rupa na svirali, jer vec kontrolisu Pacifik i bez njega, ne smatram bas nekim postignucem....
 
Poslednja izmena:
mnogo toga je supljeg u ovoj tvojoj konstataciji, ne znam gdje bih prije poceo....prvo, Amerika nije losa po definiciji, Amerika je POSTALA losa, bad guy, sto bi oni sami rekli...mozda je ona samo instrument, za ostvarivanje nekih zacrtanih ciljeva, ali to je drugi par opanaka....drugo, malo je deplasirano govoriti o zasticenosti u eri interkontinentalnih balistickih raketa, koje su dosle do krajnjeg nivoa sofisticiranosti.....i najzad, imati pristup na africki kontinent, koji vrvi od sarenila i nestabilnosti, kao i na australski, koji je zadnja rupa na svirali, jer vec kontrolisu pacifik i bez njega, ne smatram bas nekim postignucem....

Dobro, ovo je sve ono što se ionako piše po forumu.
Navedi ti meni tri ključna faktora koji trenutno deluju i vode uništenju Amerike.
 
Što se srbije tiče, vlažni snovi. Ali nije zabranjeno maštati.

Živ ti meni bio, ali nama stiže novi, detaljniji IPAP sporazum, sa još jačim i dubljim vezama sa NATO.
To je već polučlanstvo.
A kada članstvo dođe na red, videćeš da će se po Pinku, Hepiju, RTS, Prvoj, Studiu B, onim "patriotskim" internet portalima i Jućub kanalima razleteti Lazanski, Anđelković, Drecun, Tefa Tefanović, Radun (dodaj koga se još setiš...) i objašnjavati narodu guravom prednosti članstva u NATO, pa će referendum proći glatko kao nož kroz mladi sir...
 
Živ ti meni bio, ali nama stiže novi, detaljniji IPAP sporazum, sa još jačim i dubljim vezama sa NATO.
To je već polučlanstvo.
A kada članstvo dođe na red, videćeš da će se po Pinku, Hepiju, RTS, Prvoj, Studiu B, onim "patriotskim" internet portalima i Jućub kanalima razleteti Lazanski, Anđelković, Drecun, Tefa Tefanović, Radun (dodaj koga se još setiš...) i objašnjavati narodu guravom prednosti članstva u NATO, pa će referendum proći glatko kao nož kroz mladi sir...

Tako se pričalo i po Crnoj Gori, pa su je na kraju ugurali u NATO bez referenduma, jer ma kakav narod bio, i dalje pamti bombardovanje.
Da uopšte i ne spominjem što je Crna Gora za razliku od Srbije prošla kao da je i nisu dirali.

Mene samo zanima da li ti zaista misliš da je ispravno na taj način odlučivati o tako važnom pitanju?
 
Živ ti meni bio, ali nama stiže novi, detaljniji IPAP sporazum, sa još jačim i dubljim vezama sa NATO.
To je već polučlanstvo.
A kada članstvo dođe na red, videćeš da će se po Pinku, Hepiju, RTS, Prvoj, Studiu B, onim "patriotskim" internet portalima i Jućub kanalima razleteti Lazanski, Anđelković, Drecun, Tefa Tefanović, Radun (dodaj koga se još setiš...) i objašnjavati narodu guravom prednosti članstva u NATO, pa će referendum proći glatko kao nož kroz mladi sir...

Kad stiže taj sporazum pa da predjemo iz polučlanstva u tvrdju verziju? Polučlanstvo, to zvuči kao da je žena malo trudna.
 
Dobro, ovo je sve ono što se ionako piše po forumu.
Navedi ti meni tri ključna faktora koji trenutno deluju i vode uništenju Amerike.

ja ne govorim o unistenju ili propadanju Amerike...sve dok ne dirnu u Rusiju....a sad i Kinu....

- - - - - - - - - -

Živ ti meni bio, ali nama stiže novi, detaljniji IPAP sporazum, sa još jačim i dubljim vezama sa NATO.
To je već polučlanstvo.
A kada članstvo dođe na red, videćeš da će se po Pinku, Hepiju, RTS, Prvoj, Studiu B, onim "patriotskim" internet portalima i Jućub kanalima razleteti Lazanski, Anđelković, Drecun, Tefa Tefanović, Radun (dodaj koga se još setiš...) i objašnjavati narodu guravom prednosti članstva u NATO, pa će referendum proći glatko kao nož kroz mladi sir...

sad me zanima, jer nisam upucen...da li Srbija ima ikakvu OBAVEZU da potpise taj novi sporazum....
 
Tako se pričalo i po Crnoj Gori, pa su je na kraju ugurali u NATO bez referenduma, jer ma kakav narod bio, i dalje pamti bombardovanje.
Da uopšte i ne spominjem što je Crna Gora za razliku od Srbije prošla kao da je i nisu dirali.

Mene samo zanima da li ti zaista misliš da je ispravno na taj način odlučivati o tako važnom pitanju?

Ali, posmatraj posredno.
Niko nije Crnu Goru ugurao na mala vrata.
Sporazum o članstvu potpisala je vlast koju je izabrao narod.
A tu crnogorsku vlast bira većina u kontinuitetu od 20 godina.
MOžemo pričati da li je to ok ili ne, ali činjenica jeste da za crnogorsku vlasti, koja čini takve korake, glasa većina tamošnjeg naroda.
Naravno, sigurno ima bar 1/3 Crne Gore koja je protiv toga.
Ali to je 1/3, to nije dovoljno...

- - - - - - - - - -

Zaboravljaš da mi nismo ni makedonci ni crnogorci, tako da...abortirace. Na vreme.

Ne, nema tu mnoogo razlike.
Svi smo mi, iz globalne perspektive posmatrano, set malih kontrolabilnih korumpiranih državica.
Možda će naša trudnoća trajati nešto duže nego crnogorska ili severnomakedonska, možda će trudnoća biti teža, ali će se nešto roditi na kraju..
 
Dobro, ovo je sve ono što se ionako piše po forumu.
Navedi ti meni tri ključna faktora koji trenutno deluju i vode uništenju Amerike.

Америком управља Олигархија преко Централног комитета олигархије, који гледају само себе. Америка све више личи на државу описану у роману "1984." а лик којег је глумио Ричард Бартон у истоименом филму савршено репрезентује једног олигарха из Централног комитета. Нема ама баш никакве разлике разлике у томе што у тој држави( за разлику од Комунизма где је власник имовине Централи комитет) у папирима пише да је власник имовине Ричард и остали чланови Централног комитета поименце . На сву срећу то је још увек само тенденција која се неће реализовати док слободни свет пружа отпор глобалном Неолиберализму. Нема три фактора, постоји само један фактор који води Америку у уништење а то је Комунизам повампирен у облику глобалног Неолиберализма.
 
...

Ne, nema tu mnoogo razlike.
Svi smo mi, iz globalne perspektive posmatrano, set malih kontrolabilnih korumpiranih državica.
Možda će naša trudnoća trajati nešto duže nego crnogorska ili severnomakedonska, možda će trudnoća biti teža, ali će se nešto roditi na kraju..

бомбаш самоубица који се заварује камионом пуним експлозива у седиште нато у брукселесу :)
 
Ne, nema tu mnoogo razlike.
Svi smo mi, iz globalne perspektive posmatrano, set malih kontrolabilnih korumpiranih državica.
Možda će naša trudnoća trajati nešto duže nego crnogorska ili severnomakedonska, možda će trudnoća biti teža, ali će se nešto roditi na kraju..
Да додам, на жалост, као и увек, дуже траје и зато више боли. Јер за оно што Црногорци и Македонци науче за дан, нама треба 3...Јбг, глупост кошта.

- - - - - - - - - -

бомбаш самоубица који се заварује камионом пуним експлозива у седиште нато у брукселесу :)
Ето, као додатак мом претходном посту, еталон...
 
https://www.danas.rs/svet/rse-makedonija-sledece-nedelje-potpisuje-pristupni-protokol-nato/

Makedonija sledeće nedelje potpisuje pristupni protokol sa NATO

Makedonija će iduće nedelje potpisati pristupni protokol sa NATO, saznaje Radio Slobodna Evropa (RSE) iz izvora u Briselu.

makedonija-678x381.jpg


Piše: FoNet 28. januara 2019. 17.48 Izmenjeno: 17.52

Generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg je zatražio od ambasadora zemalja članica NATO da takozvanom tihom procedurom usvoje aneks protokola o „pristupaju Severne Makedonije“, prenosi RSE.

Reč je o proceduri koja ističe danas u 17.30 sati i podrazumeva da, ukoliko do datog roka niko od zemalja članica ne podnese primedbu, onda se smatra da je tekst usvojen.

Ceremonija će biti održana u sedištu Alijanse, a pristupni protokol će potpisati ambasadori 29 zemalja članica NATO. Još nije poznato koji nivo će predstaviti zvanično Skoplje na ceremoniji potpisivanja. Po proceduri, potpisani protokol prelazi na ratifikaciju u prestonicama zemalja NATO.

Prema dosadašnjoj praksi, nacionalne procedure za ratifikaciju traju između 12 i 14 meseci.

Okvirni rok kada NATO očekuje da se proširi na 30 članica je proleće 2020. godine. Ovaj proces je omogućen nakon što je stupio na snagu Prespanski sporazum kojim je okončan višedecenijski spor oko imena između Makedonije i Grčke. Grčka je 2008. godine blokirala pozivnicu Alijanse za Makedoniju zbog nerešenog spora oko imena.

Posle desetogodišnjeg zastoja NATO je u julu 2018. godine izdao pozivnicu Makedoniji da se priključi Severnoatlantskom savezu. Makedonija je ušla u pregovore sa NATO nakon Prespanskog sporazuma ali zemlja je mogla postati punopravna članica Alijanse jedino pod drugim imenom – Severna Makedonija.


- - - - - - - - - -

НЕКА СЕ ПРИПРЕМИ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА!

Šta je takozvana tiha procedura?
 
Ali, posmatraj posredno.
Niko nije Crnu Goru ugurao na mala vrata.
Sporazum o članstvu potpisala je vlast koju je izabrao narod.
A tu crnogorsku vlast bira većina u kontinuitetu od 20 godina.
MOžemo pričati da li je to ok ili ne, ali činjenica jeste da za crnogorsku vlasti, koja čini takve korake, glasa većina tamošnjeg naroda.
Naravno, sigurno ima bar 1/3 Crne Gore koja je protiv toga.
Ali to je 1/3, to nije dovoljno...

- - - - - - - - - -



Ne, nema tu mnoogo razlike.
Svi smo mi, iz globalne perspektive posmatrano, set malih kontrolabilnih korumpiranih državica.

Ako na taj način posmatraš stvari, onda i Vučić ima apsolutnu podršku naroda, i svaka odluka koju on donese ima legitimitet.
Predsjednički kandidat DPS-a:
Gdje je taj referednum, tj. legitimitet odluke? Najlakše je na taj način povezati jedne izbore i sve odluke koje se u tom mandatu donesu, ali zakon o npr. budžetu i članstvu u jednoj vojnoj organizaciji nije isto i ne može se stavljati u isti koš.

Kad smo već kod izbora u Crnoj Gori, ne znam pratiš li situaciju, ali Crnu Goru trese najveći skandal otkad je Crne Gore.
Najveći DPS finansijer se okrenuo protiv Mila i iz ugodne sigurnosti Londona i pasoša Velike Britanije svaki dan iznosi nešto novo na svom instagram profilu.
Video snimci kupovine izbora, audio snimci reketiranja, apsolutno sve je tu.
Tužilaštvo? Tajac.

U jednom momentu je rekao da ima snimke ne sa kovertama para, nego sa torbama, ali neke neće da prikazuje jer bi mogli ugroziti i crnogorsku državnost, a on je ipak crnogorski patriota.

O kakvom legitimitetu mi govorimo?
 
Честитке Македонцима.
Колико је био далековидан потез бежанија из федерације са Србијом полако се показује. Уз сво шлајфовање, проблеме, саплитања, за разлику од нас, они ипак имају неку шансу...

bas ce da se usrece cim preusmere 4% BDP-a u Trampovu kasicu prasicu....

Glup si kao nos ako mislis da NATO donosi zemljama clanicama bilo kakvu korist

U pitanju je samo fin proces reketiranja slabih drzava....
 

Back
Top