Severina proglasila Srbe za genocidan narod

Politički ti govori da nije lijepo kačiti table "bulevar Ratka Mladića".
1716675933393.png
 
Ali ako pobiješ 30 miliona nenaoružanih ljudi na određenom teritoriju samo zato jer su komunisti onda to nije genocid.
ti aludiras na lenjina i staljina, kao staljin da je prehebao zapad 1948 da nije izgenocidisao politicke protivnike, a ameri da jesu indijance, itd
national, ethnic, racial, or religious group.
definicija genocida je pogresna, treba da se ukljuyci i politici protivnici da su izgenocidisani, ali to je ruska krivica, staljinizam koji nije iskorenejn jos uvek, jer je on gruzin kao pobednik u ww2!~jes moj q.
In 1948, the United Nations Genocide Convention defined genocide as any of five "acts committed with intent to destroy, in whole or in part, a national, ethnical, racial or religious group".

treba da se ukljuci u definiciju i politicka grupa da moze da bude izgenocidisana, jel nemas pravo da tamanis opoziciju
 
Poslednja izmena:
Po meni genocid ne postoji osim kao politička kvalifikacija.
Točno. Jako je teško odrediti šta je genocid.
Genocid u njegovoj najčišćoj formi bio bi kada jedna politička ili vojna struktura krene ubijati pripadnike drugog naroda koji se rasnim karakteristikama jasno razlikuje od karakteristika naroda koji provodi genocid (te narod koji provodi genocid ne zeli asimilaciju drugog naroda, jer njegove rasne kvalitete smatra stranim i nepodobnim, nego zeli unistenje tog naroda ili etnicko ciscenje).

Čisti genocid stoga bi bio uništenje Židova i Roma u Nacističkoj Njemačkoj te satelitskim državama, američki genocid nad indijanskim domorocima, engleski genocid nad Aboridžinima, francuski genocid nad Alžircima itd.

Dakle, genocid = rasizam.

Na Balkanu nije bilo pravog genocida.
Na Balkanu je bilo politikocida, kulturocida, međureligijske mržnje, ali pravog genocida, odnosno genocida bez te zelje za asimilacijom drugoga, nije bilo...

Npr. u NDH si mogao biti Srbin i izjašnjavati se tako, ako si davao jasnu podršku hrvatskoj državi i poglavniku, niko te ne bi dirao. S druge strane mogao si se izjasnjavati Hrvatom koliko hoces, ako si bio komunist zavrsio bi u Jasenovcu sa glavom pod maljem.

Ako ne gledamo stvari na taj nacin, i krenemo svaki seoski zločin na brdovitom Balkanu proglasavati genocidom, pocne se otvarati pandorina kutija novih nezgodnih pitanja, poput:

1. Ustaše su ciljano pobile na desetine tisuća hrvatskih komunista, spalili su do temelja hrvatska sela u Lici i na Kordunu koja su bila partizanska, pobili njihove mjestane, civile - znaci li to da su ustase pocinile genocid nad Hrvatima?

2. Slično je i sa četnicima u Srbiji, poznat je masakr u selu Vranica gdje su četnici poklali čitavo selo koje je davalo podŕšku partizanima - jesu li četnici ucinili genocid nad Srbima?

3. Jesu li srpski i hrvatski partizani 1945. pocinili genocid nad Hrvatima i Srbima?

4. Ako su Srbi počinili genocid nad Bošnjacima, kako to da ga nisu počinili nad Bošnjacima autonomašima u području kojega je držao Fikret Abdić (koji je otvoreno stao na srpsku stranu tijekom rata u BiH)? Kako to da su neki Bosnjaci poubijani od strane Srba, dok su se s druge strane neki Bosnjaci borili na srpskoj strani - ako su Srbi toliko mrzili Bošnjake i planirali genocid nad njima?

....

i tako dalje, pitanjima nikad kraja.
 
Poslednja izmena:
Do kada planirate lagati da je itko ikada proglasio Srbe genocidnim narodom?
Vučićeva patetika je uzela maha.

To je i hteo. Da iscenira dramu, kao fora teško mu je, da pojača svoju ulogu jedinog braonica srpstva protiv sila zla koje hoće seme da nam satru. Pa malo i da se skrenu misli sa izbora, malo da se naprave tenzije u regionu, jer čemu titula faktora stabilnosti ako je sve stabilno ;)
 
To je i hteo. Da iscenira dramu, kao fora teško mu je, da pojača svoju ulogu jedinog braonica srpstva protiv sila zla koje hoće seme da nam satru. Pa malo i da se skrenu misli sa izbora, malo da se naprave tenzije u regionu, jer čemu titula faktora stabilnosti ako je sve stabilno ;)
Sajo, da se ne lazemo..za sve se pitaju Vasington i London...Kremlj, bas briga za Srbiju i ostale...da bi AV, napravio onakav perfomans ili cirkus sa zastavom, morao je prvo da pita tatu Hila, a tata Hil da dobije dozvolu od svojih nadredjenih...tako i Kurti, Milanovic, Bakir i ostala balkanska boranija, moraju prvo da pitaju americke savetnike i dobiju dozvole
 
Poslednja izmena:
Jesu li onda i partizani suodgovorni za takav genocid? Ne zaboravimo da su napadali nijemce bez ikakvog vojnog opravdanja već samo da bi isprovocirali osvetu nad civilima i tako potonje pridobili za sebe? Zbog toga je u konačnici i puklo savezništvo Tita i Draže.
U ratu napad na vojsku nije genocid, jer se ne bi zvao rat - vojska je namenjena da gine u ratu, ja kazem slava dezerterima, ali ako ubijas civile druge verske nacionalne rasne pripadnosti, samo zato sto nisu tvoje pripadnosti, e onda je genocid

partizanski pokret nije osnovan da bi se provocirali nemci, vec da bi se oterali, tako da je to tvoje na tankim nogama, cak i da su pojedinci imali umisljaj
 
Poslednja izmena:
U ratu napad na vojsku nije genocid, jer se ne bi zvao rat
Da, napad na vojsku nije genocid, afkors, ali ako taj napad dovodi do civilnih žrtava, a ti prio tom ne ostvaruješ nikakvu vojnu korist, onda je to zločin. A upravo to je radio Tito.

In summary, IHL allows for the killing of civilians when militarily necessary, subject to the principles of distinction and proportionality. This stems from a recognition that killing is a given in wars, and it is simply unfeasible to criminalise all kinds of civilian deaths. IHL can be understood as accepting the realities of violence in war while restraining its effects. Fundamentally, as long as an attack is proportionate to the concrete and direct anticipated military gains, any incidental wounding or killing of civilians may not automatically be deemed an unlawful act, subject to individual assessment.
 
Da bi opravdali svoj nacisticki bes u sebi, ljudi se brane time da je neko njihov narod napao i proglasio ga genocidnim....Neka bude da ja ne znam da li je u Srebrenici bio genocid i zaista ne znam, ali sam potpuno siguran da u drustvu u kome zivim postoji mnogo ljudi koji su spremni da ga ucine....Tu nema greske,...
 
Da, napad na vojsku nije genocid, afkors, ali ako taj napad dovodi do civilnih žrtava, a ti prio tom ne ostvaruješ nikakvu vojnu korist, onda je to zločin. A upravo to je radio Tito.
ma tita ja ne branim, potkazivao je polioticku konkurenciju moskvi, a i potom goli otok itd

problem je sto on ne moze da bude kriv, a ovamo tekst na engleskom dozvoljava i civilne zrtve ako vojno imas dobitke - znaci, morali bi da razlikujemo agresorski/napadacki rat, od odbrambenog, a tito je ipak vodio odbrambeni... ali i cetnici su
 
Da bi opravdali svoj nacisticki bes u sebi, ljudi se brane time da je neko njihov narod napao i proglasio ga genocidnim....Neka bude da ja ne znam da li je u Srebrenici bio genocid i zaista ne znam, ali sam potpuno siguran da u drustvu u kome zivim postoji mnogo ljudi koji su spremni da ga ucine....Tu nema greske,...
ti si lik iz orvelove 1984, sprdacina od diskuta bzvz sam kliknuo na Prikazivanje ignorisanog sadržaja:
Thoughtcrime is the act of committing a crime against the government in your thoughts. This can be as simple as thinking to oneself that the government could do a better job fixing the roads or that one wishes they were paid more. The Thought Police are in charge of monitoring the thoughts of citizens.

Thought Police in 1984 by George Orwell | Overview & Quotes

 
Pravo zlo nastaje u onima koji su bez trunke sumnje ubedjeni da su na strani pravde, uzvisene, bozije pravde, da se svete ili su potlaceni...Oni ubijaju hladno, kao pravi djavoli...I oni su prava pretnja svetu....Dok recimo oni malobrojni bolesnoumni satanisti, oni se pomalo i gade kad treba pevca da zakolju...I nisu nikakva realna pretnja drustvu...Njih nema na pozicijama, nemaju moc, oni su za ustanovu ili u ustanovi.. A ovih pravih djavola i pravog zla ima pregrst, a pogotovo u ratovima...Oni su vojnici "pravde"....
 

Nakon što je Jelena Karleuša javno osudila izjave Severine Vučković na temu Srebrenice, koje je hrvatska pevačica dala u intervjuu tokom boravka u Sarajevu, oglasila se Sofija Todorović, direktorka Inicijative mladih za ljudska prava, koja se „proslavila“ izjavom da tzv. Kosovo treba da bude primljeno u UN!​

SOFIJA tODOROVIĆ još jednom je šokirala narod Srbije svojim postupcima i stala na stranu osobe koja žigoše srpski narod i proglašava ih genocidnim. Ona se ovim rečima obratila pevačici Severini:
- Draga moja Severina, moje ime je Sofija Todorović, iz Srbije sam, samo želim da ti kažem da si jedna velika inspiracija i postoje mnogo žene koje inspiriše tvoja neustrašivost da kažes stvari koje nisu uvek baš popularne, ali je veoma važno da ih govorimo zarad budućnosti koju žele mnogi, a to je budućnost u kojoj je mir ultimativna vrednost, a pravda nije privilegija. Ja radim u organizaciji Inicijativa mladih za ljudska prava u Srbiji, a imamo i kancelariju u Zagrebu, sve što si rekla za Srebrenicu je toliko važno, a pre svega tačno.

- Severina je boginja, a za mir nam je potreban ceo region, mnogo solidarnosti i razumevanja. Žene će spasiti svet. To je tako -
napisala je Sofija na društvenoj mreži X.
Podstemo, Severina je bez trunke srama izjavila da je u Srebrenici bio genocid i time javno poručila da su Srbi genocidan narod.

- U Srebrenici je bio genocid, kako god oni to nazivali, mali zločin, srednji ili veliki zločin. Radi se samo o tome da bi neka država trebala platiti odštetu, i da samo zbog toga oni ne priznaju da se to tako zove - rekla je pevačica.

https://informer.rs/vesti/politika/...uza-predstavnica-dilasove-opozicije-fotovideo
*********************
Prvi muž Srbin sa kojim ima sina, drugi muž takodje Srbin ali je to ne sprečava da priča ovakve gluposti.. i ne čudi ona, već ova Sofija Todorović?
Ne znam ko je konkretno ona i za koga lobira i radi ali za sebe i svoje pretke sigurno ne.
I nije jedina. Iako je to objavljeno na tik-toku, što ne mora značiti da je pouzdan info, ipak prozvana su mnoga poznata srpska imena koja "dijele" mišljenje ove nesretne Sofije?
Čemu onda eksperti i vještaci čije je mišljenje jedino relevantno, a ne da se to čuje od raznih nepodobnih faca i spodoba koji to iskorištavaju zbog uskogrudnih potreba i interesa.
Šta je izjavila za Jasenovac?
 

Back
Top