Sekte pune deci i odraslima glave satanizmom uvijenim u celofan

Nisam bila u prilici da čitam, pokušaću da nađem,baš me zanima.
Imam jednog poznanika koji je bio u svim mogućim grupama koje su postojale
na našoj teritoriji. Od ranih devedesetih je krenuo da istražuje, ali ne tako što
je o njima čitao, nego tako što bi se pridružio na neko vreme. Jednom sam slušala
satima kako opisuje svoja iskustva. Šteta što ne želi da napiše knjigu o tome.
Ni u jednoj grupi nije ostao dugo, niti je imao nekakve probleme. Samo je tako
bio radoznao i iz njegove priče ničeg strašnog nema. Sve zvuči zabavno i
poučno.
Valjda kad čovek ima dobre granice i zna šta želi a šta ne želi da dozvoli, niko
mu ništa ne može. Labilni mogu da se upecaju na svašta..
 
Imam jednog poznanika koji je bio u svim mogućim grupama koje su postojale
na našoj teritoriji. Od ranih devedesetih je krenuo da istražuje, ali ne tako što
je o njima čitao, nego tako što bi se pridružio na neko vreme. Jednom sam slušala
satima kako opisuje svoja iskustva. Šteta što ne želi da napiše knjigu o tome.
Ni u jednoj grupi nije ostao dugo, niti je imao nekakve probleme. Samo je tako
bio radoznao i iz njegove priče ničeg strašnog nema. Sve zvuči zabavno i
poučno.
Valjda kad čovek ima dobre granice i zna šta želi a šta ne želi da dozvoli, niko
mu ništa ne može. Labilni mogu da se upecaju na svašta..
Pa cilj tih sekti i takvih ljudi je bas da labilne i neupucene "pecaju", lako je kad covek zna sta hoce i odstupi na vreme.
 
Propasce omlafina generacije dok se napravi ta neka drzava dobro organizovana ko svica a da bude na balkanu.Nemoguca misija.
Mora, jednostavno mora ako se zeli da se poveca natalitet, a zeli se (kao), onda mora i ovim aspektom da se ozbiljno pozabavi drzava.

Ne da nekog silom tera u pravoslavlje, nego da oslobodi od sekti i zastranjivanja.
 
Imam jednog poznanika koji je bio u svim mogućim grupama koje su postojale
na našoj teritoriji. Od ranih devedesetih je krenuo da istražuje, ali ne tako što
je o njima čitao, nego tako što bi se pridružio na neko vreme. Jednom sam slušala
satima kako opisuje svoja iskustva. Šteta što ne želi da napiše knjigu o tome.
Ni u jednoj grupi nije ostao dugo, niti je imao nekakve probleme. Samo je tako
bio radoznao i iz njegove priče ničeg strašnog nema. Sve zvuči zabavno i
poučno.
Valjda kad čovek ima dobre granice i zna šta želi a šta ne želi da dozvoli, niko
mu ništa ne može. Labilni mogu da se upecaju na svašta..
E pa ne moze u 50 tacno.
 
Zato treba u škole uvesti vjeronauku da djecu od malih nogu učimo pravoslavlju pa da ih ne mogu kad odrastu prevariti kojekakvi prodavači magle ili čak gore organizacije.
Treba, ali nije naodmet i da procitaju uzbenik Zorana Lukovica ("apdejtovan," naravno). Jer sve ce biti "maznije i maznije" te sekte, da u pocetku nece moci da se prepozna da li zele dobro kao sto se predstavljaju, i to je opsano.
 
Pa cilj tih sekti i takvih ljudi je bas da labilne i neupucene "pecaju", lako je kad covek zna sta hoce i odstupi na vreme.
A ko u filmu ''đavolji advokat''. Na kraju čovek shvati da ga niko ni na šta nije
prisilio nego da je sam izbore napravio. Hoćeš da budeš večno mlad i lep,
da budeš bogat, moćan.. Sve su to želje ega i ako u čoveku one dominiraju
za tim će i ići, a ne za željama duše.
 
A ko u filmu ''đavolji advokat''. Na kraju čovek shvati da ga niko ni na šta nije
prisilio nego da je sam izbore napravio. Hoćeš da budeš večno mlad i lep,
da budeš bogat, moćan.. Sve su to žel
je ega i ako u čoveku one dominiraju
za tim će i ići, a ne za željama duše.
Ali gledaj, to im je kroz TV nametnuto, korz "opstu (ne)kulturu", pa i kroz internet.

Zato treba na vreme da odvoje zito od kukolja, a u prelomnim godinama najbolje.

Ja ne verujem da su Milan, Magi ili neko iz EKV bili glupi, naprotiv, ali su imali tu nesrecu da zive u takvom drustvu koje ih je odvelo na pogresnu stranu uprkos odlicnoj muzici, na stranu narkomanije i sta sad imamo? Lose muzicare tj. ima jos dobrih, ali bi oni dali mnogo veci kvalitet da su zivi i da nisu upali u drogiranje.

Takve stvari drstvo treba da neguje kontinuirano, protiv droge i protiv sekti.
 
Ma znam da ne ide i da se niko ne slaze samo moje misljenje.Ja kad vidim da se ide u propast radikalno secem.Nema ono da cekam i da gledam u zvezde e bice bolje.Malo sutra.
Dobro, drzava ima sredstva prinude i u tom smislu da, ali pravoslavlje ne ide, bar kao nin jedna vera po meni, da se u nju prelazi na silu, pgoledaj ovu temu i ovog coveka, od njega treba da ucimo ali ja bar nikako da naucim, jer i sama sam sklonija represiji i kaznama nego ljubavi i da na lep nacin "prevedem" ljude u pravosalavlje a nisma ni toliko jaka, naprotiv i meni treba podrska i ucenje, ali i podrska u maloverju i 1000 dilema i sumnji. Ali ipak nikako nisam za silu u tom pogledu, to se iskljucuje....za red vec jesam, ali to je samo spoljasnji deo.

https://forum.krstarica.com/threads...i-preveo-9500-stranaca-u-pravoslavlje.995595/
 
- Evropska federacija za borbu protiv sekte je promenila definiciju sektnog delovanja, tako što to više vije nužno samo delo grupe već i pojedinca. Prema podacima federacije pola miliona stanovnika Srbije je pod uticajem sekti bio to šamanizam, satanizam ili čak horoskop
Psiholog Snežana Repac objasnila je da su žene podložnije sektnom delovanju, jer su introspektivnije od muškaraca i sklonije su traganju za sopstvenim identitetom.

- U pitanju je promena stanja svesti kroz manipulaciju i postepeno delovanje, žene su introspektivnije od muškaraca i više se bave samospoznajom i teže više ka izmenjanom stanju svesti zbog čega češće mogu pasti pod uticaj sekte.

Kod tinejdžera i mladih nudi se sve preko joge i pseudobudizma kao i intrige poput seksualnih odnosa ili lakog i brzog života. Interesantno je da su žene podložnije sektama, jer se više bave duhovnošću. Ne radi se samo o klanjanju našem hrišćanskom đavolu, već i paganskim božanstvima poput, Seta, Horusa ili Tot
 

Back
Top