Sekte pune deci i odraslima glave satanizmom uvijenim u celofan

Spalili baba Dragojlu i plesali oko vatre​

U leto 1994. godine, cela porodica je izvršila ritualno ubistvo 71-godišnje Dragojle Đokanović u dvorištu njihove porodične kuće u Dragačevu. Njena unuka Gordana, zajedno s majkom Milom i ocem Ljubišom Ravićem, bili su izvršioci ovog zločina. Gordana, koja se bavila magijskim praktikama, optužila je svoju baku za veštičarenje i tvrdila da je ona odgovorna za nestanak svog brata Zorana. Roditelji, duboko pogođeni gubitkom sina, prihvatili su Gordaninu tvrdnju i dopustili joj da provodi razne "rituale" nad Dragojlom u nadi da će "isterati đavola" iz nje. To je uključivalo bizarne akte mučenja kao što su šišanje, vezivanje i krvoproliće.

Na dan ubistva, Dragojla je bila razodeta i prisilno smestena u bure. Porodica je najpre pokušala da je "opere od greha" vodeći je na potok, nakon čega su Ljubiša i Mila, obučeni samo u crne poveze, započeli ples oko bureta. U međuvremenu, Gordana je pripremila lomaču, nosila tamne naočare kao "magijski rekvizit", i s nožem u ruci vršila okultne rituale oko vatre. U više navrata, Dragojla je pokušavala da se oslobodi, ali joj Gordana nije dozvolila, nastavljajući da je udara nožem. Konačno, vatra je zahvatila Dragojlu, pretvarajući je u "živu buktinju", dok je Gordana trijumfalno vikala, tvrdeći da se transformisala u svog brata Zorana i da je ona sada "gospod bog.
 
Majka ove teya dore.Sta reci.
Jel vam neko od vidovnjaka predvideo Teodorin uspeh?

- Jeste. Uvek pre nego što sam intervjuisala neku od tih baka vračara, tražila sam da prvo meni nešto kažu iz prošlosti kako bih znala da li su u pitanju prevaranti. Jedna žena je videla Teodorino putovanje u Ameriku. Rekla mi je da vidi veliko more i da će mi dete otići tamo i uvek joj je stajao veliki uspeh. Volim i astrologiju mnogo. Teodorina natalna karta mi je pokazala da će ostvariti veliki uspeh. Ona je svestrana, volela je i fiziku i srpski. Bila je jako talentovana i u glumi gde je osvajala nagrade, ali na kraju se odlučila za
 
Majka ove teya dore.Sta reci.
Jel vam neko od vidovnjaka predvideo Teodorin uspeh?

- Jeste. Uvek pre nego što sam intervjuisala neku od tih baka vračara, tražila sam da prvo meni nešto kažu iz prošlosti kako bih znala da li su u pitanju prevaranti. Jedna žena je videla Teodorino putovanje u Ameriku. Rekla mi je da vidi veliko more i da će mi dete otići tamo i uvek joj je stajao veliki uspeh. Volim i astrologiju mnogo. Teodorina natalna karta mi je pokazala da će ostvariti veliki uspeh. Ona je svestrana, volela je i fiziku i srpski. Bila je jako talentovana i u glumi gde je osvajala nagrade, ali na kraju se odlučila za
Ima li pajsera da veruje vracarama ?
 
Majka ove teya dore.Sta reci.
Jel vam neko od vidovnjaka predvideo Teodorin uspeh?

- Jeste. Uvek pre nego što sam intervjuisala neku od tih baka vračara, tražila sam da prvo meni nešto kažu iz prošlosti kako bih znala da li su u pitanju prevaranti. Jedna žena je videla Teodorino putovanje u Ameriku. Rekla mi je da vidi veliko more i da će mi dete otići tamo i uvek joj je stajao veliki uspeh. Volim i astrologiju mnogo. Teodorina natalna karta mi je pokazala da će ostvariti veliki uspeh. Ona je svestrana, volela je i fiziku i srpski. Bila je jako talentovana i u glumi gde je osvajala nagrade, ali na kraju se odlučila za
Ми немамо адекватан закон који би се носио са сектним деловањем и то је јако велики проблем. Одатле и слобода многим личностима да се појављују у медијима и на телевизијама и тамо шире разну филозофију, спомињу разне космогоније, паганства која мешају са хришћанством и то стварају. забуне у главама људи, поготово код младих и неформираних личности Њихова мисионарења и ширење глупости морају да стану, некада су те људи пуштали на викенд из луднице а данас их пуштају у емисије и они причају о боговима, људи се стварају колапс на глави и не знају више у шта да верују. Епилог нажалост често буде и ово што видимо сада“, истакао је сектор Димитрије Пастуовић за Еспресо.
 
Jasno je da je neka sekta umesala prste u ovaj zlocin jer zasto bi mladi ljudi sa decom od 1 i 3 godine, nosili stalno crno?

Da su debeli pa i nekako, ali kako sam procitala, normalne su bili debljine cak i mrsavi. To nije nimalo uobicajeno, ali tacno je, treba doneti zakon o sektama a ova vlast nema cak ni ministarstvo vere sto je velika sramota sada kada je napre Kosovo, a zatim i pravoslavlje u Srbiji uopste, napadnuto sa svih strana..
 
Ima neka sekta familija ljubavi ali nije registrivana kao verska zajednica a deluje po vojvodini barem tako kaze dimitrije.I kako to uloviti.Tesko.
Pa kako ju je Lukovic vec "ulovio", odavno?

Zna se to, ne brini, niko nije ovde lud, a i ima strucnjaka nego drzava ne zeli da ih angazuje, ili makar ne vidno.

A izmedju ostalih, bas i takvi treba da sede i rade u ministarstvu vera.
 
Ni zakona nema.Strasno.
Ne, postoj stari Zakon o verskim zajednicama, ali kako su se razgranale sekte umedjuvreemnu dosta, trebalo bi da postoji i Zakon o sektama.

Jer mnogi doalze kao da veruju u Hrista ali ustvari izvrcu Sveto Pismo, kombinujuci ga sa paganizmom ili sa budizmom u praksi. Tu ja vidim opasnost, ali naravno uvek i od ovakvih otvoreno satanistickih sekti koje direktno uticu na ljudski zivot.
 
Majka ove teya dore.Sta reci.
Jel vam neko od vidovnjaka predvideo Teodorin uspeh?

- Jeste. Uvek pre nego što sam intervjuisala neku od tih baka vračara, tražila sam da prvo meni nešto kažu iz prošlosti kako bih znala da li su u pitanju prevaranti. Jedna žena je videla Teodorino putovanje u Ameriku. Rekla mi je da vidi veliko more i da će mi dete otići tamo i uvek joj je stajao veliki uspeh. Volim i astrologiju mnogo. Teodorina natalna karta mi je pokazala da će ostvariti veliki uspeh. Ona je svestrana, volela je i fiziku i srpski. Bila je jako talentovana i u glumi gde je osvajala nagrade, ali na kraju se odlučila za
Ajde malo manje čitajte žutu štampu... što se tiče sekti, u ovom slučaju pominje se sekta Crna ruža. Ta sekta je dugi niz godina prisutna u Srbiji, još pre pojave interneta i društvenih mreža i znala sam mladića koji im je pristupio i izvršio samoubistvo. Ne znam da li se policija bavi njihovim radom, ali nigde nisam pročitala da je išta od toga bilo istraženo.
 
Ajde malo manje čitajte žutu štampu... što se tiče sekti, u ovom slučaju pominje se sekta Crna ruža. Ta sekta je dugi niz godina prisutna u Srbiji, još pre pojave interneta i društvenih mreža i znala sam mladića koji im je pristupio i izvršio samoubistvo. Ne znam da li se policija bavi njihovim radom, ali nigde nisam pročitala da je išta od toga bilo istraženo.
Itekako je istrazeno. Pukovnik u policiji Zoran Lukovic je napisao na tu temu i knjigu "Sekte - prirucnik za samooodbranu" i navodio bas ovakve primere.
 
Nisam bila u prilici da čitam, pokušaću da nađem,baš me zanima.
To treba da bude obavezna literatura, makar dopunska, u verskoj nastavi odraslog doba, mada i inace.

Kao sto mi je pomogla i "otovrila oci" na vreme i u tim prelomnim godinama knjiga "Mi deca s kolodvora Zoo" o narkomaniji i njenoj stetnosti, tako treba da bude tinedzerima ova knjiga makar poznata, da umeju da prepoznaju ljude s losim namerama i da nije zlato sve sto sija.
 
Ajde malo manje čitajte žutu štampu... što se tiče sekti, u ovom slučaju pominje se sekta Crna ruža. Ta sekta je dugi niz godina prisutna u Srbiji, još pre pojave interneta i društvenih mreža i znala sam mladića koji im je pristupio i izvršio samoubistvo. Ne znam da li se policija bavi njihovim radom, ali nigde nisam pročitala da je išta od toga bilo istraženo.
Ja jos nikad nisam cula e uvaceni sektasi.Kao da ne postoje a postoje.
 

Back
Top