Sekte pune deci i odraslima glave satanizmom uvijenim u celofan

Mora, jednostavno mora ako se zeli da se poveca natalitet, a zeli se (kao), onda mora i ovim aspektom da se ozbiljno pozabavi drzava.

Ne da nekog silom tera u pravoslavlje, nego da oslobodi od sekti i zastranjivanja.
Slazem se potpuno samo se mozda razlikujemo kako da utvrdimo sta jeste sekta a sta nije.
Ako li kao drustvo postignemo konsenzus da kriterij za utvrdjivanje bude iskljucivo Sveto Pismo onda sam za pa sad ko otpadne nek otpadne,bila to velika verska zajednica ili mala,bila sa vecom tradicijom ili manjom,da se zna sta je cisto i zdravo a sta nije il sve sto nije - izbvaciti i to je to,resena stvar !!!
 
Slazem se potpuno samo se mozda razlikujemo kako da utvrdimo sta jeste sekta a sta nije.
Ako li kao drustvo postignemo konsenzus da kriterij za utvrdjivanje bude iskljucivo Sveto Pismo onda sam za pa sad ko otpadne nek otpadne,bila to velika verska zajednica ili mala,bila sa vecom tradicijom ili manjom,da se zna sta je cisto i zdravo a sta nije il sve sto nije - izbvaciti i to je to,resena stvar !!!
Ovaj ovako zakon sada o verskim zajednicama mislim da nije los, i dalje daje dovoljno prostora da se proveri "kandidat" za registraciju, ali ipak, treba se drzati 4 tradicionalne religije, a oko svega ostalog treba dopuniti i zakonom o sektama, pa da se vidi da li je neko opasan po zivot, kakvi su mu ciljevi i metode, da li manipulise svescu (labilnijih, neupucenijih), uostalom to evropska praksa vec kudikamo bolje poznaje od nas pa nije tesko usvojiti i neka njihova resenja (mada se nisu bas "usrecili", imaju sad druge i vece probleme oko migranata), ali i poci od specificnosti ovog pretezno pravoslavnog podneblja kao i geografskog polozaja zemlje u kojoj je lako da svaka sekta promoli svoj nos i vrslja dok ne nacini stetu.
 
Slazem se potpuno samo se mozda razlikujemo kako da utvrdimo sta jeste sekta a sta nije.
Ako li kao drustvo postignemo konsenzus da kriterij za utvrdjivanje bude iskljucivo Sveto Pismo onda sam za pa sad ko otpadne nek otpadne,bila to velika verska zajednica ili mala,bila sa vecom tradicijom ili manjom,da se zna sta je cisto i zdravo a sta nije il sve sto nije - izbvaciti i to je to,resena stvar !!!
Posebno ćeš ti da utvrdiš šta od Pisma odudara, tumačeći Pismo po svojoj
pameti i izmišljajući nešto što tamo ne piše. Ti bi pravoslavlje sektom proglasio.

Ljudi lako prepoznaju budističke i hinduističke škole, jer se drugih knjiga drže
i narativ je sasvim drugačiji. Veronauka im za to nije neophodna. Najviše možete
da ih zbunite vi koji se šatro držite Pisma, a zapravo ste ga naopačke izvrnuli.
Zato je potrebna veronauka da bi se sa tumačenjima Svetih Otaca upoznali.
 
Posebno ćeš ti da utvrdiš šta od Pisma odudara, tumačeći Pismo po svojoj
pameti i izmišljajući nešto što tamo ne piše. Ti bi pravoslavlje sektom proglasio.

Ljudi lako prepoznaju budističke i hinduističke škole, jer se drugih knjiga drže
i narativ je sasvim drugačiji. Veronauka im za to nije neophodna. Najviše možete
da ih zbunite vi koji se šatro držite Pisma, a zapravo ste ga naopačke izvrnuli.
Zato je potrebna veronauka da bi se sa tumačenjima Svetih Otaca upoznali.
Pa eto,imali smo juce ozbiljnu teolosku diskusiju gde se videlo kako stvari zaista stoje -tvoji su ti nazovi argumenti bili potopljeni,eno ih "na dnu mora"i to je to,ne mozes ici nasuprot Svetom Pismu,koliko god ti pametna bila il se inatila...
Inace stvarno nema potreba da ja utvrdjujem sta jeste sekta a sta nije,ima dovoljno skolovanih ljudi koki takodje odlicno poznaju Bibliju pa nek lepo sednu i "izmere" cinjenicno stanje...
 
Pa eto,imali smo juce ozbiljnu teolosku diskusiju gde se videlo kako stvari zaista stoje -tvoji su ti nazovi argumenti bili potopljeni,eno ih "na dnu mora"i to je to,ne mozes ici nasuprot Svetom Pismu,koliko god ti pametna bila il se inatila...
Inace stvarno nema potreba da ja utvrdjujem sta jeste sekta a sta nije,ima dovoljno skolovanih ljudi koki takodje odlicno poznaju Bibliju pa nek lepo sednu i "izmere" cinjenicno stanje...
Slažem se da nema potrebe da ti utvrđuješ, ali napisao si ''da utvrdimo'' i
''da postignemo konsenzus'', pa sam zato prokomentarisala.

Da u jučerašnjoj diskusij se odlično videlo kako se ne držiš onoga što
u Pismu piše nego izmišljaš nešto što ne piše i to nije jedini primer.
Nikakve argumente nisam ni imala, osim što sam insistirala na tome
da se čita onako kako piše umesto da se izmišlja. Plus sam postavila
i tumačenje Svetih Otaca (koje ti zoveš mrtvacima) koje se drži onoga
što piše.
 
Slazem se potpuno samo se mozda razlikujemo kako da utvrdimo sta jeste sekta a sta nije.
Ako li kao drustvo postignemo konsenzus da kriterij za utvrdjivanje bude iskljucivo Sveto Pismo onda sam za pa sad ko otpadne nek otpadne,bila to velika verska zajednica ili mala,bila sa vecom tradicijom ili manjom,da se zna sta je cisto i zdravo a sta nije il sve sto nije - izbvaciti i to je to,resena stvar !!!
A šta ako konzensus bude postojanje prije 19. vijeka?
 
ma samo da se protivi, libo njega šta tamo piše, čas tumači, čas kaže tako biblija kaže.
ili ih uče tako u subotnjoj školi
Pa samo idu po forumu i zapitkuju gde to u Bibliji piše. Ako ne znaš gde u Bibliji
piše, ne smeš da progovoriš. A njih kad neko pita gde u Bibliji piše to o čemu
pričaju, onda cvrc.. onda se čita između redova, priziva se logika i izvrdava se
na sto načina..
 
Pa samo idu po forumu i zapitkuju gde to u Bibliji piše. Ako ne znaš gde u Bibliji
piše, ne smeš da progovoriš. A njih kad neko pita gde u Bibliji piše to o čemu
pričaju, onda cvrc.. onda se čita između redova, priziva se logika i izvrdava se
na sto načina..
pojma oni nemaju samo se ubacuju onom ko nešto zna.
 
To mi je nerazumljivo da čovek mentalno zdrav, završi škole, medicinu pogotovo, ne mogu ga prevariti susedi za među, ne da se prevariti rodbini oko nasleđa, supružniku oko podele imovine, još kao mali mu je bilo savršeno jasno da likovi iz knjiga, tipa deda mraz, spajdermen, betmen ne postoje, i onda u nekoj 40oj godini mu neki "otvore oči" sa imaginarnim čičom,mitskim bićima, da čovek počne da pali sveće,izgovara neke gluposti,izvodi neke poteze rukom, telom, iz racija ode u nešto sasvim suprotno. Pa zar to nije za ludnicu i psihijatriju?!
 
P
A možda se jednostavno takva vjerska zajednica treba otpisati kao novotarska koja izmišlja toplu vodu.
A jesu li verske novotarije sve ono sto sam ti do sada iznosio kao moju licnu versku praksu ???
Daj mi navedi BAR JEDNU novotariju i stavicu odmah znak ravenstva sa tobom koji si zaista pun takvih verskih novina...
 
To mi je nerazumljivo da čovek mentalno zdrav, završi škole, medicinu pogotovo, ne mogu ga prevariti susedi za među, ne da se prevariti rodbini oko nasleđa, supružniku oko podele imovine, još kao mali mu je bilo savršeno jasno da likovi iz knjiga, tipa deda mraz, spajdermen, betmen ne postoje, i onda u nekoj 40oj godini mu neki "otvore oči" sa imaginarnim čičom,mitskim bićima, da čovek počne da pali sveće,izgovara neke gluposti,izvodi neke poteze rukom, telom, iz racija ode u nešto sasvim suprotno. Pa zar to nije za ludnicu i psihijatriju?!
Tako kako si ti opisao, jeste za ludnicu. Ali to što ti opisuješ je tvoja perspektiva,
prilično skučena, površna i nema veze ni sa pameću ni sa realnošću.

Mislim, ako je neki pokušaj duhovitosti, evo izvinjavam se..
haha..
 
Martina nosila ogrlicu sa simbolom besmrtnosti

Martina je, na lančiću oko vrata nosila privеzak Ankh, egipatski hijeroglif koji predstavlja večni život i simbolizujе bеsmrtnost. To je i staroеgipatska rеč za život, odnosno za vеčni život i nosili su ga brojni еgipatski faraoni.

Bеsmrtnost jе stanjе oslobođеnosti od smrti ili uništеnja, odnosno stanjе vеčnog života. Pojam bеsmrtnosti obično označava učеnjе po kojеm duša nadživi tеlеsnu smrt.

I stvarno verovali da im dysa besmrtna i da nastavljaju zivot.posle smrti.Ubedio ih otac lazi.
 
Martina nosila ogrlicu sa simbolom besmrtnosti

Martina je, na lančiću oko vrata nosila privеzak Ankh, egipatski hijeroglif koji predstavlja večni život i simbolizujе bеsmrtnost. To je i staroеgipatska rеč za život, odnosno za vеčni život i nosili su ga brojni еgipatski faraoni.

Bеsmrtnost jе stanjе oslobođеnosti od smrti ili uništеnja, odnosno stanjе vеčnog života. Pojam bеsmrtnosti obično označava učеnjе po kojеm duša nadživi tеlеsnu smrt.

I stvarno verovali da im dysa besmrtna i da nastavljaju zivot.posle smrti.Ubedio ih otac lazi.
To je Sotonina obmana da je dusa besmrtna zato se satanisti i ubijaju...
 
Sve je to posledica nesposobnog društva. Ne mislim samo kod nas, već u celom svetu.
Nismo u stanju ili nećemo da sklonimo kučiće lutalice iz školskog dvorišta, a hoćemo da pričamo o velikim problemima.
Izgleda da ljudski rod ume samo lepo da priča...školovan je za to, a problema na sve strane..

Danima gledam kako pričate o sektama i niko se nije setio da pomene najopasniju sektu u celom svetu, koja proždite milione života širom planete.
Pričate o sporadičnim slučajevima koji se dese. Gde tu i tamo neko izgubi život.

I odmah da se ogradim...
Tuga je i žalost za ovo što se desilo i što se dešava. I ovakve stvari treba rezati u korenu...Ja da se pitam tako bi i bilo..

Ali i za ovo nečinjenje ničeg, je kriva najopasnija sekta koja deluje u svakoj državi na planeti..Njima nije cilj da nešto reše i ništa neće da reše, a za sve se pitaju.

Da budem konkretan.
Šta su i ko su oni ljudi koji deci prodaju drogu u školskom dvorištu.
Prema zvaničnim podatcima, svaki šesti srednjoškolac u Beogradu prodaje drogu.
To je kuga koja vlada na celoj planeti.
Ko su ti ljudi?
Ja ih zovem sektaši...otpad i šljam ljudski...na deci zarađuju novac.
Ali ne mogu to oni sami da rade. Svima vam je jasno ko je sve u tu igru umešan.
Ja samo pitam ko su ti ljudi?

Ko piše scenarije za Film...pozorište nju ejdz predstave...serije, muziku...
Ko pravi rijaliti programe?
Ko su ljudi koji to rade?

De je kultura koju smo nekad znali?
Ko je to sve iskrivio?
Gde su prave vrednosti?
Šta je sa moralom, ljudskošću, dostojanstvom?

Ko nam truje mozak i nama i našoj deci preko svake vrste društvenih dešavanja...
Pošasti i Antihrišćanstvo se raspiruje preko svega. Šta god da otvoriš...novine, TV, internet...igrice crtaće....sve je puno nasilja, prevara, ljudske destrukcije...
I sve je to našoj deci na klik...

Ko su ljudi koji stoje iza ovoga?
Zar to nije najveća mreža sektaša koja je ikad postojala...
Što je najgore, infiltrirani su među sve nas i svi su po novcu koji stoji iza svega, ko braća...

Nema više kum1 kum2....nema više kumizacije...sada je tajkunizacija...
U celom svetu je mafija u svakom tenderu, u svakoj javnoj nabavci, javnom poslu....gde je veliki novac...
Oni diktiraju sve...jer je novac u njihovim rukama...

Pročitajte malo koliko je glava gradonačelnika odletelo samo u južnom delu Italije za par desetina godina.
Neću ni pominjati gore od njih...

Borimo se da dvojica čika imaju tuđu decu....i niko nas ništa i ne pita za to...još treba i da se ponosimo sa tim.

Razmislite malo o ovom.
Ovo je samo veoma mali deo koji sam pomenuo.

Ko su ti ljudi i gde vode nas i našu decu..
Nažalost o tome niko i nigde ne priča...

Dobro je kada su deca blizu Boga pa u bilo kojoj religiji...Ali ako se ovako nastavi, neće biti ni u jednoj...

Kako se zove ta sekta...?
Ja bih rekao đavolisti...

Hrist je rekao šta će biti u zadnjim danima...
Upravo ovo što gledamo....uspavano more i zver koja riče...
 
Martina nosila ogrlicu sa simbolom besmrtnosti

Martina je, na lančiću oko vrata nosila privеzak Ankh, egipatski hijeroglif koji predstavlja večni život i simbolizujе bеsmrtnost. To je i staroеgipatska rеč za život, odnosno za vеčni život i nosili su ga brojni еgipatski faraoni.

Bеsmrtnost jе stanjе oslobođеnosti od smrti ili uništеnja, odnosno stanjе vеčnog života. Pojam bеsmrtnosti obično označava učеnjе po kojеm duša nadživi tеlеsnu smrt.

I stvarno verovali da im dysa besmrtna i da nastavljaju zivot.posle smrti.Ubedio ih otac lazi.
De se odluči hoćeš li biti pravoslavna ili jehovka. Pozivaš se na pravoslavni Simvol vjere a negiraš besmrtnost duše što je pravoslavno učenje.
 

Back
Top