Seda kosa, da ili ne?

Red

ishchashena
Poruka
66.910
Prve sede sam dobila rano, pre 24. rođendana. Sad ih imam baš puno i već počinje da mi bude opterećenje farbanje izrastka na dve ili tri nedelje. Nekako mi u poslednje vreme na mrežama iskaču slike žena koje su odlučile da prestanu da se farbaju i puste kosu da raste takva kakva jeste. Čitam komentare i ima raznih, od osude do oduševljenja.
Šta vi mislite o tome? Kakav je vaš stav o sedoj kosi, recimo u četrdesetim ili ranije?

1618397250_seda-kosa.JPG
 
Na slikama ume da bude šik, a u prirodi baš i ne.
Moja sestra je seda kao ova žena na slici, ali joj je kosa seda celom dužinom, nema ovaj kestenjasti deo. Meni to ne izgleda ni malo lepo, i uvek sam je ubeđivala da se ofarba. Nikada nije htela, a ta seda kosa doprinosi tome da izgleda starija nego što jeste.
Ja sam takođe rano počela da sedim, i neofarbana bih izgledala grozno. Farbam se na tri - četiri nedelje, samoj sebi delujem urednije kada sam ofarbana.
 
Na slikama ume da bude šik, a u prirodi baš i ne.
Moja sestra je seda kao ova žena na slici, ali joj je kosa seda celom dužinom, nema ovaj kestenjasti deo. Meni to ne izgleda ni malo lepo, i uvek sam je ubeđivala da se ofarba. Nikada nije htela, a ta seda kosa doprinosi tome da izgleda starija nego što jeste.
Ja sam takođe rano počela da sedim, i neofarbana bih izgledala grozno. Farbam se na tri - četiri nedelje, samoj sebi delujem urednije kada sam ofarbana.
Taj kestenjasti deo je ostatak farbanja. Ja nisam razmišljala o tome do skoro. I ne znam, nemam još ni četrdeset, ne znam da li bih istrajala u puštanju da raste.
 
Kad sam bila riđa isto mi je bio upadljiv razdeljak. Imam sasvim tamnu kosu i na riđu je izrastak jako upadljiv. A nije na kraju ni bila narandžasto riđa, više neka vatreno plava.
a ne znam, mislim da treca boja moze samo da izgleda jos gore
mislim biti ridja sa izrastkom je isto kao i sa crnom


medjutim kad si plav i kad ti izrasta belo, mozes da se ne farbas po 3 meseca
 
a ne znam, mislim da treca boja moze samo da izgleda jos gore
mislim biti ridja sa izrastkom je isto kao i sa crnom


medjutim kad si plav i kad ti izrasta belo, mozes da se ne farbas po 3 meseca
Mislim da je isto i sa plavom, osim ako je ta plava pepeljasto-siva. Samo menjaš perspektivu. Sad na crnu farbanu ne vidiš crnu, vidiš samo belu, a sa sivom ili plavom, do izražaja će doći crna koja raste.
 
Meni super izgleda prirodna boja kose na ženi, uključujući i belu naravno i to u bilo kojim godinama.
Naravno, lepše stoji mlađim ženama nego 70+ što je negde i normalno.

I ne mislim da neko deluje starije zbog sede kose nego zbog celokupnog fizičkog izgleda bilo da su u pitanju same crte lica ili bore ili opšta zapuštenost ili pogrbljenost ili ne znam šta... a što se kose tiče, stvar je samo u tome što su belu kosu do skoro nosile isključivo žene starije od 60 ili 70 godina pa je nastala predrasuda da je to boja starosti a sama činjenica da jako mnogo ljudi dobije prve sede u svojim 20 godinama govori suprotno tom ubeđenju.
 
Mislim da je isto i sa plavom, osim ako je ta plava pepeljasto-siva. Samo menjaš perspektivu. Sad na crnu farbanu ne vidiš crnu, vidiš samo belu, a sa sivom ili plavom, do izražaja će doći crna koja raste.
Pa jednostavno je plava blize belom od crvene z:D

Mislim na postepeno posvetljivanje koje ce kulminirati potpuno svetlom plavom.

Ne mislim da sad sokiramo kosu nekim blajhanjem.

Ja jednostavno ne volim na zeni sedu kosu. Ni na muskarcu. I oni treba da se farbaju.
 
Prve sede sam dobila rano, pre 24. rođendana. Sad ih imam baš puno i već počinje da mi bude opterećenje farbanje izrastka na dve ili tri nedelje. Nekako mi u poslednje vreme na mrežama iskaču slike žena koje su odlučile da prestanu da se farbaju i puste kosu da raste takva kakva jeste. Čitam komentare i ima raznih, od osude do oduševljenja.
Šta vi mislite o tome? Kakav je vaš stav o sedoj kosi, recimo u četrdesetim ili ranije?

1618397250_seda-kosa.JPG

ja vec imam sijedih po zaliscima
i ne planiram se farbati
prvo, svidjaju mi se
drugo, mrzi me da se farbam
i nebitno mi je
 
Pa jednostavno je plava blize belom od crvene z:D

Mislim na postepeno posvetljivanje koje ce kulminirati potpuno svetlom plavom.

Ne mislim da sad sokiramo kosu nekim blajhanjem.

Ja jednostavno ne volim na zeni sedu kosu. Ni na muskarcu. I oni treba da se farbaju.

Farbao sam se od 15-e do 25-e, no más

Sed sam, prihvatio sam to odavno, kome se ne sviđa, žao mi je .
 

Back
Top