Svađanje, da ili ne, zašto?

Избегавам да се свађам, јер се после тога осећам јако лоше, физички лоше, узнемирим се, срце ми убрзано лупа.
Али, има ситуација када просто мораш.
Овде преко екрана осетим кад неко дође надрндан да истресе своју фрустрацију на некоме.
Од повратка, такве одмах стављам на игнор листу, не желим да ми трују околину, дивота.
 
A)
Ako svađa nije spontana, onda onaj ko je pokreće je u prednosti jer je već osmislio plan i program svađe, pa ne učestvujem u tome. Zlatno pravilo je da se svađam kad ja hoću, a ne kad drugi hoće.


B)
Ako je svađa spontana, zažarena strana je već u nekoj drugoj dimenziji, i ne čuje šta joj se govori, blokirala je uši i razum da sasluša a u gardu je od svega što bi mogla čuti, i u tom stanju ništa neće prihvatiti. Ni tu ne učestvujem jer nema u čemu, osoba ne č u j e. Sutradan, ili posle dva dana, tri, ako mi je stalo, kad spusti gard i ne očekuje, ja joj iznesem svoje mišljenje, kad je u stanju da me čuje.

C)

U dve reči , ili tri , okončam svađu , ako mi se ne mrcvari i nateže sa dotičnom osobom.
 
Не волим свађу.
Радије бих копао пијуком лигнит у Бановићима по цео дан.
Али, има тренутака када мораш да покажеш зубе.
Код мене то траје кратко и ефикасно.
Уместо да урлам, просикћем кроз зубе што имам.
Без кочнице. Никада се не свађам ако нисам 110 одсто сигуран да сам у праву.
После тога ме није брига да ли ће друга страна да ми призна грешку и извини се.
 
Покушавам да се сетим свађе након које сам рекла Е, требало је и то да кажем. Нема. Увек кажем све, а оно што нисам рекла нисам ни желела да буде изречено.
И не вређам кад се свађам.
 
Obično previše toga tolerišem i izbegavam sukobe za svaku sitnicu, ali kada se te sitnice skupe, preliju čašu, onda umem za glupost da napravim karambol, što obično zbuni moje ukućane i okolinu :mrgreen: A i one situacije, kada me neko zaista izazove, a ja od besa zanemim, pa se tek posle setim šta sam sve htela i mogla da mu/joj kažem me izluđuju :mrgreen:
 
Ne mogu objasniti,ali jednostavno naidje momenat,kada nesto ne mogu precutati.

Tačno. Ja ne volim da se svađam ni na forumima a ni u pravom životu.

Ali sada sam opravdano besna i objavila sam nešto na mom Fejsbuk profilu, javno.

Ne mogu da prećutim kad vidim da neko nešto radi, kao da radi za "dobrobit naselja" a zapravo radi protiv.

Da bi me svi shvatili, moram da ispričam o čemu se radi.

Ja živim u gornjem delu jednog bg naselja. Od sutra nemamo mini bus koji nas je prevozio od naselja do stanica gradskog prevoza kojima smo išli u grad.

Po ko zna koji put asfaltiraju deo naselja a nas preko 6000 stanovnika ostavljaju bez prevoza. Od sutra iz gornjeg dela naselja ponovo pešačimo do dole, a trotoara skoro da nema, preuski su.

Opravdano sam pobesnela i napisala objavu na Fejsu i opravdano ću se posvađati sa inicijatorom te i drugih besmislenih ideja koje ima za ovaj deo naselja.

I nisam jedina koja je ljuta. Radovi će navodno da traju 10 dana, što znači da će trajati mnogo duže, kao i uvek..

I ne samo što sam ljuta, ja sam i tužna. Pitam se kako ću pešačiti sa štapom i bolom u nozi..a moram ovih dana da idem van naselja.

Izvinjavam se za ovaj off topic
 
Tačno. Ja ne volim da se svađam ni na forumima a ni u pravom životu.

Ali sada sam opravdano besna i objavila sam nešto na mom Fejsbuk profilu, javno.

Ne mogu da prećutim kad vidim da neko nešto radi, kao da radi za "dobrobit naselja" a zapravo radi protiv.

Da bi me svi shvatili, moram da ispričam o čemu se radi.

Ja živim u gornjem delu jednog bg naselja. Od sutra nemamo mini bus koji nas je prevozio od naselja do stanica gradskog prevoza kojima smo išli u grad.

Po ko zna koji put asfaltiraju deo naselja a nas preko 6000 stanovnika ostavljaju bez prevoza. Od sutra iz gornjeg dela naselja ponovo pešačimo do dole, a trotoara skoro da nema, preuski su.

Opravdano sam pobesnela i napisala objavu na Fejsu i opravdano ću se posvađati sa inicijatorom te i drugih besmislenih ideja koje ima za ovaj deo naselja.

I nisam jedina koja je ljuta. Radovi će navodno da traju 10 dana, što znači da će trajati mnogo duže, kao i uvek..

I ne samo što sam ljuta, ja sam i tužna. Pitam se kako ću pešačiti sa štapom i bolom u nozi..a moram ovih dana da idem van naselja.

Izvinjavam se za ovaj off topic
Nije off. Sve što nas ljuti zaslužuje da se o tome priča. Razumem te potpuno, problem s kretanjem mi je lično poznat i znam kako se osećaš. Može ova tema poslužiti i u tu svrhu, reći šta nam smeta. Možda ne može mnogo pomoći ali negde čovek mora sebi dati oduška.
 
Ne mora da znači čak iako jesu. Vaspitanje se s godinama prilagođava onome što odrastanjem postajemo. Menjamo se sve dok smo živi.

И то је тачно. Од блесавог постане озбиљан, од ћутљиве депресивке хиперактивна алапача (случај моје бивше другарице).
 
Nije off. Sve što nas ljuti zaslužuje da se o tome priča. Razumem te potpuno, problem s kretanjem mi je lično poznat i znam kako se osećaš. Može ova tema poslužiti i u tu svrhu, reći šta nam smeta. Možda ne može mnogo pomoći ali negde čovek mora sebi dati oduška.

Hvala Nedo. 🙂 Ja se uopšte ne bih bunila da radovi tamo traju stvarno 10 dana i da se vidi pravi rezultat. Mogla bih da izdvojim novac za taksi koji bih koristila par puta u toku tih 10 dana.

Ali..pre 6 godina radovi su trajali umesto 15 dana tri meseca, možda i tri i po meseca.

Ne bih se bunila, ne bih bila nervozna i ljuta da sam zdrava i da mogu toliko da pešačim i da se istovremeno sklanjam od automobila i od tih mašina koje će tu postaviti.

Ovako..stvarno ne znam kako ću u ponedeljak, utorak i narednih dana jer imam obaveze...Ostaviću još jedan tekst na blogu ovde. Blog se zove Sonaticina pisanija..i evo, slučajno su tu i dva teksta umesto novih priča.
 
Да ли имаш неког пријатеља или рођака са колима да ти помогне?

Možda će ovog puta komšije biti solidarnije nego onda kada prevoz nije radio više od tri meseca.

Imam i prijatelje i rođake i bliže i dalje...ali..niko od njih ne stanuje u ovom naselju.
Praktično bi morali da se usklađujemo jer rade ili su na fakultetu i moraju da dođu prvo ovde pa da se onda spuštaju dole.


OK , nekako ću silaziti dole, ali kako ću se vraćati ne znam.. Jedino da ovih nekoliko dana obavim sve šta treba van naselja i da se par puta vratim taksijem i da onda ne idem nigde dok ponovo ne krenu ti mini busevi-busići.

I ljuta sam i besna i očajna i tužna. Opet moram da poremetim sve planove.

Ljuta sam i moraću da se posvađam sa inspiratorom te glupe i ostalih glupih i besmislenih ideja...
 
Tačno. Ja ne volim da se svađam ni na forumima a ni u pravom životu.

Ali sada sam opravdano besna i objavila sam nešto na mom Fejsbuk profilu, javno.

Ne mogu da prećutim kad vidim da neko nešto radi, kao da radi za "dobrobit naselja" a zapravo radi protiv.

Da bi me svi shvatili, moram da ispričam o čemu se radi.

Ja živim u gornjem delu jednog bg naselja. Od sutra nemamo mini bus koji nas je prevozio od naselja do stanica gradskog prevoza kojima smo išli u grad.

Po ko zna koji put asfaltiraju deo naselja a nas preko 6000 stanovnika ostavljaju bez prevoza. Od sutra iz gornjeg dela naselja ponovo pešačimo do dole, a trotoara skoro da nema, preuski su.

Opravdano sam pobesnela i napisala objavu na Fejsu i opravdano ću se posvađati sa inicijatorom te i drugih besmislenih ideja koje ima za ovaj deo naselja.

I nisam jedina koja je ljuta. Radovi će navodno da traju 10 dana, što znači da će trajati mnogo duže, kao i uvek..

I ne samo što sam ljuta, ja sam i tužna. Pitam se kako ću pešačiti sa štapom i bolom u nozi..a moram ovih dana da idem van naselja.

Izvinjavam se za ovaj off topic
stvarno,
te probleme sa kretanjem ljudi generalno ne shvataju
sve dok nisi u kolicima ili na nosilima, znači da možeš da potrčiš kao 16-godišnjak
 

Back
Top