Sećanje na njega NE BLEDI: 41 godina od smrti Josipa Broza Tita

Tto jeste bio diktator, komunista i slicno, ali je barem uveo obavezno skolovanje, suzbio uticaj drkve, uveo emancipaciju zena i latinicu.
Malo li je za jednu ucmalu, cetnicku Srbiju/Jugoslaviju?

Смрт комунистима, смрт Титу, смрт његовим гољама, то је негде мој мото ;)
 
Хеј, другари, на овај тужан дан мало реминисценције.

Ви, као стари путници и светски људи, сте сигурно били у Берлину, видели Бранденбуршку капију. Ту је некад пропазио берлински Зид, die Mauer, симбол силе којом је комунизам држао Европу. И сад, са оне слободне стране зида, којој се могло прићи, млади Немци су цртали и писали којешта.

Ја сам на поклон као клинац добио једно парченце тог зида, као пола моје шаке, када је Зид пао заједно са свим црвеним надама. Раван са једне, храпав са друге, сив и црвен, а црвени део је био део једног од натписа који је тамо тад стајао, 'viele viele bunte Smarties!' што је тад била популарна реклама. Имао сам га годинама, као опипљиви симбол бандитске пропасти, док га нисам поклонио даље једној девојци.

И сад се опет насмешим кад се сетим како је пропао цео тај систем, многима од вас врло драг :D

Немам сад бољу слику, али ево.

https://www.fotocommunity.de/photo/berlin-86-marcel-84/12276103
Koliko je bio zdraviji svet, piše: "Rusi kušuj iz Avganistana."

Danas bi pisali: "Hoćemo Benona i da nam Putin uriniše u rektum levkom."
 
Ух, сад сте ми затрпали срећно сећање на уништење комунизма овом вашом хипер-дебилном комуникацијом.

Таман сам мало заборавио какав је овај форум стварно. Хвала на подсећању!

Eh, kao da si nekad imao neke iluzije po tom pitanju. Uzgred, ova druga strana pripada grupaciji visokouvažene koleginice Džeg, ja ga samo podsećam na tu neprijatnu činjenicu.
 
Kao i prošle godine, cenim i dalje da je bio najbolje stilizovan vođa ove ili one tvorevine, niko mu po odelima nije ni do dana današnjeg ravan.
Tito je bio čovek koji voli lepe stvari, lepe žene, lep život.
Ugledivao se na SSSR-ovske vođe i nosio divna odela.Pokoj duši, nije bio neki čovek ali neka i njega Bog pogleda!
1620165164622.png
 
Kao i prošle godine, cenim i dalje da je bio najbolje stilizovan vođa ove ili one tvorevine, niko mu po odelima nije ni do dana današnjeg ravan.
Tito je bio čovek koji voli lepe stvari, lepe žene, lep život.
Ugledivao se na SSSR-ovske vođe i nosio divna odela.Pokoj duši, nije bio neki čovek ali neka i njega Bog pogleda!
Pogledajte prilog 918923

O majko Božija...
 

Back
Top