24. март 2024. Зграда Генералштаба - Обележавање 25. година од НАТО бомбардовања Србије

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.466
24. март 2024. Зграда Генералштаба - Обележавање 25. година од НАТО бомбардовања Србије

Велики број ратних ветерана који су нас бранили против НАТО пакта, најавило је да ће доћи испред зграде Генералштаба 24. марта у 18:30


На том месту биће скуп обележавања 25 година од бомбардовања наше земље и уједно национални став поводом одлуке да се споменик сведочења овог догађаја поклони истим тим који су нас засипали бомбама и уранијумом. Kо не прихвата да буде један од дародавалаца овим племенитим џелатима, имаће прилику да то јавно и покаже.

GJJS-bIXYAACYul.jpg



Велики број ратних ветерана који су нас бранили против НАТО пакта, најавило је да ће доћи испред зграде Генералштаба 24. марта у 18:30На том месту биће скуп обележавања 25 година од бомбардовања наше земље и уједно национални став поводом одлуке да се споменик сведочења овог догађаја поклони истим тим који су нас засипали бомбама и уранијумом. Kо не прихвата да буде један од дародавалаца овим племенитим џелатима, имаће прилику да то јавно и покаже.


ауторска тема
 
24. март 2024. Зграда Генералштаба - Обележавање 25. година од НАТО бомбардовања Србије

Велики број ратних ветерана који су нас бранили против НАТО пакта, најавило је да ће доћи испред зграде Генералштаба 24. марта у 18:30


На том месту биће скуп обележавања 25 година од бомбардовања наше земље и уједно национални став поводом одлуке да се споменик сведочења овог догађаја поклони истим тим који су нас засипали бомбама и уранијумом. Kо не прихвата да буде један од дародавалаца овим племенитим џелатима, имаће прилику да то јавно и покаже.

Pogledajte prilog 1518068


Велики број ратних ветерана који су нас бранили против НАТО пакта, најавило је да ће доћи испред зграде Генералштаба 24. марта у 18:30На том месту биће скуп обележавања 25 година од бомбардовања наше земље и уједно национални став поводом одлуке да се споменик сведочења овог догађаја поклони истим тим који су нас засипали бомбама и уранијумом. Kо не прихвата да буде један од дародавалаца овим племенитим џелатима, имаће прилику да то јавно и покаже.


ауторска тема


NATO U BLATO !!!


...
 
...

E...
Posto je moja memorijalna tema editovana i unakazena i od originalne napravljena losa NAFO kopija...pa na moj zahtev onda i uklonjena kao takva...

Ovde cemo kod brata @Тихи -ja da evociramo uspomenu na zrtve zlocina genocidne NATO agresije na Srbiju 24.03.1999. i na sve pale heroje u borbi protiv ZLA!

I ne samo da evociramo uspomenu na zrtve...

Vec i da se NATO-u naj.ebemo mame...da posaljemo toliko negativne energije ka NATO stabu da prosto ezoterijski on mora biti unisten, kao i svi njegovi NAFO i saradnici okupatora

:mafijas::koto:NATO U BLATO !



Jel tako @Jugoslav Čvarak 😉

...
 
Poslednja izmena:
Jugoslavija

Nad večernjim Dunavom širi se
bela boja, bela boja, bela boja.
I u sećanje moli melodija
Minulih godina, minulih godina, minulih godina.
Ali razdelila se jata ptica
Naše pesme jednostavnih reči.
Ti odlazis u oganj, Jugoslavijo,
Bez mene, bez mene, bez mene.

Refren:
Za noć pod olovnim gradom,
Zato što nisam blizu
Ti oprosti sestro moja - Jugoslavijo!
Za smrt pod kišom proletnjom
Zato što nisam postala spasenje!
Ti oprosti, sestro moja - Jugoslavijo!

Kao crnooka devojčica, bespomoćna
Ti stojiš na drugoj obali.
No dopreti do te obale
Ja ne mogu, ne mogu, ne mogu.
Nad vecernjim Dunavom širi se
bela boja, bela boja, bela boja.
I u secanje moli melodija
Minulih godina, minulih godina, minulih godina.

Refren:
Za noć pod olovnim gradom,
Zato što nisam blizu
Ti oprosti sestro moja - Jugoslavijo!
Za smrt pod kišom proletnjom
Zato što nisam postala spasenje!
Ti oprosti, sestro moja - Jugoslavijo!
https://lyricstranslate.com/sr/югославия-jugoslavija.html-0

„Југославија“ – песма из 1999. године у извођењу 14-годишње Лене Катине, будуће солисте поп бенда „т.А.Т.у“. Речи песме је написала песникиња Олга Журав, композитор је Александар Војтињски, који је на тај начин изразио негативан став према НАТО бомбардовању Југославије. Војтињски је 2004. године изјавио да смо се „срамно уздржали од учешћа“ у рату, напомињући да је и сам желео да оде у Југославију, али се плашио да ће погинути. Значење песме је, како је рекао, „Тражио сам опроштај што сам био таква кукавица“. Према првобитној намери композитора, песму је требало да изведе дечак.

Сценариста реклама Иван Шаповалов предложио је песму директору компјутерске компаније Борису Ренском, који је пристао да финансира музички пројекат. Убрзо је Шаповалов позвао Јулију Волкову и образован Дует је добио име "т.А.Т.у"; Сам Војтињски је одбио да сарађује са њима, објашњавајући то тиме што није пристао на лезбејски имиџ групе. Међутим, „Југославија“ није била уврштена у званичне албуме бенда и није емитована на радију или телевизији.

Године 2012, Лена Катина је извела песму на културном фестивалу Квирфест, посветивши је Ивану Шаповалову.

2016. године, на Међународној олимпијади из руског језика у Вермонту, ученица средње школе у Београду, Миа Матковић, извела је ову песму и освојила прву награду за најбоље извођење песме на руском језику

Югославия

Над вечерним Дунаем разносится
Белый цвет, Белый цвет, Белый цвет.
И на память мелодия просится
Прошлых лет,Прошлых лет, Прошлых лет...
Но расстаяли птичьими стаями,
Нашей песни простые слова.
Ты уходишь в огонь Югославия!
Без меня! Без меня! Без меня!

Припев:
За ночь под свинцовым градом,
За то что меня нет рядом
Ты прости, сестра моя - Югославия!
За смерть под дождем весенним,
За то, что не стал спасеньем
Ты прости, сестра моя - Югославия!

Черноглазой девченкой растеряной
Ты стоишь на другом берегу.
Но добраться до этого берега
Не могу, немогу, не могу.
Над вечерним Дунаем разносится
Белый цвет, Белый цвет, Белый цвет.
И на память мелодия просится
Прошлых лет,Прошлых лет, Прошлых лет...

Припев:
За ночь под свинцовым градом,
За то что меня нет рядом
Ты прости, сестра моя - Югославия!
За смерть под дождем весенним,
За то, что не стал спасеньем
Ты прости, сестра моя - Югославия!

Лена Катина - Югославия | Live Three Monkeys Club (2020)

 
Bombordavanje NATO se desilo posto je Milosevic harao Balkanom vec 8 godina.
E sad i ti... Nemoj davati Slobi toliko kredibiliteta da ga porediš sa Hitlerom.

Nisu oni ni po čemu slični.

Hitler je voleo Nemce.

Sloba je mrzeo Srbe.

Hitler je uzdigao Nemačku.

Sloba je gledao kako da što više uništi Srbiju.

To su različiti polariteti.
 
Poslednja izmena od moderatora:
  • Haha
Reactions: Hix

Kosovo War at 25: Blair’s secret invasion plot to ‘topple Milosevic’ revealed

Hashim_Thaci_-_Tony_Blair_with_Declaration_of_Independence_of_Kosovo.jpg

Top secret papers reviewed by The Grayzone reveal Tony Blair demanded strikes on civilian targets in Yugoslavia days before NATO attacked them. While the UK military acknowledged a NATO strike on Hotel Jugoslavia would mean inflicting “some civilian casualties,” it insisted the deaths were “worth the cost.”

Declassified British Ministry of Defence (MOD) files reviewed by The Grayzone reveal that officials in London conspired to embroil US troops in a secret plan to occupy Yugoslavia and “topple” President Slobodan Milosevic during NATO’s 1999 war on the country. Though the crazed scheme was never implemented, details of the plot reveal precisely how British officials successfully shaped Washington into a blunt force instrument of their vanquished empire in years to come.

continue reading: https://thegrayzone.com/2024/03/24/kosovo-war-blairs-secret-invasion-plot-milosevic/
 

Ruins of Yugoslavia: How Russia learned that NATO poses a threat

The US-led military bloc’s illegal strikes on Belgrade in the spring of 1999 forever changed relations between the West and Moscow
66003d542030270bab32c9f6.jpg

On March 24, 1999, student Elena Milincic was at home with her sister and a friend in Belgrade. Suddenly, the quiet evening was interrupted by an air-raid siren. The girls quickly hid under a table. It wasn’t the safest place, but they had gotten lucky – their part of the city wasn’t attacked.

Over the next 77 days, these girls and other Belgrade residents became better at hiding from the bombs which threatened to kill them every day. The raids were part of NATO’s military operation against Yugoslavia – a campaign that shook up the world order, and not just in the Balkans.

https://www.rt.com/news/594825-ruins-of-yugoslavia-25/
 

Back
Top