Quantcast

Sećanje na njega NE BLEDI: 41 godina od smrti Josipa Broza Tita

Poruka
24.660
slatkisi-2-400x300.jpg

Poruka
24.660
Ех Тито био бољи... ја се сећам као дете 6-7 година Тито још био жив возимо се колима ћале, кева и ја и ја певам неку партизанску песму коју смо учили у школи али са измењеним текстом где измишљам неке ружне речи о Титу, не сећам се сад шта...мој ћале кад је чуо одлепио је и почео свађу са кевом у фазону то га је све твој отац научио. Иначе мој ћале није био комуниста и био је по свему веома храбар човек али...тада сам закључио да не треба ружно говорити о Титу иако га мој деда није волео...срећом брзо је опандркнуо после тога, па су мало по мало осамдесетих све гласније почели да га пљују...
život pod staklenim zvonom uvek kod nekih raspali maštu da je "napolju bolje"

sećam se, jedan matori kenjator iz kraja, sa zmijarnikom u džepu, gladna guzca ako može duplo više za duplo nanje....

e takav je nama "objašnjavao" kako tamo u Nemačkoj kad kupiš tiganj a unutra gratis kuvar u boji... a naš tiganj eto u sivoj kutiji i ništa više...

juče kupovao kineski, skup mu ovaj od Metalca

Poruka
24.660
...и киосци са виршлама мали црвени...хебеш југоносталгију боља је Србија...:D
ma to sad postala urbana legenda radi foliranja

ok, ali ono bile dve male viršle senf po izboru

i bili su oni roze minjoni

medjutim cena je bila takva da se moglo kupiti mnogo pametnije ako nije frka

GraPo

život pod staklenim zvonom uvek kod nekih raspali maštu da je "napolju bolje"

sećam se, jedan matori kenjator iz kraja, sa zmijarnikom u džepu, gladna guzca ako može duplo više za duplo nanje....

e takav je nama "objašnjavao" kako tamo u Nemačkoj kad kupiš tiganj a unutra gratis kuvar u boji... a naš tiganj eto u sivoj kutiji i ništa više...

juče kupivao kineski, skup mu ovaj od Metalca
Ама мој деда је озбиљно најебао од тог комунистичког система знао је о чему говори...

Poruka
24.660
Ама мој деда је озбиљно најебао од тог комунистичког система знао је о чему говори...
razumem ja tebe ali...

svetski mehanizam vs mali čovek

koliko Amerikanaca najebalo od najnovije Bankarske zajebancije? Neki platili glavom drugi ostali bez posla i krova, sve im pouzimali...po zakonu...evo papiri...tu vam sve piše...potpišite ovde...aj sad idi...

Koga oni da krive?
Bankare, sebe ili Boga?

nama je lako

Slovencima krivi Hrvati
Hrvatima krivi Srbi
Srbima krivi komunisti
sve u redu, idemo dalje...

Gusan

Aktivan član
Poruka
1.004
Samo pogledati serije i filmove iz Titovog vremena.Niko se nije hvalio lepim zivotom.Nego su svi redom kukali:Te treba racune platiti,te nemam stan,te cekam platu,jedem leba i masti...Tako je bilo i u realnosti.Niko nije rekao :Zivim dobro.Tek kad su dosle 90-te onda je narod video u kakvom su blagostanju ziveli.
Sutra nedajboze da Vucic padne i da na vlast dodju fasisti iz dveri sa nostalgijom bi se secali ljudskih prava za vreme "diktatora"Vucica.
Ili Djilas da dodje sa svohih "postenih "790 miliona.Pa kad bi plata malo rasla a evro skocio preko 200 dinara.Onda bi prosek plate bio 200 evra a minimalac jedva 100 evra.I pare za izgradnju bi isle na Djilasovim milionoma.Onda bi se narod opoet setio nostalgije blagostanja za vreme Vucica.

Svima_Mili_&_Dragi

Primećen član
Poruka
906
Josip Broz Tito je preminuo 4. maja 1980. godine, u 15.05 časova, u Kliničkom centru u Ljubljani, tri dana pred svoj 88. rođendan.

Tito je u januaru primljen u bolnicu zbog problema sa cirkulacijom, a pre smrti mu je amputirana noga, na šta nije hteo da pristane dok god je bio svestan. Već od sredine februara, bio je u veštačkoj komi, piše RTS.

Vest o Titovoj smrti Jugoslovenima je saopštio spiker Televizije Beograd Miodrag Zdravković.

Mile Zdravković je moj dalji rođak. Njegova baba po majci Mileva, rođena 1864, je sestra mog čukundede, majčinog pradede po direktnoj muškoj liniji, Mite (pravo ime, nije nadimak od Dimitrije), rođenog 1867. godine.

A Broz je bio hohštapler i masovni ubica klasnih neprijatelja. Mnogo smo se i mnogi nadali da će njegova smrt doneti spasenje napaćenim državljanima SFRJ. A ono ispalo da se isto koprofagno društveno tkivo razvuklo do danas u svim naslednicama ex-YU. Tja...

antoanko

Iskusan
Poruka
6.222
Najbolji period je bio kad je Tito umro, pa za nekoliko godina, od neke rane sredine pa do kraja '80-tih.

:hahaha:

Волела си мрак??Пошто се струја искључивала по 2 - 4 сата...како у које време коме западне...

...за кафу смо умели и да се потучемо,исто као и за детерџент,шећер,уље,чоколаду...а за бензин уведени бонови јер би се поубијали...

Додуше ми смо ''сналажљиви'',бензин се крао из туђих резервоара,крао се и у фабрици ако се користио (обично у сврху прања и чишћења неких делова)...радно место на бенз.пумпи се плаћало 10.000 ДМ,то је било скоро па јавно....

''Шећерна табла'' је заменила чоколаду а кафу је заменила ''кафа 40 %'' (''дивка'')....

Подсетили смо се опет како се у ствари ''кува сапун'',није ни то лоше знати...

И све те ''несташице'' су почеле још док је кепец био жив....

А курсна листа како је изгледала боље да је не постављам овде,ови млађи не би веровали јер не могу да замисле да се вредност домаће валуте мењала тако брзо...ни онда људи нису схватали шта је то девалвација или инфлација

Гледао сам у банци тужне сцене,није ми било жао морона који су веровали и у броза и у скј и у државу...али нису могли да схвате како се њихових 10 милиона претворило у 1 милион...

Догодило се - не поновило се

комшија

Legenda
Poruka
63.472
:hahaha:

Волела си мрак??Пошто се струја искључивала по 2 - 4 сата...како у које време коме западне...

(...)
Не лажи дуленце. Рестрикције су биле 1981. год, значи годину дана после Његове смрти, када се прихватио ММФ-ов програм мера штедње (који Он никада није хтео да прихвати), и само те године су били рестрикције, а ради извоза струје.

buudala

Legenda
Poruka
59.171
Не лажи дуленце. Рестрикције су биле 1981. год, значи годину дана после Његове смрти, када се прихватио ММФ-ов програм мера штедње (који Он никада није хтео да прихвати), и само те године су били рестрикције, а ради извоза струје.
Ne laži ti .
Restrikcije su bile non stop

комшија

Legenda
Poruka
63.472
(...) место на бенз.пумпи се плаћало 10.000 ДМ,то је било скоро па јавно.... (...)
То се дуленце код вашег Злободана плаћало место на пумпи, а и то не пре него је у Србију пустио босанске и личке мигранте пошто је претходно пустио низ воду разне "САО" које им је направио само да би се мало ратовало....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.