24. март 2024. Зграда Генералштаба - Обележавање 25. година од НАТО бомбардовања Србије

24. март 2024. Зграда Генералштаба - Обележавање 25. година од НАТО бомбардовања Србије

Велики број ратних ветерана који су нас бранили против НАТО пакта, најавило је да ће доћи испред зграде Генералштаба 24. марта у 18:30


На том месту биће скуп обележавања 25 година од бомбардовања наше земље и уједно национални став поводом одлуке да се споменик сведочења овог догађаја поклони истим тим који су нас засипали бомбама и уранијумом. Kо не прихвата да буде један од дародавалаца овим племенитим џелатима, имаће прилику да то јавно и покаже.

Pogledajte prilog 1518068


Велики број ратних ветерана који су нас бранили против НАТО пакта, најавило је да ће доћи испред зграде Генералштаба 24. марта у 18:30На том месту биће скуп обележавања 25 година од бомбардовања наше земље и уједно национални став поводом одлуке да се споменик сведочења овог догађаја поклони истим тим који су нас засипали бомбама и уранијумом. Kо не прихвата да буде један од дародавалаца овим племенитим џелатима, имаће прилику да то јавно и покаже.


ауторска тема
Jedno od poslednjih okupljanja na ovaj dan.
 
Чико, ја тебе гледам с неба
И видим те као на слици
Чико, ја сам онај цвет-беба
Који си убрао у Батајници.

Ја сам била она мала
Милица, што је задремала
У мамином загрљају
А пробудила се у рају.

Сад нисам она булка румена
Већ бели анђелак оне булке
Што гледа своје најдраже с неба
И види тебе… и твоје руке.

Мој тата се сада брије
А моја мама пегла пелене
Ја их видим и жао ми је
Што не виде и они мене.

Ено и моје розе ноше
И лутке што се смешила на ме
Кад су твоје зле тице дошле
И отеле ме од моје маме.

Тада сам се овде попела
С неком дечицом непознатом
Али бих много више волела
Да сам доле, с мамом и татом.

Да ти кажем још само ово
Па иди и заборави ме
Мама ће да ме роди поново
И даће ми још лепше име!😭😭😭

– Добрица Ерић у знак сећања
на Милицу Ракић и сву нашу децу
страдалу у НАТО бомбардовању 1999.

milica rakić.jpg
 

Back
Top